Автор Тема: Проблем при инсталация на wordpress блоаг на UBUNTU  (Прочетена 2268 пъти)

aspirina97

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 80
  • Distribution: Ubuntu 9.04/Slackware 12.2
  • Window Manager: Gnome/Xfce
  • пингвинаджя
    • Профил
Здравейте.
Опитвам се да си инсталирамн eдин wordpress блог но ми казва, че:

"Нямате права да променяте файловете в директорията! Разрешете писането или създайте и попълнете конфигурационния файл wp-config.php ръчно."

а аз с помоща на командата chown -R промених правата на дериекторията var/www/ но пак ми изписва същото защо е така, коя дериектория има предвит, как да го оправя???

p.s Благодаря предварително и се извинявам ако съм объркал раздела
Активен

Сънувах те - ти спа до мен, без гащи и без сутиен. Ръцете ми по теб пълзят, и все те хващат за гъза, но се събуждам изпотен, изпразнен сам и уморен...

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
С chown си задал какви потребител и група за собственици? Тези, с които работи Apache ли? Защото така трябва. Можеш да провериш кои са в конфигурационния файл на Apache (apache2.conf, httpd.conf...). Освен това, значение имат и атрибутите на файловете, които се задават с chmod. Трябва поне единият (потребителят или групата; най-добре и двете, но зависи от ситуацията) да може да пише в тази папка, т.е. атрибутите на файловете да са поне с номер 6 (rw-), а атрибутите на папките със 7 (drwx) съответно за потребителят или групата собственик (може и за двете). Третото число от атрибутите са правата върху файловете за потребители и групи, които не са собственици на файловете и папките. Можеш да дадеш права и за тях да пишат в тези файлове и в тези папки, и така няма да е нужно потребителят и групата собственици на папките и файловете да са същите, с които работи Apache, но това е крайно непрепоръчително ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
WordPress
Преводи на програми
Йордан 2 4422 Последна публикация Jan 14, 2009, 00:07
от google
FreeBSD и wordpress пуснат на машина от локална мрежа
Настройка на програми
mrowcp 2 2405 Последна публикация Feb 22, 2009, 22:46
от mrowcp
Интеграция на Wordpress в Clipbucket
Web development
theshit 0 1576 Последна публикация Sep 26, 2013, 18:21
от theshit
Проблем с инсталирането на Wordpress във Fedora 19
Web development
rumen6787 3 2931 Последна публикация Oct 24, 2013, 15:21
от rumen6787
ПРЕМЕСТЕНО: Проблем с инсталирането на Wordpress във Fedora 19
Общ форум
neter 0 2250 Последна публикация Oct 21, 2013, 22:12
от neter