Автор Тема: 14.01.2009! Събуди се, от Теб зависи! Ела и защити СЕБЕ си!!!  (Прочетена 27160 пъти)

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Айде кажете ми този протест за какво беше, целта каква е? Да свалите правителството или да изразите възмущение? Мислите ли че ще трогнете някой?
...
Променете първо себе си!

Пак ти казвам - да си седиш пред компютъра и да пускаш подобни коментари вече е изпробвано - НЕ ДЕЙСТВА!
Аз мисля, че участието ми в този протест може би ще се окаже грешка, но ... важната част от това изречение е "може би". Ако си бях седял пред компютъра като тебе, с абсолютна сигурност щях да знам, че това е грешка.
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Днеска вечерта бТВ даваше прилични репортажи и надявам се, че ще има повече хора които да се убедят че трябва да се протестира.
« Последна редакция: Jan 15, 2009, 22:32 от nedpetko »
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Порче,
...
Ти точно ще седнеш днеска, утре вечер и ще измислиш нова форма на активност, дето ще доведе до пълен обрат!?
...
Булфоне, на кой му трябва "пълен обрат"? И въобще какво точно значи това? За домашно можеш да направиш сравнение между политическите системи в държави с "типови" демокрации, например САЩ, ГБ, Франция, Германия, Русия. Защо Русия? Ами да, там де-юре има демокрация и то доста характерен тип, заемащ цяла част от спектъра. Провери кое как седи във всяка една от тях и ако ти харесва как е уреден въпроса по даден проблем, можеш да се бориш за прилагането му у нас. Тогава вече дори и на протест да излезеш, ще знаеш за какво се бориш.

Та като се разровиш в чуждите демокрации и политически опит, ще видиш, че има не един начин за прилагане/налагане на гражданската инициатива, освен замерянето на парламента с камъни. Иначе мирният протест е нещо чудесно и с мирен протест междудругото някои професионални прослойки успяха да си постигнат целите, макар и частично. Пример - протеста на учителите, постигнаха един малък но важен успех, който ще има значение и за в бъдеще.

Мисълта ми е, че нашата демокрация не може да се развие изведнъж и тук да стане като в Германия, например. Развитието на нашата демокрация трябва да се изстрада и това ще стане бавно, по пътя на естествената еволюция (за съжаление). И кой друг ако не ние? Аз и ти трябва да се погрижим, аз и ти не трябва да даваме подкупи, аз и ти трябва да си ползваме главите и да не гласуваме постоянно за една и съща партия (като футболни фенове), аз и ти трябва да работим повече, да произвеждаме повече, да плащаме повече данъци... мога да продължавам до утре. И така България ще се оправи, така България няма да бъде "скапана държава", не за друго, а защото аз и ти няма да сме скапаняци.

Но това:

не е начинът!
Това може да е вариант, само ако тази тенденция в световен мащаб се запази ;)

Основният проблем на България е липсата на качествен човешки ресурс. Тук е пълно с вечно недоволни лигльовци които чакат я царя, я премиера (я султана) да им оправи живота, да им свърши работата. Няма достатъчно хора дори за лидери на основните партии. И никой не си признава неговата отговорност дори за собствения му живот, камо ли за нещо по-мащабно.
Наскоро спорих с един приятел, оплакваше ми се как оня педераст катаджията му бил взел 20 лв. само защото карал без колан, говорел по телефона и пресякъл пешеходен светофар на червено. И аз му викам "той би ли те за тия 20 лв. или ти му ги предложи", съответно му казах, че катаджията си е наред, а педерасът е той - следващия път да не дава пари, а да си отнесе акта. Той почна да се нервира и как мислиш свърши спора. :)

И още нещо: студентите не са били на протест! С който ти да съм говорил напоследък или не знае за какво става дума или реагира с "абе ти луд ли си". Така че не ни слагайте под общ знаменател. Както казах на повечето не им пука за политиката, а от останалите всеки си има собствена интерпретация. Не случайно, тези които отидоха на протест, ясно заявиха че протестът им не е политически ;)

P.S. Ако поне на един му влезе нещо в главата, значи няма да съм си загубил времето.
Активен

