Автор Тема: Моля, подкрепете напомнянето за деня за борба с наркотиците!  (Прочетена 1691 пъти)

antinarcotic

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
26 юни e Международният ден за борба с употребата на наркотици и наркотрафика.
Моля, подкрепете напомнянето за него като гласувате на тази страница (тук).
Това би помогнало напомнянето да бъде видяно от повече хора, а може би и да спре някого от тях...
Благодаря Ви!

Активен

Ivshti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 322
  • Distribution: Linvo 2010.3
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Едва ли ще спре някой. Наркоманите много трудно се спират. В днешно време е толкова лесно някой да се "зариби", наркотиците са във всеки ъгъл, и именно това трябва да се спре. Зловещо е, че ученици, които са дори по-малки от мен експериментират. При тях няма боцкания, а се тъпчат с едни такива малки хапченца, дето миришат ужасно. Сигурно предизвикват и халюцинации, ужас! Има много виновни за това, че хапчетата се размотават из даскало (и не само - редовно се пуши трева), така че трудно ще се направи нещо по въпроса, но все пак е възможно ;)

Подкрепям иначе!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Дааа и тука в квартала хлапетата се боцкат с марихуана  :-[
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Ivshti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 322
  • Distribution: Linvo 2010.3
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Сигурно и смъркат марихуана....  ;D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Нищо вече не е същото откакто дойдоха айфоните  :(

http://www.youtube.com/watch?v=-j-DGrWry6k
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Някога бях убеден, че трябва да се "борим" против наркотиците...

Но сега не съм сигурен даже, че изразът по-горе е правилен.

Обърнете внимание, че проблемът се модифицира при вербалното му описание.

В същност ние не се "борим" с наркотиците, а с хората, които желаят да ги ползват и продават!

И възниква въпросът: редно ли е да се опитваме да налагаме на други хора желанието си? Къде е границата?

Струва ми се, че със забраната на забранените наркотици тази граница е премината.

Обърнете внимание, че съм убеден, че наркотиците са вредни за човека, но не съм убеден, че непременно трябва да са забранени. Аз не ползвам наркотици и нямам намерение да ползвам (даже не пия алкохол и не пуша цигари, което се прави от повечето нормални хора). Но не смятам, че е правилно да налагам на другите също да не приемат наркотици.

От гледна точка на еволюцията, наркотиците са нещо добро. Те ускоряват еволюцията на хората. По-глупавите ги приемат и по този начин затрудняват размножаването си (няма да обяснявам механизма - има си достатъчно литература по въпроса).

Други предимства на това да  спрем да се "борим" с наркотиците:
- Няма да хабим ресурс за тази "борба"
- Ще намалеят престъпленията свързани с търговията с наркотици - цената им ще падне и няма да има изгода да се купуват оръжия и боеприпаси и да се използват

Разбира се изобщо не вярвам, че забранените в момента наркотици (или повечето от тях) някога ще станат разрешени. Мафията няма изгода от това, защото ще паднат печалбите ѝ.
« Последна редакция: Jun 16, 2009, 15:27 от vstoykov »
Активен

lunarvalleys

  • Гост
Смятах да не се намесвам, но това:

Цитат
От гледна точка на еволюцията, наркотиците са нещо добро. Те ускоряват еволюцията на хората. По-глупавите ги приемат и по този начин затрудняват размножаването си (няма да обяснявам механизма - има си достатъчно литература по въпроса).

ме накара да се опуля. Значи по тази логика и медицината е нещо лошо, за дето се опитва да намали естествение отбор при хората.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
И да се пулиш, и да не се пулиш, медицината и наркотиците са различни неща и не могат да бъдат сравнявани по този начин. Ако ще сравняваме нещо от медицината с наркотиците, то трябва да използваме позволението да умреш. Никой не ти налага дали да живееш или да умреш - съвсем спокойно можеш да подпишеш отказ от реанимация и евтаназия, и никакъв закон не трябва да ти отнема това право.
Подкрепям мнението на vstoykov - има много ползи от една такава схема [_]3
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Предлагам нещо по-хуманно. Да им дават спринцовки със стрихнин. Опа. Май не става.
Какво съм виновен аз, че са си набили доброволно бялото щастие във вените и защо трябва да плаща данъкоплатеца за социални бацили. По един чук в ръцете и да ходят да чукат камъни за магистрала Тракия докато им дойде мозъка в главата или сами да се млатят по тиквите.
« Последна редакция: Jun 16, 2009, 17:25 от neosofti »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Нях, вие сте гадни наркомани!!! Само наркомани могат да развиват такива теории! Или сте от онези напушените либерали. Сигурно Сорос и илюминатите ви плащат да пишете такива неща, вие искате да затриете България и да намалите населението й наполовина, както е писано в архи-демоничния план Ран-ът сътворен да унищожи държавата!

Засрамете се!
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Нях, вие сте гадни наркомани!!! Само наркомани могат да развиват такива теории! Или сте от онези напушените либерали. Сигурно Сорос и илюминатите ви плащат да пишете такива неща, вие искате да затриете България и да намалите населението й наполовина, както е писано в архи-демоничния план Ран-ът сътворен да унищожи държавата!
;D [_]3
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Ivshti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 322
  • Distribution: Linvo 2010.3
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Някога бях убеден, че трябва да се "борим" против наркотиците...

Но сега не съм сигурен даже, че изразът по-горе е правилен.

Обърнете внимание, че проблемът се модифицира при вербалното му описание.

В същност ние не се "борим" с наркотиците, а с хората, които желаят да ги ползват и продават!

И възниква въпросът: редно ли е да се опитваме да налагаме на други хора желанието си? Къде е границата?

Струва ми се, че със забраната на забранените наркотици тази граница е премината.

Обърнете внимание, че съм убеден, че наркотиците са вредни за човека, но не съм убеден, че непременно трябва да са забранени. Аз не ползвам наркотици и нямам намерение да ползвам (даже не пия алкохол и не пуша цигари, което се прави от повечето нормални хора). Но не смятам, че е правилно да налагам на другите също да не приемат наркотици.

От гледна точка на еволюцията, наркотиците са нещо добро. Те ускоряват еволюцията на хората. По-глупавите ги приемат и по този начин затрудняват размножаването си (няма да обяснявам механизма - има си достатъчно литература по въпроса).

Други предимства на това да  спрем да се "борим" с наркотиците:
- Няма да хабим ресурс за тази "борба"
- Ще намалеят престъпленията свързани с търговията с наркотици - цената им ще падне и няма да има изгода да се купуват оръжия и боеприпаси и да се използват

Разбира се изобщо не вярвам, че забранените в момента наркотици (или повечето от тях) някога ще станат разрешени. Мафията няма изгода от това, защото ще паднат печалбите ѝ.

Съгласен. Все пак, борбата не е налагане. Борбата включва и това да отворим очите на наркоманите. Макар че едва ли не им са отворени  ;D
Активен