Автор Тема: Излезе Fglrx 8.762/Catalyst 10.8 с много промени - честито на печелившите !  (Прочетена 2394 пъти)

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Здравейте,
Понеже още не мога да се нарадвам, затова реших да пусна тема, защото доста често виждам такива с проблеми с драйвъри и т.н...
Та снощи си свалих последните драйвъри от AMD/Ati и реших просто да ги обновя  8)
За мое учудване, инсталацията мина светкавично , НО все пак реших да прочета /usr/share/ati/fgl*.log
И видях проблем (нормално, все пак ;D). Старите версии 8.753 си стояха в DKMS (най-вероятно заради "старото" ми ядро) и при опит да ги махна - излизаше грешка, че dkms.conf e развален и спираше процеса. Това пък пречеше на 8.762 да се build-не и зареди към текущото ядро 2.6.35.4  ;)

За целта на първо време разкарах symlink-a към сорса на ядрото и разкарах, де-що имаше fglrx  ;D - apt purge / depmod /dkms remove и други подобни брадви.
После свалих fglrx-kernel-source и се почна компилация на чисто... която протече (този път вече учудващо) БЕЗ ГРЕШКА. Просто следвах стъпките на ръчна инсталация, която сам си наложил при проблем с драйвъра:
1.разархивирам fglrx* сорс / инсталатор / драйвър
2.dkms add -m fglrx -v версиятакоето-ядро-искате --kernelsourcedir=/посочвате/пътя
-трябва само да видите "DKSM module loaded
3.dkms build -m ... нататък като горното
-тука трябва да видите , че си билдва линковете правилно и done.
4.dkms install ... нататък го знаете вече ;)
-инсталира се много бързо, чак не помня дали даде някакво съобщение
5.накрая си пускате ./аti-installer-xxx.run да инсталира разните приложения и CCC (инсталатора пропуска горните стъпки, защото вече е интелигентен)  ;D и като рестартирате ще бъдете приятно изненадани - аз още не мога да повярвам, че монитора ми вече е primary display, с коректни честоти / пропорции / резолюции 1680*1050 и плазмата ми е secondary с 1920*1080.Вече мога да задавам ПООТДЕЛНО резолюциите, без да ми изключва единия или другия дисплей.Вече мога да пусна на цял екран OpenGL на secondary , няма разбъркани икони ако объркаш или нагласяш резолюциите... И  сега идва черешката на тортата - флаша вече не тормози процесора !!! 8)
Пробвах поне 3921497 сайта, които преди се влачеха и вземаха към 70-80% от ресурса - сега само временно скача до 30-40% и след инициализирането пада на минимума !!!
Мога само да поздравя AMD/ATI за работата им,  и че спазват обещанията си (във техните форуми още при предишната версия обещаха да пуснат OpenGL ES 2 към GPU-то)
Сега остава и Firefox 4 да донагласят и всичко ще е ОК.
Надявам се да съм бил полезен за някои и успешен ден на всички !
 [_]3

ПП: От бързане забравих да пиша, че съм тествал и инсталирал на Ати HD4670 и HD 5450 / LinuxMint 9 Gnome x86_64
« Последна редакция: Sep 08, 2010, 10:46 от kalinik »
Активен