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Е, добре де, айде обяснете ми кой за какво се бори?
студентите - гадно им е че няма перспектива, млади и буйни хора
феновете - няма мач и някъде трябва да се изразходи агресията
пенсиите - те са за шоуто май
наборите, учениците - те не знаят къде се намират или са прекалено млади и глупави
боян - той си получава пределно хубави парички за ролята си
болен - той е много болен
борко - целият му живот е лизане и подмазване, позьор
Кажете ми срещу какво се протестира?
Ми хубаво правим по един плакат, аз ще протестирам срещу мики маус и мс, друг срещу дпс, трети срещу бсп, четвърти за аец... уф, изморих се, пак няма единение, как да има сила и дори минимален резултат, ти ми говориш за пасивност. Съгласих се, че пасивността не помага :(
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Мисля, че бях ясен - отидох на протеста за да покажа на управляващите, че ние като техни работодатели искаме да упражним правото си на контрол върху тяхната работа.
Де факто, аз не отидох да "протестирам", а за да "изисквам".
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Точно защото трябва да се изстрада и точно защото вървим по стъпките на другите утвърдени демокрации, от тези протести има смисъл. Какъв е смисълът? Същият като този от студентските протести във Франция през 60-те например.

Не обичам анархията, не обичам унищожаването на публична собственост, за която после аз плащам да се оправи.

Но още по-малко обичам разни хора, които уж са назначени от хората и работят в техен интерес, да се приемат за богоизбрани, да правят каквото си знаят, да не се отчитат и да няма механизми, които позволяват работата им да бъде контролирана.

Ако нашата демокрация се изроди и отиде в такава посока (и да заприличаме на Щатите или Русия), то тогава за мен тази власт не е моята власт, аз не съм й делегирал такива права и съм убеден, че повечето хора също не са й делегирали.

Не може властта да действа с неморални и често незаконни методи и това да се оправдава....защото тя е властта. Значи ако полицията може да арестува например торънт потребители без да има законова база, която да го позволява, то и хората имат право да бият полицаи.

Ще се радвам, когато тези неща се изчистят и заживеем в едно редовно общество, където има ред и законът важи поравно за всички граждани. Дотогава не мога да подържам безобразията на едни хора и да осъждам безобразията на други хора.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
mikis, абсолютно съм съгласен че демократичното общество трябва да узрее, то не може да се роди от структурите на ДС както в '89.

Обаче нашите управляващи се опитват да ни превърнат в контролирано общество от типа на латиноамериканските диктатури, Украйна и др.
Т.е. по думите на Г. Зайков (Пирински) - трябва да престанете да сменяте политическите партии, които управляват за да има стабилност...... и както на тях им се иска стабилен финасов поток към политбюро.
Гоце П. говори за съгласие - с кое да сме съгласни?
Масларова дрънка за повишаване на осигурителната тежест...

Докато от другата страна техни фирми внасят зърно на по - ниски цени за да притиснат и ликвидират независимите зърнопроизводители в България. Животновъдите вече ги унищожиха.

Основен инструмент на струтурите от типа ДС, КГБ е манипулацията и си я използват много добре за момента
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
gw, това е интересно, но никога няма да се случи. Не знам каква е тази болест да заприличаме на немци, французи, италианци. Аз не искам да живея като тях, както каза надпетко преди време.
Наречете ме луд, но според мен демокрациите в тези страни не функционират. Хората просто са духовно и човешки толкова зле, че са се превърнали в някакви зомбита. Аз не искам да имам 2 коли, заплата от 4000 евро на месец, луксозна къща, но да съм някакъв олигофрен лишен от човешки емоции. Аз все още крепя надеждата, че може да заживеем в правна държава и без да ставаме западноеропейци.
Владсун, не знаех, че си там за да изискваш, щото си беше протест :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Порче, наистина трябва да отидеш например във Франция. Или в Испания. Демокрациите в тези страни функционират много добре според мен. За това, което са постигнали там, са се борили години наред. Като се има предвид че комунягите цял век поне на хартия са се борили да постигнат това, което французите никога не са претендирали толкова че искат...та така.

