Автор Тема: Плетено...от човешка коса?  (Прочетена 31007 пъти)

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Плетено...от човешка коса?
« -: Mar 31, 2010, 01:50 »
Ок. Съзнавам, че темата може да бъде възприета като проява на лош вкус, но не мога да се въздържа :)

Би ли носил/а дреха, плетена от човешка коса?

В никакъв случай не говорим за купчините коса, които нацистите са събирали от евреите в лагерите.

Идва ми на ум, че доста хора си стрижат косата, някои дори я продават...

Имаше дори една класическа литературна творба  -  "The gift of the Magi" (Благодаря за корекцията). Там героинята си отряза косата, за да купи Коледен подарък за мъжа си - верижказа часовник. А той пък си продал часовника, за да и купи гребени.

По фризьорските салони слагат hair extensions, които са направени точно от човешка коса.

Перуките пак от коса се правят.

Има една жена, която си плете от собствената си коса

Бижута от коса

Защо да е гнусно да имам пуловер от коса, а да нося кожата на умрели зайци и лисици?

Споделете :)
« Последна редакция: Mar 31, 2010, 11:02 от GattaNegra »
Активен

Мразя Gnome 3!!!

arch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 78
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #1 -: Mar 31, 2010, 08:38 »
гнусно е защото е човешки продукт, който обикновенно се ползва за други неща (лепило+коса=оплатнение на лодка). историята помни моменти с лампи от човешка кожа, докато животинските кожи/коси/добави са общоприети.
Активен

warkin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 87
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #2 -: Mar 31, 2010, 10:21 »
/offtopic

Само да уточня, че GattaNegra споменава краткия разказ на О'Хенри "The Gift of the Magi" http://en.wikipedia.org/wiki/The_Gift_of_the_Magi. Разказът е свободно достъпен online.
Активен

Commitment is the ability to eat a large slab of chocolate, and then another one, and then another one after that. And commitment deserves respect.

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #3 -: Mar 31, 2010, 11:06 »
гнусно е защото е човешки продукт, който обикновенно се ползва за други неща (лепило+коса=оплатнение на лодка). историята помни моменти с лампи от човешка кожа, докато животинските кожи/коси/добави са общоприети.

В началото на темата споменах, че не говоря за лагерите, защо обърна темата натам? Спри с тия лагери, моля!

Това с лодката пък не го бях чувала,може ли да разкажеш повече?

И какво като е човешки продукт?
На въпросът дали е човешки му знаем отговора.
Питам "И какво от това?"
Каква е разликата между заека, дето знаеш , че е ДРАН ЖИВ и някаква коса, дето се знае, че е ОСТРИГАНА, а "авторът" и си е тръгнал с един джоб пари повече свирукайки си доволно?
Активен

Мразя Gnome 3!!!

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #4 -: Mar 31, 2010, 11:19 »
Би ли носил/а дреха, плетена от човешка коса?

Не. Човешката коса не топли. Да си виждала дрежи от козяк (освен ямурлука, но и там е смесен с доста вълна)?
И това дори без да споменаваме хуманните причини.  ;)

Защо да е гнусно да имам пуловер от коса, а да нося кожата на умрели зайци и лисици?

Ти носиш ли кожени обувки?

П.П. Зайците не ги дерат живи.
Активен

Без правила няма игра

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #5 -: Mar 31, 2010, 13:06 »
Аз лично не бих носил –нищо– направено от човешка коса. Гнус ме е, което си е нормално - различните хора се гнусят от различни неща. И според мен не може да се приравнява носенето на продукт направен от човешки "материал" с такъв от животно (вегетарианец съм, не харесвам да нося яки и палта от животни - само уточнявам), то е все едно да приравниш яденето на хайвер с ******, сещаш се.
Активен

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #6 -: Mar 31, 2010, 13:07 »
Не. Човешката коса не топли. Да си виждала дрежи от козяк (освен ямурлука, но и там е смесен с доста вълна)?
И това дори без да споменаваме хуманните причини.  ;)

Нека да не топли, ама може да стане много красиво!

Спомени ми хуманни причини, защото много неща не топлят, а ги носим!

Защо да е гнусно да имам пуловер от коса, а да нося кожата на умрели зайци и лисици?
Ти носиш ли кожени обувки?

Разбира се че нося! Питам каква е разликата?

П.П. Зайците не ги дерат живи.
Даааа бееее!
Гледай Earthlings! ;D
 
Активен

Мразя Gnome 3!!!

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #7 -: Mar 31, 2010, 13:16 »

Благодаря за мнението.
Не мисля, че е все едно, но ме разсмя, за което ти благодаря!

С какво е различен "човешкия" материал от животинския?
Какво ти пречи, че е човешки?

Кажете нещо аргументирано, до сега все едно слушам суеверията на баба ми...

В тоя смисъл - ще се отклоня малко -какво мислиш за донорството на органи?
« Последна редакция: Mar 31, 2010, 13:17 от GattaNegra »
Активен

Мразя Gnome 3!!!

shoshon

  • Гост
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #8 -: Mar 31, 2010, 13:35 »
Кажете нещо аргументирано, до сега все едно слушам суеверията на баба ми...

В тоя смисъл - ще се отклоня малко -какво мислиш за донорството на органи?

Ами какво да кажа. Това е форум за линукс => колкото и сексиски да звучи тук преобладавът мъже. Мисля, че за нас е характерно много да не ни дреме за такива морални дилеми. Нека да структуриарм мислата си поточково:
1) Морална дилема аз не виждам. Щом мога да дарявам сперма и коса мога. Точка. Въпросът изчерпан,( BTW как по дяволите свързаш двете неща - чиста случайност е, че в разказа се говори за рязане на коса. Със съшия успех може да пуснеш тема "А вие бихте ли си продали часовника" )

2) Естетичност няма как да оценя - не съм виждал такова чудо. ( Дали че избелява, като се намокри ще се къдри ли, трябва ли да го пера с балсам... боли ме х*я)

3) Практичност и целесъобразност. По принцип косъма е здраво нещо. Човешкият косъм е дебел, но поради това такава дреха ще има големи дупки ( като вълнена ) и няма да топли ( само че вълната не е "дълга и права" и затова се суче ) Ще боде. Отгоре на това сделката е икономически необоснована освен ако не си Евг. Минч. или колекционер.

Разултат = не ме кефи.
Активен

arch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 78
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #9 -: Mar 31, 2010, 13:47 »
>>Нека да не топли, ама може да стане много красиво!
гата от 100 км ти личи, че си жена :)
обръщам го на лагерите, защото точно това е първата асоциация на повечето хора.
какъв е смисъла от скъпо струващо "бижу" което е проява на абсолютна липса на вкус?
що се отнася до лодката - в предни години при направата на дървени лодки за предпазване от проникване на вода м/у дъските се е слагало смес от коса и лепило - това от вътрешната страна на лодката ( косата от бръснарските салони в края на деня )


Активен

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #10 -: Mar 31, 2010, 14:45 »
Ами какво да кажа. Това е форум за линукс => колкото и сексиски да звучи тук преобладавът мъже. Мисля, че за нас е характерно много да не ни дреме за такива морални дилеми. Нека да структуриарм мислата си поточково:
Благодарско за поточковото :)
Мъже.. да. но и жени има. Аз не питам мъжете или жените, питам хората. Събирам гледни точки.
Тук например няма да намеря гледната точка на домакинята, дето кахъра и е Зобейде бременна ли е, или не ...

1) Морална дилема аз не виждам. Щом мога да дарявам сперма и коса мога. Точка. Въпросът изчерпан,( BTW как по дяволите свързаш двете неща - чиста случайност е, че в разказа се говори за рязане на коса. Със съшия успех може да пуснеш тема "А вие бихте ли си продали часовника" )
Ами дадох пример просто. Часовника всеки би си продал.
Въпроса не е дали ще си продадеш косата, а дали би носил нещо, направено от коса.
И косата в разказа изощо не е случайност - около нея се ВЪРТИ тоя разказ.

2) Естетичност няма как да оценя - не съм виждал такова чудо. ( Дали че избелява, като се намокри ще се къдри ли, трябва ли да го пера с балсам... боли ме х*я)
Ами нали дадох линкове с примери? Виж ги! :)

3) Практичност и целесъобразност. По принцип косъма е здраво нещо. Човешкият косъм е дебел, но поради това такава дреха ще има големи дупки ( като вълнена ) и няма да топли ( само че вълната не е "дълга и права" и затова се суче ) Ще боде. Отгоре на това сделката е икономически необоснована освен ако не си Евг. Минч. или колекционер.

Ами да, няма да е икономически изгодно, но пък ще е шик и елегансия :)

Разултат = не ме кефи.
Жалко :)))
Активен

Мразя Gnome 3!!!

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #11 -: Mar 31, 2010, 16:12 »
Нека да не топли, ама може да стане много красиво!

Да, индианците отдавна са го патентовали това под формата на скалпове, затъкнати в гащите.  :D

Спомени ми хуманни причини, защото много неща не топлят, а ги носим!

Да се кичиш с телесата на друг човек е проява на лош вкус най-малкото. Става ли?  [_]3 Виж, ако косата си е твоя ще бъде вече оригинално. Може да пробваш, само дето не знам колко години ще трябва да я събираш.  8)

Даааа бееее!
Гледай Earthlings! ;D

Чакай сега, тука говорим за общия, а не за частния случай.
« Последна редакция: Mar 31, 2010, 16:39 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #12 -: Mar 31, 2010, 17:11 »
А да се кичиш с животински трупове какво е?
И защо да е проява на лош вкус?
Един си продал косата, друг си оплел жилетка, какво толкова?

НЕ са били само индианците и не са били само скалпове.

Частен случай ли? А ти от къде си сигурен, че не е обратното?
Активен

Мразя Gnome 3!!!

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #13 -: Mar 31, 2010, 17:17 »
Нормална дреха ли е :Д  давай я на сам ако ще да е от косми  от  ......   на  диво прасе :). Пък и като незнаеш . А като стана въпрос за дрехи ... дате питам "  ТИ ЗНАЕШ ЛИ КАКВО ЯДЕШ   "  ;)

Същата работа  :)
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #14 -: Mar 31, 2010, 18:03 »
Гата, виж сега, добре е, че си загрижена за животните, но носенето на кожени палта, обувки, колани, чанти и якета все още е въпрос на личен избор. Ако вегетарианците дойдат на власт някога, такова поведение може и да бъде криминализирано, но за момента не е. Да го наречем проблем на културата (цивилизацията).

Частен случай ли? А ти от къде си сигурен, че не е обратното?

Ами обикновено зайците първо ги колят, после ги дерат. Не съм чул някой да процедира по обратния ред. Това минава ли за доказателство?

 ^-^
Активен

Без правила няма игра