Автор Тема: За етническото напрежение  (Прочетена 10256 пъти)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: За етническото напрежение
« Отговор #30 -: Mar 19, 2013, 18:54 »
Митак, въпросът беше да или не. Условностите и примерите ги чухме, но след тях идват генерализации.

Има само една причина да зададеш този въпрос - "доброто старо време".
Причината наистина е само една, но не е свързана със сантименти. А с това нещата да бъдат напълно ясни и никой да няма съмнение, че причините за едно или друго действие са именно правилата на форума, а не неща като цензура и различни мнения.

Искате справедливост?!?

Сега е момента да видим дали модераторите са склонни да наложат такава!
Не се съмнявай в това, особено имайки пред вид прекалено многото компромиси, които са били правени преди с подобни теми. Все пак първото, което казах в темата беше всеки много внимателно да си прочете правилата, преди да говори.

ПС. Освен всичко, именно аз помолих администраторите да добавим към т. 6 от Правилата изречението за нападки на етническа, расова и религиозна основа. Така че, не се съмнявай, че държа да бъде спазвано. :)
« Последна редакция: Mar 19, 2013, 18:58 от bop_bop_mara »
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: За етническото напрежение
« Отговор #31 -: Mar 19, 2013, 18:59 »
Ами аз отговорих - да, при дадени обстоятелства. Както казах - може би сред тях има и ракива, които не крадат, не мамят, не убиват, работят и си плащат сметките. Те с нищо не се различават от нормалните хора, щом живеят като такива, и щом спазват общите правила.
Останалите.....
И само да добавя: бих действал така срещу всеки, който се опита да ме окраде, убие, измами...
« Последна редакция: Mar 19, 2013, 19:01 от Mitaka »
Активен

schemer

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Gnome 2
    • Профил
Re: За етническото напрежение
« Отговор #32 -: Mar 19, 2013, 20:10 »
Скучно е така само по форумите да говорите.

Ако искате да кажете нещо - правите протест (срещу правителство, институции, разни чуждестранни организации, които искат циганите да се интегрират тук или друго) и си казвате проблемите. Ако това не помогне се чуствайте свободни да изберете други методи за постигане на целите си. Има доста законни такива.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За етническото напрежение
« Отговор #33 -: Mar 19, 2013, 20:51 »
Скучно е така само по форумите да говорите.

Ако искате да кажете нещо - правите протест (срещу правителство, институции, разни чуждестранни организации, които искат циганите да се интегрират тук или друго) и си казвате проблемите. Ако това не помогне се чуствайте свободни да изберете други методи за постигане на целите си. Има доста законни такива.

Аз направо смятам да си направя държава.   :D  ;)
Активен

Без правила няма игра

schemer

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Gnome 2
    • Профил
Re: За етническото напрежение
« Отговор #34 -: Mar 19, 2013, 21:26 »
Аз направо смятам да си направя държава.   :D  ;)

И от кого ще взимаш? :-)

Най-добре ще е да се направи едно допитване до кандидатите за следващо правителство : за колко милиона пари, фирми, акции, имоти или други неща са готови да решат проблема?
Ясно е, че без пари никой няма да се наеме да върши работа - ще трябват много пари.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: За етническото напрежение
« Отговор #35 -: Mar 19, 2013, 21:33 »
Аз само ще добавя и, че знам за една жена, която преди помагаше на цигани (конкретно на 3-ма души) с пари, храна, дрехи и т.н. и накрая точно те я окрадоха :)
Сега... да не види циганин...

На никой не пожелавам да дойде на моето мнение поради причините, които аз имам.
Просто примерите не са един или два, и всички са напрво брутални. И цялата държавна машина винаги защитава тях, защото те са жертви... т.е. като такива се изкарват.
Активен

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: За етническото напрежение
« Отговор #36 -: Mar 19, 2013, 21:54 »
Аргументите за кражби, нападения и заплахи са смехотворни. С елементарно преглеждане на информацията може да се докаже, че в България:
- Най-големите кражби се извършват от българи. Сравни кражба на завод с кражба от завод. Лично аз знам за случай на осъден циганин за това, че е хванат с кофа месо, която българин е припознал като негова овца! На 5 години! Само измамите с ДДС за една година, които извършват зърнопроизводителите (българи!), с което ощетяват ВСИЧКИ НАС, надхвърлят всички ромски кражби извършвани някога.
- Най-жестоките убийства се извършват от българи! Две момчета са намушкани в центъра на София с нож! От българин! В момента почти са доказали, че няма доказателства за това...
- За заплахите да не говорим въобще. Просто направи забележка на някой (българин!) паркирал на тротоар, че майка с количка не може да мине!

Темата е за закриване, та и направо за премахване!
Активен

фонокартен телефонен апарат

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За етническото напрежение
« Отговор #37 -: Mar 19, 2013, 22:41 »
Темата е за закриване, та и направо за премахване!

Да, темата въобще не е приятна, но и ситуацията в която сме в момента също.

Относно закриването, както решиш, нали си админ.  ^-^
Активен

Без правила няма игра

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: За етническото напрежение
« Отговор #38 -: Mar 19, 2013, 22:55 »
Темата е за закриване, та и направо за премахване!
Единствената причина темата да просъществува толкова дълго е проявеният интерес от твоя и на Марчето страни да пишете в нея. Макар и да не бях много сигурен защо се занимавате с нея, имайки предвид посоката, в която тръгна темата. Можеше да се търсят решения, вместо пак да гледаме спорове "за и против", но... както и да е :)

Митак, ще те помоля повече да не оспамваш темите със случката в Катуница и расизма, който извиняваш с нея. Омразата, която пропагандираш, е в разрез с правилата на този форум. Освен това, противоречията, в които влизаш редовно, разводняват и отместват изначалния фокус на почти всички теми от тази секция, в които вземаш участие, а това е неприятно както за автора ѝ, така и за останалите, които я четат.

Цецо, напомням ти за правилата и на теб - не му е тук мястото.

И за да не бъда изцяло извън темата, едно поздравче за всички :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти