Автор Тема: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!  (Прочетена 7871 пъти)

plamenmilev

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Понеже доста се рових из нета и попадам все на глупави и недомислени отговори по въпроса дали да се гласува или не, реших да го направя по най-простия начин.
Нека в тази тема всеки да искаже свое мнение,мислене по въпроса за гласуването,но така че да не нарушава правилата на форума.И ако не е тайна да напише за кого ще гласува.
Не учавствам в никоя партия,не са ми платили да правя каквато и да е реклама,но ми писна все да се оплакваме,че нищо не върви.Поне да направим най-малкото,колкото и неприятно да е то.Да гласуваме!
Направете,копирайте ако искате тази тема в други форуми сайтове само и само да излезем да гласуваме.Кажете на всички познати,приятели,роднини да дадат своя глас.
Както се казваше едно време "надеждата умира последна"

Моето мото е "Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!Не оставяй на другите да решават съдбата ти!Вземи я в свои ръце!" :)


Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
До някъде си прав. Но в България няма човек, от действащите политици, който да заслужава гласа ми...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Mitaka

  • Гост
Вариантите за гласуване са:
* Дедо
* Доган
* Станишев
* Волен
* Бат Бойко

Мен не ме кефи нито един от посочените.
Няма да гласувам.
Активен

kolio_kolev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 356
  • Distribution: Mandriva 2011, Mandriva Cooker
  • Window Manager: KDE 4.6.x
    • Профил
    • WWW
Щом само съвършените ангели от небесата са достойни за избор, то избирайте на принципа на "най-малкото зло" тогава. Например, тези, които са в опозиция от доста време би трябвало да не са отговорни за сегашните нагли грабежи на евро фондовете. Ние самите не сме съвършени, тогава защо си мислим, че политиците ни са съвършени?!

Политиците ни отразяват манталитета на гласоподавателите си (т.е. на нас).
Ние не обичаме да спазваме законите и не обичаме реда, пресичаме на червено, хвърляме си отпадъците от балкона, надуваме силно музиката след 22ч. и пр. все дребни наглед неща, но издаващи нашата същност. Политиците са хора като нас, но през тях се УСИЛВАТ нашите лични дефекти.
Според мен, не трябва да търсим съвършените политици, а всеки трябва да започне от самия себе си. И след време ще име и идеалните политици.

До тогава задължително трябва да се гласува с валидна бюлетина за партията, която е най-близко до нашите лични виждания, въпреки недъзите и.
Останалото е ЕГОИЗЪМ и БЯГСТВО ОТ ОТГОВОРНОСТ, прикрити зад утопични щения за уж изграждане на гражданско общество.
Демокрацията (за добро или за лошо) се изгражда чрез партии съставени от много личности, а не от единици свръхчовеци - супермени, които като влезнат във власта ще съградят рая на земята за три дена.
Да не се запътваме към популизъма и утопиите.

Държавата ни изпитва остра нужда от СПРАВЕДЛИВОСТ и аз не съм загубил надеждата си, че скоро ще има възмездие за сега управляващите.

Всъщност тезата ,че "всички са маскари" обслужва най-вече тези, които са най-корумпирани и ги задържа във властта! Да не се хващаме на тази въдица!

Аз лично ще гласувам и то без да считам, че правя компромис със съвестта си.
Бъдете личности и задължително гласувайте и на двата вота - за евро депутати и за парламент!

Не бъдете ИНФАНТИЛНИ и БЕЗОТГОВОРНИ!
ГЛАСУВАЙТЕ! БЪДЕТЕ ГРАЖДАНИ НА ЕВРОПА!
« Последна редакция: May 15, 2009, 00:45 от kolio_kolev »
Активен

Кольо Колев
Mandriva BG: http://mandriva.biotronica.net
Bitronica.Net форуми: http://forum.biotronica.net

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Само да добавя ... трябва да се гласува и за локалната сбирщина и за евро парламента. Може ли да сравните тези две странички - Европа и у нас
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
О не, пак се започна малоумната пропаганда в полза на гласуването. Няма да е лошо да прегледате какво беше в този форум при предишните избори- същите лозунги, същата простотия и никаква поука. Единственото добро е че времената се променят и това ви е последното гласуване..
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

mbb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Драги български измиратели,

Приканваме всички вас на предстоящите “Парлама-изроди 2009? да гладувате за
най-новата,
най-демократичната,
най-модерната,
най-ляво-дясно-центристката,
най-консервативно-либералната партия най-евро-атлантическо-лемурийската партия

“Коалиция за Успешно Развитие и Европейски Ценности” (К.У.Р.Е.Ц.)!!!

К.У.Р.Е.Ц. ще запълни всички дупки!
К.У.Р.Е.Ц. ще ви оправи за 800 секунди!
К.У.Р.Е.Ц. стои зад всеки от вас!
К.У.Р.Е.Ц. е вашето бъдеще!
К.У.Р.Е.Ц. е във вашите ръце
Активен

mbb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Предизборно обръщение на Паула Лайт
http://litagentbg.blogspot.com/
Предизборно обръщение!

СКЪПИ МОИ ПРИЯТЕЛИ И СЪНАРОДНИЦИ,

Предстоят парламентарни избори и ония, които с деянията си ни донесоха толкова страдания и неволи може отново да бъдат избрани с 10 – 15 % от българските граждани, защото другите, отчаяни, обезверени и отвратени, са си останали в къщи. Така, мандат след мандат, ще гледаме все същите недостойни и презирани от нас лица в ролята на народни представители и те ще определят съдбините ни. Защото вашите неподадени гласове ще бъдат разпределени между тях. Ако си останете в къщи и не гласувате, това НЕ Е НАКАЗАТЕЛЕН ВОТ, а услуга в полза на хората, които искате да изритате вън от политическия живот. Все пак, гласувайте! Гласувайте с бюлетина, в която сте зачеркнали всички. По този начин ще попречите да получат от държавата субсидии и за вашите гласове. Нека пред света грейне истината, че сме хора, а не стадо овце! Целта е проста. Ако парламентарните избори завършат, например, със 70% гласували и 40% недействителни бюлетини, това ще бъде достатъчно основание да се твърди, че Избирателният закон не отразява волята на избирателя и да се подеме борба за РЕФЕРЕНДУМ за смесена или мажоритарна система при изборите, както и за това, ако не са гласували 50% + 1, изборите да не бъдат легитимни. Това ще ни даде шанс да не гледаме ден след ден, за цели десетилетия, едни и същи лакоми, корумпирани и долни нищожества, седнали зад банките в Свещения храм на народовластието. Това ще бъде крачка напред, колкото и плаха да е тя. Запомнете, че ако пуснете бюлетина, в която сте зачеркнали всички кандидати, ще се отчете като недействителна, но гласът ви ЩЕ СЕ БРОИ! Нека Светлината ви озарява и закриля!
Активен

Emooo

  • Гост
Колко трябва да си тъп ако си мислиш че като не гласуваш твоя глас не отива за определена политическа партия?
Ето ви няколко причини да гласувате дори и да мислите че няма хора които заслужават гласа ви.

1. Да намалите броя на турците в парламента.
2. Да прецакате БСП както тя ви прецакваше 4 години.
3. ...
« Последна редакция: May 15, 2009, 09:41 от Emooo »
Активен

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Ще ви го кажа много просто - ако не гласувате - пак гласувате.
Но при гласуването с негласуване, вашите гласове се добавят към гласовете на пътувалите 48 часа с автобус.
Активен

фонокартен телефонен апарат

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #10 -: May 15, 2009, 09:44 »
@mitaka & backtollife

След като няма достоен за вашите гласове и тези политици ви дразнят, защо с негласуването си ги подкрепяте (да, точно така - неотивайки да гласувате гласът ви се разпределя точно върху тези политици). Като толкова не можете да прецените и да си харесате за кого да гласувате, поне невалидна бюлетина пуснете - така ще сте направили нещо против тези, които не харесвате и без да подкрепяте някой от тях.
Подозирам обаче, че и това няма да направите защото просто си търсите предлог за да се "скатаете". Дано не съм прав, но ако случайно съм поне бъдете честни и си го кажете направо.
Активен

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #11 -: May 15, 2009, 10:02 »
Ще ви го кажа много просто - ако не гласувате - пак гласувате.
Но при гласуването с негласуване, вашите гласове се добавят към гласовете на пътувалите 48 часа с автобус.

Поредното клише. Не ме плашете с ДПС. ВСИЧКИТЕ СА МИ ЕДНАКВИ.
Аз имам други идеи за вашите политици. И понеже светът е тръгнал да се променя съм оптимист :)
Пък вие си гласувайте за поредния(последен) спасител  >:D
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

kolio_kolev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 356
  • Distribution: Mandriva 2011, Mandriva Cooker
  • Window Manager: KDE 4.6.x
    • Профил
    • WWW
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #12 -: May 15, 2009, 10:36 »
Аз имам други идеи за вашите политици. И понеже светът е тръгнал да се променя съм оптимист :)
Пък вие си гласувайте за поредния(последен) спасител  >:D
Би ли пояснил и аргументирал идеята си. Може и на нас да ни хареса.
Активен

Кольо Колев
Mandriva BG: http://mandriva.biotronica.net
Bitronica.Net форуми: http://forum.biotronica.net

kolio_kolev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 356
  • Distribution: Mandriva 2011, Mandriva Cooker
  • Window Manager: KDE 4.6.x
    • Профил
    • WWW
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #13 -: May 15, 2009, 10:46 »
До mbb.

Като осмиваш институциите и държавата си, то ти осмиваш САМИЯ СЕБЕ СИ!
Имай уважение ако не към назованите от теб по имена хора, то поне към себе си!
Ако критикуваш някого, нека бъде ГРАДИВНА критика.
Кажи не само СРЕЩУ какво си, а и ЗА какво си.

Ние трябва да УВАЖАВАМЕ институциите, макар и да не харесваме личностите, които временно обитават тези институции. Ние трябва да уважаваме Парламента като институция, въпреки че не харесваме голяма част от депутатите. И тъкмо изборите са начина да ги сменим с по-подходящи.

Един от проблемите на българския народ е неуважението към институциите, правилата и законите. В Европа не е така.
Друг проблеми е безотговорното плюенето и псуването по принцип на управниците, особено на маса!
Така не се създава държавност, а се руши държавността!
Държавата, това сме ние!

« Последна редакция: May 15, 2009, 10:50 от kolio_kolev »
Активен

Кольо Колев
Mandriva BG: http://mandriva.biotronica.net
Bitronica.Net форуми: http://forum.biotronica.net

misho_cg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 350
    • Профил
    • WWW
Не вярвам в демокрацията !
« Отговор #14 -: May 15, 2009, 11:30 »
Първо за местните избори, на всички избори се почва една развалена латерна: "Гласувайте та Гласувайте, бъдете българи или мангали или джигитаци....". За тази кампания (рекламно време по телевизията, радиото интернет и други медии) се трошат маса пари ! Щом се трошат маса пари значи някой ги дава ! Кой дава парите ? Парите се дават от фирмите които подкупвайки партиите, печелят държавни поръчки и други "благинки"... Аз няма да гласувам защото не подкрепям самия модел, държавните средства да се разпределят по такъв начин, от всички регистрирани за изборите, никой не предлага промяна на закона за обществените поръчки. За който и да гласувам подкрепям този модел за разпределение. За тези които ще ми кажат гласувай за по малкото зло бих казал - За зло независимо колко е голямо няма да гласувам, а на тези които ми кажат че моят глас се разпределя и без да съм гласувал ще отговоря - да сърбат каквото са натворили !
Колкото по малко хора гласуват толкова по малко легитимни са тези така наречени "представители".

Няма да гласувам на избори за евродепутати по следните причини:
-Кандидатите са лидери на доказали се с некадърноста си в местното управление партии, в по-голямата си част също доказани с корумпиранноста си, или жадни за власт новоизлюпени олигофрени.
-Аз бях против влизането на българия в европейския съюз, но никой не направи референдум, въпреки че референдум за присъидиняване е имало във всички страни членки.

Колкото и да вият средствата на държавната пропаганда, няма да дам гласа си. Аз мога да се управлявам сам, и не съм съгласен якакви мазни чиновници да ми регламентирарт с какъв тип лампи да се осветявам, ще се осветявам с факли ако искам !
Активен

раят за котките, всъщност е адът на мишките !