Автор Тема: Относно ЕС  (Прочетена 50672 пъти)

pennywise

  • Гост
Re: Относно ЕС
« Отговор #330 -: Feb 01, 2014, 18:33 »
Да, да - лустрации, пряка демокрация, мажоритарни избори, нов изборен закон ( не този на БСП) и световен мир. Всички сме имали и слушали какви ли не идеалистични идеи. В същото време обаче ни мързи да си изкараме задниците да гласуваме - станали жертва на лъжата, че това нищо не променя. Не, че това не е истина, но ако си изкараме задниците поне да гласуваме, малкооо ще се ограничи ефекта от купените гласове и големия апетит към тях, което може до даведе до съвсем малко по-качествен материал в парламента - но пък това не става с едни избори. Само мрънкаме, а не използваме и малкото ни дадено от системата. Иначе всеки има велики и големи идеи - кой да гласува и кой не, аз пък исках преди да променям изборния закон, но първо трябва да започнем с използването на това което имаме, и да се държим по-добре един с друг.

Edit: Напълно съм съгласен за образованието. Относно гласуването ако се опитам да погледна от твоята гледна точка и приемем, е още по-зле, че останалата част не гласува - така оставяме всичко да е въпрос на пари платени на "братята" и на "малоумниците". По-добре да използваме това което имаме отлкото да да безадействаме. Или нима твърдиш, че е по-добре да гласуват само малоумници?
« Последна редакция: Feb 01, 2014, 19:04 от pennywise »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #331 -: Feb 01, 2014, 18:54 »
Естествено, че никой не иска да се променят неща които в частния му случай са му от полза! То за това и сме на това дередже, че всеки иска промяна и да се оправят нещата, но като се засегне частния му случай и почва да вика, че не това било сега най-важното.
Въпроса с образованието който поставих е съвсем принципен. В момента ние инвестираме за да създаваме кадри за "на вън", за чуждите фирми. То, не че са нещо качествено, но както казах, въпроса е съвсем принципен.

Или нещо не си разбрал какво исках да ти кажа или си в голяма грешка или и двете. Още веднъж - това, че държавата инвестира в образованието на всеки е нещо положително и трябва да се насърчава. В 21-и век, века на знанието и иновациите, който не е образован изпада от борда. А нация, в която тенденциите са към необразованост отива в 3-я и 4-ти свят. Така че това, което ти предлагаш е поставяне на гигантска бариера пред достъпа до образование и невъзможност, за който не може да си плати, да учи - съответния резултат ще е, че някакви пари ще бъдат спестени, за сметка на ниската образованост на народонаселението, което неминуемо ще рефлектира върху социалния и икономически живот, и ще доведе до деградация. Не знам как по-ясно да ти го обясня това и тука не става въобще въпрос за моя личен интерес, и за кадрите за "на вън" (които както ти казах наливат стотици милиони всяка година в БГ икономиката, но ти си знаеш твойто и не щеш да видиш, положителния аспект на това нещо).

Хайде пък сега аз да ти го обясня съвсем просто и ясно!
Има основно, средно и висше образование. В основното се учи четмо и писмо и някаква обща култура и то е безплатно и задължително! В средното е учи малко допълнително общи предмети и някакви трудови квалификации. То е безплатно, но не е задължително. Висшето образование би трябвало да създава високо квалифицирани специалисти. В голяма част от света то е плетено или полуплатено, а при нас безплатно.
Та, както знаеш, човек винаги има желания по-големи от възможностите си и се стреми да ги постигне. Един има желание за втора употреба кола, друг за нова, трети за яхта, а четвърти за още по-голяма яхта, но общото между тях е, че приходите са винаги по-малки от желаните разходи.
Така е и с бюджета! Целта на данъците е с тях да се плащат разходи които са за общо ползване от всички от които се удържат.
Един от тези общи разходи е и образованието. И както в другия пример който ти дадох и тук парите не стигат. Аз нямам малки деца, но бих предпочел тези пари които отиват за създаване на специалисти за на вън да се построят детски градини повече или да се поеме някаква част от издръжката на децата в тях за да се разтоварят младите родители които живеят и работят в БГ, а не да плащат образованието на тези които учат за сметка на данъкоплатците за да прилагат наученото на вън.
Твоите близки и родители може и да имат полза от това, щото ти им пращаш пари, но масовия българин който плаща този масраф няма полза от твоите пари които те харчат у нас.
Основното образование трябва да остане безплатно и задължително! Средното образование трябва да остане безплатно, но не задължително, но висшето трябва да бъде платено на 100%, а държавата да отпуска стипендии за определен брой нужни и специалисти със задължителното след завършване на образованието си да работят определено време в БГ! Както беше едно време. Ако си намерят по-платена работа на вън, ОК, да заминават, но да си изплатят вложените в тях средства!
Сега, ама не ми казвай, че то тука плащали малко и тем подобни! Като плащат малко тука, теглиш си един кредит, плащаш си разходите които си направил и си го изплащаш от многото които ще получиш на вън!
Както и да си го говорим и пишем, разбери, че в момента бедна Б-я с безплатното си висше образование създава кадри за богата Европа и това трябва да се промени под някаква форма!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #332 -: Feb 01, 2014, 18:58 »
Цитат
В същото време обаче ни мързи да си изкараме задниците да гласуваме - станали жертва на лъжата, че това нищо не променя. Не, че това не е истина, но ако си изкараме задниците поне да гласуваме, малкооо ще се ограничи ефекта от купените гласове и големия апетит към тях, което може до даведе до съвсем малко по-качествен материал в парламента - но пък това не става с едни избори

Не! Не ни мързи, а щото можем да мислим и виждаме, че по тази система, няма начин да спечелим! Малоумниците ще бъдат винаги повече от интелигентните и когато гласа на най-простия и на най-умния имат еднаква стойност, то резултата е предрешен.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #333 -: Feb 01, 2014, 20:48 »
Не! Не ни мързи, а щото можем да мислим и виждаме, че по тази система, няма начин да спечелим!

Затова back|in|black|economy.  :D

Искам да ти кажа, че съм напълно съгласен с онова, което пишеш за образованието.  [_]3
Активен

Без правила няма игра

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #334 -: Feb 01, 2014, 21:58 »
За българите в чужбина съм на мнение, че не бива да участват на избори в БГ. Инвестициите в близки и роднини не ги броя за инвестиции, освен че някаква част от тези пари които харчат у нас влиза под формата на акциз и ДДС в бюджета.
Интересен ми е въпроса, как искат да се ограничи гласуването на българските турци от Турция, а да не се ограничава гласуването на другите българи в чужбина!!!?
С какво са по-различни принципно едните и другите?
Ти да не си във ведомостите на някоя от сегашните партии. Всеки много добре знае, че двата милиона българи дето са в чужбина гласуват, картинката се изменя коренно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #335 -: Feb 01, 2014, 23:31 »
За българите в чужбина съм на мнение, че не бива да участват на избори в БГ. Инвестициите в близки и роднини не ги броя за инвестиции, освен че някаква част от тези пари които харчат у нас влиза под формата на акциз и ДДС в бюджета.
Интересен ми е въпроса, как искат да се ограничи гласуването на българските турци от Турция, а да не се ограничава гласуването на другите българи в чужбина!!!?
С какво са по-различни принципно едните и другите?
Ти да не си във ведомостите на някоя от сегашните партии. Всеки много добре знае, че двата милиона българи дето са в чужбина гласуват, картинката се изменя коренно.

