Автор Тема: Ti 83  (Прочетена 3068 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ti 83
« -: Mar 21, 2014, 15:14 »
А Ве намира ни се тук на работа една таква елка Ti 83. За тях знам само, че са легендарни. Ама въпроса ми е, това на практика може ли да се използва за нещо полезно, извън курсовите работи на инжИнерните специалности?

Много ми е странно, защо е толкова скъпа, като е толкова грозна и не намирам какво друго мога да направя с нея освен да сметна някой тангенс, ама децата ми са още в долният курс, та докато стигнат до синуси и глупости, ще мине бая време. Още учат обиколка на триъгълници.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Re: Ti 83
« Отговор #1 -: Mar 21, 2014, 18:38 »
Човек среща свой преподавател по математика от университета, десетина години след, като го е завършил. Разговорили се, спомнили си старите времена.
Професорът пита:
- Ето аз ви преподавах три години висша математика. Кажи, бяха ли ти полезни тези знания в живота?
Човекът се замисля и отговаря:
- Само веднъж!
Професорът:
- Много интересно, разкажете ми! После ще разказвам на моите студенти, за да разберат, че висшата математика не е толкова абстрактна наука, а може да се използва и в реалния живот.
Бившият студент:
- Ами, вървя си аз един ден по улицата, вятърът ми духна шапката и тя падна в една дупка. Аз намерих едно парче тел, огънах го във формата на интеграл и си извадих шапката с него...
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ti 83
« Отговор #2 -: Mar 21, 2014, 22:16 »
Тва да не е калкулатора дето му счупиха RSA ключа за да качват различен firmware? Ако да - значи може да се ползва за много полезни неща. Например да играеш тетрис и тамагочи :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Ti 83
« Отговор #3 -: Jun 17, 2014, 11:43 »
Ако някой, като мен се интересува, има и други варианти да е забавно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Ti 83
« Отговор #4 -: Jun 17, 2014, 12:35 »
Ммм даа. Голяма работа е висшата математика. Особено теорията на вероятностите. Особено, ако не схванеш навреме, че и резултатът от изчисленията е само вероятност и няма никаква връзка с резултатите от реални опити.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Ti 83
« Отговор #5 -: Jun 17, 2014, 14:20 »
Направо съжалявам, че нямам такава "джунджурия", видях, че процесорите дори са в MHz-овият обхват  ;D
Активен

HQ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 195
  • Distribution: *BSD
  • Window Manager: none
    • Профил
Re: Ti 83
« Отговор #6 -: Jun 19, 2014, 02:57 »
На мен интегралите и производните винаги са ми били сладки и ме накараха да харесвам математиката. Най-малкото защото те кара да мислиш в друго измерение различно от това да прилагаш зазубрени формули и да вадиш твърди отговори без да си разбрал как е открита формулата или к'во правят тия букви там сред цифрите ...
Затова имам 3 по математика в средното и 6 на вм. Друг е въпроса,че голям принос има в това българското "образование" на което дължа всичките си "успехи"!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ti 83
« Отговор #7 -: Jun 19, 2014, 08:33 »
Щото вероятно не си стигнал до извращенията в тази насока от сорта на функции в комплексната равнина, резидиуми, конформни изображения и тем подобни фантасмагории. И на мен анализа ми беше много забавен докато се смятаха диференциални уравнения, анализираха се функции и се развиваха разни неща в редове. Обаче тия с богатата фантазия не са се спрели дотам, мамицата им проклета :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

HQ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 195
  • Distribution: *BSD
  • Window Manager: none
    • Профил
Re: Ti 83
« Отговор #8 -: Jun 19, 2014, 12:30 »
ХА Ха! М тъй ами,нали трябва да се пишат дисертации да се става доктори.
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Ti 83
« Отговор #9 -: Jun 19, 2014, 12:52 »
На ВМ3 (Висша математика 3-та част) в ТУ се явявах от 1-ви до 4-ти курс и я взех на късмет. Тия резидууми, хиперболични паралоади, ги сънувах как се бият  ;D Любимата задача на професора беше да се намери обема на тялато, което се образува от пресичането на хиберболичен параболаид и конус, няма такъв ужас, аз не можех да го нарисувам, над 3 пъти ме скъса на тая задача, добре, че я сменяше - понякога.
Активен

HQ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 195
  • Distribution: *BSD
  • Window Manager: none
    • Профил
Re: Ti 83
« Отговор #10 -: Jun 19, 2014, 15:36 »
Ако преподавател не може да запали интереса ти към нещо,значи или ти си сбъркал специалността или преподавателя по-добре да стане старшина в казармата!

Бих добавил,че математиката като наука върви няколко крачки зад практиката и се стреми да обясни явления и аномалии,които наблюдаваме. Например от изобретяването на асинхронния двигател до намирането на диференциалните му уравнения са минали няколко десетилетия, така че тези звездобройски неща ги учим защото са доказали че имат значение и са приложими в практиката (от звездобройци).
« Последна редакция: Jun 21, 2014, 04:11 от HQ »
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: Ti 83
« Отговор #11 -: Jun 21, 2014, 09:06 »
тялато, което се образува от пресичането на хиберболичен параболаид и конус, няма такъв ужас, аз не можех да го нарисувам

Даскалът ни по математика в гимназията, по този повод, казваше: "Геометрията е изкуство мислиш правилно върху грешен чертеж" :)
Активен