Автор Тема: Wi-Fi ADSL2 + Router  (Прочетена 12838 пъти)

lozanoww

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
  • Distribution: Slackware 13.1
    • Профил
Wi-Fi ADSL2 + Router
« -: Mar 27, 2012, 13:31 »
Здравейте попадна ми Вивакомски адсл рутер и се чудя има ли как да го ползвам като LAN & Wi-Fi рутер ? без да му пускам DSL Сигнал? а изобщо как може да му се пусне DSL сигнал от друг компютър-а ? какво е нужно?
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #1 -: Mar 27, 2012, 14:03 »
Здравейте попадна ми Вивакомски адсл рутер и се чудя има ли как да го ползвам като LAN & Wi-Fi рутер ? без да му пускам DSL Сигнал? а изобщо как може да му се пусне DSL сигнал от друг компютър-а ? какво е нужно?
Аз имам един Вивакомски рутер-модем от тия черните (Пирели).Изключил съм му DHCP-то вкарал съм кабела от доставчика ми и на първи порт,защото WAN порта не може да се ползва и имам 3 свободни порта и безжична мрежа.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #2 -: Mar 27, 2012, 14:53 »
И искаш да кажеш, че рутира ли?
Активен

lozanoww

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
  • Distribution: Slackware 13.1
    • Профил
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #3 -: Mar 27, 2012, 14:55 »
И искаш да кажеш, че рутира ли?

Няма как да рутира..
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #4 -: Mar 27, 2012, 16:27 »
Срещъл съм из мрежата настройки как порт 1 може да стане WAN порт, така че може
Активен

0x2B|~0x2B

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #5 -: Mar 27, 2012, 16:49 »
Ето каква е ситуацията.Първо ресетнах рутер-модема с една клечка за зъби като държах ресет бутона около 30 сек. натиснат.След това го закачих за компа с кабел.Единия край беше в лан картата на компютъра ми а другия край в 1-ви порт на рутер-модема.След това отворих браузъра и написах http://192.168.1.1 за да вляза в настройките.Появи се Уеб формата и ме питаше за юзер и парола на устройството.Аз предварително бях го открил в нета и ги написах.Появиха се настройките.Спрях автоматиното раздаване на адреси,а на WIFI настройките смених само името на мрежата,защото след ресета си беше променила името BTC-ADSL.Запаметих извършените промени и забучих кабела,който идва от доставчика.Веднага настолния ми компютър си взе същия адрес с който си беше преди.Включих още един компютър към рутер-модема пак с кабел и той си взе IP различен от този който беше взел моя компютър.Безжичната мрежа я пробвах със смартфон,който се закачи без проблем.Пробвах го с клипчета от youtube.com вървяха си перфектно.
Да уточня IP-тата,които получавам от ISP-то са реални динамични.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #6 -: Mar 27, 2012, 17:03 »
@radoshow Еми много ясно, но в случая модем не рутира. Рутирането го получваш от доставчика ти. Ти ползваш самия модем като switch.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #7 -: Mar 27, 2012, 18:36 »
Също така зависи и кой точно модел DSL-modem е. На различните модели, могат да се сетват различни неща. Засега модела на Comtrend (в бяло и черно) ми работи най-добре в режим switch & AP.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

lozanoww

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
  • Distribution: Slackware 13.1
    • Профил
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #8 -: Mar 27, 2012, 19:05 »
модела е comtrend ct-5367 като switch и АР проработи но като му сменя името от VIVACOM_NET на каквото и да е друго и Wi-Fi мрежата не се вижда :(
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #9 -: Mar 27, 2012, 19:25 »
А през web интерфейса го програмираш, нали ? В момента ми работят два такива Comtrend-а. Ето какво им сетвам аз:

- спрял съм им dhcp модула (закачени са след мой Slackware или MikroTik рутер, и ползват техните dhcp-та)
- входния UTP кабел от рутера ми е сложен в един от LAN портовете (който ми е кеф, няма значение кой номер e), останалите 3 порта са ми свободни за LAN кабелите на клиентските ми машини
- на ръка съм им задал за LAN-а на модема: IP адрес, SM, DG
- за WiFi частта съм сетнал: SSID-то, security-то и key-а
- сетвам си моя парола за акаунта root

