Автор Тема: Търсим System Administrators (Linux OS Adminitration)  (Прочетена 21107 пъти)

bulwork

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
    • Профил
Bulwork® is the first IT/ BPO recruitment agency in Bulgaria. The company has established a reputation for delivering high quality services to both candidates and clients.

We are looking for an experienced System Administrator to join the team of one of our clients – a growing software company specialized in the development of search software and complex solutions for business success. Now the company is expanding its team and is looking for:


SYSTEM ADMINISTRATOR


Main responsibilities of the role:

The person on this position will work closely with Developers, Support Analysts, Test Analysts and Projects Managers in order to deliver software solutions of highest quality. The System Administrator will be responsible for installing, maintaining and upgrading servers and applications, and for ensuring the servers are backed up and the server data is secure from unauthorized access. The System Administrator will also perform light programming (usually scripting to automate tasks) as well as system monitoring (setting up and maintenance of appropriate monitoring tools), cloud infrastructure management (installing and supporting applications running in remote cloud facilities), etc.


Main requirements for the position:

- 2+ years of professional experience as a System Administrator (Linux OS administration)
- Bachelor’s degree or higher education in a technical subject
- Linux shell scripting
- Solid experience with network administration including LAN, WAN, DHCP, DNS, SMTP
- Apache administration
- MySQL deployment and administration, or transferable skills from another RDBMS
- Previous experience in application deployment and application monitoring
- Strong analytical, troubleshooting and problem-solving skills
- Excellent command of English (written and verbal)


Advantages:

- Scripting and programming in Python / Ruby-On-Rails
- Some experience with Windows Server and MS SQL administration


The company is going to offer you:

- Excellent remuneration package
- Training
- Opportunity to be part of a team of proven and dedicated professionals
- Support in achieving industry certifications

If you are interested in this offer, please, send your application in English including the name of the position.


Confidentiality of all applications is assured. Only short-listed candidates will be contacted.
The candidates do not pay any taxes to the Agency – the services are FREE OF CHARGE.

Bulwork Company LTD - IT Recruitment Agency (license No 1363 from 24.10.2011 from MLSP exp. 24.10.2016)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5281
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Търсим System Administrators (Linux OS Adminitration)
« Отговор #1 -: May 31, 2012, 12:50 »
И за всичкото туй нещо (страшно подробно описано какво аджеба се изисква от админа), каква пара са склонни да плащат на този администратор клиентите Ви г-н Bulwork ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търсим System Administrators (Linux OS Adminitration)
« Отговор #2 -: May 31, 2012, 13:11 »
Тая какичка секретарката за толкова години имаше ли поне веднъж случай да Ви отговори на питанията, че продължавате да ѝ задавате въпроси? Та тя доскоро бъркаше разделите търсене и предлагане  ;D
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Търсим System Administrators (Linux OS Adminitration)
« Отговор #3 -: May 31, 2012, 13:14 »
Bulwork са HR агенция и само правят цедка на хората... Фрашкано е с техни обяви навсякъде, но никъде не съм видял да пишат заплатата, която предлагат. Както и името на компанията...

Да не ме е бил луд с чук през главата да кандидатствам за нещо неизвестно с неизвестно заплащане...

Прави ми впечатление, че това е някаква масова, модерна практика да не пишат размера на заплатата. Мисля си, че е поради жалката причина, че заплатата е като за бог да прости...
Демек на ти 1000лв. като на куче и иди на едно кино, да се почерпиш. Нищо, че колегите ти в германия за същото вземат до 6-7 пъти отгоре в евро...  :P Или, че дори родната полиция взема пак толкова та и повече с рушветите...
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Търсим System Administrators (Linux OS Adminitration)
« Отговор #4 -: May 31, 2012, 14:20 »
Прави ми впечатление, че това е някаква масова, модерна практика да не пишат размера на заплатата. Мисля си, че е поради жалката причина, че заплатата е като за бог да прости...
Демек на ти 1000лв. като на куче и иди на едно кино, да се почерпиш. Нищо, че колегите ти в германия за същото вземат до 6-7 пъти отгоре в евро...  :P Или, че дори родната полиция взема пак толкова та и повече с рушветите...

Абе те си търсят, ама тия 1000 са много относително нещо! Често тука във форума съм засичал питания от такива дето са назначени някъде на работа, а по въпроса им съдя, че имат и от мен по-малко знания и умения и трябва даже те да си плащат, че са ги наели да се учат :D .
Иначе тези със знаията, не остават без работа и не си губят изобщо времето ЧР-и :D , ама на ли и ЧР-ите трябва да отчитат някаква дейност, че и те са на заплата :D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5281
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Търсим System Administrators (Linux OS Adminitration)
« Отговор #5 -: May 31, 2012, 14:23 »
То мойто питане беше риторично. Защото изисквания -> един билюк (дето казваха старите хора)
А за парсата дето ще трябва да я дават -> нито думичка.


П.С. Че и раздела объркали хубавците, модератора да мести само след тях.
« Последна редакция: May 31, 2012, 14:25 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търсим System Administrators (Linux OS Adminitration)
« Отговор #6 -: May 31, 2012, 14:39 »
Аз усетих, че е такова, затова и моето беше ирония  8)

Аз съм обикновен човек и на мен хиляда ми звучи повече от добре. Аз г*** да си съдера от денонощен бач не мога да изкарам толкова на месец.

Сравнението с полицията не е правилно. Първо полицаите не взимат толкова, знам от лични наблюдения. Но ако не ми вярвайте питайте монтанчанина.

Второ във всяка една секунда полицая може да бъде застрелян като куче на улицата. Единственото, което рискувате Вие е да качите дьоптрите, някой друг Диепазетам и евентуално схванати  пръсти.

Нещата не са равностойни. Двете сфери нямат нищо общо, за да се сравняват.

Разбира се аз Ви пожелавам да взимате такива заплати, каквито смятате, че заслужавате. Но хиляда лева никак не са малко, имайки предвид къде живеем. В реалният живот познавам един-двама с такива заплати и те са важни клечки, на позиции. Не познавам обикновен човек с такава.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Търсим System Administrators (Linux OS Adminitration)
« Отговор #7 -: May 31, 2012, 15:55 »
//off
@go_fire Не е точна така това дето казваш. Тук също има отговорност ( и то в някой случаи може да е много по-голяма). Примерно си представи, че пишеш някакъв специфичен софтуер ( или поддържаш връзка за работата на нещо специфично) ... да кажем охранителна фирма или софтуер дето следи пожарни датчици и задейства противопожарна система. Та в тази постановка аз примерно съм се почерпил отговорно предната вечер и пиша нещо дето и аз не знам дали работа .... после става някаква критична ситуация ( или ограбват банка или изгарят хората дето отишли на да гледат нещо в киното). Та след това аз ( и шефовете ми) отиваме пряко в пандиза за неопределен срок или някой пищисан човечец решава да се саморазправя.

Та това го писах, защото има и в тази работа отговорност и може да има преки последствия върху теб.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Търсим System Administrators (Linux OS Adminitration)
« Отговор #8 -: May 31, 2012, 16:28 »
ИТ сектора дава възможност на тези работници като програмисти, администратори и пр., ако са кадърни и искат да се развиват като такива, да работят и в чужбина, а да живеят в БГ.
Та за това за някой 1000 лева може да са много пари, а за други да са малко, а трети изобщо не се интересуват от такива обяви :D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Търсим System Administrators (Linux OS Adminitration)
« Отговор #9 -: May 31, 2012, 17:14 »
Хм, аз вземам доста над 1000 и не съм важна клечка на позиция. Така че ето, go_fire, значи познаваш и обикновени хора които вземат повече.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Търсим System Administrators (Linux OS Adminitration)
« Отговор #10 -: May 31, 2012, 17:21 »
go_fire... смени средата  :D

Oтделни зависи къде живееш. Мойта приятелка вмомента работи нещо м/у личен и офис асистент и също взима над 1000, пък не е клечка...  ::)

Отделно, че познавам полицаи, които взимат 8-900 с разните бонуси го дикарават до 1100...
Виж това, че един жандармерист взима 470 лв. е друга тема. (дефакто те са хората, които го отнасят. Онези с високите заплати са книжни плъхове).

Което ме подсети, че имам познат, който работи като шофьор към чистота. До колкото разбрах взима около 1000 и с точенето на бензин и железора, който делят с манго го докарвал до 1.3-1.4к...

Имам друг познат, който слага парапети по моловете и разни други бизнес сгради, като има работа стига и до 1.9к ( като няма... кофти ) хаха
« Последна редакция: May 31, 2012, 17:31 от vyrgozunqk »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търсим System Administrators (Linux OS Adminitration)
« Отговор #11 -: May 31, 2012, 19:34 »
Върго, не желая да я сменям. Две липи отпред и така нататък. Ако ще се махам от родният град, то ще е в чужбина.

Аз пак повтарям, че Ви пожелавам да взимате заплати, каквито заслужавате. Отговорност има навсякъде и в никакъв случай не принизявам вашата. Могат да се дадат хиляди примери. И все пак кукерите имат доста по-опасна професия, съвсем по-различна и не би трябвало да се сртавняват.

