Автор Тема: Outlook Express под Linux?  (Прочетена 7677 пъти)

goiko_

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Outlook Express под Linux?
« Отговор #15 -: Aug 26, 2009, 12:42 »
Мога да ти предложа нещо - карай по правилата. Така и не стана ясно, защо искаш да ги заобиколиш. Shoshon бе най-прав и твоята реакция го доказа. Ако този компютър не си си го купил ти с твои лични пари, то той не е твой, което дава пълното право на админите да правят с него това, което те сметнат за добре. Или?
Спокойно не ти е станало ясно и няма да ти стане, защото не съм имал и намерение да се обеснявам защо така искам. Изрично го написах в началото че това няма да коментирам. Обаче "чукча писател, чукча не читател"
Това което Shoshon написа е оффтопик и граничи с трудово правния кодекс и какво съм имал/нямал право и да ми дава акъл къде да си подавам оставки или да ходя на курсове. ??? ??? :o
А това че не съм го купил с мои лични пари ме разби направо. Ами заплатата която ми плащат за да работя на него е десетки пъти над стойноста му. Никога не съм се замислял по този начин. Щото аз мога и на лап топа да си бачкам, но не ми се разнася на работа нито всеки ден да го търкалям в колата нагоре надолу. Съдейки по начина ти на мислене ще ми е любопитно ако ми отговориш ти някъде работил ли си? Или си просто някой студент пишещ по темата се едно си "на кафе"?
Ако си работил някъде, по тази логика тоалетната чиния която ползваш пак работодателя ти я купил нали? И нямаш против докато я ползваш да те гледа с свалени гащи ли?

remotex няма да смеят да ми подменят инвентара защото освен пощата трябва и куп други SQL и VStudio да могат да ми работят ;) (лицензни са споко)  Това с виртуалната мащина ще работи но остава проблема с "воайорстването" през РДесктопа? А аз не трябва да го чупя, щото вече го има като правило ;)

Дойдох в този форум защото се надявам че може професионалисти да помагат на професионалисти, а не да си бърборя на кафе (инъче щях да отида в bg-mama) Затова по горе написах. Благодаря на хората които се отнесъха професионално към темата и ми дадоха съвети.
Много моля сега модераторите да не ми трият от постинга тъй като не обиждам никого, и нямам нищо лично срещу някой.
« Последна редакция: Aug 26, 2009, 12:54 от goiko_ »
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Outlook Express под Linux?
« Отговор #16 -: Aug 26, 2009, 13:52 »
//вече offtopic

Мога да ти предложа нещо - карай по правилата. Така и не стана ясно, защо искаш да ги заобиколиш. Shoshon бе най-прав и твоята реакция го доказа. Ако този компютър не си си го купил ти с твои лични пари, то той не е твой, което дава пълното право на админите да правят с него това, което те сметнат за добре. Или?
Спокойно не ти е станало ясно и няма да ти стане, защото не съм имал и намерение да се обеснявам защо така искам. Изрично го написах в началото че това няма да коментирам. Обаче "чукча писател, чукча не читател"
Това което Shoshon написа е оффтопик и граничи с трудово правния кодекс и какво съм имал/нямал право и да ми дава акъл къде да си подавам оставки или да ходя на курсове. ??? ??? :o
А това че не съм го купил с мои лични пари ме разби направо. Ами заплатата която ми плащат за да работя на него е десетки пъти над стойноста му. Никога не съм се замислял по този начин. Щото аз мога и на лап топа да си бачкам, но не ми се разнася на работа нито всеки ден да го търкалям в колата нагоре надолу. Съдейки по начина ти на мислене ще ми е любопитно ако ми отговориш ти някъде работил ли си? Или си просто някой студент пишещ по темата се едно си "на кафе"?
Ако си работил някъде, по тази логика тоалетната чиния която ползваш пак работодателя ти я купил нали? И нямаш против докато я ползваш да те гледа с свалени гащи ли?
...


1. Чукча ... не, аз съм по тъп от всички чукчи взети заедно.
2. Колкото и да ми е чудно, имало е работодатели, които са се излъгвали да ме наемат.
3. Не си се замислял, че компютъра на който работиш не е твой? И аз не съм си задавал същия въпрос за моя в офиса. Не обичам да си губя времето с очевадни неща.
4. Заплатата ти не ме интересува.
5. Явно админа ти има още какво да учи. Ако бях на негово място, отдавна да съм ти пресякъл всякакви идеи за шмекеруване. И носенето на домашния компютър в работата не би ти помогнало.
6. Колкото до тоалетната чиния ... много интересен пример. Как ти хрумна? Какво ли би казал чичко Фройд по въпроса? Аз лично не бих работил в такава компания. За теб не знам.

Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

goiko_

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Outlook Express под Linux?
« Отговор #17 -: Aug 26, 2009, 14:35 »
Ако бях на негово място, отдавна да съм ти пресякъл...

Слава богу като чета какво си сътворил, мога да се успокоя че нямаш никакъв шанс да си на негово място. или да си там където аз бих отишъл да работя :)
Активен

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: Outlook Express под Linux?
« Отговор #18 -: Aug 26, 2009, 14:47 »
remotex няма да смеят да ми подменят инвентара защото освен пощата трябва и куп други SQL и VStudio да могат да ми работят ;) (лицензни са споко)  Това с виртуалната мащина ще работи но остава проблема с "воайорстването" през РДесктопа? А аз не трябва да го чупя, щото вече го има като правило ;)
и нямам нищо лично срещу някой.
Е-е-е ти па откъде тръгна - къде стигна!? т.е. въпросът не е само за Outlook ами още и  MS SQL и VStudio да ти работят - еми тези последните нямат версии за линукс - "оплачи" се на Майкрософт белким скоро изкарат (ще те подкрепя).
 Чаак сега разбрах че работата ти не е "да си свършиш работата" ами да не могат да те "воайорстват през РДесктопа" - е при това положение наистина смятам че темата не е за тук (а и заглавието не й отговаря).
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Outlook Express под Linux?
« Отговор #19 -: Aug 26, 2009, 15:22 »
Мога да ти предложа нещо - карай по правилата. Така и не стана ясно, защо искаш да ги заобиколиш. Shoshon бе най-прав и твоята реакция го доказа. Ако този компютър не си си го купил ти с твои лични пари, то той не е твой, което дава пълното право на админите да правят с него това, което те сметнат за добре. Или?
А това че не съм го купил с мои лични пари ме разби направо. Ами заплатата която ми плащат за да работя на него е десетки пъти над стойноста му. Никога не съм се замислял по този начин. Щото аз мога и на лап топа да си бачкам, но не ми се разнася на работа нито всеки ден да го търкалям в колата нагоре надолу.
1. Работодателя ти го е купил и има ПЪЛНО право да се разпорежда с него както намери за добре.
2. Ами замисли се, време е!
3. Нямаш право (поне в повечето компании) да включваш неоторизирани устройства във фирмената мрежа
П.П. Ако си ми подчинен с тези тарикатски номера да съм те изгонил до сега
Активен

0x2B|~0x2B

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Outlook Express под Linux?
« Отговор #20 -: Aug 26, 2009, 15:53 »
Драги goiko_,
Темата ти е преместена в раздел "Кошче", тъй като не съдържа никакво полезно съдържание, а няма и да се появи такова. Ясни са двата начина за подкарване на софтуер за Windows под Linux - емулация и виртуална машина. Можеш да почетеш за тях в доста теми, ако се възползваш от търсачката на форума. Относно прикриването ти от администраторите в офиса, това може да се отнесе към нарушаване на т.7 от правилата на форума. Този въпрос няма да бъде обсъждан тук.

Към останалите (не само в тази тема). Забелязвам все повече офтопици в темите. Моля, пишете извън темата по-рядко. Спрямо правилата, т.5 позволява пускане на постове извън темата, ако е отбелязано, че постът е такъв, но голямата им честота може да се отнесе към т.6, която забранява флеймовете. Да не говорим и за многобройните постове, които не се отбелязват, че са извън темата.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

goiko_

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Outlook Express под Linux?
« Отговор #21 -: Aug 26, 2009, 16:06 »
Ех напълни се с разбирачи. Аз исках за знам дали Outlook ще върви под линукс дали с Wine дали с нещо друго.
Това е темета и такова е заглавието....
Понеже се напълни с философстващи ама защо ми било и каква ми била работата ще ви кажа
на тъп въпрос тъп отговор:
Аз и Памела Андерсън сме любовници. Пишеме си любовни писма и може някой да ми прочете писмата и да и научи номера. И да и се обади и да отмене любовта на живота ми, като ми обяви дуел с пистолет за ръката и.
Доволни? Сега вече може да мирясате ;D

"Работодателя ти го е купил и има ПЪЛНО право да се разпорежда с него както намери за добре."
Ами той и тоалетната ми е купил => значи има пълно право да ме гледа с смъкнати гащи нали? ;D

"П.П. Ако си ми подчинен с тези тарикатски номера да съм те изгонил до сега"
Ами по принцип си прав ако ти си надзирател в някой обущарски цех и може да си уволняваш секретарки всеки ден. Може и за добър ден да уволняваш. Прав си си. Само че с това мислене в едни по други компании които се занимават с по други неща такова мислене го няма. Щото ще уволниш спецялист и след това ще си правиш сам проектите, и ще си намериш друг но той ще ти  иска повече $$$$ ;D  С този ти подход на действие ставаш за някой обущарски цех, но не и за местата където аз работя. И това не е обида а просто така са устроени нещата не съм ги аз измислил...
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Outlook Express под Linux?
« Отговор #22 -: Aug 26, 2009, 18:53 »
Като гледам ти си баш разбирача.

Сега, да се върнем на въпроса. Коя точно услуга ползваш от outlook express-a, която я няма в никое от свободните решения? И която те засяга лично теб, а не компанията за, която работиш? Защото писмата от Памела можеш да си ги гледаш и от Thunderbird, който по твоите думи можеш да качваш.

PortableApps - цък

P.S. Относно Памела - гузен негонен бяга.
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Outlook Express под Linux?
« Отговор #23 -: Aug 26, 2009, 19:57 »
И да допълня Щуроглавието, не изрази никакво мнение Еволюцията върши ли ти работа или не и ако не защо?

За Буревестника е ясно, че не става, защото не подържа тъпия ексчейндж сървър.


(5-та точка)И не обръщай внимание на Ромео, той е точно такъв админ, от какъвто бягаш.



[_]3


« Последна редакция: Aug 26, 2009, 20:00 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

BOT_ev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 995
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Outlook Express под Linux?
« Отговор #24 -: Aug 26, 2009, 21:59 »
off//
Абе къде е пора да ви обясни всичко?
Активен

Get to da chopa !!!
----------------------------------------------------------------------

goiko_

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Outlook Express под Linux?
« Отговор #25 -: Aug 27, 2009, 11:10 »
Буревесника е забранен.... по горе писах... измислиха го тва правило вече :-[
Еволюцията, какво имаш в предвид?
Тва с виртуалната машина не става защото:
- ако пусна виртуална машина в линукс админа никога няма да инсталира уиндоус в нея... ще измисли пак някое правило от трудовата му характеристика че нали сичко е лицензно и поради тази причина трябва да прави 100% това което производителя казва... А М$ не казва и не дава гаранции че ще работи под виртуални машини офицялно.
- ако пусна виртуална машина в уиндоуса админите ще воайорстват пак през РДесктопа... не мога да го спра... друго правило... :-[
Затова най чистото е едно кнопиксче или линуксче на харда и така.... аз си работя на него, а те да ми съпортват уиндоуса с уста колкото искат ::)
За сега Outlook-a да подкарам... а останалото SQL Visual Studio ще измисля нещо... няма да ги ползвам...ако трябва ще компилирам на ръка... или може един уиндоус 98 (щото е безплатен) в виртуална машина да инстална и в него разни фрее аналози да ползвам...
« Последна редакция: Aug 27, 2009, 11:20 от goiko_ »
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Outlook Express под Linux?
« Отговор #26 -: Aug 27, 2009, 12:24 »
...
Еволюцията, какво имаш в предвид?
...

Мисля, че това има в предвид - Еволюция
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

goiko_

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Outlook Express под Linux?
« Отговор #27 -: Aug 27, 2009, 12:42 »
Това е друг маил клиент. Няма проблем да си го инсталирам. Но не да работя с него... праволото е само и единствено Outlook-a... заради ИСО.. клиенти... :-[
Активен

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: Outlook Express под Linux?
« Отговор #28 -: Aug 28, 2009, 15:02 »
Хехех ами така става когато смесваш работата с личния живот (предполагам връзката с Памела не е.. по служба). Защо не и даде(ш) личната си ПК (нейде дето ползват https изцяло /а не само докато те валидират/ напр. gmail), a?
Сега да не ми кажеш само че и ползването на уеб /четец/ Ви е забранено...
..имам предвид под линукс с любимия си уеб четец да си я проверяваш на гмейл напр. /може и с конзолен даже lynx, links специално гмейл имат версия чист html по този повод - ползвам я редовно и не товари/

П.П. Май вече приеха закона за слухтенето по жицата та предупреждавам, че дори и работодателя да не те хване ..там едни хора вече събират (или скоро ще почнат) информация кой, къде, кога с кого /най-вече с Памела/ и заглавките/хедърите/ на писмата даже! Скоро след това ще почнат и "продажбите" така че споко - скоро ще й имаме адреса ;-)
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
PCI Express под Линукс?
Настройка на хардуер
bandreev 4 2620 Последна публикация Apr 30, 2005, 10:26
от bandreev
Web Интерфейс на outlook express?
Web development
RedIce 3 3195 Последна публикация Dec 19, 2006, 13:40
от kennedy
изпращане поща през outlook сървър слак
Настройка на програми
__eve__ 10 4107 Последна публикация Jan 15, 2007, 11:02
от Hapkoc
outlook messenger и ubuntu 10.10
Настройка на програми
peshoa 1 2155 Последна публикация Aug 06, 2011, 02:59
от b2l
Помощ!!! Mobile Intel® GM45 Express Chipset x86/MMX/SSE2
Настройка на хардуер
lipa 1 1637 Последна публикация Jan 07, 2014, 20:27
от cybercop