Автор Тема: Зарязан, заразен и уморен  (Прочетена 2850 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Зарязан, заразен и уморен
« -: Feb 14, 2013, 10:08 »
А бе никой ли не празнува Зарезан в тая държава? Ега ти какви сте. Някой се почнахме от заранта.

И слушаме само за разни Вальовци, Бальовци и други смотльовци. Ние си имаме празници да си ги празнуваме, те да се пръждосват от дето са дошли.

Наздраве!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Mitaka

  • Гост
Re: Зарязан, заразен и уморен
« Отговор #1 -: Feb 14, 2013, 10:47 »
Ами почитат св. Валентин... поредната заемка от хамерика.
Както и се почита хелохуйн, няма да се учудя и 4-ти юли да почнат да празнуват.
Учудих се и колко българи бяха оспамили де що има сайтове да честитят изборната победа на оная нига - бараката... странно. Честитят нещо на човек, който не ги познава, не дава и пет пари за тях, и никога няма да разбере за съществуването им. Ама са оригинални. Пишат на английски.

Ако си влюбен и обичаш - не ти трябва ден на влюбените, за да го покажеш.
Та, всеки да празнува каквото иска. Но аз съм на мнение, че ако съм влюбен - няма да чакам да дойде денят на влюбените, за да се мляскам на публични места, да подарявам цвветя, да организирам вечеря и т.н.

Та, честит Трифон Зарезан!
Не, не сме се почнали от сутринта - арестуван съм в офиса, и чакам да дойдат да ми прекарат оптиката за ъплинка от 5-ия од 1-вия етаж :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Зарязан, заразен и уморен
« Отговор #2 -: Feb 14, 2013, 11:33 »
Честито на празнуващите и да се отрежете, пък повода е формален :D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5281
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Зарязан, заразен и уморен
« Отговор #3 -: Feb 14, 2013, 11:42 »
Живи и здрави.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: Зарязан, заразен и уморен
« Отговор #4 -: Feb 14, 2013, 12:18 »
Ами почитат св. Трифон... поредната заемка от п христианството, при това тръгнала от Рим.
Както и се почита коледа, няма да се учудя и великден да почнат да празнуват.
Учудих се и колко българи бяха оспамили де що има сайтове да раждането на оная джул - джизъса... странно. Честитят нещо на човек, който не ги е познавал, не дава и пет пари за тях, и никога няма да разбере за съществуването им. Ама са оригинални. Пишат сякаш са вярващи.

Ако си алкохолик и пиеш - не ти трябва ден на кръчмарите, за да го покажеш.
Та, всеки да празнува каквото иска. Но аз съм на мнение, че ако съм алкохолик - няма да чакам да дойде денят на кръчмарите, за да се напия на публични места, да боцкам трушия, да наточа зелева чорба и т.н.

Та, честит Свети Валентин!
...
« Последна редакция: Feb 14, 2013, 12:21 от shoshon »
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Зарязан, заразен и уморен
« Отговор #5 -: Feb 14, 2013, 13:15 »
Ами почитат св. Трифон... поредната заемка от п христианството, при това тръгнала от Рим.
Както и се почита коледа, няма да се учудя и великден да почнат да празнуват.
Учудих се и колко българи бяха оспамили де що има сайтове да раждането на оная джул - джизъса... странно. Честитят нещо на човек, който не ги е познавал, не дава и пет пари за тях, и никога няма да разбере за съществуването им. Ама са оригинални. Пишат сякаш са вярващи.

Ако си алкохолик и пиеш - не ти трябва ден на кръчмарите, за да го покажеш.
Та, всеки да празнува каквото иска. Но аз съм на мнение, че ако съм алкохолик - няма да чакам да дойде денят на кръчмарите, за да се напия на публични места, да боцкам трушия, да наточа зелева чорба и т.н.

Та, честит Свети Валентин!
...

Да сравняваш Коледа, Великден и св. Трифон с хелохуйн, 4-ти юли и ден на влюбените, ден на педалите и ден на незнам си кви... не знам къде е логиката :)
Плаша се вече колко про-американски настроен народ има... сигурно щото нас не са ни освобождавали хамериканците...
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Зарязан, заразен и уморен
« Отговор #6 -: Feb 14, 2013, 13:31 »
Всъщност, американците имат доста заслуги в освобождаването ни от освободителите. Трябва малко разнообразие в крайна сметка, не може да се дупиш цял живот в едната посока и да размахваш юмруче в другата, някой разправят че било въпрос на принципи, според мен е въпрос на малоумие.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

bot

  • Гост
Re: Зарязан, заразен и уморен
« Отговор #7 -: Feb 14, 2013, 13:51 »
 Какво пречи да се празнуват и двата празника наведнъж - примерно да се уважи и половинката, като веднъж в годината си сервираш сам ракията и салатата.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Зарязан, заразен и уморен
« Отговор #8 -: Feb 14, 2013, 14:37 »
Да ве Гейт никой не отрича, че са помогнали. Продали са уинчестери на турската сган та да ни трепе по-ефективно. Така де, де сме тръгнали с тези ми крематлийки и черешови топчета. И османската утайка толкова се нарадва на уинчестирите и така се улисва в колене, че руският цар праща блятките да ги спрат. Та хамериканосите имат много голяма заслуга. Ако не бяха натоварили на кораба уинчестерите, пияните казаци можеше и да не дойдат, та до днес да си говорим на комшу, ако бяхме живи де.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: Зарязан, заразен и уморен
« Отговор #9 -: Feb 14, 2013, 15:36 »
Цитат
Да сравняваш Коледа, Великден и св. Трифон с хелохуйн, 4-ти юли и ден на влюбените, ден на педалите и ден на незнам си кви... не знам къде е логиката :)

Цитат
Ами почитат св. Валентин... поредната заемка от хамерика.
Както и се почита хелохуйн, няма да се учудя и 4-ти юли да почнат да празнуват.
Учудих се и колко българи бяха оспамили де що има сайтове да честитят изборната победа на оная нига - бараката... странно. Честитят нещо на човек, който не ги познава, не дава и пет пари за тях, и никога няма да разбере за съществуването им. Ама са оригинални. Пишат на английски.


http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%84%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F



Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Зарязан, заразен и уморен
« Отговор #10 -: Feb 14, 2013, 16:16 »
Ами почитат св. Валентин... поредната заемка от хамерика.

Цитат
Свети Валентин е християнски празник, който се празнува на 30 юли от Православната и на 14 февруари от Римокатолическата и Англиканската църква. На тази дата влюбените изразяват любовта си един към друг, като изпращат поздравителни картички, бонбони сърчица. Обичайно е да се подаряват цветя.

Каква Америка бе приятел? Линка на Шушон е доста показателен помежду другото.

Лично мое мнение е, колкото и странно да звучи 14-ти е по-вярната дата поради факта, че нашата църква го въведе доста скоро като празник, само и само защото навлизаше и трябваше някак да отвърнат на удара.

А дали ще се алкохолизираш или ще си обърнете "по-специално внимание" с жената до теб в един ден от годината, лично аз бих избрал 2-рото. Ама нали у булгария нямаме навика да си уважаваме жените, та рекохме по-редно е да е Хамерикански! А, и не на последно място въпросният празник е има няма 5 века по-стар от историята на САЩ.

А лично аз приемам въпросните празници като един вид напомняне, защото при натовареното ни ежедневие забравяме тези неща. Редно е поне веднъж да имаме повод да си ги спомним и да се отдадем на тях.
Особено за деня на детето. Колкото и неприятно да е, аз лично в голяма част на годината забравят, а не ми се иска. И ето, че има един "специален" ден който отделям за това, за което забравям. Или да забравим и за него щото тръгва от Швейцария?

