Автор Тема: Една мечта малко по-близо!  (Прочетена 8694 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Една мечта малко по-близо!
« Отговор #75 -: Feb 18, 2014, 20:19 »
Дони то хубаво, сиреч лошо, но не можем да знаем дали не е в резултат на човешката намеса. Единственият вариант да разберем, е да изчезнем. Но пък когато се самоубием, ще сме мъртви и нито ще разберем, нито пък ще ни интересува, най-малкото щото мъртвите не могат такива неща.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Една мечта малко по-близо!
« Отговор #76 -: Feb 18, 2014, 21:29 »
Цитат
Единственият вариант да разберем, е да изчезнем.
хайде, хайде... въобще тая работа с нихилизма и отричането на човешкия род беше на мода га бех тийнейджър (их, че убава дума, а), и то в началото... кво ви става бе хора?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Една мечта малко по-близо!
« Отговор #77 -: Feb 18, 2014, 21:35 »
Ами то си е ясно, че сме на ръба. Въпрос на време е да се случи. Знам че оптимизма е едно от най-добрите качества наред с вярата, надеждата и любовта, но не мога да си представя вариант при който да не съм нихилист, оценявайки развитието до тук.

Интересно е, че това, което си цитирал е единственото ненихилистично в мнението ми, а вместо това желязна логика.

 [_]3
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Една мечта малко по-близо!
« Отговор #78 -: Feb 18, 2014, 22:03 »
ми толкова ми е акъла, значи...

иначе за нихилизма, некой път ако има събиране на линукс за българи и взема да дойда, с удоволствие ще ти развия философиите от гимназията

 [_]3
Активен

d0ni

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
Re: Една мечта малко по-близо!
« Отговор #79 -: Feb 18, 2014, 23:15 »
Дони то хубаво, сиреч лошо, но не можем да знаем дали не е в резултат на човешката намеса. Единственият вариант да разберем, е да изчезнем. Но пък когато се самоубием, ще сме мъртви и нито ще разберем, нито пък ще ни интересува, най-малкото щото мъртвите не могат такива неща.

Примерът ми е добър, защото става въпрос за Австралия/Тасмания, там хората са сравнително малко и негативното човешкото въздействие върху природата е незначително. Дори нещо повече - хората спомагат да се запази популацията на тасманийските дяволи като изолират здравите от болните.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Една мечта малко по-близо!
« Отговор #80 -: Feb 19, 2014, 22:54 »
Дони ми помогна да си припомня нещо. Ние твърде много се величаем, като си мислим, че всичко зависи от нас. А то е точно обратното. Ние сме тук и сега единствено по милостта на природата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Една мечта малко по-близо!
« Отговор #81 -: Feb 19, 2014, 23:23 »
Добре де, коя е тази Природа с главно П? Имам странното усещане, че това е някакъв нео-религиозен тъпизъм. Тази природа откога се сдоби с интелект и започна да проявява милост и състрадание? Според мен, ние сме тук поради стечение на обстоятелствата и никой, ама никой нито е искал, нито не е искал да става така. Досега не съм срещнал доказателство за обратното (освен дебилните теории на креационистите, за които ако нещо не е ясно, то със сигурност това е знак за божествена намеса).

Ами ако тази природа случайно е имала самоубийствени мисли и ни е пръкнала само за да се саморазруши по същия начин по който някое малоумно емо си е купило бръснарско ножче, за да си реже вените, то тогава ще може ли да критикуваш Природата? Бръснарското ножче примерно може ли да критикува емо-то че е решило да се претрепе?

Що просто не се радвате на малкото време, което имате на тоя свят бе пфу. Човечеството с огромна вероятност ще продължи да го има много след като вас няма да ви има повече. Също така, планетата много вероятно ще я има много след като човечеството изчезне и не остане никакво доказателство за съществуването му освен няколко отдавна загубили захранване апарата реещи се из галактиката. Галактиката ще я има много след като слънцето се превърне в бяло джудже и много след като изстине и се превърне в една топка студена компресирана маса. И накрая, твърде вероятно вселената ще продължи да я има дълго след като всичките такива топки компресирана маса попаднат в някоя черна дупка, която ще престане да съществува, след като се изпари, излъчваща там Хокинговата енергия и тем подобни. На кой му пука за някакви хора, някаква планета и нейната биосфера след като това е просто нищожно време на фона на всичко останало, някакво премигване.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Една мечта малко по-близо!
« Отговор #82 -: Feb 20, 2014, 03:58 »
За мен единствения проблем в уравнението е думата "доверие".
Доверието е нещото, което не може да си купиш на този свят, колкото и да им се иска на определени хора.
ОК, наречете го поглед в бъдещето, предвиждане или каквото там искате, но щом няма 100% сигурност, че може да се довериш на някого или нещо, това означава само едно - хората ще продължават да търсят начини да отстранят "доверието" от уравнението :)

Замисляли ли сте се защо доверието не може да се купи с пари?
Я ми кажете кога за последно сте си купили доверие?
Когато си купувате даден продукт или услуга и очаквате дадени параметри и резултати?
Тогава имате очаквания, а не доверие...
Двете неща са свързани, но не са еднакви.

Представете си свят с валутата - доверие. Колко точно доверие бихте дали, за да имате по-добър живот?
Щяхте ли да се доверите и да платите с доверие за финансиране на една световна война?

Интересно ми е кой е измислил фразата - "Спечели доверието ми!" - А, сетих се - Холивудя...
Явно на определени хора им се иска да си купят доверие, но някак си не се получава.
Доверието няма как да го премериш и да му дадеш оценка.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Честно казано не знам защо почнах да пиша за доверието, но след като изчетох цялата тема, реших че още едно "различно" мнение, няма да е проблем, въпреки че както почти всички останали мнения - няма нищо общо с темата.
Наздраве, отивам да гледам един севернокорейски филм, понеже ми липсва малко доверие в човечеството...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Една мечта малко по-близо!
« Отговор #83 -: Feb 20, 2014, 06:53 »
Хе-хе Гейт поставяш много екзестенциален въпрос дето му се търси отговор от философите още от Аристотел насам, а е възможно и по-рано.

Понеже ние не знаем какво е фактическото положение във вселената и какво предизвиква едно или друго събитие, то започваме да си измисляме причини.

С така наречената нежива природа ни е малко по-лесно. В средното например сме учили, че някоя звезда по някое време ще свърши водорода и ще почне да гори хелии. Тогава ще порасне стотици и хиляди пъти. Обаче после и хелия ще свърши и под напора на собствената си гравитация, ще се свие невероятно, ще стане по-малка от Плутон. Всичко това се извършва за милиони години. Даже и имена сме дали за тези състояния, описващи външните им характеристики.

Обаче ни е далеч по-трудно например да си представим, какво може да е това, което ще доведе до ужасяваща болест по тасманийският дявол. И какъв точно ще е резултата от това.

Ние не можем да знаем дори ефекта от собствените си действия. Например не знаем, какво ще се случи, ако заменим обичайното селектиране с ГМО. Сега по принцип повечето хора не харесват ГМО, я защото това е груба намеса в работата на онова с главната буква от коментара ти, я защото например се знае, че компании като Монсанто и Байер не са точно олицетворение на добродетелта.

Ако ГМО го правеше например ООН, не знам дали нямаше да срещне по-малко съпротива. И все пак не е известен ефекта от него. Учени и конспиратори са се заели здраво с тази задача, но няма нищо убедително за публиката.

А това е просто една малка, модерна понастоящем темичка. Даже леко излиза от мода вече.

И така всяко мислещо същество търси своя отговор. Понякога си мисля, че и е много лесно на котката на Зибелт/Зевс. Тя трябва днес да си измие лапичките, да иде да се погуши в стопанина си и да лочне малко млекце. След което да се опъне и примижавайки да се завтече към някое удобно за припек местенце.



Доверието, ах доверието. Колко малко и заслужено имаме днес от него?     
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Една мечта малко по-близо!
« Отговор #84 -: Feb 20, 2014, 11:12 »
Най-добрите проекти са започнати като хоби проекти или като такива за лично ползване, а не с големите милионерски амбиции!

Именно!  ::)

Facebook придоби WhatsApp за 19 млрд. долара, за да следва мисията на Зукърбърг

 :o
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Една мечта малко по-близо!
« Отговор #85 -: Feb 20, 2014, 13:49 »
Има някаква жестока ирония в това - тези пари са с 4 милиарда повече, отколкото Путин даде за да си купи Украйна. А основателят на whatsapp е украинец. Между другото, кандидатствал и не одобрен на работа във фейсбук :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Една мечта малко по-близо!
« Отговор #86 -: Feb 20, 2014, 14:07 »
Я ме светни, че не съм в час. Кога и за колко Путин си е купил република? И защо е избрал толкова смотана? На негово място бих си купил Казахстан. Там има нефт и газ.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Една мечта малко по-близо!
« Отговор #87 -: Feb 20, 2014, 14:13 »
Всичко е една голяма инсинуация! Марк просто е видял тази тема във форума и е решил да си направи ташак с нас...

Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Една мечта малко по-близо!
« Отговор #88 -: Feb 20, 2014, 14:58 »
Това и аз не мога да го разбера - същото като сърбите с ината им за тъпото Косово. По исторически съображения предполагам, все пак Русия е възникнала на територията на днешна Украйна.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Една мечта малко по-близо!
« Отговор #89 -: Feb 20, 2014, 22:16 »
Цитат
На негово място бих си купил Казахстан. Там има нефт и газ

Явно е по-малко от колкото в Украйна, щом още не е започнала демократичната революция и там :D
Активен