Автор Тема: Dell Inspiron N5010 + (каквато и да е дистрибуция)  (Прочетена 3562 пъти)

Acidtrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 65
    • Профил
Привет.

Имам следния проблем, на който така и не съм му намерил решение до сега. Минах може би през всички дистрибуции, изключая Дженту, че там работата е сериозна, и не намерих как да си реша проблема...който е следния. Всичко е ок, инсталира се дистрибуцията (Убунту, Дебиан, Сузана, Федора), драйверите са на лице, няма неподкарано устройство. Проблемацията започва след около 2-5 минути работа на лаптопа. Вентилаторите се включват на макс и машината започва да грее доста сериозно. Под Уиндоус проблема липсва -- дори и при голямо натоварване вентилаторите никога не се включват на такава степен.

Какво съм пробвал:
1) Lm sensors + fancontrol - Безрезултатно;
2) Lm sensors + fancontrol + i8k - Безрезултатно;

успявам до някакво положение да намаля скоростта им, но само до някакво.

Направо вече не знам какво да правя, а не ми се работи с Уиндоус. Ще се радвам на някаква помощ или съвети от ваша страна :)

Това са заредените от ядрото модули: http://pastebin.com/9LP5bcY9
Изход от lspci: http://pastebin.com/ggcdEs6m

Hardware: Dell Inspiron N5010, Intel I3 2.4GHz, 6GB DDR3, 1 GB ATI HD 5600, BroadCom wifi card
Активен

Hedron

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
  • Distribution: Kubuntu 12.10
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Аз имам почти същия проблем с n5110, само дето е комбиниран с високи температури на процесора. За сега единственото решение е Fedora 15 с прекомпилирано ядро 2.6.38. С 2.6.37 е по-добре от към температура, ама Fedora 15 не може да го компилира по незнайни причини. Като за начало пробвай с по-старото ядро. В ядрата 3.* има един много гаден бъг, който кара някои машини да пекат зверски. Обикновенно причината да ти хвърчат вентилаторите е висока температура на процесора.
Активен

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Инсталирай си драйвърите на Radeon-a (fglrx) и ще се оправи :)
« Последна редакция: Nov 06, 2011, 12:21 от ilian_BIOS »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Аз имам почти същия проблем с n5110, само дето е комбиниран с високи температури на процесора. За сега единственото решение е Fedora 15 с прекомпилирано ядро 2.6.38. С 2.6.37 е по-добре от към температура, ама Fedora 15 не може да го компилира по незнайни причини. Като за начало пробвай с по-старото ядро. В ядрата 3.* има един много гаден бъг, който кара някои машини да пекат зверски. Обикновенно причината да ти хвърчат вентилаторите е висока температура на процесора.

Моя е почти същия(N7110). Санди бридж не върви(видеото) с ядро по-ниско от 2.6.38, а с такива ядра се инсталират само последните дистра. Всички дистра с дълъг съпорт като Дебиан, Убунту 10.04, Сент ОС и др. се инсталират с 2.6.32.
Пробвай едно от тези Убунту 10.04, може и да нямаш тези проблеми. Това е 10.04 с ядро 3.0.0-12, ъпдейти до миналата седмица на Х-орг и разчистени някои неща и добавени други по мое си усмотрение за лични нужди.
Сега лаптопа ми е с Уиндоус заради предназначението с което съм го купил, но когато му инсталирах това, но тогава актуалното ядро беше 2.6.38-8, нямах такива проблеми

Разръчкай го в лайв, ако констатираните ти пробле намалеят, след инсталация ще е по-добре. Като лайв от диск или флашка всички дистра товарят малко повече и работят малко по-мудно.
« Последна редакция: Nov 14, 2011, 15:14 от backinblack »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
SuSe 9.1 and Dell Inspiron 1000
Хардуерни и софтуерни проблеми
Pettto 0 1850 Последна публикация Nov 01, 2004, 22:10
от Pettto
Xubuntu и dell inspiron проблеми
Настройка на хардуер
dimitar_bozhilov 3 3187 Последна публикация Dec 19, 2006, 11:14
от mom
Търся драйвери за dell inspiron 1501
Настройка на хардуер
david 7 5143 Последна публикация Oct 23, 2007, 17:23
от david
Проблеми с Убунто 10.10 на Dell Insporon N5010
Лаптопи
donevo 36 8161 Последна публикация Apr 17, 2011, 11:09
от cybercop
проблеми с wi-fi for dell inspiron 5545
Лаптопи
gogotheone77 5 3985 Последна публикация Oct 20, 2016, 21:06
от console