Не мога да схвана обаче неистовото желание на Българина да осъжда всичко, което доставя удоволствие някому. Все се търси под вола теле! Ама там има мъде. При липсата на граници водеща до смесване на културите не виждам къде е проблема някой да си празнува празник, който му доставя удоволствие. В крайна смета всички обитаваме един буркан. Къде би бил смисъла да го маркираме с контури?
« Последна редакция: Feb 14, 2013, 16:33 от runtime »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
... турците, руснаците ...
След освобождението княз на България става Ал. Батенберг, после следват два военни преврата, а Батенберг се отказва от престола. След това Драган Цанков отива на крака при турския велик везир да го моли Турция да превземе България. Малко по-късно, Ст. Стамболов праща покана на турския султан да стане княз на България. Защо го е направил? - четете в третата книга "Български хроники" на Стефан Цанев.

Наздраве и весели празници!
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Зарязан, заразен и уморен
« Отговор #12 -: Feb 14, 2013, 18:22 »
Ако наистина са го сторили, значи са национални предатели. От друга страна същитите тия боклуци докараха Батемберг, а за да е пълен позора след това Ферединанд и проклетите му наследници.

Не съм съгласен с тезата, че трябвало да има ден на нещо си, за да му обърнеш внимание. Това е измиване на ръцете, знаем кой си е измил ръцете. Това е гузна съвест. Като на Коледа. Дай ще пратим един sms и ставаме добри хора.

Ако имаш жена, трябва да Ь обръщаш внимание всеки ден, всеки час. Ако не го правиш, това ще е най-нещастната жена на света. Ако имаш дете, трябва да му обръщаш внимание всеки ден, всеки час. Ако не го правиш, ти си боклук, а детето ти най-нещастното на света.

И на всичкото отгоре, има ден на жената и майката по-малко от месец след триклетият светия. И по въпроса от де тръгнал и къде отишъл. Въпрос с понижена трудност задавам. Ако тоя педал не го почитаха в щатите, щеше ли изобщо да стъпи на наша земя? Така де, не е стъпил девет века, ама преди 15 години стъпи. Защо така? Нали не забравяме, че сме имали боклуци за царе, дето са били католици и то по времето дето тоя нещастник е станал светец.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Зарязан, заразен и уморен
« Отговор #13 -: Feb 14, 2013, 23:36 »
Да ве Гейт никой не отрича, че са помогнали. Продали са уинчестери на турската сган та да ни трепе по-ефективно. Така де, де сме тръгнали с тези ми крематлийки и черешови топчета. И османската утайка толкова се нарадва на уинчестирите и така се улисва в колене, че руският цар праща блятките да ги спрат. Та хамериканосите имат много голяма заслуга. Ако не бяха натоварили на кораба уинчестерите, пияните казаци можеше и да не дойдат, та до днес да си говорим на комшу, ако бяхме живи де.
Много назад гледаш. Гледай преди 20 години как ни продадоха кока-кола и дънки, за да можем ние със собствените си ръце да унищожим промишленост, селско стопанство, безплатни образование и здравеопазване и няколко реактора на АЕЦ...

ПП гледай как пропуснах, наздраве на компанията! [_]3
« Последна редакция: Feb 14, 2013, 23:50 от dejuren »
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Зарязан, заразен и уморен
« Отговор #14 -: Feb 15, 2013, 01:08 »
Ние пък успяхме да комбинираме и двата празника, че и отгоре - дегустация на вино в романтична обстановка с хубаво хапване, допълнени от театрална и хорова разсейка на мястото. И най-важното - добро настроение ::) Надявам се всички да сте имали това настроение.

Иначе, и аз съм на мнение, че не може празниците да са единственият момент в годината, когато човек се сеща за това, което празнува на празниците. Понеже съм силно на тема снукър през последните седмици, заради течащите първенства, много му отива да сравня празниците като кулминационния финален мач на някое първенство. А какви ще са празниците и как ще се казват... няма никакво значение, можем и сами да си определим тематиките, чиито кулминации да отбелязваме на уречени дни [_]3
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти