Автор Тема: Проблеми със Suse Linux 9.0  (Прочетена 14223 пъти)

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Re: Проблеми със Suse Linux 9.0
« Отговор #45 -: Feb 05, 2014, 21:07 »
neter, да влезна но колкото и да ми се иска в момента няма как, аз вече споменах че отново с харда проблеми имам и не мога да влезна в системата ми, харда не може да зареди нищо. Дори преди малко още с включването на компютъра и ми изписа HARD ERROR и до там. Незнам вече какво да го правя този хард, иска ми се да мога да го спася по-някакъв начин докато си намеря друг но идея нямам как.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми със Suse Linux 9.0
« Отговор #46 -: Feb 05, 2014, 21:10 »
Желателният видео изход е X11 http://s19.postimg.org/sb0or8jhv/vlcsetings1.png
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми със Suse Linux 9.0
« Отговор #47 -: Feb 05, 2014, 21:14 »
neter, да влезна но колкото и да ми се иска в момента няма как, аз вече споменах че отново с харда проблеми имам и не мога да влезна в системата ми, харда не може да зареди нищо. Дори преди малко още с включването на компютъра и ми изписа HARD ERROR и до там. Незнам вече какво да го правя този хард, иска ми се да мога да го спася по-някакъв начин докато си намеря друг но идея нямам как.
Направи ли нова таблица на дяловете от Live CD-то на Lubuntu, както ти бях писал ?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Re: Проблеми със Suse Linux 9.0
« Отговор #48 -: Feb 05, 2014, 21:36 »
Ами не, направих тогава защото както вече писах разбрах че харда има лоши сектори и е безсмислено. Това го разбрах с една програма от хиренса за който ми даде линк bvbfan, за съжаление не си спомням името и а също и с Hard Drive Inspector Pro.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми със Suse Linux 9.0
« Отговор #49 -: Feb 05, 2014, 21:39 »
Не губиш нищо, ако опиташ. Просто направи нова таблица на дяловете, както съм ти написал и от незаделеното пространство направи (добави) само един дял, форматиран в ext4. Ако се справиш, свържи се към мрежата и стартирай инсталация, като избереш български език по подразбиране.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Re: Проблеми със Suse Linux 9.0
« Отговор #50 -: Feb 05, 2014, 21:49 »
Да, ще опитам още сега но не ми се вярва да се получи, както вече казах не иска да се зареди дори и Live CD. А дори и да успея да го направя сам, и да инсталирам отново операционната система, почти съм сигурен, че на харда отново са се появили лоши сектори и ще изтрае този хард пак ден до пладне и пак ще започне да създава проблеми. Не съм ли прав?
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми със Suse Linux 9.0
« Отговор #51 -: Feb 05, 2014, 22:02 »
Така е, стига проблемът да не е само в таблицата на дяловете, а в самият хардуер. Ако не може да стартира и Live CD или GParted не може да зареди таблицата с дялове, тогава си търси нов диск. Но, поне опитай.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Re: Проблеми със Suse Linux 9.0
« Отговор #52 -: Feb 05, 2014, 22:39 »
Изобщо не може да зареди Live CD то. Изписва ми някаква таблица с 2 прегради, в първата пише data и под нея пише 0 и 1 срещу нулата - 1be. 9, срещу 1 - eff2f6. 1 Във втората преграда пише prog и от долу под него - err 7 ip 2496 срещу тях 98f.8 1b4b.5

Хич не ми е ясно за какво става въпрос и какво означават тези неща.
Активен

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Re: Проблеми със Suse Linux 9.0
« Отговор #53 -: Feb 05, 2014, 22:46 »
Сега се сетих, че имам един диск със живо Pupy Linux 3.01 и с него пробвах зарежда го донякъде и блокира или се рестартира компютъра или ми изписва пак същата таблица.
« Последна редакция: Feb 05, 2014, 22:57 от spunki »
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Проблеми със Suse Linux 9.0
« Отговор #54 -: Feb 06, 2014, 07:39 »
Сега се сетих, че имам един диск със живо Pupy Linux 3.01 и с него пробвах зарежда го донякъде и блокира или се рестартира компютъра или ми изписва пак същата таблица.

В такъв случай проблемите не са само с твърдия диск. Ако имаш друг компютър на удобно за теб място, свали този диск, сложи го на него и виж в какво състояние ще е.
Активен

the lamer's team honourable member

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Re: Проблеми със Suse Linux 9.0
« Отговор #55 -: Feb 06, 2014, 18:53 »
Значи пробвах компютъра с друг хард, на който има инсталиран Windows XP, работи нормално обаче проблемния хард компютъра просто не го разпознава и не го вижда. Успях също така да заредя Lubuntu от Live CD то и Puppy Linux 3.01 от Live CD то. С Puppy Linux 3.0 отворих почти всички видео файлове с gxine със същата видеокарта на същия компютър с който не можах да ги отворя когато бях инсталирал ROSA а с Lubuntu не можах да ги отворя?
« Последна редакция: Feb 06, 2014, 19:16 от spunki »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми със Suse Linux 9.0
« Отговор #56 -: Feb 06, 2014, 19:27 »
С Lubuntu няма как да ги отвориш, защото декодерите не са инсталирани по подразбиране. Когато инсталираш lubuntu-restricted-extras, ще забележиш разликата.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

spunki

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
    • Профил
Re: Проблеми със Suse Linux 9.0
« Отговор #57 -: Feb 07, 2014, 22:41 »
Инсталирах ROSA отново вече на друг хард диск, но явно нямам късмет нещо. Не иска да ми зареди самата операционна система, а ми зарежда от диска Live CD то. Инсталираната операционна система не иска да ми я зареди изобщо. Дори промених настройките в биоса, и му зададох първо бутващо устройство да е харда, и пак не иска да я зареди изобщо.

На какво може да се дължи това?
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Проблеми със Suse Linux 9.0
« Отговор #58 -: Feb 08, 2014, 00:39 »
Какво става как така не иска да зареди  ??? Като буутва натисни ESC и гледай какво пише на какъв ред спира? Снимай с фотоапарат да видя.
Активен

malin

  • Гост
Re: Проблеми със Suse Linux 9.0
« Отговор #59 -: Feb 08, 2014, 09:58 »
Записа на буут-мениджъра не е на правилното място - /dev/sda или /dev/sdaX ? И ако е на /dev/sda , дали не трябва да е на /dev/sdb(c,d) ? Инсталирано е с флашка (ако е второто)  ;) .
Не знам какво има Росата , gparted , или пък така
да се ориентираш къде трябва да е записа (MBR-a) на диска . При мене /dev/sda1 е дяла с Линукс - и записа на Груб е в /dev/sda. Ако рестартирам с монтирана флашка от пората,дето е в момента - ще си разменят означенията ( но не винаги/при всички е така).
Ако е този проблема - вариант http://sourceforge.net/p/boot-repair/home/Home/ , понеже не знам как се борави с rpm-базираните за възстановяване/оправяне от наличния "жив" диск. ( Правилна преинсталация също става , ама не се научава излизане от "рискови" ситуации ).
« Последна редакция: Feb 08, 2014, 12:37 от malin »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
проблем със стартирането на Linux SUSE 9.3
Настройка на програми
odyn 3 2058 Последна публикация Jun 23, 2005, 14:30
от
Suse linux 9.3
Настройка на програми
sevfat 0 1536 Последна публикация Oct 18, 2005, 15:41
от sevfat
Suse linux
Идеи и мнения
divak 0 1557 Последна публикация May 11, 2006, 21:22
от divak
Как да оптимизирам suse linux?
Настройка на програми
Ивайло ГЕОРГИЕВ 16 4733 Последна публикация May 21, 2006, 20:14
от
Въпроси относно suse linux 10.2
Настройка на програми
perer 10 3752 Последна публикация Feb 19, 2007, 19:31
от neter