Автор Тема: Май фашиста е прав, че Линукс си е чиста загуба на време!  (Прочетена 15475 пъти)

plandzg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Е,точно от тази тема си пролича кой кой е и какъв е.Благодаря за представянето ви в истинската ви светлина.Зад гърба на някого се говори лесно,нали?Отврат.
Аз просто ще благодаря,ако ми е оказвана помощ някога от ВВ и ще му пожелая попътен вятър.
Активен

pennywise

  • Гост
На теб пък какъв ти е проблема? Това, че човека си тръгна е негово решение, повечето биха му казали същото дори ако беше продължил да пише, както аз и други го направиха. То пък да пишеш във форум си голямото "говорене пред гърба".
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Нищо не става зад гърба му - надали някой се съмнява че BB идва да чете тук.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6201
    • Профил
Толкова съм се нагледал на такива работи по форуми и в живота, че вече само се забавлявам от тея ситуации. Смешно ми е. Кат искаш да се махнеш, казваш "чао" и не се обясняваш. Пред кого се обясняваш? Пред хора, които са ти криви. А замисляш ли се за собствения си принос, относно въпроса, който повдигаш? За собственото си участие в това, дето не ти изнася вече? Едва ли. Като си бил част от нещо, си част от нещо. Не се казва, вие сте виновни, щото вие, е било ние. Лицемерието е нещото, което не търпя в най-голяма степен. Малко по толерантен съм към неосъзнатото такова, но това не променя естеството му. Лицемерие си е.
« Последна редакция: Apr 13, 2014, 00:34 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

edmon

  • Гост

И какво се получава в един момент!? Даваш едни 200-300 лева за Уиндоус и при нужда всеки в града ще ти реши проблема, а Линукс е безплатен, но никой с нищо не може да ти помогне!


Дори и за платеният Уиндоус някои от проблемите не могат да бъдат решени с месеци(за това и пускат сървис пак-иве) и то не един и два , за да са изключение! :)


Пс.
Бахси, ся прочетох за кво идело реч.
Некой искал да прави най-вероятно виртуални мейли с тва онова и вебмин... за къв чеп като има гмаил, а на фирмите не можеш им продадеш друго освен иксчейндж... а един път закачили се на играта с иксчейнджа забрави да ги отървеш...
« Последна редакция: Apr 13, 2014, 01:12 от edmon »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Решението е за хора, които искат да са като големите, но не могат да си го позволят. Сиреч не могат да си назначат една рота админи само за ексшанша.

Едмон ще си позволя да те критикувам. С такова мислене ГНУ/Линукс никога нямаше да стигне до тук и да продължава напред. Като се е родило ГНУ е имало не един, а поне десет Юникса произведени от мастодонти (към днешна дата май само на ИБМ, Соларис и ХП-ЮКс са живи от тях).

Като е почнал Линукс, вече го е имало предтечата на днешните БСД за х86.

С такова мислене и онези, чието име не бива да се споменава, нямаше да са тук дето са. Ами то Нетваре го има и е навсякъде, защо да правим Нот Тестед? Пък днес Нетваре го няма практически, а споменатият от теб Ексшанс е навсякъде. Той изобщо не е идеален и чака поборниците си.

От друга страна не мога да се съглася и с ББ. Изобщо не са толкова много хората дето могат да решават професионални проблеми на анти ОС от осъдени монополисти. Пълно е с хора, които могат да решават потребителски проблеми. Но и този форум е пълен с такива.

Можещите да решават сложни, професионални проблеми, твърдя са по-малко от тези можещи същото за ГНУ/Линукс. Не случайно админите на тази ОС си докарват поне три пъти по-добри пари от вършещите същата работа под нашата ОС.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Мисля че имаше предвид office 365 или както там им се казваше exchange услугата по майкрософтските облаци. Това наистина трудно може да се конкурира, щото не е скъпо, няма нужда от рота админи, администрира се през уеб и всичко опира до настройване на клиентските outlook-ци, което е лесно.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

edmon

  • Гост
Решението е за хора, които искат да са като големите, но не могат да си го позволят. Сиреч не могат да си назначат една рота админи само за ексшанша.

Едмон ще си позволя да те критикувам. С такова мислене ГНУ/Линукс никога нямаше да стигне до тук и да продължава напред. Като се е родило ГНУ е имало не един, а поне десет Юникса произведени от мастодонти (към днешна дата май само на ИБМ, Соларис и ХП-ЮКс са живи от тях).

Като е почнал Линукс, вече го е имало предтечата на днешните БСД за х86.

С такова мислене и онези, чието име не бива да се споменава, нямаше да са тук дето са. Ами то Нетваре го има и е навсякъде, защо да правим Нот Тестед? Пък днес Нетваре го няма практически, а споменатият от теб Ексшанс е навсякъде. Той изобщо не е идеален и чака поборниците си.

От друга страна не мога да се съглася и с ББ. Изобщо не са толкова много хората дето могат да решават професионални проблеми на анти ОС от осъдени монополисти. Пълно е с хора, които могат да решават потребителски проблеми. Но и този форум е пълен с такива.

Можещите да решават сложни, професионални проблеми, твърдя са по-малко от тези можещи същото за ГНУ/Линукс. Не случайно админите на тази ОС си докарват поне три пъти по-добри пари от вършещите същата работа под нашата ОС.



Създаването на виртуални пощенски сървъри не е "потребителски проблем"! :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Точно така и твърдя, че хората можещи да го сторят там не са повече от тези при ГНУ/Линукс и определено едва ли ще е оптимално.

Частта беше за ББ, твоята беше, че не трябва да казваме, това го има за друга ОС, значи ние да не го правим.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Кофти че BB реши да напусне - имаше интересни мнения, въпреки че не винаги съм споделял всичко (ама това е нормално). Сега форума малко ще позамре :)

ПС: BB айде връщай се, че без тебе не е интересно :)
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Друг ИНТЕРЕСЕН може да се появи сега. Кой знае ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Кофти че BB реши да напусне - имаше интересни мнения, въпреки че не винаги съм споделял всичко (ама това е нормално). Сега форума малко ще позамре :)

ПС: BB айде връщай се, че без тебе не е интересно :)
Ами ето - влез във Facebook в групата Линукс за българи и му отговори:
Цитат
Boncho Bonev 13 април г. 23:09 
Абе, често спорим за графичния интерфейс и разни стари Линуксари все ме убеждават, че с команди конзолно било всичко много по-лесно и бързо от колкото с графичен интерфейс като в Уиндоус, пък като стане въпрос за работа да се свърши, все за неща дето в Уиндоус се нагласят за 20-30-60 минути се опитват да ме убедят, че с Линукс трябвало едва ли не цял ден! Що така се получава!!!?
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

lunarvalley

  • Гост
Ах, интересните ги нямало. Дори заядливецът потъна. Остава да почнем и да обсъждаме главно Линукс!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Линукс и неговото отношение към данъчната политика и хитлеро-фашизма?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lunarvalley

  • Гост
да.

и връзката между Линукс, световните конспирации и котката на Зевса  :)
Активен