Автор Тема: Как да накарам Kopete (ICQ) да заработи  (Прочетена 5670 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Как да накарам Kopete (ICQ) да заработи
« Отговор #30 -: Jan 16, 2010, 04:52 »
Вальо здравей. Ами първо го разгледай този файл -> /etc/resolv.conf той може и да си е правилно сетнат (не сме казали, че е КОФТИ, аз само предположих). В него трябва да има описани твоите DNS-и (тези на доставчика ти, или други, които са публично достъпни) и домейна/и, в който да ги търси. Ако не си сигурен за твоите DNS-и, попитай доставчика си, или ако имат техен сайт с указани настройки, вземи IP-тата оттам. А после пак с любимия си текстов редактор, аз лично ползвам MC (Midnight Commander) отвори и редактирай файла. Ето ти един примерен (ей сега си го измислих, в момента) /etc/resolv.conf

nameserver 192.168.2.1
nameserver 212.39.90.42
nameserver 217.145.80.1
nameserver 212.50.28.130
search triada.bg varna.net marconbg.com

ето аз тук в примерния файл съм описал 4 сървъра, като:
- първия е моя си BIND, на моя Slackware сървър, изключително на него разчитам
- втория е на VivaCom
- третия е на varna.net (един наш варненски доставчик)
- четвъртия е на triada.bg (друг варненски доставчик)

а накрая на файла има описани домейните, където да търси нейм сървъри. Всичко в този файл зависи от това, което ползваш ти. Ще си сетнеш твоите стойности. А щом и PING-ове пък нямало сега, значи друга ще да е болката при теб.

Успехи от мен.
« Последна редакция: Jan 16, 2010, 06:46 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

batkotivalio

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: Как да накарам Kopete (ICQ) да заработи
« Отговор #31 -: Jan 16, 2010, 16:43 »
Забравих, да спомена че съм зад рутер и там ще настроя адреса на рутера в моя случай 192.168.1.1. - в момента под Windows ми е автоматично. ... гледах ги тези файлове и  ми направи впечатление че има няколко такива config файла в тази директория... пак ще дерзая...
« Последна редакция: Jan 16, 2010, 16:49 от batkotivalio »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Как да накарам Kopete (ICQ) да заработи
« Отговор #32 -: Jan 16, 2010, 16:49 »
Няколко такива файла? Какво имаш в предвид? А и се отклоняваме от темата, моя resolv.conf файл си е описан много добре и страниците ми се отварят и все още ICQ-то не ми работи. Но се сещам, че не съм пробвал да се вържа от windows-а машина и след малко ще пробвам.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

batkotivalio

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: Как да накарам Kopete (ICQ) да заработи
« Отговор #33 -: Jan 16, 2010, 17:22 »
Няколко такива файла? Какво имаш в предвид? А и се отклоняваме от темата, моя resolv.conf файл си е описан много добре и страниците ми се отварят и все още ICQ-то не ми работи. Но се сещам, че не съм пробвал да се вържа от windows-а машина и след малко ще пробвам.
Ами в root директорията има много фийлове но конфиг файловете са три:
root/etc/resolv.conf
root/etc/resolv.conf-eth0.sv
root/etc/resolv.conf~
в първите два е записано както споменах по горе "nameserver 192.168.1.1" - предполагам че така трябва де e тъй като съм зад рутер и това ми е първия адрес от вътрешната мрежа...
Активен

MairJ

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Как да накарам Kopete (ICQ) да заработи
« Отговор #34 -: Jan 16, 2010, 17:38 »
Може би ако погленеш в ~/.kde/share/config/kopeterc и добавиш следните редове
[ICQVersion]
Build=1042
ClientId=266
ClientString=ICQ Client
Country=us
Lang=en
Major=6
Minor=5
Other=0
Point=0

Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Как да накарам Kopete (ICQ) да заработи
« Отговор #35 -: Jan 16, 2010, 18:10 »
Вальо, ами скивай стойностите от работещия ти Windows и си ги запиши. Ако и там Primary DNS е 192.168.1.1, значи е правилната стойност. Но не защото "тъй като съм зад рутер и това ми е първия адрес от вътрешната мрежа..." ами защото там (на адрес 192.168.1.1) трябва да има РАБОТЕЩ нейм сървър или оттам да ти релейва адреса от друг DNS. А и щом под Windows е автоматично (по DHCP), вместо да го гадаем, то и в Linux-а го задай да е по DHCP, и рутера ще ти дава верните стойности всеки път, когато му изтече LEASE TIME на твоя PC. Обаче все ми се струва, че има и нещо друго при тебе, което те спъва, едва ли ще е от DNS-а, мама му стара и Kopete. Душата ти изкара тоз ICQ клиент. И ако го запуснеш, вземи ми драсни нещо на моя ICQ номер, има го в профила ми, да се зарадваме най-сетне. И да те питам, от Windows-а бачка ли си ICQ-то ти ? Сега като си мисля, ми идва и друго наум, да няма някакво PROXY някъде на пътя му и можем ли да го използваме ? Знам ли и аз вече, много сложно стана да му се невиди.

Отново поздрави.

П.С. Аз не съм го правил, ама ето колегата казва какво точно да се сложи в ~/.kde/share/config/kopeterc опитай и с това. Щом при него е сработило, няма да е зле да го пробваш.
« Последна редакция: Jan 16, 2010, 18:16 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Как да накарам Kopete (ICQ) да заработи
« Отговор #36 -: Jan 16, 2010, 18:14 »
Аз ги сложих тези стойности само, че ефекта е същия...

PS: Проблема е в протоколите, ICQ явно са менили версията на протокола който използват. В интернет попаднах и на други хора, които имат същия проблем с kopete. Ако си със KDE4.х и копетето за него няма да имаш ядове, но останалите явно ще трябва да мигрират или да чакат patch-а за поправка.
« Последна редакция: Jan 16, 2010, 21:06 от backtolife »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

batkotivalio

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: Как да накарам Kopete (ICQ) да заработи
« Отговор #37 -: Jan 16, 2010, 23:16 »
Разгледах и се оказа че ги имам въпросните редове със същите стойности. Проблема е че минавам online но ми ги няма юзерите... Ще пробвам ръчно да ги добавя един по един, което обаче не си е работа но ще видим...


P.S. Подкарах Knoppix-6.0 и 6.2. Даже и Wirelessa върви е там има други проблеми - на 6.0 не работи Pidgin-a, на 6.2 Pidgin-a работи както трябва с юзери с всичко, но mouse pad-a не работи и щтракам с бутоните като луд :)) Абе няма такъв филм ...
« Последна редакция: Jan 17, 2010, 03:05 от batkotivalio »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Как да накарам Kopete (ICQ) да заработи
« Отговор #38 -: Jan 17, 2010, 11:15 »
Вальо, поздрави. Получих ти съобщението. Задобряваш човеко. Ама то си е така, хем до повечко дистрибуции ще се докоснеш, хем ще понаучаваш от всяка по нещо ценно а и някои минуси ще забелязваш. Най-хубавото и похвално е, че имаш постоянство и не се отказваш на първата болка. А дано сме ти били полезни ние с колегите и с нещата, които се помъчихме да пообясним. А щом backtolife е намерил каква е БОЛКАТА на Kopete-то, по-добре не се мъчи с него, ами си харесай някой друг ICQ клиент (за справка Google), дето ще ти върви нормално и няма да ти вади душата. Добавил съм те в моето ICQ вече.

Пожелавам ти много нови успехи.
« Последна редакция: Jan 17, 2010, 11:17 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

bulg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 916
  • Distribution: *bsd/linux
  • Животът е тръпка... иначе живот ли е това...
    • Профил
    • WWW
Re: Как да накарам Kopete (ICQ) да заработи
« Отговор #39 -: Jan 17, 2010, 14:20 »
Не знам защо още продължаваш да се мъчиш с "копита и рогца" при условие, че съществува далеч по - "изгладения" Empathy.
Активен

http://www.youtube.com/watch?v=9rX8Fn-YJpI
---------------------------------------------------------------------
http://cleargreen.com

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Как да накарам Kopete (ICQ) да заработи
« Отговор #40 -: Jan 17, 2010, 14:23 »
"...далеч по изгладения..." - това е най-дървеното нещо, което може да съществува под GPL.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

bulg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 916
  • Distribution: *bsd/linux
  • Животът е тръпка... иначе живот ли е това...
    • Профил
    • WWW
Re: Как да накарам Kopete (ICQ) да заработи
« Отговор #41 -: Jan 17, 2010, 14:59 »
"...далеч по изгладения..." - това е най-дървеното нещо, което може да съществува под GPL.
Извън темата:
За да не навлизаме в глупави спорове, видяло се е ти ще си защитаваш "копитцата" и кръв ще се лее ( :P) , ще цитирам: "Истината е по средата".
Активен

http://www.youtube.com/watch?v=9rX8Fn-YJpI
---------------------------------------------------------------------
http://cleargreen.com

MairJ

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Как да накарам Kopete (ICQ) да заработи
« Отговор #42 -: Jan 18, 2010, 16:13 »
Пробвай и с тези стойности в ~/.kde/share/config/kopeterc при мен работи (Дебиан)
[ICQVersion]
Build=0x17AB
ClientId=0x010C
ClientString=ICQ Client
Country=us             
Lang=en               
Major=0x0006           
Minor=0x0000           
Other=0x00007535       
Point=0x0000   
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Как да накарам Kopete (ICQ) да заработи
« Отговор #43 -: Jan 18, 2010, 16:21 »
Аз пробвах с тези - пак не става.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Kopete 0.10.3
Настройка на програми
deoplig 2 918 Последна публикация Feb 17, 2007, 16:03
от veso1912
Kopete в Кубунту 6.10
Настройка на програми
lisik 5 1444 Последна публикация Nov 05, 2006, 20:41
от Just4Nick
Трансфер на файлове в kopete ?
Настройка на програми
saseda 9 1691 Последна публикация Nov 24, 2006, 12:07
от saseda
Малък проблем с kopete
Настройка на програми
abadon 1 856 Последна публикация Apr 17, 2007, 21:58
от metal
Кирилизация на kde и kopete?
Настройка на програми
paucku 19 3080 Последна публикация Mar 17, 2008, 14:15
от bulg