Автор Тема: 14.01.2009! Събуди се, от Теб зависи! Ела и защити СЕБЕ си!!!  (Прочетена 26963 пъти)

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Значи не съм се изразил правилно. Последните години показаха, че не това е начинът и трябва да се търси друг. Първо защото политиците няма да се трогнат, показаха го и с учители, земеделци, лекари и куките последно. Трябва да се направи нещо, но не да се хабят ресурси и нерви с подобни изпълнения. Това донесе сеир за българина както каза ласков и спам по форуми и блогове :( От друга страна щом хората желаят сеир, а не промяна, няма смисъл да се търси такава ??? Ако българинът посреща Нова Година с кючеци, чудя се дали има нещо за което да се борим. Може би не виждате логика, но това според мен е символ на това, че сме се предали и примирили с положението. Не знам, честно.
Очакваната свобода от Запада накрая дойде, но тя е доста криворазбрана и явно не беше най-доброто за нация като нашата. Честито!
Активен

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Току що гледах репортажите. Знаех, че ще стане голяма селяния и то станало голяма селяния ;D Нищо ново, прост народ - слаба държава ;) По-лесно е да се обвиняват политиците, щото те политиците са внос от ЮАР и не са закърмени със същата халтура, грееща в душата на обикновения булгериан :) Интересно обаче, как селянията се прехвърля от площада във форума с активното съдействие на "управляващите" модератори-комунисти, които освен да си чешат ташаците май за друго не стават. По този повод предлагам следващият протест-събуждане да го направим на някой Линукс фест ;D Аз обещавам да съм будно маскиран, като истински гражданин на демократическо общество въоръжен с метални тръби и боксове, с тая разлика, че няма да налитам на журналисти. Тях има кой да ги бие :)

Цитат
- Имаше ли намерение да ползваш боксовете?
- Не.
- А защо ги взе тогава?
- Ами така.
- Срещу какво протестираш?
- Ами срещу положението.
- Срещу кое положение?
- Ами срещу това.
Преразказ по памет на интервю с протестиращ гражданин ;D Разбира се приятно завързан в РПУ-то, иначе щеше да счупи главата на журналистката. Също така приятно забулен и маскиран.

А за политиците? Какво да кажем за тях?
Управляващите подкрепили протеста, а опозицията се отрекла от "протестиращите" - хахаха ;D
Как беше, "прелъстен и изоставен".
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Току що гледах репортажите.
Там ти е грешката...
И аз ги гледах - по почти всички телевизии. И като ги гледах ми стана гадно - така бяха снимани, сякаш имаше около 300-400 протестиращи ОБЩО, от които поне 100 - пикльовците на по 13-15 години, които създаваха проблемите. Ама нали трябва да има "сензации"...

Прочетох статиите във вестник "Сега" - http://segabg.com
Според мен са достатъчно обективни.
« Последна редакция: Jan 15, 2009, 01:06 от VladSun »
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Защо да ги внасяме от ЮАР като може от Украйна?  :o
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Значи не съм се изразил правилно. Последните години показаха, че не това е начинът и трябва да се търси друг. Първо защото политиците няма да се трогнат, показаха го и с учители, земеделци, лекари и куките последно. Трябва да се направи нещо, но не да се хабят ресурси и нерви с подобни изпълнения.

Всъщност, точно тук е проблемът на "този начин" - "учители, земеделци, лекари, куките и студентите последно".

Нали знаеш какво пише на парламента - "Съединението прави силата". Лошото е, че само тия вътре го съзнават и пречат всячески тия отвън да го почувстват.
Някъде четох едно мнение, че българският народ се държи като лош работодател - наема работници, но не ги контролира.
« Последна редакция: Jan 15, 2009, 01:23 от VladSun »
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Порче,
интересна теза имаш. Всичко опитвано досега не е давало резултат. Какъв резултат - 100% промяна на системата и тотално подобряване на всичко ли?
И да сме били опитали нещо съвсем ново!!! Какво ново? Сякаш това да роптаеш срещу властта е някакъв процес започнал преди 15 години и човешкото общество не е имало време да изследва всички възможни варианти за въздействие върху хората управляващи силовия апарат. Ти точно ще седнеш днеска, утре вечер и ще измислиш нова форма на активност, дето ще доведе до пълен обрат!?
Аз веднага мога да ти кажа, че и аз имам предложение - всички стават будисти и за да могат да бъдат избирани в парламента, трябва да медитират 20 години. Това със сигурност ще подобри нещата! Кажи сега кога почваме?

И за да променим малко мащаба и да излезем малко от нашата си кочинка ето малко допълнителна информация:
Масови безредици заляха латвийската столица Рига
http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=614752

Подобни неща имаше и в Исландия и в Осло, Норвегия. Отвреме на време хората дават сигнал, като почват да подпалват разни неща.
« Последна редакция: Jan 15, 2009, 09:29 от BULFON »
Активен

фонокартен телефонен апарат

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Изключително успешно се всява разделение и раздор между протестиращите.
А останалите дето гледат пречупените новини в медиите се появяват и ни псуват.
por4e2 не очаквах такъв коментар.

Аз не чух призив от полицията с мегафони или с каквото и да било, тълпата да се разпръсне. И аргумент за това де. Просто полицията в един момент реши да разпръсне тълпата. После провокатори имало, ами има, то на мачовете на ФК "Левски" ходят десетки пъти повече провокатори.

Призивите за 0% гласоподавателна активност са сладък медец за ушите на управляващите ни в момента. Вчера в Народното Събрание чрез промяна на избирателния закон е завишена сумата която се плаща на партиите за 1 бюлетина, защо ли? Ами готвят се да понижат с каквито средства могат активността и пак да си добре след юни месец.
Както преди години секциите в Студенски град не можаха да поемат всички гласоподаватели със студентски книжки и познайте кои спечели от това?

Който не му е ясна схемата за манипулация нека прочете "Бай Ганьо прави избори"
Аз не виждам никаква разлика в използваните методи, само се използват съвременни технически средства.

« Последна редакция: Jan 15, 2009, 10:17 от nedpetko »
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Малко покрай темата: Мисля, че полицията, ползвайки услугите на подземните босове, е организирала провокаторите.
Провокаторите си начесват крастата, някои от тях получават и някой лев.
Подземните босове се охарчват, но пък правят услуга на полицаите и заздравяват връзките.
За полицията и управляващите безредиците са добре дошли - провокаторите и дават повод и оправдание да разпръсне хората, като използва възможността да понатупа студентите и учениците, но не закача провокаторите - такава е уговорката с босовете.
И сега, използвайки медиите, управляващите и полицията ще ни обяснят, че протестите не са начина. Че управляващите си вършат работата добре, въпреки че им се пречи.

Малко по-далеч от темата:
Цитат
Но има места, институции и области, които не са пространство за провокации, защото са символ на скелет от ценности, които крепят мирозданието ни. Символът по принцип се нуждае от двойна доза консерватизъм и ритуалистика, иначе не действа, не го уважават. Покрай него не уважават и това, което символизира.
...
Ако пазиш гаврата за олтара, а в шоуто търсиш величие и духовност, ти си вече увреден - като личност.
Цитатът е от статията на Бойко Ламбовски “Ентропа” затропа над Европа" във вестник "Сега"
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
При все че са идиоти, ако не бяха въпросните провокатори, това нещо нямаше да влезе по световните новини.

Което е най-забавното, вижте какво дават по BBC за протеста:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/7829770.stm

И го сравнете с това дето го показват по родните телевизии.

Нооо както беше казал г-н Президента, репортажите на ББС не са правени с любов към България..
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Как ще комнтирате думите на наглото ченге?

http://vbox7.com/play:9e5296f8

Активен

liktion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
  • Distribution: Mandriva
  • Window Manager: KDE4.2
    • Профил
Ядосан,
мислиш ли, че "твоите" хора четат тук форума, та да има смисъл от твоите "пожелания" за тях?
Не знам дали "неговите" хора четат и пишат тук, но за мен е важно, че аз прочетох неговото мнение и му казвам:
 - Ядосан, поздравявам те и ти стискам ръка, и ако позволяваш, те прегръщам!

А ти можеш още да ми посмучеш едно нещо и ако позволяваш -- и другото нещо... В рамките на добрия тон --- толкова  [_]3
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Което е най-забавното, вижте какво дават по BBC за протеста:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/7829770.stm

И го сравнете с това дето го показват по родните телевизии.

Благодаря, gat3way, много полезно видео.  [_]3
Активен

Без правила няма игра

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Порче,
интересна теза имаш. Всичко опитвано досега не е давало резултат. Какъв резултат - 100% промяна на системата и тотално подобряване на всичко ли?
И да сме били опитали нещо съвсем ново!!! Какво ново? Сякаш това да роптаеш срещу властта е някакъв процес започнал преди 15 години и човешкото общество не е имало време да изследва всички възможни варианти за въздействие върху хората управляващи силовия апарат. Ти точно ще седнеш днеска, утре вечер и ще измислиш нова форма на активност, дето ще доведе до пълен обрат!?
Аз веднага мога да ти кажа, че и аз имам предложение - всички стават будисти и за да могат да бъдат избирани в парламента, трябва да медитират 20 години. Това със сигурност ще подобри нещата! Кажи сега кога почваме?

И за да променим малко мащаба и да излезем малко от нашата си кочинка ето малко допълнителна информация:
Масови безредици заляха латвийската столица Рига
http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=614752

Подобни неща имаше и в Исландия и в Осло, Норвегия. Отвреме на време хората дават сигнал, като почват да подпалват разни неща.
100% промяна не може да се постигне от днес за утре. Не мислех да ти отговарям, понеже се заяждаш и издребянваш, но...
вижда се че българинът е свикнал наготово. Като протестираха отделни групи, никой не се вдигна да ги подкрепи. Защо? Щото всички са свикнали да гледат сеир. Пуснаха си бтв и се хилеха пред тв, много малко бяха тези които отидоха с учителите на протест.  И какво постигнаха? Съкратиха едни, за да качат заплатите на други. А по блогове и форуми се пишеха абсурди - те взимат от частни уроци, не ги мислете. После лекарите. После земеделците. Сега студентите. Но никой не се сети да се събере, както каза и Владсун.
Второто е че начинът имах предвид - мирни протести. Защо като спряха АЕЦ-а никой не осъди Меглена Кунева, а даже и дадоха награда? Защо като идват рейсовете от Изток, никой не направи жива верига и протестира? Всеки излиза някакси избирателно, без да му пука за нещо.
Айде кажете ми този протест за какво беше, целта каква е? Да свалите правителството или да изразите възмущение? Мислите ли че ще трогнете някой?
Третото е че хората не желаят промяната. Много ниска култура, никаква хигиена, как да се променим? Защо е толкова мръсна София? И там ли депутатите са виновни?
За всичко са виновни хората, че позволяват да ги правят на маймуни, че не им пука за нищо. Затова и писах, че ако хората не искат промяна, защо да се търси такава. А повечето явно не я искат, даже твърде явно. Проплкаха за някакви ЕС пари, дето пак щяха да влязат в джоба на корпорациите от Запад, които по чудо инвестираха тук, за да си приберат парите после чрез лобита. Не е ли ясно това?
Променете първо себе си!
Активен

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
За това говорим!
Променете себе си и излезте на протест!
Може би защото иначе никой няма да разбере!
« Последна редакция: Jan 15, 2009, 23:30 от nedpetko »
Активен

Debian amd64 squeeze/sid