Автор Тема: Настройка на KDE-4  (Прочетена 954 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Настройка на KDE-4
« -: Feb 27, 2010, 17:49 »
Как да настроя компютъра да се изключва от Power бутона на клавиатурата при графична среда KDE-4. При gnome и xfce тази клавишна комбинация ми е заложена при инсталирането и не променям нищо. Трябва ли да инсталирам допълнителен пакет /като xfce-volumed при xfce, за да ми разпознае мултимедийните бутони при тази графична среда/ или просто отнякъде трябва да задам клавишна комбинация?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

danaildr

  • Гост
Re: Настройка на KDE-4
« Отговор #1 -: Feb 27, 2010, 18:21 »
Здравей ето ти 2 снимки които ще ти покажат кое точно да смениш за да може при натискане на power бутона компютъра да се изгаси автоматично.
При мен е на български така, че ще говоря за случая на български. Отиваш на  "Системни настройки", избираш таба "Допълнителни". След това от секцията "Разширени потребителски настройки" отиваш на "Системни сесии".
В часта "Подразбиращо се действие при изход" избираш кое действие да се извършва автоматично при натискане на power бутона.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Настройка на KDE-4
« Отговор #2 -: Feb 27, 2010, 18:34 »
Нямаше нужда от снимки, промених настройките лесно. Но въпреки това при натискане на бутонa няма никаква реакция. Същото е и с бутона за приспиване и този за снимка на екрана. Задал съм точният модел на клавиатурата.
Извинявам се ако съм ви объркал. Проблемът не е в това при натискане на бутона да извърши определено действие а в това, че изобщо няма реакция при натискане на този бутон. Опитах да добавя бутоните като бързи клавиши но ми излиза надпис "Клавишът, който сте натиснали не се поддържа от Qt".
При всички дистрибуции с КDE, които съм пробвал  e така- както с KDE-3, така и с KDE-4. С настолен компютър  съм, при лаптопа този проблем го няма.
« Последна редакция: Feb 27, 2010, 23:19 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

danaildr

  • Гост
Re: Настройка на KDE-4
« Отговор #3 -: Feb 28, 2010, 10:30 »
Е тук вече незнам как да помогна, при мен работи (вярно само на лаптопа съм пробвал защото клавиатурата на настолния ми няма този бутон). Каква точно е клавиатурата ти , на PS2 или на USB е?
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Настройка на KDE-4
« Отговор #4 -: Feb 28, 2010, 11:09 »
Нормална клавиатура PS2 тип Windows 2000. Gnome и xfce графичните среди я познават на 100%. Сега като проверих май целият горен ред не ми познава - от Escape до wake up и всички F- клавиши. Даже F5 не реагира.
Ще ми бъде от полза ако ми кажете и какво значи "Клавишът, който сте натиснали не се поддържа от Qt" и как променя това.
« Последна редакция: Feb 28, 2010, 21:57 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png