Анкета

Въпрос: Желаете ли промяна в http://www.linux-bg.org ? Ако да - бихте ли подкрепили промяната?

  • Не, сайта си ми харесва така.
    - 22 (20.6%)
    Да, бих подкрепил промяната финансово.
    - 8 (7.5%)
    Да, бих подкрепил промяната чрез помощ при разработката.
    - 12 (11.2%)
    Да, бих подкрепил промяната финансово и с помощ при разработката.
    - 5 (4.7%)
    Да, бих подкрепил промяната без ангажименти от моя страна.
    - 20 (18.7%)

Общ брой гласове: 64

Автор Тема: Смятате ли, че сайта трябва да се промени?  (Прочетена 21607 пъти)

muxozavar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
  • Distribution: Debian Lenny / Fedora 11 x86_64 / Ubuntu 9.10 / Mac OS X 10.6.n
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Здравейте,

не искам да засягам никого, но нека не обръщаме темата на кой, за колко пари и какво и т.н. Нека мине малко време и да видим каква ще е новата версия на сайта  8)

 [_]3 Приятен ден
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Май никой не си е направил труда да прочете внимателно  >:(
Никой не иска пари, нова версия на сайта се подготвя.

Да, бих подкрепил промяната финансово. А това какво прави в анкетата ?
Ами ако прочетеш началото на темата, ще разбереш каква е идеята й. Темата, освен всичко, беше пусната от потребител (Kras), не от екипа на сайта.
Активен

tyuio

  • Гост
Аз прочетох само тези на хора които са ми интересни за това не разбрах някой да иска пари за сайта пряко. Колкото до това дали съм я чел цялата - хич и няма да се опитвам, то това като идея се появява на няколко години и какво показва че ще се промени сега?
Активен

Kras

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 155
  • Distribution: Arch
    • Профил
   
Май никой не си е направил труда да прочете внимателно
 Никой не иска пари, нова версия на сайта се подготвя.
 

 Да, бих подкрепил промяната финансово. А това какво прави в анкетата ?
 
Как какво прави? Аз го сложих! Така съм го измислил така съм го сложил, ти "ROKO__" ако искаш дай предложения какво да добавя в анкетата и няма проблем ще го включа, стига да е идейно.
 За темата с парите:
 1. Както bop_bop_mara каза нямам нищо общо със създателите или администраторите на сайта и ROKO__ изказвания от рода на
Цитат
Не разбра ли на къде бие, иска пари и ще го направи
са меко казано смехотворни...
 Замисли се, че ако създателите на сайта искаха да изкарват кинти от него, щяха да го наблъскат с реклами, и ако не им се връзваха нещата щяха да го закрият до сега!
 2. Ако не ви се чете цялата тема, а че и предходната за проблема в галерията(Проблем с Галерията) за да разберете от къде тръгнаха нещата прочетете целия пост на bop_bop_mara: Re: Смятате ли, че сайта трябва да се промени?
 един кратък цитат:
Цитат
Започна се с темата за проблем с Галерията на сайта. Както се казва, малките камъчета обръщат колата.
Ще добавя и едно изказване на arda_kj от предишната тема за проблема с галерията:
Цитат
Въобще някой от създателите на този сайт няма ли да сподели какво е виждането му за развитието на сайта и неговото съдържание за близките няколко години - не говоря само за дизайна на сайта, а за това как съдържанието на сайта да се движи от потребителите, ролята на потребителя и т.н.. Определено досегашния подход с модерирането, което трае незнайно колко време, не ми харесва.
 Не е ли време за промяна? И ако е време кога ще се случи тази промяна?
и още от предишната тема пак от arda_kj
Цитат
Хубаво ако създателите нямат време тогава ние потребителите може да направим нещо. Аз от веб програмиране не разбирам, но пък мога да помогна с някой и друг лев, примерно бих дал до 200 евро за целта, само че искам преди това да се избистри какво и как ще се променя, какво ще се добавя, какво ще се маха/надгражда, за да знам за какво дарявам пари, т.е. накрая искам да видя резултата от това.
и от мен
arda_kj - Идеята ти с кинтите ми хареса! Аз бих дал 50-100 лв. за тази кауза да си платим на човек който разбира, може и някой от тук, може и на създателя на сайта, че сега ще му трябват пари за памперси доколкото разбирам                                                   , а те не са евтини повярвайте ми, да ги обсъдиме нещата какво бихме искали, какво може да се направи какво не, с какъв език, каква технология, колко пари ще струва, гласуваме във форума и след това събираме кинтите плащаме всеки според възможностите си и после му се кефим на любимият ни сайт!
 Естествено всичко трябва да е Open Source!
 

 Така, че ROKO__ ако прочетеш внимателно ще разбереш, че идеята за кинтите не е моя а на arda_kj. Аз само я подкрепям и в тази връзка пуснах тази анкета защото без да искам станах инициатор и на предходната тема и понеже идеята за промяна ми харесва се почувствах отговорен да пусна нова тема(Анкета), а не просто да махна с ръка и да забравя темата....!
 ROKO__ нямам намерение да изпадаме в междуличностни спорове :) , за това има друга тема! Давайте да караме по същество и да не се отклоняваме от темата!
 
 Идеята на Анкетата беше, а и все още е да се разбере дали сайта има нужда от промяна, и ако да, кой как би подкрепил промяната. Аз както казах нищо не разбирам от web програмиране, а и въобще от всякакво програмиране понеже искам да се промени сайта и не мога да помогна с разработка, а бих искал, ще дам пари - 100лв. както обещах. Сега когато виждам, че идеята за промяна на сайта се приема от доста хора, а и от създателите на сайта, смятам да си изпълня уговорката, за което ще помоля за Име на Банка и Банкова сметка(IBAN) на Линукс за българи ЕООД за превод? И да Ви попитам: "Дарение за промяна на web сайт" - Устройва ли Ви като текст на основанието на превода или вносната бележка?
Също така искам да помоля още веднъж всички съфорумци/ки да я караме по същество, искаме промяна - в какво да се изразява, какво ново да се добави, кое от старото да остане, а за това с каква технология да се реализира нека му мислят тези които ще го правят и тези които искат да помогнат с разработката и ако трябва да се открие нова Анкета за технологията - WordPress, Joomla!, Drupal... и т.н. някой framework на PHP или Python или нещо още по екзотично и многообещаващо като http://cappuccino.org/  :) и т.н.
 
« Последна редакция: Apr 19, 2010, 21:07 от Kras »
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
...
Също така искам да помоля още веднъж всички съфорумци/ки да я караме по същество, искаме промяна - в какво да се изразява, какво ново да се добави, кое от старото да остане, а за това с каква технология да се реализира нека му мислят тези които ще го правят и тези които искат да помогнат с разработката и ако трябва да се открие нова Анкета за технологията - WordPress, Joomla!, Drupal... и т.н. някой framework на PHP или Python или нещо още по екзотично и многообещаващо като http://cappuccino.org/  :) и т.н.
 
Ще го напиша още веднъж, дано се намери някой да го осмисли:
Цитат
Само за пример ето лист на етапите:
    * Project initiation stage;
    * Project planning or design stage;
    * Project execution or production stage;
    * Project monitoring and controlling systems;
    * Project completion stage.
http://en.wikipedia.org/wiki/Project_management
П.П. На мен ми омръзна да повтарям едно и също. Хора, не слагайте каруцата пред коня, определете целите, които трябва да бъдат постигнати, планирайте нещата и чак тогава може да се избере технология с която тези цели да бъдат постигнати най-бърза, най-качествено, с най-малко проблеми  и с най-малко разходи на материали и човешка сила
Активен

0x2B|~0x2B

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
...
Също така искам да помоля още веднъж всички съфорумци/ки да я караме по същество, искаме промяна - в какво да се изразява, какво ново да се добави, кое от старото да остане, а за това с каква технология да се реализира нека му мислят тези които ще го правят и тези които искат да помогнат с разработката и ако трябва да се открие нова Анкета за технологията - WordPress, Joomla!, Drupal... и т.н. някой framework на PHP или Python или нещо още по екзотично и многообещаващо като http://cappuccino.org/  :) и т.н.
 
Ще го напиша още веднъж, дано се намери някой да го осмисли:
Цитат
Само за пример ето лист на етапите:
    * Project initiation stage;
    * Project planning or design stage;
    * Project execution or production stage;
    * Project monitoring and controlling systems;
    * Project completion stage.
http://en.wikipedia.org/wiki/Project_management
П.П. На мен ми омръзна да повтарям едно и също. Хора, не слагайте каруцата пред коня, определете целите, които трябва да бъдат постигнати, планирайте нещата и чак тогава може да се избере технология с която тези цели да бъдат постигнати най-бърза, най-качествено, с най-малко проблеми  и с най-малко разходи на материали и човешка сила

