Автор Тема: ЛзБ си завръща славата  (Прочетена 25416 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #45 -: Jan 01, 2020, 11:20 »
   Ч.Н.Г. и от мен !
Всички сървъри и софтуер да работят безпроблемно,винаги да има
мрежова свързаност,началниците да са малко по-културни и т.н.  ;D
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #46 -: Jan 01, 2020, 23:37 »
Живи и здрави, пичове!
Нека 2020-та да е първата хубава година, от много години насам  ;)
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #47 -: Jan 02, 2020, 09:05 »
Ха дано.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #48 -: Jan 02, 2020, 11:08 »
Хубава, в какъв план?

В световен няма да е. Света отдавна се движи и затъва във все по-опасни експерименти. Човечеството творим безумие след безумие и почти не се шегувах, че до триста години очаквам някакъв катаклизъм, който да рестартира цивилизацията. А то не е задължително да е един голям. Непрестанно се случват малки. На грешното място, в грешното време и малка война, болест или наводнение може да свърши работа.

В национален евентуално можем да лежим на това, че е последната година на Бойко. Догодина ще има избори, БСП, ДПС и ВМРО ще дойдат на власт официално. ГЕРБ отдавна е неспособен да спечели пълно мнозинство и това ще им вземе властта.

Дали лично Бойко веднага ще бъде (само) убит след като падне от власт или по-натам, не е от особено значение. Политиката ни ще влезе в най-малко десетгодишна турболенция. И за да ни е още по-весело, няма да е само по вътрешни фактори. Чекистите, американците, турците и не на последно място немците, ще се упражняват на наш гръб, кой може да сътвори по-голяма пакост на народа ни. И не щото ни мразят, а просто си гонят интересите. Даже май американците като най-малко да го правят. Тръмп звучи така, като да е отписал източна Европа.

А същите неща ще се случват (и вече се случват) навсякъде около нас. Ние бяхме и през тази година все още ще сме единствения остров на стабилност. Лошото е, че тази стабилност ни струва скъпо. През тази година ще вземем още няколко милиарда, за да се дозакопаем. За последните 10 год. сме опраскали около 40. Как ще ги връщат нашите деца, не ми е ясно.

От гледна точка на ЛзБ, не знам, от къде мога да чакам положителна промяна. Ние тук сме някакви мохикани, които просто отказват да влязат в Spybook. Познавам линуксари, които нито веднъж през живота си не са влезли тук. За да има някаква промяна, трябва да се случи нещо, което не знам, какво може да е. Външния вид е най-малкия проблем. Ей на да вземат на Северния мост темата и да я сложат, ще изглежда сравнително съвременно. Ама това няма автоматично да привлече активни потребители. Трябва някакво профилиране ли и аз не знам, какво. Но, каквото и да е, без хора визионери, готови да го направят и последователни в усилията, нищо няма да се случи. Аз поне такива не виждам. Остава и проблема, че дори да се намерят, то хич не е гаранция, че визията им за бъдещето ще е правилната (сиреч нещо успешно).

И остана в личен план. За всеки годината ще е такава, каквато си я направи. И каквото цели да направи. Не мога да говоря за други хора, мога да споделя за себе си.

Дадох си сметка, че след напускането на ВУЗ, нямах дори бегло приближаваща се идея до истината, какво представлява реалния живот. Все още не съм убеден, че напипвам правилно нещата. Но света не е статичен, а нещо динамично, всеки ден променящо се от това, което правим. Засега съм убеден, че всяко решение, което взимаме, влияе на общото, макар често да пропускаме да го забележим.

От към професионален план, за мен изтеклата година беше празна. Още на първи февруари станах безработен и това не се промени. Не направих и постъпки да го променя. Харесва ми да съм безработен, но не мога да поддържам това положение дълго, защото влияе на семейството ми. Точно в професионален план бяха най-големите ми разочарования през годините. Имам вътрешни спирачки да правя нещата, които виждам, че са необходими, за да съм успешен. От тази гледна точка имам дълг към обществото, защото не му връщам инвестицията му в мене си.

Така, че вероятно през тази година ще имам промяна. Не мога да седя „на завет“. Света прекалено бързо се променя. Само мога да предполагам, че същото ще се отнася за много други, макар да са трудоустроени. Може да си на работа, но и самата работа се променя, не остава същата. Ако има нещо сигурно, то е, че промени ще има. Защото нищо не седи на едно място.

Може вече да си е проличало, но за мен по-важната промяна е вътрешната. Какъв човек ще стане всеки от нас. Това е, което желая да е положително. А света му е все тая с нас и без нас. Иска ми се един ден, като се обърна да знам, че нещата са си стрували. Пожелавам го на всеки един.

ЧНГ!

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

User13

  • Гост
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #49 -: Jan 02, 2020, 14:10 »
Тука да не пишат хора с монитори от 2000 - та година?
Дисплея ми е FullHD, Firefox е на 150 процента увеличение и шрифта пак е миниатюрен!!!
То е ясно че докато не умре форума и сайта тук няма да се пипне нищо. Ай кефете се няма да ви притеснявам повече.
Къде къде по приятно визуално ми е да вляза в някои чуждоезичен форум, който е с години по съвременен от това, което се ползва тук. Ама те там сигурно всичките са глупави и не разбират от WEB технологии.
« Последна редакция: Jan 02, 2020, 14:12 от User13 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #50 -: Jan 02, 2020, 15:02 »
Точно обратното! Искаме да пишеш. Не пречиш на никого.

От никой от нас не зависи да се мръдне дори пиксел. Така, че критиката ти в точно този аспект е необоснована.

А относно форумите и изгледа им, това е донякъде субективно. Най-модерната в момента система (Discourse) изобщо никакъв дизайн няма.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

User13

  • Гост
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #51 -: Jan 02, 2020, 17:19 »
Сега погледнах демото на Discourse.
Да дизайна е минималистичен но това донякъде е даже добре. Иначе шрифта там ми се докарва добре дори без увеличение.
По-важна е функционалността и адаптивността към различните устройства.
Активен

stealth01

  • Гост
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #52 -: Jan 02, 2020, 19:01 »
За много години, форум!
Живи и здрави да сте.
Стабилността от една страна е прекрасна. Но в същото време и ужасна прокоба. Пробвайте да намерете баланса и не се плашете от новото, и различното. Опитайте се да свършите онова, което е по силите ви. Дайте добър пример. Нека завършите годината доволни от себе си, а не съжалявайки, че всичко около вас е криво.

Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #53 -: Jan 03, 2020, 04:49 »
Тука да не пишат хора с монитори от 2000 - та година?
Дисплея ми е FullHD, Firefox е на 150 процента увеличение и шрифта пак е миниатюрен!!!
То е ясно че докато не умре форума и сайта тук няма да се пипне нищо. Ай кефете се няма да ви притеснявам повече.
Къде къде по приятно визуално ми е да вляза в някои чуждоезичен форум, който е с години по съвременен от това, което се ползва тук. Ама те там сигурно всичките са глупави и не разбират от WEB технологии.
При мониторите от 2000г. трябва да се виждат големи букви, а не малки.
Ти май си за очен лекар.
Колко инча ти е телевизора и каква резолюция?
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #54 -: Jan 03, 2020, 07:36 »
Не разбирам, какъв е проблема. Моят е FullHD 15.6 инча. Буквите са ми с нормален размер.
Провери си пак резолюцията!
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #55 -: Jan 03, 2020, 07:51 »
Добре де, не мога да разбера, какъв е проблема с шрифта (освен на телефон, там е ясно). И Firefox, и Chromium увеличават шрифта с натискане на определен брой плюсове (+) и запомнят настройката, така, че да не го правиш отново.

Да имахме достъп до css да го пипнем, ама като нямаме, не е болка за умиране.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

User13

  • Гост
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #56 -: Jan 03, 2020, 12:44 »
Тука да не пишат хора с монитори от 2000 - та година?
Дисплея ми е FullHD, Firefox е на 150 процента увеличение и шрифта пак е миниатюрен!!!
То е ясно че докато не умре форума и сайта тук няма да се пипне нищо. Ай кефете се няма да ви притеснявам повече.
Къде къде по приятно визуално ми е да вляза в някои чуждоезичен форум, който е с години по съвременен от това, което се ползва тук. Ама те там сигурно всичките са глупави и не разбират от WEB технологии.
При мониторите от 2000г. трябва да се виждат големи букви, а не малки.
Ти май си за очен лекар.
Колко инча ти е телевизора и каква резолюция?
Шефе, ти май не четеш какво пиша!!!
Точно това ми е мисълта, че на старите монитори шрифта е голям, защото резолюциите са такива а на моя монитор е обратното, кое не разбираш не знам!
Активен

User13

  • Гост
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #57 -: Jan 03, 2020, 12:47 »
Не разбирам, какъв е проблема. Моят е FullHD 15.6 инча. Буквите са ми с нормален размер.
Провери си пак резолюцията!
С нормален са и то донякъде само ако си пуснал мащабиране поне 120% в настройките на дисплея или в настройките на Firefox.
И за да съм конкретен, говоря за резолюция 1920х1080
Активен

User13

  • Гост
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #58 -: Jan 03, 2020, 12:49 »
Добре де, не мога да разбера, какъв е проблема с шрифта (освен на телефон, там е ясно). И Firefox, и Chromium увеличават шрифта с натискане на определен брой плюсове (+) и запомнят настройката, така, че да не го правиш отново.

Да имахме достъп до css да го пипнем, ама като нямаме, не е болка за умиране.

Точно това ми беше мисълта, за нормално гледане за моята резолюция съм с увеличение на Firefox 133%
Активен

slaff

  • Administrator
  • Участници
  • *****
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: ЛзБ си завръща славата
« Отговор #59 -: Jan 03, 2020, 21:06 »
> Да имахме достъп до css да го пипнем, ама като нямаме, не е болка за умиране.

Давайте предложения за промяна на CSS и ще ги пробваме. Към всяко предложение за промяна е добре да има и обяснения какво се подобрява.
Активен