Просто се опитвах да кажа, че РБ си е доста бедна държава и това дето ни се иска и това дето може са две различни неща. Давам пример веднага.

Последната работа, за която кандидатствах, предложената заплата беше 420 (да обявена беше). Сами си правите сметката, че дори да сложа стажа, като махна отдръжките и пада под 350. И въпреки това аз бях благодарен за тоя шанс. А да и още нещо. За това място се явихме триста души и това са само одобрените след пресяване по документи. На интервю колко ще стигнам, ще се разбере, като излязат резултатите от изпитите.

Имам приятелка работеща в софия като телефонистка за 750 лв. Такава заплата извън столицата трудно ще се види, камо ли за телефониска. Но не само столицата е България.

По между другото в пика на кариерата ми, когато работих като парче началник, заплатата ми беше 640 лв., което не смеех да го казвам на никой, защото дори като кажа, че жена ми работи за 380 ме гледат със завист и страхопочитание.
« Последна редакция: May 31, 2012, 19:49 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Търсим System Administrators (Linux OS Adminitration)
« Отговор #12 -: May 31, 2012, 19:53 »
Върго, не желая да я сменям. Две липи отпред и така нататък. Ако ще се махам от родният град, то ще е в чужбина.

Аз пак повтарям, че Ви пожелавам да взимате заплати, каквито заслужавате. Отговорност има навсякъде и в никакъв случай не принизявам вашата. Могат да се дадат хиляди примери. И все пак кукерите имат доста по-опасна професия, съвсем по-различна и не би трябвало да се сртавняват.

Просто се опитвах да кажа, че РБ си е доста бедна държава и това дето ни се иска и това дето може са две различни неща. Давам пример веднага.

Последната работа, за която кандидатствах, предложената заплата беше 420 (да обявена беше). Сами си правите сметката, че дори да сложа стажа, като махна отдръжките и пада под 350. И въпреки това аз бях благодарен за тоя шанс. А да и още нещо. За това място се явихме триста души и това са само одобрените след пресяване по документи. На интервю колко ще стигнам, ще се разбере, като излязат резултатите от изпитите.

Имам приятелка работеща в софия като телефонистка за 750 лв. Такава заплата извън столицата трудно ще се види, камо ли за телефониска. Но не само столицата е България.

По между другото в пика на кариерата ми, когато работих като парче началник, заплатата ми беше 640 лв., което не смеех да го казвам на никой, защото дори като кажа, че жена ми работи за 380 ме гледат със завист и страхопочитание.


Тук се казва само "ебаси майката", с извинение...
Наистина ми е трудно да си представя, как някой може да живее с 420лв. особено, ако има семейство. Като сметнеш, че само сметката за ток месечно е между 120-150лв. отделно един тон въглища ( парно) си е 300 лв. на месец...
Точно това обсъждахме на скоро с мойта приятелка, че за едно семейство общият доход, трябва да е поне 1700 лв. месечно, че да преживят инак са на границата ( ако не и в ) мизерията... :-/
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Търсим System Administrators (Linux OS Adminitration)
« Отговор #13 -: May 31, 2012, 20:09 »
//off
И после нямало хората в БГ да се опитват по всякакъв начин да изкарат пари ... много ясно, че ще има корупция и измами постоянно.
Дайде да направим социален експеримент ...
Хващаме 50 гръка, 50 германеца и 50 англичанина и ги пускаме в някой средно голям провинциален град ( Русе, Велико Търново, Габрово, Шумен ... абе където кажете) ама да си намерят по най-нормалния начин работа и да поработят 3 месеца, но през това време да плащат и квартира.
Интересно ми е като усетят синдрома 200 (270 брутно 200 чисто) как ще им се отрази и какви препоръки ще дават.

п.с. Май ще е най-добре Марчето или някой друг да мине и да ни отдели мненията, че стана пак голям спам.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Търсим System Administrators (Linux OS Adminitration)
« Отговор #14 -: May 31, 2012, 20:26 »
Абе направо да ги трие, ние само си мелим... ако има някой, който да кандидатства, нека го прави... Все пак трябва да се започне от някъде...
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
System administrators
Търсене
Vasil_K 0 1613 Последна публикация Mar 26, 2007, 18:47
от Vasil_K
System administrators
Търсене
Vasil_K 0 1397 Последна публикация Jun 15, 2007, 17:41
от Vasil_K
System administrators
Търсене
Vasil_K 0 1410 Последна публикация Nov 07, 2007, 14:21
от Vasil_K
linux file system
Настройка на програми
stelko89 11 3607 Последна публикация Dec 11, 2010, 23:21
от cybercop
Linux System Administrator
Търсене
jobspace 0 2820 Последна публикация Jan 05, 2011, 17:40
от jobspace