Подкрепям
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

Kras

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 155
  • Distribution: Arch
    • Профил
Ще го напиша още веднъж, дано се намери някой да го осмисли:
Цитат
Само за пример ето лист на етапите:
    * Project initiation stage;
    * Project planning or design stage;
    * Project execution or production stage;
    * Project monitoring and controlling systems;
    * Project completion stage.
http://en.wikipedia.org/wiki/Project_management
П.П. На мен ми омръзна да повтарям едно и също. Хора, не слагайте каруцата пред коня, определете целите, които трябва да бъдат постигнати, планирайте нещата и чак тогава може да се избере технология с която тези цели да бъдат постигнати най-бърза, най-качествено, с най-малко проблеми  и с най-малко разходи на материали и човешка сила
В тази връзка най-разумния пост беше на RealEnder:
Цитат на: RealEnder
Ето нещо, като за начало:
http://black.stanev.org/linux-bg.org/linux-bg.org-flash.html
За тези, които не харесват флаш, същото:
http://black.stanev.org/linux-bg.org/linux-bg.org.html

Описаните неща далеч не са пълни. Голяма част и сега я има, просто технически не е съвсем използваема. Не съм включил сегашните функционалности, които съм сметнал, че са надживяли времето си.
Може да се използва за коментари и допълване.
Тук е базовия mm файл, за FreeMind
RealEnder  предложението ти е много добро но за да стане по-лесна и бърза обмяната на информация(Идеите) без да се налага да качваме разни файлове някъде в нета и за да можем да вървим напред смятам че трябва да измислим начин да коментираме нещата тук във форума и с copy/paste да добавяме нови идеи и коменари.
Ще се получи нещо като ASCII Art  :) и изхода от командите ls и tree в конзoлата. Ще се опитам да преведа част от файла на FreeMind, и всеки да си го допълва според желанията:

|--linux-bg.org/*Това е коментар*/
   |-- Новини
         |--Раздели /*Software, Hardware…бла бла бла... Възможност за коментиране и гласуване*/
   |--Статии
         |--Раздели /* 1. Възможност за коментиране и гласуване; 2. Възможност за маркиране като out-of-date(Особено важно, когато се търси, често се намират стари неща и хората си "омазват" системите)
         |-- Как-да /*Howto*/
   |--Линукс за Българчета /*Много добра идея!, Колкото по шарено толкова по добре :) */
   |--Форуми /*Без коментар*/
   |--Галерия /*Screenshoots, демостриращи конкретни възможности, настройки, технологични постижения и пр.*/
         |--Раздели /*Възможност за коментиране и гласуване*/
   |--Дистрибуции /* Извличане на информация и актуализиране от wikipedia. Можем да поддържаме там актуалното съдържание, така ще допринесем на по-широка база */
   |--Общи
         |--Какво е отворен код?
         |--Какво е Linux?
         |--Често задавани въпроси(FAQ)
         |--Български проекти с отворен код
         |--Базирано на шаблони, да може да извлича базовото съдържание от съответния хостинг - SourceForge, Google Code, openfmi, etc.
         |--Други ОС с отворен код /*Кратък раздел с описание и връзки към българските страници на другите ОС*/
         |--Работа /*Интеграция със специализиран портал за работни места, свързани с отворен код*/
   |--Правила за използване
   |--Интеграция /*Ключов елемент - достигане до по-широк кръг потребители, елективно избиране на темите за проследяване*/
         |--Facebook
         |--Tweeter
         |--Форуми
         |--Wikipedia
« Последна редакция: Apr 20, 2010, 00:12 от Kras »
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
@ Ромео
Явно си много упорит за което ти свалям шапка. Но нима не разбра, че "кучето си лае а кервана си върви". Аз лично вече бързо се уморявам от такова многоговорене и нищоправене. Няколко човека в темата споделиха структурното си виждане как нещата се случват по белия свят. За съжаление това с което оставам в представите си за текущата ситуация е, че някой (собственик-а) май прави нещо ново, а много други се упражняват в риторика безполезно разбира се що се отнася до този сайт.

Да си видял някой от собствениците (аз така и не ги познавам дори задочно) да се е включил в темата или
въобще да сподели нещо или пък някаква публикация да са пуснали?

Само милото Марче се опитва да докара някакъв интерфейс с тях - до колкото и позволят.

В най-добрия случай ще се появи нова версия, в която по всяка вероятност ще бъдат реализирани и част от идеите постнати тук. Просто сайта обслужва общността но не е нейна собственост.

Явно това е един от алгоритмите за еволюция на този (а може би не само) сайт. Дано да излезе нещо по-добро. Все ще е нещо....
А който иска и има възможност да направи нещо по-добро.... светът е голям.... възможности бол.



@ ТУЮ

Приятелю, развивайте сайта за уроците, лично аз му предричам хубаво бъдеще!
« Последна редакция: Apr 20, 2010, 08:40 от plamen_f »
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Някакво раздвижване по въпроса?И аз бих искал да видя сайта и форума променен.Много харесвам визията на форума на Softvisia.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!