Автор Тема: Slackware 13.1 - през wireless-а ту има интернет, ту няма ...  (Прочетена 1723 пъти)

mind_exploit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 60
    • Профил
Привет,

От вчера става така, че ту има интернет, ту няма ... през няколко секунди се появява, после за няколко секунди изчезва. Ако пусна да се дърпа нещо, и веднъж започне да се тегли - през KTorrent имам предвид - тогава през време на цялото теглене си има всичко. И после започва да прекъсва.
Но дори когато няма интернет си показва, че съм свързан към рутера. И също така, на другия лаптоп, на приятелката ми, който е с Убунту и също е Тошиба - няма проблеми и си стои постоянно закачен.

Хрумна ми да изключа acpi-то ... обаче нямам файл /etc/X11/xorg.conf ... при мен има /etc/X11/xorg.conf-vesa. Също така нямам гръб файл ... и не знам откъде да го спра това acpi.
(Да го disable-на ли от BIOS-a? ... или гледам че в /boot/config файла има разни apci опции, и едната от тях е CONFIG_ACPI=y ... но ме е страх да не го счупя нещо и да не тръгне после.)

ПП: ето сега се дърпа един филм, ограничих скоростта до 10КВ и следващите 9 часа ще имам нет :) ... вече няколко минути не ми е прекъсвал ... но все пак - това е малко несериозно ... :)
ПП2: пропуснах да спомена, че това стана след като вчера инсталирах разните пакети от alien за да направя слака съвместим с 32 битови програми. Просто оттогава забелязах това, и вече започна да става много дразнещо ...
« Последна редакция: Feb 20, 2011, 14:58 от mind_exploit »
Активен

lunarvalleys

  • Гост
и защо реши, че е от acpi?

/etc/rc.d/rc.acpid

в Slackware няма grub, ами lilo

/etc/lilo.conf

# liloconfig
Активен

mind_exploit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 60
    • Профил
Привет,

Успях да го оправя :) ... като преинсталирах драйвер-а наново :) ... направо толкова ми олекна, че не е истина :) ...

По същия начин, както предния път ... просто пуснах

rmmod  r8192se_pci

и след това го инсталирах, рестарт - и вече е ОК :) ... така че предполагам проблемът е бил в онези библиотеки дето правят слак-а и 32 битово съвместим.

 [_]3
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Slackware wireless configuration
Настройка на хардуер
mystical 6 3685 Последна публикация Feb 27, 2007, 11:49
от neter
Wireless - Slackware 12.2
Настройка на хардуер
user_nasko 3 2244 Последна публикация Apr 29, 2009, 22:51
от user_nasko
slackware wireless router
Хардуерни и софтуерни проблеми
dwni98 1 1842 Последна публикация Oct 21, 2009, 17:26
от Acho
Wireless Broadcom за Slackware 13.0
Лаптопи
milenayk 1 2686 Последна публикация Mar 23, 2010, 23:08
от b2l
Проблем със wireless-а под slackware 13.1
Настройка на програми
mind_exploit 8 2858 Последна публикация Feb 18, 2011, 12:02
от lunarvalleys