Работят си като switch-ове за LAN-а и като AP за WiFi клиентите. Никога съм нямал проблеми със сетване на мой си SSID. Ами и VIVACOM_NET да е, като му сетнеш security и key, пак ще си работи, нищо че не е с твое SSID.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #10 -: Mar 27, 2012, 19:44 »
@radoshow Еми много ясно, но в случая модем не рутира. Рутирането го получваш от доставчика ти. Ти ползваш самия модем като switch.
Наистина до сега го ползвах само за swich и WIFI access point.Обаче реших да пробвам да видя дали ще рутира.Той взе че заработи.Ето и какво направих.Ресетнах модема и влязох в настройките.След това отидох на Ethernet WAN и зададох 1-ви порт да се ползва като WAN,защото оригиналния е RJ11 и не може да влезе RJ45.Също така отметнах и DHCP.После отидох на WIFI мрежата смених името и порта.Запаметих промените и Voila,заработи.След рестарт на мрежата компютъра ми си взе адрес 192.168.1.2 и работи без грижи.Направих и снимки.

Точното име на модела е Pirelli A124G
@Acho Миналата седмица пробвах Comtrend ct-5367 да го накарам да работи с PPPOE,но не можах.Пробвал ли си нещо такова?
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #11 -: Mar 27, 2012, 20:26 »
Сега ако на WAN-a подкараш и pppoe - цена нямаш  [_]3
Активен

lozanoww

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
  • Distribution: Slackware 13.1
    • Профил
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #12 -: Mar 27, 2012, 20:40 »
настройките са същите спрях dhcp давам нет от слак дори и dhcp-to раздава и на Wi-Fi секюритито е WPA2-PSK Само че сменя ли името мрежата спира да ми излъчва сигнал не се вижда :( а в WAN никъде не видях дали мога да избера порт1 да е а не ДСЛ-а
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #13 -: Mar 27, 2012, 20:49 »
Не, с PPPoE не съм се занимавал. И не знам дали ще може колега. Само за чист LAN и WiFi ги ползвам аз. Ама пак берекет версин и затова. Вместо да си купувам специално WiFi рутер-кутийка, така и така си имам мой Линукс сървър за gateway, прас DSL-модема след него за WiFi клиентите и готово. А модеми имам бол.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #14 -: Mar 27, 2012, 22:04 »
Миналата седмица един комшия си взел рутер от Продавалник за 15 лева и ме вика да му го настроя.Гледам го той Комтренд.Цял следобед се мъчих не става и не става.Компютъра беше с WIN XP.Настроих го да си взема автоматично адрес.Пиша му името и паролата на PPPOE-то.След рестарт взема си адрес от рутера вижда и безжичната мрежа,но интернет няма.Питах комшията дали доставчика му филтрира по MAC,ама той каза,че не знае.ISP-то му е UNACS.Преди време и аз бях негов клиент ама не помня вече дали филтрираха.Искам да попитам тоя Комтренд има ли опция да се клонира MAC-а,щото ако има утре мога да му звънна да пробвам и тоя чалъм.
И тоя моя модем след като почна да раздава адреси даунлоуд скоростта му падна двойно.Аз скоростта си я пробвам като пусна да се тегли от телепоинт.бг някое ISO.Няколко пъти пробвах повече от 6-6.5мб не вдигна.Даже и три едновременни конекции пуснах пак същия праз.Връщам го пак да си е swich друго не ми трябва.
Активен


Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Router
Настройка на програми
Wiz 4 2235 Последна публикация Apr 19, 2004, 03:01
от XaugyTuH
Router
Настройка на програми
jm 1 1989 Последна публикация May 30, 2004, 10:21
от Йордан
Router
Идеи и мнения
Devilhunter 5 2637 Последна публикация Sep 13, 2004, 21:59
от XaugyTuH
Router
Настройка на програми
Devilhunter 6 2702 Последна публикация Oct 27, 2004, 16:45
от
ssh win>>lx router>>lx router>>win
Настройка на програми
carlitto 0 1463 Последна публикация Apr 27, 2005, 10:43
от carlitto