Опазил ме Господ! Имам си по-добро занимание от глупостите им. Ако за следващите избори не вкарат промени които да ограничат малоумниците, отново няма да гласувам, а ако случайно отида да гласувам, то ще е за партия която има ще се бори за това от което недоволствам, но едва ли ще се появи такава партия, щото със сигурност няма да влезе в парламента с такива като моите възгледи! Тези възгледи на болшинството малоумник не се харесват.
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #336 -: Feb 02, 2014, 02:26 »
Хайде пък сега аз да ти го обясня съвсем просто и ясно!
Има основно, средно и висше образование. В основното се учи четмо и писмо и някаква обща култура и то е безплатно и задължително! В средното е учи малко допълнително общи предмети и някакви трудови квалификации. То е безплатно, но не е задължително. Висшето образование би трябвало да създава високо квалифицирани специалисти. В голяма част от света то е плетено или полуплатено, а при нас безплатно.
Та, както знаеш, човек винаги има желания по-големи от възможностите си и се стреми да ги постигне. Един има желание за втора употреба кола, друг за нова, трети за яхта, а четвърти за още по-голяма яхта, но общото между тях е, че приходите са винаги по-малки от желаните разходи.
Така е и с бюджета! Целта на данъците е с тях да се плащат разходи които са за общо ползване от всички от които се удържат.
Един от тези общи разходи е и образованието. И както в другия пример който ти дадох и тук парите не стигат. Аз нямам малки деца, но бих предпочел тези пари които отиват за създаване на специалисти за на вън да се построят детски градини повече или да се поеме някаква част от издръжката на децата в тях за да се разтоварят младите родители които живеят и работят в БГ, а не да плащат образованието на тези които учат за сметка на данъкоплатците за да прилагат наученото на вън.
Твоите близки и родители може и да имат полза от това, щото ти им пращаш пари, но масовия българин който плаща този масраф няма полза от твоите пари които те харчат у нас.
Основното образование трябва да остане безплатно и задължително! Средното образование трябва да остане безплатно, но не задължително, но висшето трябва да бъде платено на 100%, а държавата да отпуска стипендии за определен брой нужни и специалисти със задължителното след завършване на образованието си да работят определено време в БГ! Както беше едно време. Ако си намерят по-платена работа на вън, ОК, да заминават, но да си изплатят вложените в тях средства!
Сега, ама не ми казвай, че то тука плащали малко и тем подобни! Като плащат малко тука, теглиш си един кредит, плащаш си разходите които си направил и си го изплащаш от многото които ще получиш на вън!
Както и да си го говорим и пишем, разбери, че в момента бедна Б-я с безплатното си висше образование създава кадри за богата Европа и това трябва да се промени под някаква форма!

Май френд, пак ти казвам, в голямо грешка си. И това ти е бедата на тебе, че опростяваш нещата толкова много, че започваш да разсъждаваш като бакалин, при което сметките няма как да ти излезнат и няма как да видиш, че това, което казваш не е така, а е точно обратното - в много от развитите държави висшето образование е безплатно или почти безплатно. Висшето образованието и нейните кадри допринасят за икономиката много повече отколкото държавата дава за обучението на тези кадри (без значение дали специалистите отиват вън или остават в БГ). Отделно че аз до тук съм допринесъл към БГ икономиката много повече отколкото ако бях останал да работя например в БАН или унито за 500лв. Отделно, че като се върна един ден ще допринеса със знание и опит, които ще бъдат трансферирани напълно безплатно към по-младото поколение. Отделно, че смятам да се вкарам и в Хай-Тек бизнеса и това ще е добре за БГ икономиката. Отделно имам приятели, които работят в разни научни групи в чужбина за 1-2г. и после се връщат у дома в БГ със спестеното, което бива налято в БГ икономика (не всички кадри бягат навън, както ти твърдиш, а знам и за такива дето са се върнали). Смятам да спра да изреждам, щото почвам да се уморявам да повтарям едни и същи азбучни истини. Лошото е, че за да ме разбереш ще трябва поне малко да излезеш от собствената си камбанария, а най-добре и малко да поживееш навън, за да зацепиш на 100% за какво ти говоря.

Разбираш ли, че твоите бакалски сметки просто не са правилни? Разбираш ли, че специалиста с висше образование връща на държавата под формата на данъци и харчове, много повече отколкото държавата е дала за неговото обучение независимо дали тя/той отива навън или остава в БГ?

Иначе и аз ако следвам твойта бакалска логика, трябва да кажа същото - за какво трябва аз да плащам от данъците си началното и средно образование на някой, аз деца нямам, така че мен това не ме грее, държавата е бедна, всеки да си плаща.

Уравнението е толкова просто, че няма накъде - образовани хора => богата държава; ниско образовани хора (това, за което ти косвено ратуваш) => бедна държава.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #337 -: Feb 02, 2014, 03:13 »
Абе, ей такива като тебе дето са си грабнали кура да се спасямат поединично, като почнат да ми разправят колко много печелела държавата от тях и ми идва да им изредя най-цветущата част от речника си!
Пич, имам близки роднини и приятели в Канада, САЩ, Англия и Испания. Това, че аз не съм излизал и нямам накова намерение, не означава, че живота на вън ми е непонятен!
Единствената полза от вас емигрантите за държавата е, че 20% от парите които изпращате на близките си влизат под формата на ДДС в бюджета! Никаква, ама абсолютно никаква друга полза няма от вас!
Ама щял да се върне и да създаде бизнес тук! Нищо няма за създадеш защото този който е свикнал да мисли като арбайтер си остава цял живот такъв, а този който е малко по-широко скроен и в Б-я се урежда добре.
Хайде стига си дрънкал глупости! Идея си нямаш колко българи работят от БГ за чужбина! От БГ за чужбина, но си живеят в БГ!
Е, има и доста като теб дето са си вдигнали гъза и също ще ме опонират, че имало голяма полза от тях за икономиката ни, ама ние тука дето сме у БеГето щото сме прости и за това не виждаме къде е ползата от тях и им опонираме!
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #338 -: Feb 02, 2014, 10:46 »
Ами за да няма толкова прости, вземи стани един премиер и оправи образованието. После можеш да покракаш и здравеопазването, че и там е зле. И да те питам, понеже почти всички от хората във властта не са прости, сиреч имат по една, две, че и по повече понякога бакалавърски или по-големи тапии, но положението на държавата все пак е далеч от цветущо, защо и на какво основание смяташ, че интелигентния и образования човек, ще е от полза за страната си? Надявам се, че разбираш гледната ми точка.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: Относно ЕС
« Отговор #339 -: Feb 02, 2014, 11:58 »
ее, най-после стигнахме до откритото противопоставяне на българи в България и българи извън България. Това е един от многото критерии по които има разделение в обществото.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #340 -: Feb 02, 2014, 12:10 »
Широко-скроените хора, формиращи българският бизнес, с известни понякога забележителни, но все пак изключения, нямат голяма фантазия - бизнесът им се върти предимно около търговия с китайски боклуци, заведения, хотели, охрана, строежи и шивашки манифактури, все неща, които не предполагат нуждата от образовани кадри, но и нямат висока добавена стойност. Поради тази причина почти всичко останало е доминирано от чужди компании - щото нашите никакви ги няма. Като примери - когато българският бизнес държеше банковата система, акъла им стигна да отворят сума ти кухи банки и да ги източат, при което всичкото им се срина, дойдоха чужденци и изкупиха каквото още мърдаше. Когато българският (в случая държавен) бизнес държеше монопола върху телекомуникациите, се водеше някаква 10-годишна битка за цифровизация, цените бяха безумни, качеството още повече, накрая дойдоха чужденците и ги изкупиха на безценица щото онова беше пред фалит. Когато българският бизнес все още държеше индустрията, нарязаха и продадоха всичко и си построиха хотели по морето. Много добре че в ИТ нещата чужденците дойдоха прекалено рано и не допуснаха широко скроените хора да съсипят и това.

Толкова за българският бизнес.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

d0ni

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #341 -: Feb 02, 2014, 13:01 »
Единствената полза от вас емигрантите за държавата е, че 20% от парите които изпращате на близките си влизат под формата на ДДС в бюджета! Никаква, ама абсолютно никаква друга полза няма от вас!

Изобщо не е само ДДС-то. За 2010-та емигрантите са пратили 1.6 милиарда долара в България. Това е огромна сума, която стимулира локалната икономика, защото освен 20те процента ДДС, търговците правят печалба, за която после плащат данъци. После пък тази печалба я харчат най-вероятно пак в България и парите се въртят вътре.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #342 -: Feb 02, 2014, 13:42 »
Това изобщо не може да е довод. Ако някой разчита, че 1.6 милиарда долара могат да стимулират икономиката, значи не може да смята. Първо, няма икономика, която да се издържа почти само от търговия. Трябва производство, трябва износ и да се намали вноса. Но при тези отворени граници и при тази мафия, трудна работа. Говорих си преди време с жена, дошла в София със семейството си, щото в провинцията само тя ги издъжала. Няма работа. Работила е там в мандра. И са правели кашкавала от мляко. Точно до мандрата в пристройка имали и цехче, където нарязвали готовия кашкавал, опаковали го и за износ. Може да имало после и внос на същия. Все ми е тая. Но какво говори товаа. Че дори да произвеждаш, не можеш да си позволиш да разчиташ на тукашния пазар.
Другото е, че трябва малко самосъзнание от всеки. Когато в магазина започна да оглеждам бутилка олио, за да разбера, дали е произведено тук, някои хора ме гледат много учудено. Какво пък мога да гледам на бутилка олио. Ясно  е, че е годно - не е гранясало. Познавам и човек на изкуството, който работи почти изключително за чужденци. Защо ли? Защото като каже, че иска 250 000 евро за нещо и като е доказан тук, а и там, само тук му казват, че е луд, да иска толкова. Но човека си знае цената. Какво искате от икономика в която фирма изкарва достатъчно, не е в криза, но не вдига грам заплатите, щото било криза. И при въпрос към шефа защо, когато работите на фирмата вървят толкова добре, не вдигне малко заплатите, отговора е: защо да го правя, на мен архитектка ми мие бурканите? И какво може да се иска от икономиката, когато работодателя мачка правата на служителите си, но никой не смее и да гъкне? Жалки хора, навели глави, някои забили ги в пясъка и чакат. Какво чакат? Да се подобрят нещата може би. Ама така, чакайки и нищо не правийки, може да си чакат цял живот. Тая летаргия не може да доведе до нищо добро. Обикновения човек е в основата на всичко, но много се внимава, това да не се осъзнае от същия този човечец. Какво се говори непрекъснато? Европа, конституцията, законите макро-рамки, световна криза, все неща, пред които един единствен човек би се чувствал малък и незначителен и разбира се, нищо не прави, защото нищо от това не е в ръцете му, за да го промени? Не питам всъщност.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #343 -: Feb 02, 2014, 23:15 »
Цитат
Ами за да няма толкова прости, вземи стани един премиер и оправи образованието. После можеш да покракаш и здравеопазването, че и там е зле. И да те питам, понеже почти всички от хората във властта не са прости, сиреч имат по една, две, че и по повече понякога бакалавърски или по-големи тапии, но положението на държавата все пак е далеч от цветущо, защо и на какво основание смяташ, че интелигентния и образования човек, ще е от полза за страната си? Надявам се, че разбираш гледната ми точка.
Тия там в парламента дали са образовани или не са не знам, но със сигурност хич не са прости! Много умно ни настройват един срещу друг и карат болшинството да мислят, че като сменят царя, а не системата и нещата ще се оправят и така 20 години се пребоядисват от една партия в друга, а вие си чакайте следвващия като arda_kj дето и той ни агитираше да гласуваме за някои нови и знаещи дето ще ни оправят, но не са съгласни със запушването на дупките от които изтича националния капитал.

Цитат
Широко-скроените хора, формиращи българският бизнес, с известни понякога забележителни, но все пак изключения, нямат голяма фантазия - бизнесът им се върти предимно около търговия с китайски боклуци, заведения, хотели, охрана, строежи и шивашки манифактури, все неща, които не предполагат нуждата от образовани кадри, но и нямат висока добавена стойност. Поради тази причина почти всичко останало е доминирано от чужди компании - щото нашите никакви ги няма. Като примери - когато българският бизнес държеше банковата система, акъла им стигна да отворят сума ти кухи банки и да ги източат, при което всичкото им се срина, дойдоха чужденци и изкупиха каквото още мърдаше. Когато българският (в случая държавен) бизнес държеше монопола върху телекомуникациите, се водеше някаква 10-годишна битка за цифровизация, цените бяха безумни, качеството още повече, накрая дойдоха чужденците и ги изкупиха на безценица щото онова беше пред фалит. Когато българският бизнес все още държеше индустрията, нарязаха и продадоха всичко и си построиха хотели по морето. Много добре че в ИТ нещата чужденците дойдоха прекалено рано и не допуснаха широко скроените хора да съсипят и това.
Гейт, високо технологично производство с голяма добавена стойност се прави с образовани и интелигентни кадри, а у нас малкото които се пръкват от голямото малоумие за които данъкоплатеца е платил отиват на вън и причините ги изредих по-горе какви са. Както и други ти казаха, производството, а не търговията създава блага и по-добре да са шивачи с малка добавена стойност от колкото никакво!

Относно противопоставянето на между българите у нас и на вън, на мен ми звучи като, оправете си кОчинката, па ние ще дойдем на готово да я насерем! Онези на вън са си оправили техните кОчинки и те отиват на готовото и чакат ние да си я оправим, та да се върнат отново.
Аз не виждам полза от тях, а още по-малко и да дават акъли! Вие като виждате, защитавайте си ги!

Аз лично съм си взел живота в свои ръце и съм абдикирал от държавата! Пет пари не давам кое правителство ще управлява(поради изброените по-горе причини), но ми се налага и да следя какво става, за да мога да се пазя от глупостите им(и за сега успявам).

Ще се радвам да има повече като мен за които правителството е без значение, не се вълнуват от детските надбавки и как се канели да променят пенсионния закон и възрастта за пенсия.

И като говорим за чуждите фирми дето много плащали, айде да визим един друг пример! В европата, горивата са на почти еднакви цени, начислените данъци и акцизи са почти еднакви, надценката им е еднаква с у нас, а защо продавачите в Шел, ОМВ и други, не получават у нас същите заплати каквито получават европата!!!? Абе, нали там е рай и тамошните фирми не са мародерски като българските алчни бизнесмени!!!? Да не говорим пък за Кауфлан, Била и други! Нали тукашните им представителства са под тяхно управление и изпълняват техните много високи изисквания!
« Последна редакция: Feb 02, 2014, 23:22 от backinblack »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #344 -: Feb 02, 2014, 23:59 »
Ми не знам, няма много база за сравнение с родни еквиваленти. Български бензиностанции май няма отдавна (сигурно щото са ги менажирали прекрасно), за български супермаркети се сещам само за една верига, собственост на един виден тарикат...бизнесмен. Освен че съм имал нещастието да пазарувам оттам и мога доста да разправям за великата организация където има повече охранители на изхода, отколкото работещи касиерки, логиката на подреждане на нещата отсъства и етикета върху етикета е явление, което съм наблюдавал нерядко, като гледам нещата са потресаващи и за служителите:

http://www.bgrabotodatel.com/company.php?id_firm=244
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon