Автор Тема: безжична мрежа. Ще се получи ли?  (Прочетена 1954 пъти)

valdim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE 4.8.4
    • Профил
Здравейте,
Планирам да инсталирам Линукс ОС (убунту напр.) на Fujitsu Lifetime 753. Имам това МФУ - http://welcome.brother.com/ph-en....dn.html

Имам и този рутер - http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=tl-wr842nd#spec
Въпросите ми са - 1. ще мога ли да ползвам рутера, за да направя безжична мрежа между МФУто и лаптопа? 2.Ще имам ли някакви проблеми при МФУто (принтера) във връзка с печатането на кирилица?
Нов съм... :6; Едва днес прочетох какво е убунту...
Мерси за мненията.
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: безжична мрежа. Ще се получи ли?
« Отговор #1 -: Oct 27, 2013, 20:32 »
Привет и добре дошъл!
Най-вероятно отговора е "Да". Казвам го, понеже с Brother устройства проблеми съм нямал. Относно рутера...  не разбирам какво се притесняваш.Трябват ти адреси на МФУ-то и PC-то и си готов
Активен

valdim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE 4.8.4
    • Профил
Re: безжична мрежа. Ще се получи ли?
« Отговор #2 -: Nov 17, 2013, 14:41 »
Извинявай... :-[, а къде да намеря тези адреси?
Активен

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: безжична мрежа. Ще се получи ли?
« Отговор #3 -: Nov 24, 2013, 10:28 »
Здравей, линкът, който си публикувал за МФУ не е пълен и затова отговорът ще е по принцип, без конкретика:
- виж в ръководството на устройството или в сайта на производителя каква е процедурата по настройка на мрежовите адреси;
- ако досега си ползвал устройството в тази конфигурация под Windows, просто ползвай същите мрежови настройки и в линукса.
Успех!
Активен

valdim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE 4.8.4
    • Профил
Re: безжична мрежа. Ще се получи ли?
« Отговор #4 -: Dec 14, 2013, 11:07 »
Здравей, линкът, който си публикувал за МФУ не е пълен и затова отговорът ще е по принцип, без конкретика:
- виж в ръководството на устройството или в сайта на производителя каква е процедурата по настройка на мрежовите адреси;
- ако досега си ползвал устройството в тази конфигурация под Windows, просто ползвай същите мрежови настройки и в линукса.
Успех!
Здравей,
Видях каква е процедурата за настройка. Не съм ползвал устройството под Уиндоус...
Активен