Автор Тема: Помощ за създаване на ръководство за решаване на проблеми.  (Прочетена 5983 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Аз мисля, че както се развива все по-бързо линукса, много скоро ще дойде момента в който само най-специфичните нужди ще са в конзола! То всъщност и сега е почти така. Мрежата, споделянето, инсталирането и куп други неща които са в повече от достатъчни на един юзер да си върши работата са с гуи, но когато попита, защото тук аналогичните на уиндоус програми и инструменти са с други имена и отговорите са с команди и той поради незнанието си остава с впечатление, че всичко се прави с команди!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Преди известно време четох някакво обяснение на някакъв програмист, колко просто и колко мощен инструмент бил текстовия редактор vi в сравнение с notepad-а, колко лесно с командите се копирал текст и се поставял на друго място и още куп подобни неща! Познай кога ще седне един офис работник на линукс след едни такива обяснения!?
Активен

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Абе, всичко е отнесено според нуждите на отделния човек и според ситуацията.

Иначе аз не случайно ползвам Visual Studio програмиране. Всичко е максимално улеснено.
Може би netbeans се доближава.

За файл менеджмънт конзолата ми е идеална. Особено по руут директориите.

Не мисля че силата на линукс е като десктоп система.
(Само убунту и сие се напинят :) ).
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain