Автор Тема: Идва краят на мъките!!!  (Прочетена 3759 пъти)

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Идва краят на мъките!!!
« Отговор #30 -: Dec 12, 2012, 02:17 »
Оле мамале е полезно, ще се разредим и няма да се засичаме толкова често тия дето се стреляме и ония другите... дето не знам кои са, ама нейсе.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Идва краят на мъките!!!
« Отговор #31 -: Dec 12, 2012, 02:24 »
Абе, човек яко се филмира, ако стои само на компа! На моменти почва да вярва, че това което пишат по сайтове и блогове е истината :D , ама кофтито е, че интелигенцията ги чете много и като прочете едно нещо на няколко места започва да го вярва и помага допълнително в промиването на мозъците :D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Идва краят на мъките!!!
« Отговор #32 -: Dec 12, 2012, 02:32 »
Ъхъ, истината е розова и няма нищо общо. В този ред на мисли, може на лични, просто ми е интересно, колко спечели досега от проекта за подържане на чужд GPL продукт, както и от домашния datacenter, където разбираш ли и в двата случая си защитен по презюмпция от лошите корпорации и няма как да не е успешен бизнес-модел, абсолютно независим от конюктурата. Защото не може да не е успешно и не може гадовете да ти се бъркат.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

solarflux

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 100
    • Профил
Re: Идва краят на мъките!!!
« Отговор #33 -: Dec 12, 2012, 02:32 »
Актуално.ком ... като го напишат в бизнесуийк или фт може и да се притесня за средния мениджмънт  ::) ... иначе в стандарт пишат и по-забавни неща

   
Матрицата като Дядо Коледа http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2012-12-11&article=434285
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Идва краят на мъките!!!
« Отговор #34 -: Dec 12, 2012, 02:49 »
Ъхъ, истината е розова и няма нищо общо. В този ред на мисли, може на лични, просто ми е интересно, колко спечели досега от проекта за подържане на чужд GPL продукт, както и от домашния datacenter, където разбираш ли и в двата случая си защитен по презюмпция от лошите корпорации и няма как да не е успешен бизнес-модел, абсолютно независим от конюктурата. Защото не може да не е успешно и не може гадовете да ти се бъркат.

За ГПЛ проекта не намерих съмишленик! Всъщност намерих един, ама много бързо се отказа :D , но дата центъра ми върши пИрфектна работа! Май сме си коментирали с подробности с какво по-точно се занимавам и, че нова другото ми е основния приход, а с дата центъра предлагам допълнителна и "безплатна" услуга(колкото е безплатно сиренцето в капана) и боря конкуренцията :D  с неща които не може да предложи.

В момента, съм срещу тези с кинтите които се мъчат да сложат чатал на качествените арбайтери и в същия момент давам възможност на качествени арбайтери да работят независимо за тях и по този начин боря липсата на качествени кадри дето риват! Интригата е мноо яка, та чак ми е по-забавна от прихода дори :D 
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Идва краят на мъките!!!
« Отговор #35 -: Dec 12, 2012, 08:07 »
Не мисля, че слагат чатала само на тях. Слагат го на целия свят. В този свят качествените арбайтери не трябва да имат свое мнение, а предприемачите просто не трябва да съществуват. Но това е прекалено дълга тема.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Идва краят на мъките!!!
« Отговор #36 -: Dec 12, 2012, 08:39 »
Да бе, гледали сме го тоя филм. Казва се „Терминатор“.  8)
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Идва краят на мъките!!!
« Отговор #37 -: Dec 12, 2012, 10:17 »
Снощи не се сетих, но предлаганото от Гейта е всъщност комунизъм. Предложено е отдавна от този Фреско дето наскоро го обсъждахме.

Иначе примера с автомобилите не беше удачен. От много, много време съществуват напълно роботозирани и компютъризирани заводи, където рабнотят по едва няколко техника и някоя и друга чистачка, а бълват десетки хиляди автоимобили. Това ще рече, че този комунизъм в автомобилостроенето е на практика осъществен.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Идва краят на мъките!!!
« Отговор #38 -: Dec 12, 2012, 10:25 »
Не мисля, че слагат чатала само на тях. Слагат го на целия свят. В този свят качествените арбайтери не трябва да имат свое мнение, а предприемачите просто не трябва да съществуват. Но това е прекалено дълга тема.

Който не желае да се бори срещу това, нека да си го приема и коментира само от страни! Аз залагам на тактиката 2-ма се карат, а трети пИчели :D .
Чакам с нетърпение да рухне ЕС и съвсем скоро ще стане :D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Идва краят на мъките!!!
« Отговор #39 -: Dec 12, 2012, 10:33 »
Значи не се предвижда рухване на ЕС, още по-малко на САЩ. Ако това стане, тоя свят ще се обърне с главата надолу и ще е дива касапница. За всички е по-добре това да не става, включително участниците в касапницата.
« Последна редакция: Dec 12, 2012, 10:39 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Идва краят на мъките!!!
« Отговор #40 -: Dec 12, 2012, 12:59 »
Значи не се предвижда рухване на ЕС, още по-малко на САЩ. Ако това стане, тоя свят ще се обърне с главата надолу и ще е дива касапница. За всички е по-добре това да не става, включително участниците в касапницата.

Неизбежно е Френд! Онези бюрократи от Брюксел мислят все повече глупости за които им трябват все повече пари, а тези които са донори не искат да внасят щото и те си имат вътрешни проблем.
Наскоро се обсъждаше бюджета за 2014-20 година и Блеар май беше категоричен, че няма да дадат повече от това което до сега са внасяли, та ще требе да си намалят бюрокрацията заета в мислене на глупости :D , пък с какво ще финансират контрола по изпълнението на вече измислените глупости е съвсем друга тема :D .
Абе, ти като икономист требе да знаеш, че срещу природния закон на икономиката, всичко друго е безсилно!

П.С. Ти между другото, прочете ли онази статия за сивата икономика която съм постнал в темата? Има добро описание на проблемите, но ми се струва, че сивата икономика е доста повече!
« Последна редакция: Dec 12, 2012, 13:02 от backinblack »
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Идва краят на мъките!!!
« Отговор #41 -: Dec 12, 2012, 16:25 »
Снощи не се сетих, но предлаганото от Гейта е всъщност комунизъм. Предложено е отдавна от този Фреско дето наскоро го обсъждахме.

Иначе примера с автомобилите не беше удачен. От много, много време съществуват напълно роботозирани и компютъризирани заводи, където рабнотят по едва няколко техника и някоя и друга чистачка, а бълват десетки хиляди автоимобили. Това ще рече, gat3way че този комунизъм в автомобилостроенето е на практика осъществен.

Lool, gat3way, комуняга, отдавна те подозирах! През цялото време чувствах, че не ти е чист косъма!
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Идва краят на мъките!!!
« Отговор #42 -: Dec 12, 2012, 23:52 »
Мамка му, дадох ви 24 часа и не успяхте една страница да докарате. Или трябва да сменя подхода, или трябва да се пенсионирам :(
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon