Автор Тема: Има ли Bluetooth или няма на лаптоп Asus F5M / Kubuntu  (Прочетена 4072 пъти)

cheeseus

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Здравейте,
Току що инсталирах Кубунту 10.4 на лаптоп Asus F5M. Трябва да уточня, че какъвто и да било Линукс за мен е ново изживяване :)

Та, предполага се, че лаптопът има блутут. Така го дават по спецификации. Да, обаче няма. Когато кликна върху иконката на KBluetooth в tray-я (нали така пак му се вика и под Линукс?) опциите са сиви. Правих неколкократен ъпдейт на най-различни системни файлове (които Кубунту само си поиска да направя), но явно за блутут-а нямаше нищо.

Пробвах да сложа блутут USB устройство (Bluesoleil) и то беше разпознато и тръгна, и опциите си бяха активни. Е, не успях да направя връзка с други блутут устройства (лаптоп и телефон), но поне бяха видими.

Въпросът ми е - има ли вграден блутут на тоя лаптоп или няма? И как да разбера това? Моля дайте ми детайлни инструкции, напр. ако трябва да пиша команди в конзолата (как да я отворя). Благодаря предварително.

PS. Трябва да отбележа, че и под Уиндоус 7 не мога да подкарам блутут-а, а wi-fi тръгва сам, като разликата е, че под Уиндоус LED индикаторът на корпуса не свети, а под Кубунту свети.
« Последна редакция: May 22, 2010, 16:49 от cheeseus »
Активен

statge

  • Гост
Това дали има или не е спорна работа понеже ти не си казал точния модел  моя лаптоп acer си има бутон за Блутуут има си менюта за него, драйвери и тн но реално точно този модел който имам аз няма блутуут. Производителите често слагат бутончета за това но понеже корпуса е универсален за няколко модела ...
Така че първо виж точния модел дали има и ако има просто изтегли драйвери и си ги сложи не виждам как така може да има проблем едновременно и под 2 операционни системи
Да допълня и дори и да има и ако не се разпознава винаги има опция за прост дефект на устройството което е вече предмет на гаранцията...

ПС: За пример
Asus F5M AP021E има БТ но ASUS F5M-AP011, ти си дал само марка и серия но не и модел ....
« Последна редакция: May 22, 2010, 18:24 от statge »
Активен

cheeseus

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Прав си, моя грешка, извинявам се. Пълният модел на лаптопа е F5M-AP047.

Лаптопът е взет на старо. Преди да попадне у мен (слагам му ОС за чичо ми), преди еди-коя-си преинсталация на Уиндоус "е имало блутут и е работел".

Този сайт, обаче, например казва, че блутут няма: http://www.eo-bg.com/notebookasusamd.php : "Communications 802.11b/g wireless, LAN 10/100, Modem, 4 x USB 2.0".

PS. Потвърди се и от други сайтове. А аз търся ли и се пъна... да бях се сетил да проверя точно, а не да разчитам на това какво някой си бил казал.

Благодаря за подсещането.
« Последна редакция: May 22, 2010, 19:12 от cheeseus »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Интернет на телефона през bluetooth ?
Настройка на програми
KiselotoMliako 5 4109 Последна публикация Oct 28, 2006, 14:48
от garfi
как да пусна bluetooth
Настройка на хардуер
ZERG 2 2617 Последна публикация Jan 05, 2007, 12:44
от Julian_
Bluetooth pan връзка между два компютъра
Настройка на хардуер
alabal 3 3459 Последна публикация Nov 04, 2007, 14:51
от alabal
Bluetooth
Настройка на хардуер
bashi1 1 2117 Последна публикация Dec 16, 2007, 23:05
от Gaara
ASUS N56VZ - Kubuntu - съвети за работа и настройка
Лаптопи
TheCage 14 5071 Последна публикация Dec 23, 2012, 16:55
от TheCage