Специално Испания...според мен по-социалистическа държава от това не съществува.
« Последна редакция: Jan 15, 2009, 23:02 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Порче,
извинявай за квалификацията, но освен че се наслаждаваш на словоблудството си, постепенно поради многото изсипани думи почваш да си вярваш.
Вие, които предлагате друг подход не разбирате ли, че "дайте да дадем" не работи?! Как ще убедиш, че нещо е добро за хората, без да се опиташ да ги образоваш, да им осигуриш достъп до информация, да им предадеш това, което си събрал? Къде е образованието и комуникацията във вашите предложения.
Разбирам предложението ти да работим повече. Ето че, по една или друга причина, аз съм дал значителна част от времето си през последните 9 години за да поддържам сайта "Линукс за българи". В резултат на това сигурно съм пропуснал възможности да направя пари, да реализирам някакви професионални успехи, да осигуря на семейството си "по-добро същестуване". Но никога не съм забравял, че всъщност целта ми е да осигуря достъп на колкото се може повече хора до информация за нещо, което вероятно ще им е доста полезно, пък после ще седна с тях на една маса и ще водя разговор по тази тема. Не се хваля, давам пример, че не водя живот основан на демагогия и редене на празни фрази и изрази.
Освен с това дребно начинание по стечение на обстоятелствата през годините съм имал много и постоянни контакти с хора, работещи в неправителствени организации, които се опитват да коригират по други начини работата на изпълнителната, законодателната, че дори и съдебната власт. Знаеш ли какво правят в "Програма Достъп до Информация"? Опитват се да откажат разни секретарки, зам. министри, деловодителки и всякаква друга паплач да се позовават на неверни твърдения като "това е търговска тайна", "документите са засекретени" и т.н. По този разните чиновници се опитват да спрат достъпа до тоталната помия която творят, като смятат, че е напълно нормално да откажат достъп. И знаеш ли какви са им победите - някаква тъпа секретарка в някое министерство вече не казва, че е поверително нещо. Познавам дейността им не просто защото се шляя по интернет за да се осведомявам какво правят НПО-тата. Знам също от първа ръка, че Могилино не е инсинуация на БиБиСи, а за съжаление място, където в ужасни условия живеят деца.
Понеже познавам начините за въздействие върху властите, ще кажа същото, което каза и VladSun - да присъствам на протеста е да покажа, че съм несъгласен с начина на управление и комуникация с хората, които са ги наели, за да управляват България АД.

За да съм конструктивен предлагам вместо да оборвате протеста, като начин за промяна (с което лично аз смятам, че се опитвате да заглушите собствената си нерешителност), да предложите план за това какво да правят по-голяма част от хората, стъпки за постигането му (не се приемат аргументи "просто да правят ххх и ууу"), и вие какво ще правите в тази ситуация.

Аз, както и винаги съм повтарял, съм за повишаване на образованието.
Активен

фонокартен телефонен апарат

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Някой от нас дали е запознат със закона за референдумите в България? И дали има запознати с начинът на провеждането им например в Швейцария? Мисля, че трябва да започнем от тук ;)
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Имам една такава идея: Да НЕ се протестира пред парламента. Така протестът се насочва по принцип към системата, към народните
представители - неща, абстрактни, особено в техните (на депутатите) представи. Навремето се протестираше пред партийните централи. Освен това, може да се протестира пред дома на министър-председателя, пред дома на конкретен министър, конкретен депутат. Да стане така, че майките им и децата им да ги питат: "Тези хора отвън, защо не те харесват?". Няма нужда от викове и трошене на имущество. Напротив - трябва да е културно и след това даже и фасове да не остават. Достатъчни са 10-20 души с плакати сутрин да посрещат съответния депутат или министър, от когото се очаква да вземе или подкрепи някакво решение. Групичката да го изпрати до колата му, а друга групичка с плакати да го посрещне пред работното му място. Вечер - също. Едната групичка го изпраща, а другата го посреща и го питат какво е свършил през деня. Може това да продължава докато човекът не си свърши работата или не си подаде оставката.
Няколко такива групички - няколко депутата. По този начин, погледнато малко абстрактно, ще се въведе и нещо като мажоритарен елемент. Не трябва да се пропуска и длъжностни лица, които са си свършили работата "на ползу роду" да бъдат похвалвани пак по същия начин (не се шегувам). Това също е много важно.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Не става там такава масовка, колко хора според теб ще се съберат на Позитано или около сараите на Доган?

Но идеята не е лоша.


Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Специално Испания...според мен по-социалистическа държава от това не съществува.

А, има - Швеция, например.  :)
Активен

Без правила няма игра

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
           Протестът трябва да е за отвоюване на държавата от бантитите - дето дърпат конците на всички в парламента -  Бандитите също като нас имат нужда от по - добра държава. На бандитите им е писнало от робския български народ - защото едно е да си мафиот в Германия - друго в България - кокошкар. Всичко друго което говорите са врели некипели. И много добре знаете как това става това на запад. В целият свят управляват мафиотски структури - само, че в развитите " демокрации "  има контрол от обществото на редовия човек, който не е роб .
« Последна редакция: Jan 16, 2009, 12:45 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop