Автор Тема: За световната политика, Украйна и българското общество  (Прочетена 39559 пъти)

lunarvalley

  • Гост
Е? Или и това ви налага лoшият ЕС? Гледай филма Lars and the real girl, ще е информативен. ;)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Току-що разбрах какъв му е проблема на Путин с ЕС:



Просто го вадим по-голям и мачото е бесен по въпроса...
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lunarvalley

  • Гост
е сега унгарците я загазиха...
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Брех, българите не бяхме ли от 16 - 18см, поне такива графики бях гледал преди. Явно с времето, не само стандарта ни на живот се прецаква ами и анатомията ни :D

Btw за да се свърши работата като хората са нужни едва 6 -7см - т.е. за забременяване и толкова е достатъчно :D Малките пичуе си знаят работата от там нататък, стига да не стреляш с халосни.
« Последна редакция: Mar 07, 2014, 15:26 от !ntel »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Я... Ами то било вярно! :-[
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
На който му е малък, да си търси жени с малки ръце в които да изглежда голям :D
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Ето докъде стигна перверзния морал на Запада - първо тласнаха Украйна към разпад и хаос, и като не постигнаха целта си - пълен контрол и зависимост на Украйна от ЕС, МВФ и САЩ започнаха да се жалват, че Русия си защитава интересите.

http://www.vesti.bg/sviat/moskva-sasht-da-ne-ni-uchat-za-spazvaneto-na-suvereniteta-6006930

А в тази статия, която е отговор на Русия към САЩ, САЩ се жалват, че Русия прави това, което те правят постоянно - да си отстояват интересите без оглед на методи и средства. Е няма такива двойни стандарти. Наистина е забавно да четеш как САЩ биват бити със собствените си камъни по собствената глава :)

Мисля, че САЩ са една от държавите, които тотално се е компрометирала в очите на световната общност и оттук нататък я чакат трудни времена, да не говорим някой да им вярва вече на глупостите за "демокрация". Особено след разкритията на Сноудън, направо си направиха харакири.

Нашия път определено не е ЕС, поне докато ЕС е ситуиран в този си вид - бюрократите и техните кукловоди почнаха да водят съюза към неговия пълен разпад. Това да управляваш толкова различни държави с директиви спуснати отгоре, без народите да си ги одобрили, няма да доведе до нищо добро - то вече не може да пръднеш без да поискаш разрешение от ЕС. Опита пък да уеднаквят всичко и всеки чрез налагане на безумни стандарти, и норми ще предизвика такъв хаос, че не ми се мисли. Когато ЕС тарикатите скапят европейската икономика, тогава всичко това ще лъсне с пълна сила.

Ето една наша статия (на Заедно) в една от американските алтернативни медии, обясняваща защо ЕС и САЩ отиват на зле и защо техните народи трябва да се избавят от техните корумпирани елити преди да са ги заробили тотално:

http://www.sott.net/article/274693-The-Revolution-within-Democracy


Относно конспирациите - конспирация няма само за хора, които не са запознати с фактите (като gat3way, например). Новия Световен Ред и единното световно правителство ала Оруел 1984 си идват с пълна сила, само който е сляп няма да може да го види (само си спомнете Сноудън и атентатите от 2001 на кулите близнаци и кво последва след това - като например (анти)Патриотичния Акт в САЩ, който даде безконтролна власт на тяхното правителство; и това е само видимата повърхност на случващото се). Дано да успеем на време да спрем това нещо, че иначе ми се мисли какво ни чака. Така че мислете с тия глави, щото още малко има преди да ни отнемат всички свободи и да станем послушни (и чипирани) роби на системата, която ни готвят.

За мен единствения изход е излизане (възможно най-бързо) от ЕС, създаване на Балкански Съюз (веднъж завинаги да пресечем опитите да ни противопоставят на принципа разделяй и владей) с последващо създаване на Източно Европейски Съюз (т.к. народите са близки, със сходен манталитет и имат сходни проблеми), в който на някакъв етап да влезе и Русия (например като си оправят бакиите с техния корумпиран полит. елит). Като този съюз не трябва да е свръх централизиран, както в момента ЕС. Всички закони и догори да трябва да се одобряват от народите на съответните държави. Съюз на нации и народи, а не както в момента тези ЕС тарикати по всякакъв начин се опитват да обезличат и уеднаквят всички нации и народи, и да изземат максимално суверенитет от европейските държави, които бавно се превръщат в техен придатък.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Не мисля че някой е тласкал Украйна към разпад само и само да прави сечено на руснаците. Имам предвид като лайното удари вентилатора, целия тоя запад все още стои като насран и не знае какво да каже, особено европейците, които Путин е нарочил за главни виновници. Въртят, сучат, Меркел не иска да стават драми, заради газта, онзи капут в Лондон не ще да стават драми, заради руските олигарси дето са забегнали там и са инвестирали кинти, единствено поляците и литовците подскачат, ама тях кой ги слуша. Накрая дори на тоя клоун Обама му писна и реши да покаже позиция, взе да се дърви там и прати малко железария щото от опит там знаят че руснаците само от бой разбират и без да разходи малко железария из района, няма да мине.

И мен доста ме учудва цялата работа, ама според мен си има причина и тя не е свързана с геополитическата им ориентация. Просто им е писнало от някакви нахуйници които правят каквото си знаят и последния от тяхното ДПС (щото на Янукович партията си е баш ДПС, 16-17% етнически руснаци срещу нашите 10-15% турци), усвоил процента от Путиновите грантове, да си разиграва коня, да променя конституцията и да се гаври как му падне. В смисъл и Тимошенко да беше, сигурно пак щеше да им кипне. И тук Владимир Владимирович направи сериозната грешка да се прави на мъж и да се бърка в говната, не знам къде му е акъла. Ако беше оставил нещата без да се дърви, ония каубои от специалните части щяха да избият малко протестиращи и протеста да свърши. Като взе да се дърви и той и нещата излязоха извън контрол. Ся не знам какво ще става, ама по всичко личи че Путин няма да има избор освен да прави силно осакатената си версия 2 на СССР, да инсталираме желязната завеса и да правим версия две на студената война, тоя път малко по-малко студена. Хубавото е че тоя път няма да сме от другата страна, тва на някои хора тук много им бърка в дупето, ма кво да се прави.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6201
    • Профил
Тоя смешник Обама, къде влезна в трета глуха! Не разбира ли, че тука нема изход. мине ли през Гибралтар влиза в улица без изход и може да не излезе. Тея неговите корабчета могат ли да правят толко остри завои?  :D

Не мога да разбрера, какво се перчи. Ако Русия влезе с войска в Украйна, той ще удари Русия ли? Много се съмнявам. Смешко.
« Последна редакция: Mar 08, 2014, 02:51 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ще ги удари като стой та гледай, само защото руснаците ще му дадат повод на тепсия. Едно време са подписвали договор Украйна да се лиши от ядрени оръжия като САЩ, Русия и останалите членове в съвета на ООН гарантират териториалната цялост на Украйна. Това примерно означава че ако руснаците влязат официално в Украйна, на който му падне има право да им обяви война. Не случайно Путин вкарва покрито военни в Крим, но обяснява как там нямало такива. А ако това стане, прекалено много държави ще им допадне идеята да разпарчедосат сегашната РФ - не само западняците, Турция и Китай също са на опашката поради различни причини. Според мен Путин си играе с огъня и може и да е оправдано с оглед на това че черноморския флот е базиран в Крим. Обаче стъпи ли накриво, нещата много бързо ще загрубеят доста неприятно за него.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Ако Путин е достатъчно умен, няма нужда да влиза с никви войски в Украйна. Просто трябва да използва подхода на собствените си противници и да си отгледа опозиция, която да качи на власт, да организира референдум и така "мирно" да минат на тяхна страна (например Крим да се присъедини към Русия чрез референдум).

Не вярвам да се стигне до война - просто никой няма полза от това нещо, а и народите на съответните държави едва ли ще са очаровани от N-тата война. Пък и ако почнат да летят ядрени ракети ще стане лошо, тогава ще има само губещи.

Целия проблем е, че Украйна е в сферата на влияние на Русия, а САЩ и ЕС на инат се натискат да им я отнемат - нали се сещате, че руснаците няма да седят и да гледат как им издърпват килимчето изпод краката. Дали на нас ни харесва или не, това няма много голямо значение - това е политика, както САЩ си правят квото си искат и налагат "демокрация", където им падне, така сега Русия си действа, както намери за добре. В цялата история Украйна го отнася най-много бидейки между чука и наковалнята, и както казах вече и разказаха играта - сега остава да я разпартачосат и да си разделят плячката. Трагедията е пълна, но до там се стига, когато лакомията (на САЩ и ЕС) да контролира всичко и всеки излезе извън контрол.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Турция и Китай също са на опашката

Китай ще се обърне срещу РФ, но след като двамата приключат американците, а Турция ще е както винаги в позиция кой ще даде повече.
Мислиш ли, че другаря Путин не го е предвидил!!!?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6201
    • Профил
Руснаците са луди и не мислят много. Обама по-добре да внимава. Това не му е нито Ирак, нито Авганистан. А и от известно време се въоръжават усилено. Правят самолети, танкове, корабчета, батискавчета, все играчки за големи деца.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Гейт, бива да четеш и руски информационни източници, щото там се споменават и коментират неща които нашите изобщо не ги споменават. Както казах в един от предните си постове, истината не е нито в американската/европейската/нашата преса, нито в руската, а между редовете и на двете.
Миналата година РФ стана на второ място по износ на оръжия с темп на растеж доста по-висок от този на САЩ. Китай е с най-големия военен бюджет след този на САЩ и активно развива военните технологии, но за тях разчита на Русия. Също така, с много голям темп расте и износа им на оръжие! Ама на бачо ти Путин не минава номера да купят няколко образеца които да изкопират и ги хваща с количества за някои неща, дето копирането се обезсмисля, а после ги вкарва и в съвместни бизнес проекти и разработка. В момента, на Китайския самолет от 5-то поколение, двигателите са руски. В момента са се заели да детронират и Боинг и Еърбъс за гражданска авиация(щото съм служил шофьор на летище и за това следя с интерес автомобилите и аеропланите). Ама с Украйна, щатие тръгнаха да подливат вода и на двамата едновременно. Голяма част от ВПК(май беше към 80%) е в Украйна и нали се сещаш какво ще стане като мине Украйна към ЕС и НАТО? За едно известно време и на двамата ще им се спре развитието на технологиите, а също и евентоален проблем с доставките.
В днешно време, закупуването на оръжие не опира до пари, а до политика. САЩ/ЕС/НАТО обвързват продажбите с налагане на политически решения, а Русия и Китай не се бъркат във вътрешната политика на клиентите и това е в още по-голям ущърб на първите.
Политиката на Путин е бетон като ги обвързва всички като евреите с общи бизнес проекти които обезсмислят използването на военна сила. Виждаш нагледно как ЕС противостои на РФ щото са взаимно свързани и малко или много зависими. За това ти казах не веднъж, че днешна Русия няма нищо общо със СССР, дето аз го помня това време малко повече от теб и слушахме Свободна Европа и Дойче Веле с Веф-а и Селения-та.

Матиас Рус като кацна на червения площад, бях във втори курс и като го чухме по Дойче Веле над вечер в двора на училището дето се събирахме да ритаме, не повярвахме и изключихме канала, щото ония имаха навик да послъгват малко повече в пропагандата и чак след 2 седмици го съобщиха по телевизията, но, че те го били прехванали и там било най-удобното място да го свалят и някакви такива глупости.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Ще ги удари като стой та гледай, само защото руснаците ще му дадат повод на тепсия. Едно време са подписвали договор Украйна да се лиши от ядрени оръжия като САЩ, Русия и останалите членове в съвета на ООН гарантират териториалната цялост на Украйна. Това примерно означава че ако руснаците влязат официално в Украйна, на който му падне има право да им обяви война. Не случайно Путин вкарва покрито военни в Крим, но обяснява как там нямало такива. А ако това стане, прекалено много държави ще им допадне идеята да разпарчедосат сегашната РФ - не само западняците, Турция и Китай също са на опашката поради различни причини. Според мен Путин си играе с огъня и може и да е оправдано с оглед на това че черноморския флот е базиран в Крим. Обаче стъпи ли накриво, нещата много бързо ще загрубеят доста неприятно за него.

Гейт, нищо лично, но (гео)политиката не ти е силната страна, повервай ми.

Какво мислиш за сегашното правителство на Украйна? Легитимно или нелегитимно?
Активен

the lamer's team honourable member