Анкета

Въпрос: Въпрос  (Гласуването приключено: Aug 13, 2010, 21:48)

  • Отговор 1
    - 0 (0%)
    Отговор 2
    - 0 (0%)

Общ брой гласове: 0

Автор Тема: Отговори на често срещани проблеми в Гном и КДЕ  (Прочетена 13164 пъти)

H0lyGanGs7eR

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 163
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
За мен гнома е идеалната работна среда. Мразя да имам 10000 икони по плота. 2та панела са едно гениално решение. Наредил съм си всички програми на горния панел и просто поглеждам право напред и виждам това, което ми е нужно. Не трябва да гледам надолу за часа или да търся половин час иконата на програмата, която ми трябва. Менютата перфектно подредени и ако се наложи да се върна в предното меню просто махам мишката от това, в което съм, без да цъкам разни бутони "back". Десктопа ми е чист и не ми трябват хилядите аплети, които КДЕ-то стартира по подразбиране. За мен гнома е класи над КДЕ (не се отнася за ГНОМЕ3)
Активен

Activity

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 105
  • Distribution: Slackware 13.1
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
значи машината ми не е нещо космичесно , AMD Turion64 2.0GHz с 2ГБ рам , сбъркаш точно думата муден но по скоро е бавно изпълнение на програмите , значи това го сравнявам на базата на КДЕ 3.5 ,принчипно няма как да ти обясня нещата ,който имам в предвид така ,че няма се напрягам , както казвате всеки ползва това ,което му харесва на него !
Активен

Success represents the 1% of your work which results from the 99% that is called failure.
... - Soichiro Honda

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Значи сравняваш GNOME с KDE от преди повече от 2 години? Тогавашната версия на GNOME съм сигурен, че е била конкрентна спрямо KDE 3.5 по отношение на бързодействие. Ако ще сравняваш актуалния GNOME по това отношение с KDE сравянвай го с 4тата версия. Виждал съм как вървят двете на моя компютър.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

Hedron

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
  • Distribution: Kubuntu 12.10
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Не отричам, че gnome е по-лек и по-бърз. Обаче по въпроса със това дали е по-функционален може да се спори много.

Освен това - една дума: Mono! Само заради това повече няма да инсталирам gnome на моя машина! Ако ви се играе, махнете Mono от системата и вижте как повлича половината от gnome със себе си. Благорая, но не!
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Аз правя най-добре като ползвам и KDE и Gnome....и нямам грижи...свиркам си и си питам к*ра.Така съм в час и с двете основни графични среди.Друго,което харесвам е LXDE и понякога си играя на виртуална машина със дистрибуции с тази графична среда.Пийте по една бира и се успокойте.Всеки ползва това,с което е свикнал или харесва и в този случай спора е безсмислен.Нормално е всеки да си хвали стоката.Единственото нещо,което мъжа ползва и не хвали това е собствената си жена.Поне аз не познавам такъв дето да я хвали ;D ;D ;D.Ай със здраве на всички. [_]3
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Темата е безмислена и тъпа. Ясно е, че всеки ще превъзнася това дето му харесва и е свикнал с него. Обаче е тъпо да хулиш нещо, с което не можеш да свикнеш бързо. Точно толкова, колкото е тъпо да хулиш Линукс, понеже не можеш да се справиш и си свикнал с уиндоус. Няма лошо човек да не харесва нещо, лошо е когато хвърля непремерени думи за нещо, което не познава и не му харесва. Дали ще хулиш Линукс и ще превъзнасяш Уиндоус си е равнозначно на това да хулиш едната графична среда и да превъзнасяш другата. Аман.
Аз си казвам моето мнение - обожавам КДЕ и имам непоносимост към Гном, обаче не казвам че Гном е скапан и недодялан (въпреки че си го мисля). Не ми харесва и толкоз. На който му харесва да си го ползва със здраве. Въпрос на навици и естетически възприятия. Но да твърдиш, че КДЕ е недодялано, само защото не знаеш какви са му възможностите и как да ги използваш е просто тъпо...По между другото, като не знаеш кое как се настройва, е па има едно табче Help, па цъкни на него и чети. Има и цял сайт в края на краищата, видеоклипчета бол.
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Темата е безмислена и тъпа. Ясно е, че всеки ще превъзнася това дето му харесва и е свикнал с него. Обаче е тъпо да хулиш нещо, с което не можеш да свикнеш бързо. Точно толкова, колкото е тъпо да хулиш Линукс, понеже не можеш да се справиш и си свикнал с уиндоус. Няма лошо човек да не харесва нещо, лошо е когато хвърля непремерени думи за нещо, което не познава и не му харесва. Дали ще хулиш Линукс и ще превъзнасяш Уиндоус си е равнозначно на това да хулиш едната графична среда и да превъзнасяш другата. Аман.
Аз си казвам моето мнение - обожавам КДЕ и имам непоносимост към Гном, обаче не казвам че Гном е скапан и недодялан (въпреки че си го мисля). Не ми харесва и толкоз. На който му харесва да си го ползва със здраве. Въпрос на навици и естетически възприятия. Но да твърдиш, че КДЕ е недодялано, само защото не знаеш какви са му възможностите и как да ги използваш е просто тъпо...По между другото, като не знаеш кое как се настройва, е па има едно табче Help, па цъкни на него и чети. Има и цял сайт в края на краищата, видеоклипчета бол.

Аз не обичам графични среди за които трябва да чета например как да си добавя икона на работния плот... Търся аз добави към работния плот ама курец на филийки, трябвало първо да бъркам на мама му в гъзъ да отключвам некви лайна че да може една икона да добавя, и то не я добавя на свободно място ами я шляпа върху друга икона, както и със папките създавам папка вместо да я създаде където съм казал то я шляпа върху някоя икона, айде сега не ми казвай че всичко му е наред, зададох му да ги подрежда и ако това е подредбата значи това е за ненормалници
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Цък

И да ви напомня, че е петък 13-ти.   >:D
Активен

Без правила няма игра

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Цитат
Не отричам, че gnome е по-лек и по-бърз. Обаче по въпроса със това дали е по-функционален може да се спори много.

Освен това - една дума: Mono! Само заради това повече няма да инсталирам gnome на моя машина! Ако ви се играе, махнете Mono от системата и вижте как повлича половината от gnome със себе си. Благорая, но не!

По отношение на функционалностите - стига с общите приказки. Ако има нещо конкретно, което ти липсва в GNOME кажи. На мен лично нищо не ми липсва, както явно и на повечето хора не им липсва.

А по отношение на mono какъв е проблемът с mono? И не, не премахва половината GNOME ако го машнеш. На моя дебиан премахва само tomboy, който и без това не ми трябва.

В крайна сметка за мен KDE е точно това, което е написано в темата - недодялано. И не е въпрос да съм свикнал на GNOME и да пробвам KDE. Първият ми опит в линукс беше с KDE и винаги съм го намирал за недодялано. Добра концепция, добреи идеи, много потелнциал, но пълно с малки проблеми. GNOME ми пасна от първия момент, когато го ползвах. Хареса ми дизайна като цяло, визията, семплия дизайн, идеите. KDE 4 на снимки е много добре, но дойде ли момента да го ползвам ме изнервя.
« Последна редакция: Aug 13, 2010, 18:55 от aaaaaa »
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Цък

И да ви напомня, че е петък 13-ти.   >:D

И ще гръмне сигурно ако цъкна ;D
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Цитат
Не отричам, че gnome е по-лек и по-бърз. Обаче по въпроса със това дали е по-функционален може да се спори много.

Освен това - една дума: Mono! Само заради това повече няма да инсталирам gnome на моя машина! Ако ви се играе, махнете Mono от системата и вижте как повлича половината от gnome със себе си. Благорая, но не!

По отношение на функционалностите - стига с общите приказки. Ако има нещо конкретно, което ти липсва в GNOME кажи. На мен лично нищо не ми липсва, както явно и на повечето хора не им липсва.

А по отношение на mono какъв е проблемът с mono? И не, не премахва половината GNOME ако го машнеш. На моя дебиан премахва само tomboy, който и без това не ми трябва.

Много от приложенията които ползвам са гномски, и в КДЕ не съм намерил заместител, но дори и да намеря такъв е много шибан меко казано
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Темата е безмислена и тъпа. Ясно е, че всеки ще превъзнася това дето му харесва и е свикнал с него. Обаче е тъпо да хулиш нещо, с което не можеш да свикнеш бързо. Точно толкова, колкото е тъпо да хулиш Линукс, понеже не можеш да се справиш и си свикнал с уиндоус. Няма лошо човек да не харесва нещо, лошо е когато хвърля непремерени думи за нещо, което не познава и не му харесва. Дали ще хулиш Линукс и ще превъзнасяш Уиндоус си е равнозначно на това да хулиш едната графична среда и да превъзнасяш другата. Аман.
Аз си казвам моето мнение - обожавам КДЕ и имам непоносимост към Гном, обаче не казвам че Гном е скапан и недодялан (въпреки че си го мисля). Не ми харесва и толкоз. На който му харесва да си го ползва със здраве. Въпрос на навици и естетически възприятия. Но да твърдиш, че КДЕ е недодялано, само защото не знаеш какви са му възможностите и как да ги използваш е просто тъпо...По между другото, като не знаеш кое как се настройва, е па има едно табче Help, па цъкни на него и чети. Има и цял сайт в края на краищата, видеоклипчета бол.

Аз не обичам графични среди за които трябва да чета например как да си добавя икона на работния плот... Търся аз добави към работния плот ама курец на филийки, трябвало първо да бъркам на мама му в гъзъ да отключвам некви лайна че да може една икона да добавя, и то не я добавя на свободно място ами я шляпа върху друга икона, както и със папките създавам папка вместо да я създаде където съм казал то я шляпа върху някоя икона, айде сега не ми казвай че всичко му е наред, зададох му да ги подрежда и ако това е подредбата значи това е за ненормалници
Пишеш глупости.
Икони можеш да си добавяш по няколко начина, явно те боли че не е както в гном. При това да слагаш икони по работния плот е разхищение на пространството. Можеш да си сложиш гаджетът "Бързо стартиране" директно да десктопа или в панела, или в допълнителен панел и там да си сложиш колкото ти душа иска стартери на програми. Е те това го нема в гном по толкова удобен начин, както е в кде.
И си ги слага и подрежда при мене съвсем правилно и по азбучен ред.
Сега, ако пускаш отделен гаджет за всеки стартер ( и това е един от начините) естествено ги слага всички гаджети горе в ляво и ти си ги наместваш където прецениш че трябва да бъдат. Без значение дали ще е стартер, часовник, календар и т.н. Просто е по-различно от гном и предоставя много повече възможности и свобода (стига да знаеш как да се възползваш).
За директориите отново дрънкаш глупости (меко казано, по скоро изсмукани от пръстите лъжи). Абе де да знам, може твоето КДЕ да е по различно от моето и да е паднало от Марс....
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Имам въпрос. До KDE версия 4.3 можех от старт менюто да завлека иконката на dolphin (от подменюто Любими) върху панела и тя се добавяше там и като кликнех се отваряше домашната ми папка. В KDE 4 не мога да го направя. Как мога да добавя стартер за домашната директория върху панела си - не видях да има такава джаджа

И ако може обясни по - подробно какви са начините да си сложа иконка на десктопа.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

Hedron

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
  • Distribution: Kubuntu 12.10
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Цитат
Не отричам, че gnome е по-лек и по-бърз. Обаче по въпроса със това дали е по-функционален може да се спори много.

Освен това - една дума: Mono! Само заради това повече няма да инсталирам gnome на моя машина! Ако ви се играе, махнете Mono от системата и вижте как повлича половината от gnome със себе си. Благорая, но не!

По отношение на функционалностите - стига с общите приказки. Ако има нещо конкретно, което ти липсва в GNOME кажи. На мен лично нищо не ми липсва, както явно и на повечето хора не им липсва.

А по отношение на mono какъв е проблемът с mono? И не, не премахва половината GNOME ако го машнеш. На моя дебиан премахва само tomboy, който и без това не ми трябва.

В крайна сметка за мен KDE е точно това, което е написано в темата - недодялано. И не е въпрос да съм свикнал на GNOME и да пробвам KDE. Първият ми опит в линукс беше с KDE и винаги съм го намирал за недодялано. Добра концепция, добреи идеи, много потелнциал, но пълно с малки проблеми. GNOME ми пасна от първия момент, когато го ползвах. Хареса ми дизайна като цяло, визията, семплия дизайн, идеите. KDE 4 на снимки е много добре, но дойде ли момента да го ползвам ме изнервя.

Искаш примери, ето:

1. Konsole - пъти по-удобен за работа от gnome-terminal. Най-често използвам запазването на scrollback в текстов файл.
2. Kate - няма аналог и не, gedit няма подобна функционалност - сесии, интеграция с fish файлови системи
3. KDevelop - перфектно IDE за C++ и PHP
4. Amarok - поне за мен най-добрия плейър.
5. Dolphin - да, колкото и да го плюят , е доста добър файлов мениджър
6. Plasma - уникална технология за организиране на работното място
7. Работа с два екрана - само за справка - в KDE двата екрана могат да са настроени по коренно различен начин, като не става въпрос само за резолюция. Различни тапети, различни дейности, различни типове работни пространства.
8. Дълбоките настройки в KDE са на лесно достъпни места в добре подреден контролен панел. За разлика от Registry редактора на gnome (windows за справка има същата боза)

Колкото до моно - това недоклатено и недомислено отроче на Microshit не трябва да има място в Linux изобщо.
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Дрън Дрън Дрън, ползвайте си го със здраве, на мен не ми хареса, ползвам го на сила, когато го "оправят" може би ще си го сложа. Gedit си ми върши работа, и изобщо тези КДЕ лайна дето изброи са супер неудобни за работа
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/