Автор Тема: Странен проблем с нета  (Прочетена 1713 пъти)

scream3

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Странен проблем с нета
« -: Apr 17, 2011, 23:36 »
Привет хора,

Тъй като не сам много на ти с Линукс -а, а и от скоро се появи един проблем за който нямам представа реших да задам въпроса тука.Надявам се да мога да получа отговоря си.
Така ето и проблема, бях с убунту 9.10 ъпгрейднах го до 10.04 беше ок всичко, но сега проблема е че имам свързаност с routera на 96% има пинг към дадения сайт да те убие обаче като зареждам сайта от browser-a/Мозила и операта / се влачи като каруца и отвори страницата но след 5 мин полудявам, и не знам какво му е . Ъпгрейдвах търсех нови драйвери и не мърда. Трошката не е слаба за да не може да устои на Линукс, но не знам какво му е .На кабел няма ядове.Обаче имам и Уиндоус и там wireless-a  е ок и няма ядове .Просто тука след ъпгрейда стана нещо но не знам какво .Имате ли и най-малка представа какво му е . Мерси предварително
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Странен проблем с нета
« Отговор #1 -: Apr 17, 2011, 23:47 »
На Firefox в полето за адреса на сайта пишеш about:config и търсиш нещо от рода на ipv6 и го забраняваш.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

scream3

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Странен проблем с нета
« Отговор #2 -: Apr 18, 2011, 00:09 »
Как да го забраня по-дяволите че няма бутон или нещо дето е видно иначе намерих го ? То е записано че не е активно ''network.dns.disableIPv6;false'
Активен

lomion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Re: Странен проблем с нета
« Отговор #3 -: Apr 18, 2011, 10:03 »
Кликваш върху реда с десен бутон. От отворилото се меню избираш превключване.Това е само за firefox. Добра идея е да го направиш за цялата система. Потърси из форума или виж http://www.webupd8.org/2010/05/how-to-disable-ipv6-in-ubuntu-1004.html  ;)
Активен

scream3

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Странен проблем с нета
« Отговор #4 -: Apr 21, 2011, 19:46 »
Да ама не спрях IPV6  и пак хуй не иска и не иска .Гледах рутинг таблици, как минават пакетите няма различия освен по конекториа т.е на едното е wlan0  а другото е Eth0. Незнам какво му е отказвам се :((((
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: Странен проблем с нета
« Отговор #5 -: Apr 21, 2011, 21:34 »
Написал съм нешо по въпроса:
http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=article&id=advices&key=433230497

Позволи ми да се цитирам:

Цитат
Имам интернет но е ужасно бавен. Често проблемът е свързан с DNS и ipv6 модула. Firefox се опитва да търси адресите на сайтовете през ipv6 протокол, какъвто Вие най-вероятно нямате конфигуриран. Има два начина за решение:

- напишете about:config в адреса на Firefox и намерете поле network.dns.disableIPv6. Направете стойността му на true с двоен клик и рестартирайте Firefox.

- логнете се като root в терминала и напишете: "echo blacklist ipv6 >> /etc/modprobe.d/blacklist.conf". След това спрете firewall за ipv6: "chkconfig ip6tables off" и рестартирайте системата.



Ако и това не помогне, дай да видим пинга и "time nslookup data.bg" примерно


П.П и не псувай!
Активен