Автор Тема: Wire - алтернатива на скайп?  (Прочетена 5887 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Wire - алтернатива на скайп?
« Отговор #15 -: Jun 20, 2017, 18:58 »
И аз имам слушалки едни такива белички с някакво копче.

Та седя си аз мирно и тихо...  сърфирам си, лайквам си.. гледам си филмчета в тубата

И си играя с копчето.... По едно време току цъфна някакв непознат попап и ми закри филмчето..... И аз гневно реагирах:
- какво е това сега пък да ти е**** мамата?

И о чудо.. Тръгна Гого и ми намери много резултати за
“какво е това сега пък да ти е**** мамата“

Да живеят технологиите.
 
« Последна редакция: Jun 20, 2017, 19:01 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

lunarvalley

  • Гост
Re: Wire - алтернатива на скайп?
« Отговор #16 -: Jun 20, 2017, 19:14 »
Цитат
И о чудо.. Тръгна Гого и ми намери много резултати за

следят те и вече си им в регистрите! ;)

кото ме подсети за един виц:

Тъмна стаичка. Дисидент. Дисидентът стои пред стар радиоприемник и тайно слуша радио "Свободна Европа". Изведнъж по радиото обявяват:
- Вие слушате радио "Свободна Европа!"
От къде знаят?! - сепнал се дисидентът.

Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Wire - алтернатива на скайп?
« Отговор #17 -: Jun 20, 2017, 20:34 »
Доста алтернативи имаше, но този (а и другите подобни) както изгряваха така си и залязваха през годините, които не искаха (да си ходят) ги изкупиха или пък доброзорно се предадоха
..обик. протича при следния сценарий - или не набират критична маса (потребители) и потъват ...или набират - тогава:

тук малко като във вица че с идиот не се спори щото той първо те сваля до своето ниво а там вече те бие с опит  >:D

1)  та като трябва вече да се играе по бизнес правилата идват големите (М$, и др. огризки разни) и културно ти казват да спреш и изчезнеш или да попремахнеш това и онова (колкото да слезеш пак под критичната маса) - напр. Mozilla Hello client (някой наскоро пита тука къде е изчезнал - в небитието как къде, по интересният въпрос е защо?! ама мълчат подозрително.. явно е паднало яко запушване на устите с тлъсти кокали - според мен клиента беше идеален П2П ама нали не минава през сървър и 'големия брат' остава на сухо .. и .т.н)

2) направо си те купуват - напр. ICQ

П.П. Аз между другото бих препоръчал българската алтернатива, върви даже и на тел., таблет и пр.
https://meet.jit.si/

П.П.П. @Acho скайпа вероятно прави "чакмаци" и се вписва 2 ч. щото ако се не лъжа тия дни спират официално подръжката за по-старите версии, а пък то за линукс 5 е бета още т.е. не те знам с какво си ама и 5 да е е бета а за бозаджийте - вероятно и те ще имат проблеми щом чак бяха обявили и че ъпдейта нямало да мине без спиране на сървърите (дано само не се е наложило спирането, щото някой ги е хакнал пак)
« Последна редакция: Jun 20, 2017, 20:45 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Wire - алтернатива на скайп?
« Отговор #18 -: Jun 22, 2017, 12:19 »
Ползвам qTox, която е клиент за Tox
Децентрализирана, много добре криптирана чат, аудио, видео връзка
Понякога ми се налага да ползвам и Скайп, просто защото почти всичко е там или във Вайбър. Последното отказвам категорично да ползвам.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

de_dust2

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Re: Wire - алтернатива на скайп?
« Отговор #19 -: Jun 24, 2017, 23:50 »
https://web.skype.com/en/
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблем с bridge между wire и wireless интерфейси
Системни настройки
mcmassacre 4 2801 Последна публикация Mar 18, 2010, 13:36
от mcmassacre