Автор Тема: Търся програма за счетоводство  (Прочетена 4855 пъти)

Antoaneta79

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Здравейте! Търся програма за счетоводство под линукс. Най - вече ме интересува фактуриране. т.е. издаване на фактура. Има ли такава? Обикновено така са проектирани, че да разполага с ТРЗ, складове, приходи и разходи, но честно казано издаването на фактури най - вече ме интересува.
Поздрави!
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
« Последна редакция: Aug 21, 2016, 00:42 от Odido »
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся програма за счетоводство
« Отговор #2 -: Aug 21, 2016, 00:54 »
Антоанета, ти сигурна ли си, че ти трябва счетоводна програма? От всичко, което си изредила, само приходите и разходите имат някакво отношение към счетоводството. Но по начина, както си задала въпроса за приходи и разходи ти трябва по-скоро електронна таблица, а не счетоводна програма. Е за твое успокоение електронните таблици са измислени за целите на счетоводството, макар днес да са по-скоро универсален инструмент.

Е добре. За да съм по „темата“, ако това изобщо мяза на тема, ще кажа —bgerp. Съдържа всичко, за което питаш и още много други неща, които никога няма да ти потрябват.

п.п. Ако решиш обаче, че те интересува единствено фактуриране, има други неща, които могат да ти бъдат предложени според броя издавани фактури. Ако ще са малко, както предполагам, то електронната таблица пак е най-доброто предложение.
« Последна редакция: Aug 21, 2016, 00:56 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Търся програма за счетоводство
« Отговор #3 -: Aug 21, 2016, 03:42 »
На времето имаше една simpleinvoices, беше много advanced c Ajax, но май нещо са я отсвирили, макар, че за едни фактури няма кой знае какво да се подобрява, гледам добавили са и Български.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся програма за счетоводство
« Отговор #4 -: Aug 21, 2016, 14:33 »
Това мисля, че не съм го пробвал. Но гледам, че не е мъртво. Има някакви версии след закриването на Гошов код. Едното хранилище има обновления от април. Гледам даже има версии за turnkey, има за docker. Иначе си прав. В Битбъкета последната версия, че и β e от 2013-тата, а за онова недоразумение там е от 2011.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Re: Търся програма за счетоводство
« Отговор #5 -: Aug 22, 2016, 15:08 »
http://warehouseopen.org - автономна програма
http://InvoicePro.bg - Web базирана програма

Голямо предимство спрямо чуждите е технологията за търсене и намиране на пълните данни на фирмите само по ЕИК
Активен

Antoaneta79

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Неправилно се изразих, но това е от цялостно обслужване на бизнес. По - скоро ми трябва програма за производство. Счетоводството една счетоводителка ми каза, че разбира, че имам много добра култура по - темата, но да оставя работата на счетоводителя. Разгледах Микроинвест, това е което търся и за търговия и за производство, и за цялостно управление до клиенти. Има ли и друг такъв софтуер освен предложения от Микроинвест за сравнение?
Променям заглавието на темата :)
Благодаря! И една лятна биричка от мен  [_]3
« Последна редакция: Aug 23, 2016, 21:59 от Antoaneta79 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся програма за счетоводство
« Отговор #7 -: Aug 23, 2016, 22:34 »
Ами четвърти път няма да пиша bgerp. Още повече, че за цялостно управление на производственият цикъл от логистиката до пласмента — няма. Няма в тези критерии.

Ако бяхме четиринадесет годишни, щях да се цупя, че ме игнорираш, а долнопробните „произведения“ на МИ ги коментираш непрекъснато. А аз си правех труд да ти вадя и цитати та барем те праснат по челото. Ама туй то пубертет. Момите растат повече от нас и 'одят по батковци, а ние играем на фунийки.

Твоята счетоводителка е била напълно права. Счетоводството не е ядрена физика. Принципите му са прости и ясни, каквато е и логиката зад действията. Познавам счетоводители, които не са завършили даже техникум, но слагат в джоба си всякакви „магесници“. Обаче си има врътка. И врътката е, че трябва да отделяш значително време в проследяването на всички нови изисквания, а те изобщо не са малко и редки. Трябва стриктно да спазваш всякакви срокове. Тъй, че наистина не е сложно, но си изисква значителна инвестиция във време и ангажираност. Ако човек не е готов на това, по-добре да си плаща.

А не е ли така за всяко нещо?

п.п. „Учудващо“ позна, че сме на син „Deep“, въпреки, че онзи ден декларирах, че сме на ракиджос. Тъй-тъй, добре, ама заглавие на тема се сменя, като го смениш в първото мнение от темата, а не в настоящето. Да си знаеш. В SMF това би проработило, само, ако всеки ти дава личен отговор на последното мнение или някой каскадно дава лични отговори, което няма, как да се очаква от всички участници в дискусията;

п.п.п. В тази връзка — Владо Стоянов президент! А някой знаеше ли, че имаме национален отбор на малки вратички??? Някой знаеше ли, че изобщо това се брои за спорт?!?
« Последна редакция: Aug 23, 2016, 22:41 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Antoaneta79

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Търся програма за счетоводство
« Отговор #8 -: Sep 01, 2016, 14:12 »
В никъкъв случай не искам да те игнорирам, пренебрегвам, както и да не уважа помощта ти. Науките са различни с различна спецефичност.  :)
Активен