Автор Тема: Проблем при отваряне на интернет страниците на linux  (Прочетена 14132 пъти)

blagoy

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Здравейте,

Не знам дали темата е точно за тук. Работя в интернет фирма но съм нов и имам проблем с някой от сайтовете като zamunda, yahoo, youtube, зареждат много бавно все едно имат лак и не знам как да го оправя.

Благодаря ви предварително
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Здравейте,

Не знам дали темата е точно за тук. Работя в интернет фирма но съм нов и имам проблем с някой от сайтовете като zamunda, yahoo, youtube, зареждат много бавно все едно имат лак и не знам как да го оправя.

Благодаря ви предварително
За Zamunda - така си зарежда. Сигурно те препраща през девет сървъра в десети. Но в Yоu Tube няма проблеми.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
За замундата е хубаво да се уточни за коя от всички става въпрос.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Здравейте,

Не знам дали темата е точно за тук. Работя в интернет фирма но съм нов и имам проблем с някой от сайтовете като zamunda, yahoo, youtube, зареждат много бавно все едно имат лак и не знам как да го оправя.

Благодаря ви предварително


   Aз пък се чудя как въобще са ви дали достъп до zamunda  ;D
Със сигурност проблема не е в linux.
Ако началника ти е "широко скроен", питай него,но по принцип във
сериозните фирми не се толерира сърфирането в такива сайтове ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
При мен се отваря светкавично. Но аз съм си у дома.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
При нас си бачка всичко нормално, само дето на Благой му зареждат бавно. Може и да е нещо временно, а после да хукнат нещата. Може да си пуснеш няколко спийд теста, към различни дестинации.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Добре! Одеве като казах, че се отваря светкавично, ставаше въпрос за zamunda.sе, която си ползвам. zamunda.net обаче наистина се бави. Ни е от интернета или системата, ако всичко друго се отваря нормално бързо.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

vyrgozunqk

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 67
    • Профил
Е па вижте, че има между 3 и 25% лосс в Швейцария... : )))
Ходете в арената по-добре.
Активен

Macbook Pro 15" 2017, Intel Core i7 @2.9 GHz, 16 GB RAM, 512 GB nvme, Radeon Pro 560, Mac OS X High Sierra

blagoy

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Благодаря за отговорите става въпрос за zamunda.net. Ние сме доставчици на интернет и speedtest-a ми е приблизително download 100 mb/s и upload 100 mb/s в скоростта няма проблем.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Благодаря за отговорите става въпрос за zamunda.net. Ние сме доставчици на интернет и speedtest-a ми е приблизително download 100 mb/s и upload 100 mb/s в скоростта няма проблем.
Ами има добавки за ФФ, с които може много ясно да се види, какви заявки и накъде се изпращат и да се види, защо се бави сайта. Проблема не е във връзката, ако всички останали сайтове летят.

А може просто отворите нов таб в браузъра – Мозила или Хром - да натиснете CTRL+SHIFT+C и в конзолата да изберете Network таба. След това в адрес бара на браузъра си напишете zamunda.net и ударете въру Enter-а.
« Последна редакция: May 23, 2018, 04:46 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.