Автор Тема: Какво Ви накара да преминете на Linux?  (Прочетена 4961 пъти)

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Какво Ви накара да преминете на Linux?
« Отговор #45 -: Nov 03, 2010, 13:23 »
И аз като колегата по-горе. Преминах заради звука от външна аудио карта на Creative. Под Виндовс има прекалено много басове, та чак се не трае - много зле. За някой може да не е основателна причина, но аз не мога без музика и уредбата ми.
Под Линукс съм с pulseaudio и звукът е перфектен.

Отделно Виндовс-а ме издразни че съм бил жертва на пиратсво  :D , та вместо нов Виндовс - нова ОС.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: Какво Ви накара да преминете на Linux?
« Отговор #46 -: Nov 03, 2010, 13:48 »
Основното нещо, заради което минах на Линукс е звукът под уин-който и с Creative 192 Khz-24 bit е като Вефа на баба ми!  Държа да подчeртая, че Вефа на баба ми-като сложите станцията на страни свири като уин машина :D . С Линукс нещата са-чудовищна разлика!!!После с един приятел сложихме на стоп кадър един и същ кадър от филм с лошо качество-картината под Линукс беше далеч по-добра.  Същото беше и със снимки.Какво като шоп и аутокад.... За свободата да се ровя навсякъде в нета да не говорим.......

Странно как прецени :) . ...изтрито...  Това е заради Средни Къси или Дълги вълни при вефа.. На тези честотни обхвати не можеш да очакваш качество като на УКВ (FM по хамериканско ..)

Редактирано, съгласно т. 6 от Правилата на форума
bop_bop_mara
« Последна редакция: Nov 03, 2010, 14:31 от bop_bop_mara »
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Какво Ви накара да преминете на Linux?
« Отговор #47 -: Nov 03, 2010, 16:33 »
Това е образно казано-станцията настрани-можеш да чуеш и 7-8 Khz... звукът под уин е ужасно зле-преди 3 години поизгладиха стържещия звук в новите драйвери, но пак е силно сплескан, с нечисти високи и ниски тонове. Предполагам става дума не само за драйвери, а за цялата звукова архитектура, която тотално никога няма да я приближат до нивото в Линукс. Вярно е, че Pulse Audio е нов качествен скок в Линукс-звука е още по-добър, даже от 1 година нямам каквито и да е проблеми с него.

  Каквото и да е подобрена 7-цата-един приятел пак я преинсталира-щото за 6 месеца му "остаря"-стана му бавна...
« Последна редакция: Nov 03, 2010, 16:35 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Какво Ви накара да преминете на Linux?
« Отговор #48 -: Nov 03, 2010, 21:46 »
И аз като колегата по-горе. Преминах заради звука от външна аудио карта на Creative. Под Виндовс има прекалено много басове, та чак се не трае - много зле. За някой може да не е основателна причина, но аз не мога без музика и уредбата ми.
Под Линукс съм с pulseaudio и звукът е перфектен.

Отделно Виндовс-а ме издразни че съм бил жертва на пиратсво  :D , та вместо нов Виндовс - нова ОС.

  До всички линуксджии-маняци на тема звук-много важно е в настройките на VLC да се сложи честота при извеждане на звука-176400 Hz-повечето карти понасят този режим-clovenhoof-ще бъдеш много приятно изненадан. Друг вариант за по-слаби карти е 88200 Hz.
« Последна редакция: Nov 03, 2010, 21:58 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Какво Ви накара да преминете на Linux?
« Отговор #49 -: Nov 03, 2010, 21:48 »
И аз като колегата по-горе. Преминах заради звука от външна аудио карта на Creative. Под Виндовс има прекалено много басове, та чак се не трае - много зле. За някой може да не е основателна причина, но аз не мога без музика и уредбата ми.
Под Линукс съм с pulseaudio и звукът е перфектен.

Отделно Виндовс-а ме издразни че съм бил жертва на пиратсво  :D , та вместо нов Виндовс - нова ОС.

  До всички линуксджии-маняци на тема звук-много важно е в настройките на VLC да се сложи честота при извеждане на звука-176400 Hz-повечето карти понасят този режим-clovenhoof-ще бъдеш много приятно изненадан

//off
Не можа ли да си пуснеш нова тема с описание на проблема и неговото разрешение, ми трябваше да го пускаш тука този пост?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Какво Ви накара да преминете на Linux?
« Отговор #50 -: Nov 03, 2010, 21:55 »
Прав си.
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Mandrake Linux 10 and Linux
Настройка на програми
aaaSASlover 3 8938 Последна публикация Dec 08, 2012, 20:46
от UBIGI
Remote връзка Linux<--> Linux
Настройка на програми
stoyanovs 5 7557 Последна публикация Jan 24, 2006, 16:49
от gostenin
Experienced linux enginnced linux engineers
Търсене
bulwork 0 7601 Последна публикация May 10, 2008, 14:24
от bulwork
Dual boot Linux and Windows XP (Linux installed first) ПРОБЛЕМ !!!
Настройка на програми
XaMeLeOnA 36 39906 Последна публикация Nov 06, 2011, 02:58
от Compare
Linux From Scratch - Do-it-yourself-Linux
Начини за увеличаване на бързодействието
neosofti 2 4713 Последна публикация Jul 03, 2009, 08:43
от tyuio