Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Надолу

Автор Тема: ТРАГЕДИЯ  (Прочетена 29442 пъти)

lunarvalley

  • Гост
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #75 -: Jul 22, 2014, 15:47 »
Цитат
А какъвто се събереш, такъв ставаш.

Жена пита мъжа се:
- Бе мъжо, верно ли е, че с къвто се събереш -- такъв ставаш?
- Верно е!
- Ми тогава, ще се не събираш с некои ебачи...
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #76 -: Jul 22, 2014, 15:53 »
Ем то това тракиец не е много за гордост, като се има предвид елините какво са мислили за тях: получовеци, нецивилизовани и необразовани, пияници и варвари. Сигурно и тракийците не са имали хубаво мнение за елините де, ама на - очевидно не е останало до днес че да разберем.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #77 -: Jul 22, 2014, 15:55 »
Това до голяма степен, най-вероятно е така. Най-голямо проявление в нас е именно тракийското. Но не е единствено. И ние не можем да кажем, че сме директни техни наследници, най-малкото щото щяхме да се наричаме пелазки, а не българи. Но виж македонците могат. Много от населението на северна Гърция, също може.

п.п. Гърците са майстори-манипулатори. Най-вероятно траките наистина са били пияндурници, защото и ние днес сме такива. Вероятно също са били и доста прости, защото сме и такива. Гените си говорят. Но ако нещо е сигурно, то това е, че траките не са били варвари. Щото ако бяха, гърците нямаше да си присвоят тяхната култура и да я кръстят елинска.
« Последна редакция: Jul 22, 2014, 15:58 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #78 -: Jul 22, 2014, 16:19 »
Цитат
А какъвто се събереш, такъв ставаш.

А не е така. Аз го знам и така.
С какъвто се събереш, идиот ставаш. :o
« Последна редакция: Jul 22, 2014, 16:22 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #79 -: Jul 22, 2014, 16:30 »
Тази статия дето я даде горе Злати, е доста занимателна. Туко що я прочетох. Макар да има спорни моменти в нея (в частта преразказваща историята), тя на практика потвърждава, че нищо тюркско няма в българите. Не сме и чисто славянски народ, макар да сме доста близо. И сходството ни с Македония и Северна Гърция е доста голямо, нещо което и аз написах преди малко. Изобщо генетиката добре си е свършила работата, като е развенчала стогодишните лъжи за произхода ни. Къде са руските професори да ми обясняват пак, че сме братовчеди с кюрдите и палестинците?

Препоръчвам статията.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #80 -: Jul 22, 2014, 17:07 »
Кой е минал, все ни е ебал.
Да де ама йебането става по взимно съгласие. Статията го потвърждава.

Цитат
- А имаме ли генетични добавки от турците, които са били в страната ни над 500 години?
- Не, нямаме и това е голямата изненада, след като ние сме им давали по кръвния данък момчета и много българки са отишли в турските хареми. Но въпреки това много сме далеч от тях по гени. Българският народ не е смесица с турския, тъй като и двата народа са държали на своята идентичност и почти не е имало смесени бракове.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #81 -: Jul 22, 2014, 17:10 »
Щом ятаган на врата му викат взаимно съгласие, то още днес отивам да си купя ятаган. Бая зафъртни колежки имам, ама нещо не щат да ми пускат, набързо ще им уредя взаимно съгласие  ;D

п.п. Горното беше почти майтап, щото в днешно време изнасилването е незаконно, пък и вероятно не доставя удоволствие, но има и обяснение от народопсихологията. Забелязали ли сте, че българките си падат по всякакви иноземни чукундури? Може да е черен като нощта, може да е смотан като мотика, може да е дрипляк някакъв, но щом е чужденец, оставя род и родина, показва един среден пръст и се изнася. Практически всяка (поне свободна от обвързване) българка, запознае ли се с някой чужденец, неизменно постъпва така. Добре че у нас, все пак не идват толкова много чужденци и предпочитат най-вече столицата, и курортите.
« Последна редакция: Jul 22, 2014, 17:28 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #82 -: Jul 22, 2014, 17:33 »
Това че някой войник е решил да топне пишката е много незначително събитие и не може да промени генофонда. Трябва системно и дълго...с години и векове. То всяка войска в миналото като мине от някъде първата и работа е да търси женско.

И руснаците са правили като са напредвали през WW2 ама от това да се е проминил генофонда на европата или на Германия - НЕ.

« Последна редакция: Jul 22, 2014, 17:36 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #83 -: Jul 22, 2014, 17:49 »
Аз в Турция не съм ходил и не знам, какви са турците. В нашият край нямаме турци. Ходил съм по Родопите, ама там са помаци, а не турци. Виждал съм по турските сериали дето ги гледа жената. Там мъжете са едни мазни, гадни, мустакати. Някой от тях направо си приличат на цигани. Жените една част мязат на дебелогъзи лелки (а млади иначе), една част правени на струг. Някои от тях дори са доста хубавки. Ама имат някакво такова азиатско излъчване. Но предполагам, че сериалите не могат да са показател за народонаселението (хи-хи) на една страна, трябва да се види на живо. Жена ми преди месец ходи в Турция, ама там по снимките не видях много турци. Повечето бяха все някакви чужденци, явно туризма добре им се развива.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #84 -: Jul 23, 2014, 09:14 »
Аз на старата работа имах колега-турчин, ама баш истински турчин, от Истанбул. Жена му беше от някакво село до Силистра и забегнала в Турция покрай възродителния процес още като малка, та тя говори български добре, но пичът така и не се научи за две години, изключай няколко думи, макар че според мен разбираше какво му говорят. Обаче визуално, разликата беше огромна - той определено не прилича на общоприетото за турчин - по-бял от повечето българи и висок, приличаше на някой по-скоро от средна Европа. Жена му обаче си приличаше на туркиня.

Та в тоя пич нямаше нищо турско, но той си беше от образованата част там, градско момче. България доста му харесваше и ненавиждаше задръстванията и тарапаната там в Истанбул. Имаше комични моменти като например да стои прав на сирените за Ботев (после го прави и след като разбра за какво става въпрос) - следователно не страдаше от някакви националистически промивки. Не приличаше и да е особено религиозен, примерно никога не е отварял въпрос дали това което яде е свинско, а и си падаше по бирата.

За жалост обаче се изнесоха за Германия. Жена му така и не си намери работа тук, тя с някакви дизайни се занимаваше по спомени, а предполагам са се сблъскали и с расизъм тука в София, поне веднъж беше загатнал нещо подобно и не му се говореше много по въпроса. Беше казал че докато живели там в къщата в нейното село хората били много приятни и отзивчиви и никога не ставало въпрос кой какъв бил, но за съжаление в София не винаги било така...и толкова. Жалко защото новопридошлите хора в България обикновено са някакви необразовани типове, които не допринасят особено на икономиката, докато с тях не беше такъв случая определено.

Та такива работи.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #85 -: Jul 23, 2014, 10:17 »
В различни моменти от живота си - особенно в бизнеса съм имал поне по 1 турчин във фирмата. Всички са били много свестни и отговорни към работата си. И съм доволен от контактите си с тях - трудолюбиви и скромни. Е имаше един заплес, но учен заплес - забраявше да каже кой клиент какво ново иска - но пък си вършеше работата също на 6.
И да допълня Гейта - имало е както хора от тях завършили военното в Търново и служили като офицери > 10 години, така и младежи които са много образовани и много набожни (в тяхната си религия) - по отношение на работата обаче всички са били читави.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #86 -: Jul 23, 2014, 10:34 »
Ем то това тракиец не е много за гордост, като се има предвид елините какво са мислили за тях: получовеци, нецивилизовани и необразовани, пияници и варвари. Сигурно и тракийците не са имали хубаво мнение за елините де, ама на - очевидно не е останало до днес че да разберем.

Цитат
„Траките след индийците са най-многобройните в света. Ако те бяха нещо общо и се управляваха само от един владетел, биха били непобедими и според мен най-могъщи от всички, които съществуват. Тъй като това обаче е невъзможно и със сигурност никога няма да бъде постигнато от тях, те са слаби. Във всяка отделна племенна област, те носят отделно име, но нравите и обичаите им са едни и същи. Изключение от това правило правят само гетите, травсите и племената, които живеят на север от крестоните”  (Херодот, V, 3)

 [_]3

И никъде не съм казал, че много се гордея от тракийските си корени. Като игнорираме факта, че съм родом от Тракия, просто по цвят на кожата (леко мургав) и очите (кафяви), структура на тялото и др. приличам на типичен трак.
А това, че има бели турци е вярно, но да не забравяме, че са вземали кръвен данък - и бели гъркини, и бели българки, пък и бели сръбкини-славянки не вярвам да са пропуснали да си откраднат.  ::)
Активен

Без правила няма игра

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #87 -: Jul 23, 2014, 10:57 »
Хе говориш така сякаш си виждал жив трак :)

(само какзвучи а - трак :D )
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #88 -: Jul 23, 2014, 16:28 »
Цитат
Практически всяка (поне свободна от обвързване) българка, запознае ли се с някой чужденец, неизменно постъпва така.

чекай малце, ве... да не би пък, на българските мъже да им куца нещо?! Твоите наблюдения ме хвърлят в размисъл -- та коя жена не би си мечтала за мъж, нашенец, дет отбира от футбол, политика, пиенье и ебанье?!

какви ги приказваш!

 :) :) :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #89 -: Jul 23, 2014, 18:55 »
Ем то обикновено ако разбира от тия неща, разбира и от набиване на шамари, та може би затова.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Нагоре
« назад напред »