Автор Тема: Инсталиране на OpenCV  (Прочетена 2526 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Инсталиране на OpenCV
« -: Jan 22, 2017, 11:06 »
Реших да си поиграя малко с OpenCV обаче ми изникна пречка.
Това, което инсталирам от хранилището на Ubuntu ( ползвам Ubuntu MATE ) с sudo apt install python-opencv, е версия 2.х, не 3.2, която е последната.

Та, разкарвам python-opencv, свалям от сайта им последната версия, компилирам я ( още не съм погледнал, дали е source код в архива ), инсталирам чрез pip opencv-python, което ще ми инсталира последната Python-ка версия на нещото. Въпросът ми е, ще се получи ли така? Предполагам, че Python-кия пакет е просто API към един куп С библиотеки.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Инсталиране на OpenCV
« Отговор #1 -: Jan 23, 2017, 20:58 »
Нали се сещаш че така няма да ти дръпне зависимостите т.е. ще трябва сам да изровиш правилните С библиотеки и още повече правилните им версии (то и с не най-правилните може да работи известно време ама после да не се чудиш като вземе да умира и никой не знае защо) още и компилирани и инсталирани с правилните пътища (т.е. където твоята разновидност ще ги търси)
А бе друго си е от пакет - поне има кой да напс.../обвиняваш после, инак трябва сам да се...  оправяш ;D

Последно се борих с нещо подобно - Xilium.CefGlue и само трябваше много точно да му сваля точно (до запетайката) байнъри версията с/о която е линкван Chromium Embedded Framework 3 Builds защото иначе не работи, и по-едно време забелязах, че CefGlue ми иска версия която даже вече я няма на Chromium Embedded Framework 3 Builds - имаше по-стари и по-нови но точно тая я нямаше - или е била полу-официална и после изтрита, или е била напр. само за Мак но не и за Линукс
А другата простотия е пък че CEF3 Builds незнайно защо нямат всеки билд за всяка платформа - напр. в. 1001 е за Мак, Уин, Лин ама после в. 1002 само за Мак, Лин пък в. 1003 може да е само за Уин и т.н.
а па тъпанарите от CefGlue не се сетили да вземат билд за всички платформи които те (CefGlue) поддържат (айде за неподдържаните чак няма да искаме)

та не винаги е лесно ръчното оправяне със зависимостите, затова и не препоръчвам да се прави ръчно ...че понякога води и до пристрастяване ..там най-добре някой Слакер да питаш  :D
« Последна редакция: Jan 23, 2017, 21:02 от remotexx »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
OpenCV или libjpeg проблем
Общ форум
shoshon 0 2357 Последна публикация Jun 22, 2009, 22:02
от shoshon
OpenCV - Help
Web development
taloveca 0 2327 Последна публикация Jan 27, 2015, 20:06
от taloveca
OpenCV / обучаване на Haar cascade класификатори
Настройки на софтуер
gat3way 123 50262 Последна публикация Aug 16, 2016, 01:20
от mkkostov
Обработка на снимка с opencv
Хардуерни и софтуерни проблеми
gosho987 9 4170 Последна публикация Dec 07, 2017, 17:52
от 4096bits