Автор Тема: Проекта Microinvest Warehouse Open враг на Потребителя.  (Прочетена 36343 пъти)

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Сега очаквам да се публикува мнение как фактурите на Мобилтел са невалидни, или тези че тези на Виваком не съответстват на законодателството или Софийска вода имат най-скапания софтуер, той не печати "словом" и дори водата им е отровна...
Активен

bengazara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
 Искам да ви кажа че модул на ERP система която покрива склад издаване на фактури, POS e 99евро. И като си купуваш ERP не е необходимо висчки работни места да имат всички модули.

 А дали съм Въздухаро-газар  това че си плащам по 276лв. на месец за софтуер за ERPсамо този факт е достатъчен кой е въздухара от нас.

Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
  Как може така, бе хора-аз ако бях на мястото на bengazara щях да отида до офиса на  Microinvest да намеря някой да решиме проблема-щях да предложа някакво заплащане за труда и нямаше да има тоя балкански цирк и всички щяхме да сме доволни и приятели! ::) [_]3
« Последна редакция: May 30, 2011, 12:35 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Да, така щеше да се реши въпроса. Но той е "велик" и това трябва да се покаже на всички. А самия продукт бил "враг".

Едновременно с това ние не можем да видим извинение за очевидната несправедливост, че "словом" било задължително. Което се доказва с реални фактури за пример.

Всъщност всички вече са наясно, че такъв "недостатък" на програмата отсъства, това бих го характеризирал като индивидуален "каприз"...
Активен

bengazara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
 Добре де идете в някой скад на едро и му обяснете на човека че не задължително. словом във фактурата. посочихте тука мобилни оператори и софийска които са по скоро изключение бизнес практиката.
  Това че го няма в закон нищо не значи.
Бизнес практиката в България е да има словом във Фактурата.

Идете в Офис супер 1 или където и да е и си купете напечатани бланки на Фактури , Разходни ордери , Приходни Ордери. Навсякъде има Словом

  Това не е каприз а основен Реквизит. Да няма словом е каприз - който отблъсква потребителите и прави програмата негодна за работа в реалния бизнес.
« Последна редакция: May 30, 2011, 12:42 от bengazara »
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Това е малко като "Изпратете безплатен SMS на номер еди кой си" и по долу с дребен шрифт пише

Цена на безплатния SMS - 4.80лв
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Добре де. До тука само словом ли е проблема като проблем при реална употреба на този продукт. По принцип и аз съм силно заинтересован от такива приложения. Но да работят - иначе ползвам: https://www.fakturirane.bg/ и много съм доволен. Но естествено и такива проекти не могат да заменят СКЛАДОВА ПРОГРАМА.
Активен

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Само словом е проблема. Само при един потребител. Като цяло програмата работи отлично, но за да не я хваля напишете коментари за нейните функции.
Активен

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Само словом е проблема. Само при един потребител. Като цяло програмата работи отлично, но за да не я хваля напишете коментари за нейните функции.

Ще - напиша и ще споделя моето мнение. Само да ми я инсталират и я почвам с тестовете.

Може ли да и се Импортва база от данни, създадена под Склад про!
Активен

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Не е необходимо да се импортва базата. Може да се работи директно с нея. Ако базата е била създадена на Access, на нашия руски сайт има инструмент DBConvert, който позволява Access базата да се прехвърли към MySQL. Инструментът е безплатен.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
bengazara, не знам от колко време правиш собствен бизнес и колко ти е голям бизнеса, но не си научил основното правило, че един бизнес върви и се развива когато осигуриш услови клиентите ти и доставчиците ти да печелят от теб, но и за теб остава достатъчно, за да те мотивира да работиш!
Верно, че има разни бъгове и някои други неща които не се споделят от много хора, но да искаш нещо, без да дадеш - не става!
Хората до момента са направили нещо, дали са кода за общо ползване, наеми си програмист и си допиши това което на теб ти трябва, ако някой софтуер има това което желаеш, но ти е прекалено скъп - кракни си го или си  наеми кракер(некракваем софтуер няма) и си го ползвай както пожелаеш(аз така правя), но никой с нищо не ти е длъжен!

Беше ми интересна темата, но за мен е вече изчерпана!



Активен

ieti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 92
  • Distribution: Arch, Debian
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Аз лично свалям шапката на фирма Микроинвест че пишат отворен софтуер. Подбудите с които го правят не ме интересуват. Те го правят. Може програмистите да получават пари за това, може да го правят по собствено желание или за съвсем малко пари и да използват свободното си време. Това няма значение.

Независимо дали се поддържа от фирма, фондация, група хора, един човек това е отворен софтуер. От тук автоматично следва че ти не си клиент, а потребител. Клиент ставаш след като подпишеш договор за поддръжка, закупиш лиценз и тн.

След като използваш свободен софтуер ти си като всеки друг потребител - може да си Бил Гейтс може да си Харалампи от село Горно Нанадолнише(да ме извинява ако има такъв човечец). Бидейки потребител и виждайки че нещо липсва, а е хубаво ти имаш няколко възможности за действие. Първо имаш знанията за да го направиш - оглеждаш сорса, пишеш функционалност, приготвяш пач и молиш разработчиците да го прегледат и включат. Вариант 2 - нямаш знания, отиваш на сайта на проекта и учтиво молиш или правиш предложение за функционалността като подкрепяш твоето твърдение с нещо, с което да убедиш хората, чакаш нова версия или пач. Вариант 3 - плащаш си за съпорт сиреч ставаш клиент и хората ти пишат функционалността.

При всички случаи не се държиш като идиот, защото може и да си чичко-паричко и големия богаташ, но на разработчика който си жертва времето и нервите това може и да не се хареса.

По въпроса за цената. 50-100-200 лева са конкурентните продукти на уиндоус. Дотук добре, обаче калкулирате ли цената на самия уиндоус, офис и друг придружаващ софтуер, който е нужен за да работите добре?

Аз мисля че г-н bengazara ако постъпи по същия начин към фирма Гугъл, защото техния браузър е бъгав и не работи както трябва ще получи НУЛА внимание! Браузъра е отворен и безплатен. В случая няма никакво значение какъв е продукта и кой го разработва. Отношението БИ трябвало да е еднакво.
« Последна редакция: May 30, 2011, 19:41 от ieti »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
А дали съм Въздухаро-газар  това че си плащам по 276лв. на месец за софтуер за ERPсамо този факт е достатъчен кой е въздухара от нас.

Абе милионерче, що си скрил името :D на ERP-то, или на фирмата в която работиш? Да не те е срам случайно :D?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Що си мислиш че го е скрил? Според мен е "Бен Гъзара ЕООД".
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Що си мислиш че го е скрил? Според мен е "Бен Гъзара ЕООД".

+1 :D
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше