Автор Тема: Програмка за шивашкото производство!  (Прочетена 13464 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Програмка за шивашкото производство!
« Отговор #15 -: May 30, 2011, 19:19 »
Микроинвест е жалко подобие и на складова програма Делта е пълно нищо като счетоводна програма. Микроинвеста не мога да нарека даже и Трабант а е мършав цигански кон и чупена каруца.


Хайде да не говорим по този начин за фирми които наистина правят нещо на разумна цена, с доста голям ентусиазъм отговарят на всякакви въпроси във форума си по всяко време на денонощието, че и в празници и повечето счетоводни къщи работят с тяхната счетоводна програма!
Това, че не отговаря на моите и твоите нужди е друга тема! Аз също не одобрявам някои типично майкросовски неща за продаване на повече лицензи, но както ти казах, за такива фирми ляк е кракването когато прекалят!
Активен

bengazara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Re: Програмка за шивашкото производство!
« Отговор #16 -: May 30, 2011, 19:59 »
Микроинвест е жалко подобие и на складова програма Делта е пълно нищо като счетоводна програма. Микроинвеста не мога да нарека даже и Трабант а е мършав цигански кон и чупена каруца.


Хайде да не говорим по този начин за фирми които наистина правят нещо на разумна цена, с доста голям ентусиазъм отговарят на всякакви въпроси във форума си по всяко време на денонощието, че и в празници и повечето счетоводни къщи работят с тяхната счетоводна програма!
Това, че не отговаря на моите и твоите нужди е друга тема! Аз също не одобрявам някои типично майкросовски неща за продаване на повече лицензи, но както ти казах, за такива фирми ляк е кракването когато прекалят!
  МИКРОИВЕСТ 15 ГОДИНИ мъчи Българския счетоводител с една много Бъгава счетовдна програма и склад басирана Аксес една база данни която много лесно се гяка и се губят данните. познавам доста фирми които се отказаха на втория месец от тази програма. Хвалбата на Микроинвест че имат 40хиляди потребители може би броят отказалите се.
 МИКРОИНВЕСТ ОПРОСТАЧИ БЪЛГАРСКИЯ ПОТРЕБИТЕЛ И СЧЕТОВОДИТЕЛ.  КАТО БЪЛГАРИН НЕ МОГА ДА СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ МИКРОИНВЕСТ Е ВОДЕЩА СЧЧЕТОВОДНА ПРОГРАМА. ЗАЩОТО АКО Я СРАВНЯ 1С бухгартерия в Русия ,или Пантеон на Datalab в Словения или Дебит-Кредит в Украйна НАПРАВО МЕ ХВАЩА СРАМ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Програмка за шивашкото производство!
« Отговор #17 -: May 30, 2011, 20:09 »
/offtopic

Е, то туй направо си е плюене по продукта на МикроИнвест. И аз съм на мнението - "Като не ти харесва, ами не го ползвай." Някой да те кара насила ? Пък като си такъв баровец, ами ти напиши по-хубав продукт и го раздавай на всички без пари. Хубав, лош - това са направили хората. Кусури винаги могат да се намират, на всяко едно нещо.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Програмка за шивашкото производство!
« Отговор #18 -: May 30, 2011, 20:50 »
Микроинвест е жалко подобие и на складова програма Делта е пълно нищо като счетоводна програма. Микроинвеста не мога да нарека даже и Трабант а е мършав цигански кон и чупена каруца.


Хайде да не говорим по този начин за фирми които наистина правят нещо на разумна цена, с доста голям ентусиазъм отговарят на всякакви въпроси във форума си по всяко време на денонощието, че и в празници и повечето счетоводни къщи работят с тяхната счетоводна програма!
Това, че не отговаря на моите и твоите нужди е друга тема! Аз също не одобрявам някои типично майкросовски неща за продаване на повече лицензи, но както ти казах, за такива фирми ляк е кракването когато прекалят!
  МИКРОИВЕСТ 15 ГОДИНИ мъчи Българския счетоводител с една много Бъгава счетовдна програма и склад басирана Аксес една база данни която много лесно се гяка и се губят данните. познавам доста фирми които се отказаха на втория месец от тази програма. Хвалбата на Микроинвест че имат 40хиляди потребители може би броят отказалите се.
 МИКРОИНВЕСТ ОПРОСТАЧИ БЪЛГАРСКИЯ ПОТРЕБИТЕЛ И СЧЕТОВОДИТЕЛ.  КАТО БЪЛГАРИН НЕ МОГА ДА СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ МИКРОИНВЕСТ Е ВОДЕЩА СЧЧЕТОВОДНА ПРОГРАМА. ЗАЩОТО АКО Я СРАВНЯ 1С бухгартерия в Русия ,или Пантеон на Datalab в Словения или Дебит-Кредит в Украйна НАПРАВО МЕ ХВАЩА СРАМ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН.

Като те чета колко си навътре в складовосчетоводния софтуер, на моята складовосчетоводна програмка би трябвало лесно да схванеш логиката и да оцениш колко е гъвкава, не само за шивашки фирми и те уверявам, че не се иска кой знае колко труд да се вкара тази логика в опен сорс проекта на микроинвест за да тръгне към различен от техния проект, в друга посока като отделен форк!
Финансирай един програмист, аз мога и за безпари да поработя, твоите нужди ще се вкарат с предимство и тъй като ще бъде опен сорс, безплатен, ще си го инсталираш на колкото искаш компютри и ще си работиш както искаш с него, ако намериш съмишленик който да има тези нужди - ще си разделите финансирането и ще имаш нещо което просто работи!

И пак ти казвам! Спри да плюеш нещо което са ти дали да ползваш без пари! А относно делтата, както ти казах - за всеки влак си има пътници, а нивото на счетоводния ни софтуер е на нивото на ползвателите!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Програмка за шивашкото производство!
« Отговор #19 -: May 30, 2011, 20:54 »
Предлагам на регистрационната форма за форума да има въпрос: Ти счетоводител ли си? - ако отговора е "Да" да получава автоматичен бан :D.

Те са особена порода! Винаги им се виждат малко когато ги вземат и много когато ги дават :D :D :D
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Програмка за шивашкото производство!
« Отговор #20 -: May 30, 2011, 23:07 »
По темата
Човека иска складово счетоводна програма - междуплатформена.
Виждал съм няколко решения, но най-добрите които изпълняват това изискване са на tomcat и на php. За съжаление са платени продукти. Още по лошо е че немога да си спомня имената на продуктите.
Какво предстявляват:
Описва се производството по операции, норми, матеряли, разходни норми...... и други специфики. За всяка операция (включително складове) се генерира съответните заявки, фактури, справки, производителности и други подобни. Също по поръчките се генерират логистични заявки съобразени със договорите за доставка. Не е от ранга на SAP или BAAN но са конкуренти.
Всъщност на клиентските компютри е нужен само браузер, акробат и jre.
Така че успех в решаването на проблема.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Програмка за шивашкото производство!
« Отговор #21 -: May 30, 2011, 23:19 »
За малките фирми(под 50 човека) освен, че е скъпо е и сложно такова решение! Големи и скъпи решения дал бог! В една друга тема писах, че нещо като ми харесва, но е скъпо - не е трудно да се кракне и ползва нелицензирано, па било то и във фирма!
Активен

bengazara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Re: Програмка за шивашкото производство!
« Отговор #22 -: May 30, 2011, 23:27 »
По темата
Човека иска складово счетоводна програма - междуплатформена.
Виждал съм няколко решения, но най-добрите които изпълняват това изискване са на tomcat и на php. За съжаление са платени продукти. Още по лошо е че немога да си спомня имената на продуктите.
Какво предстявляват:
Описва се производството по операции, норми, матеряли, разходни норми...... и други специфики. За всяка операция (включително складове) се генерира съответните заявки, фактури, справки, производителности и други подобни. Също по поръчките се генерират логистични заявки съобразени със договорите за доставка. Не е от ранга на SAP или BAAN но са конкуренти.
Всъщност на клиентските компютри е нужен само браузер, акробат и jre.
Така че успех в решаването на проблема.

 Ето ти програма на PHP много добра счетоводството е малко друг чишит но можем да се оправим и с него. Бях я превел и известно време работих на нея. http://www.phreesoft.com/index.php
То май трябва да се захвана аз тази работи , оти като ви гледам какви меки познайте какво сте и какви големи ПРО-ТА сте. Трябва ми решение с което може да предлагам услуга като SAAS но не за продам , а за моите клиенти на счетоводни услуги  да влизат да си гледат счетоводството , да си издават Фактури. На мен лично ми харесва Тази програма на PHP и OpenERP  че са web базирани.
« Последна редакция: May 31, 2011, 00:22 от bengazara »
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Програмка за шивашкото производство!
« Отговор #23 -: May 31, 2011, 00:21 »
За малките фирми(под 50 човека) освен, че е скъпо е и сложно такова решение! Големи и скъпи решения дал бог! В една друга тема писах, че нещо като ми харесва, но е скъпо - не е трудно да се кракне и ползва нелицензирано, па било то и във фирма!
Неможе така да се разсъждава - лицензните задълженията трябва да се уважават, така крадеш от колегите си - ако не говорим за монополист в бранша.
А и повечето такива системи няма как да ги строшиш, те са комплекс от сървер бази данни клиенти и т.н.т. За момента не съм намирал Баан примерно строшен или с увеличени потребители.
Програмата която ти препоръчва   bengazara е добра за склад но не и за управление на производство. За ERP система която да е универсална няма много безплатни или о-с кандидати.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

bengazara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Re: Програмка за шивашкото производство!
« Отговор #24 -: May 31, 2011, 00:34 »
 Не е така и с OpenERP и тази на PHP може да се работи производство. Има вложени материали и други екстри. И може да се предложи SAAS модел така да че да се самоиздържа и да се пуска една версия в година безплатна. какъвто е случая с ICEB украинската почти erp има данъчно счетоводство като ДДС файлове и ТРЗ. Пускат една безплатна версия на година който иска редовни актуализации плаща или SAAS.
 Ако човек е работил на Бг  бизнес софтуер нещата му се струват странни в западните и си мисли че това нещо не става за България. И аз съм мислил така преди да почна да работя на локализирана платена ERP западен тип.
« Последна редакция: May 31, 2011, 00:42 от bengazara »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Програмка за шивашкото производство!
« Отговор #25 -: May 31, 2011, 00:47 »
За малките фирми(под 50 човека) освен, че е скъпо е и сложно такова решение! Големи и скъпи решения дал бог! В една друга тема писах, че нещо като ми харесва, но е скъпо - не е трудно да се кракне и ползва нелицензирано, па било то и във фирма!
Неможе така да се разсъждава - лицензните задълженията трябва да се уважават, така крадеш от колегите си - ако не говорим за монополист в бранша.
А и повечето такива системи няма как да ги строшиш, те са комплекс от сървер бази данни клиенти и т.н.т. За момента не съм намирал Баан примерно строшен или с увеличени потребители.
Програмата която ти препоръчва   bengazara е добра за склад но не и за управление на производство. За ERP система която да е универсална няма много безплатни или о-с кандидати.

Тези които работят коректно не ги кракват, а и няма интерес към такива работи, но когато се опитват със софтуера да ти определят и правила и да те изнудват - това е решението!

Иначе по темата, не става въпрос за големи ерп системи, а за малки и простички, но нужни неща!
Малките фирми имат нужда от едни неща, а големите от други! Личното ми мнение е, че ако един софтуер се направи(което е невъзможно) да отговаря на нуждите на малки и големи, то критическата сложност ще е толкова висока, че ще е невъзможна употребата и поддръжката му, или непосилно и неоправдано за потребитела скъпа.

Давам един пример само! Моята програмка за шивашка фирма не е свързана със склада. Склада е съвсем друга програма. Производствения отчет за деня си се вкарва ръчно, а данните за него се вземат от нея. В нея се води само разценки, процеси и заработки на шивачките. Всяка шивачка си записва на хвърчащ лист само кой номер маршрутна карта и кой процес е правила. В края на работния ден предават листчетата и един човек за 30-50 минути въвежда на 10 шивачки нещата, а другите решения са: на всяка машина баркод скенер, а в един цех в който има 10 шивачки, машините са над 20-25! Това е освен цена на хардуер, сложен и съответно скъп софтуер и не по-евтино обслужване и поддръжка!
Е, като съм си измислил по-ефективния за себе си начин, сложните им системи и без пари - не ги искам!

Складовосчетоводната система е съвсем друга тема! Складово счетоводната система може да бъде унифизирана складовосчетоводна програма, а за специфичните бизнес процеси отделни модули!

Темата ми не е за складовосчетоводна програма!
« Последна редакция: May 31, 2011, 01:11 от backinblack »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Програмка за шивашкото производство!
« Отговор #26 -: May 31, 2011, 01:37 »
Знаете ли кое ми прави най голямо впечатление в българските.... най-общо казано "програмисти"!? На всички рано или късно им идва на акъл да пробват да направят нещо собствено и на всички въпросите във форумите са от рода: как да ползват опен сорс неща в свой проект, но тяхното няма да е отворено :D !?

С такъв начин на мислене, няма начин да се роди нещо позитивно!

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=programers&Number=1951687133&page=0&view=collapsed&sb=5 Тука пък е върха на сладоледа!
« Последна редакция: May 31, 2011, 02:04 от backinblack »
Активен