Автор Тема: За дизела  (Прочетена 5302 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За дизела
« Отговор #15 -: Jun 14, 2013, 10:41 »
В линка http://energy.eu/, на който се позовава твоята статия - средна цена на дизела 1,393 евро, средна цена на бензина 1,497 евро.

Всъщност да, под средната е, но в 8 страни е по-евтино отколкото у нас, в което няма логика. Авторът се аргументира.
Ама то не е само това - България плаща най-скъпия газ в ЕС  >:D  >:D  >:D

Има ли още съмнения в далаверите на енергийната мафия дето сега точи зъби и за БелеНЕ?  >:(
Активен

Без правила няма игра

ivanatora

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 658
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: За дизела
« Отговор #16 -: Jun 14, 2013, 10:57 »
България плаща най-скъпия газ в ЕС  >:D  >:D  >:D

Гледам статистиката и ми се струва точно обратното  ??? Тези цени често ли се променят?
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: За дизела
« Отговор #17 -: Jun 14, 2013, 12:02 »
Всъщност да, под средната е, но в 8 страни е по-евтино отколкото у нас, в което няма логика. Авторът се аргументира.

Пак да те питам - мислиш ли, че свалянето на цената на дизела с 25 ст., което ще го направи най-евтиния в Европа, ще промени нещо? Според мен ефектът ще е пренебрежимо малък, че да се надава такъв вой.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За дизела
« Отговор #18 -: Jun 14, 2013, 13:27 »
Генералния извод е, че не цените са високи, а доходите ни са ниски щото вместо да си гледаме работата бистрим политиката и канчето на другия!

Според статистически анализи които съм чел, в целия ИТ сектор има огромен недостиг на кадри, а до 2-3 години се очаква да стигне над 30%, а колко излишен труд точно от такива хора се хвърля в коментари извън професионалните.
За шивашкия бизнес, положението с конструктори и маркеристи е същото и болшинството млади хора, вместо да се възползват от безбрежното море от информация за да изкарат кинти се занимават с глупости!
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За дизела
« Отговор #19 -: Jun 15, 2013, 09:28 »
Гледам статистиката и ми се струва точно обратното  ??? Тези цени често ли се променят?

Ти въобще отвори ли връзката и кое точно не можа да видиш?  ???



Пак да те питам - мислиш ли, че свалянето на цената на дизела с 25 ст., което ще го направи най-евтиния в Европа, ще промени нещо? Според мен ефектът ще е пренебрежимо малък, че да се надава такъв вой.

Не и ако е за сметка на Белене.  ;)
Активен

Без правила няма игра

ivanatora

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 658
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: За дизела
« Отговор #20 -: Jun 15, 2013, 23:02 »

Ти въобще отвори ли връзката и кое точно не можа да видиш?  ???

Да, отворих я, и даже я прочетох. А ти? Съпостави картинката с официалните статистики, направи две сметки и виж как 2 и 2 не прави 4.
Данните от източниците, които намирам ТВЪРДО не отговарят на картинката в статията. За мен това си е просто поредната псевдо-научна драсканица, хранеща хейтърите, които си нямат друга работа, а тролят по форуми.


http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statistics_explained/index.php/Electricity_and_natural_gas_price_statistics

Цитат
Генералния извод е, че не цените са високи, а доходите ни са ниски щото вместо да си гледаме работата бистрим политиката и канчето на другия!

Точно така!
« Последна редакция: Jun 15, 2013, 23:07 от ivanatora »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За дизела
« Отговор #21 -: Jun 16, 2013, 08:42 »
В крайна сметка това е едно и също.Ако дохода ти е недостатъчен да си позволиш да си купиш нещо, то ти е скъпо. Ако да речем хляба струва  10 ст., но твоята дневна надница е 50 ст.,  то хляба ще ти се струва безумно скъп, нищо  че другаде по света може да е 10 или двадесет пъти по-скъп.

Тъй,  че няма какво толкова да сравняваме цените. За цените се грижи   пазара. Дайте да видим как да си оправим дохода, което вече си зависи от нас. Разбира се има го  и най-хубавият вариант  да се върнем на село и да си ядем екологична  храна, а каквото изкараме да ползваме за нещата дето не можем да си произведем самички.

Но естествено никой съвременен    човек не би се навил на тази перспектива, защото в града живата си е лесничък, удобен и забавен.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За дизела
« Отговор #22 -: Jun 16, 2013, 09:01 »
Да, отворих я, и даже я прочетох. А ти? Съпостави картинката с официалните статистики, направи две сметки и виж как 2 и 2 не прави 4.

Хм, интересно, източника на тая графика е Европейската Комисия, но на http://www.energy.eu наистина фигурират други цени. Не знам кой е за бой, но определено има сериозно разминаване. Ще оставим въпроса висящ до изясняване на ситуацията.  [_]3
Активен

Без правила няма игра