Автор Тема: Сигурност при Убунту 11.10 !?  (Прочетена 2143 пъти)

Compare

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Здравейте отново на всички  :) надявам се че не съм досаден вече с поредните ми няколко въпроса.
1.Каква защита ми е нужна на убунту 11.10 за
Емайли
Торенти
Вебадреси
Ще съм благодарен на някой който напише 2 реда с точните коректни защитни настройки конфигуриращи дадена защитна стена то било анти вирус или фиревал.
Моля ако има някой желанието и времето моля по подробно защото съм новобранец  :) и не съм много наясно с нещата.Е да кажем 'е съм бързо схватлив :)
Все пак съм се занимавал досега само с виндовс
Моля също за каквито и да било хак атаки (гаври) от страна на модовете,админите и който и да било да не бъдат насочени към зад и пред клавиатурното устройство.

в кръга на шегата/ ако го оставя за 2, 3 дни дали ще го намеря в подобаващият му вид .

Хиляди благодарности  :)


Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Сигурност при Убунту 11.10 !?
« Отговор #1 -: Oct 17, 2011, 02:19 »
//офтопик
Цитат
Моля също за каквито и да било хак атаки (гаври) от страна на модовете,админите .... да не бъдат насочени към зад и пред клавиатурното устройство.
Може ли да обясниш за какво говориш?  :) ???
« Последна редакция: Oct 17, 2011, 03:58 от bop_bop_mara »
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Сигурност при Убунту 11.10 !?
« Отговор #2 -: Oct 17, 2011, 02:59 »
Ако не става въпрос за сървър, не ти трябват никакви специални настройки и защитни стени. А дали ще го намериш Убунтуту ако го оставиш - никога няма 100% гаранция, но моето лично мнение е, че не само ще си е там, ами нищо няма да му се е случило (дет се вика пълна скука :) ). Имам две машини с Убунту 10.04 и си бачкат без проблеми от 5мес. без рестарт, правя си експеримент да видя колко време ще издържат без рестарт.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

Compare

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Re: Сигурност при Убунту 11.10 !?
« Отговор #3 -: Oct 18, 2011, 09:59 »
//офтопик
Цитат
Моля също за каквито и да било хак атаки (гаври) от страна на модовете,админите .... да не бъдат насочени към зад и пред клавиатурното устройство.
Може ли да обясниш за какво говориш?  :) ???

Нищо конкретно няма за какво да го вземаш на вътре патил съм си и за това и го написах и за това и съм с линукс  :)
Лесно се казва трудно се доказва .
Активен