Автор Тема: ТРАГЕДИЯ  (Прочетена 29009 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #45 -: Jul 20, 2014, 00:17 »
Лепни &hl=bg в url-то и доста ще намалеят руските резултати.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #46 -: Jul 20, 2014, 05:43 »
дразна се, когато се говорят глушпости на кило. и когято се повтаря една лъжа 100 пъти, също се дразня, а когато се чете википедя и си съставяш мнение на основата на прочетеното, направо ми става жално, едно такова...
атила Не Е Авитохол! набийте си го това и спрете да го повтаряте, ебаси хората.....

едит: булгур е счукано сварено жито. името на тая храна идва от името на прабългарите. а тука Думата е ЖИТО. то се оре, после се сее, жъне и неща... нема коне, конски опашки и простотии.. има българи, които отглецдат КУЛТУРА. друг е въпросът, че и унгарците сме "заразили" с тая "болест" у по-новата ни/им история...

едит2: между другото, Фердинанд е, може би, единственият политик, който е управлявал в интерес на България. а ако искаш да ти се сговни деня и ноща прочети "Хрониките..." на Стефан Цанев -да, да, същият Стефан Цанев. те и "Записките..." на Захари Стоянов казват нещата доста точно и без заобикалки, ама Стефан Цанев е направил едно доста по-... изследване и събиране на история...

едит3: а по отношение на Логиката, за която говориш, Сократ да си я сложи на едно място... с тая негова логика прецаква целото знание за света. тука нещата опират до Аполоновото и Дионисиевото начало, ама това е една друга тема
« Последна редакция: Jul 20, 2014, 06:06 от satir »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #47 -: Jul 20, 2014, 09:14 »
Това последното не го схванах, ама принципно ми харесва. Все пак и двамата са тракийски богове, а траките са едни от дедите ни. По между другото Аполон е тракийският бог на слънцето. И понеже непрекъснато споменаваш култа към слънцето, давам само един опит да се сетиш, къде по-точно се е зародил той първо ;)

За безкрайното ти съжаление, но Авитохол си остава Атила. Това е една от малко доста добре изследвани територии в нашата история и което е още по-хубаво не е изследвана от българи, и на всичкото отгоре има предостатъчно извори. Например не можем по същият начин да твърдим, че Борис и Михаил са едно и също лице, защото за връзката Борис с Михаил няма нито едно доказателство, няма нито един паметник или писмина. Тук гърците добре са се постарали да унищожат, каквото е имало.

Тук е интересен момента, че защитниците на кавказката теория използват реверсно връзката Борис и Михаил, за да доказват, че рода Дуло са българи. Но в царските родове по принцип е някакво мазало. Например доста убедително може да се каже, че и Самуил е издънка на същият род, за да има претенции за трона (и някои съобщения за баща му). Но Самуил не е никакъв българин, а евреин. Но не е единственият евреин. Например и Шишман също е евреин.

Последното пък се ползва от антисемитите, за да казват, видите ли, винаги падаме, когато ни управляват евреи. Ама то лесно така. Я срещу тях да излезе Българоубиец или османските орди, пък да ги видя, колко ще утраят.

Батбаян не е бил евреин и също е паднал. Има известно пораженсчество в еврейскатта психология, но това е заради хилядолетните, неоснователни гонения. Но например, колкото и да ни се ще, не можем да кажем, че Самуил е бил пораженец. Избягвал бил пряк сблъсък с римската, имперска армия. Много ясно, той да не е тъп? Ако им излезе в пряк  двубой, ще го смажат. Не е като първият, дето го прави. Стотици години неговите предшественици са го правили. Така е като си съсед на актуалната свръхсила. Трябва да хитруваш.

Изобщо Самуил е доста благодатна личност за спекулации. Доста е любим и на русофобите. И как да ги обориш, като съвсем ясно в средновековието, ние непрекъснато играем положителна роля към тях, а те непрестанно ни забиват нож в гърба?

Русия нямаше да стане империя, ако ни нямаше нас, но пък поне съдбата се намеси и ги накара да ни се отблагодарят най-накрая. Излязохме на нула в отношенията. Да видим занапред как ще е.

И Сатире, разбирам, че си един искрен християнин. Защото само в християнската религия има да обърнеш другата буза. Само истински християнин може да види нещо положително в управлението на педеругата Ферди. Така де, като ти докарат една национална катастрофа, дай да ти докарат още една, преди да си го изпратиш по живо, по здраво вкъщи, а не например да го набиеш на кол, още при първата. Много от управляващите от Дуло, не са имали такъв късмет. Сигурно защото се води, че са били тангриисти ;)
« Последна редакция: Jul 20, 2014, 09:16 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #48 -: Jul 20, 2014, 09:31 »
нищо не разбирам от дискусията, но много ми харесва!  :D :D :D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #49 -: Jul 20, 2014, 09:32 »
То откъде тръгна ...... и къде отиде ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #50 -: Jul 20, 2014, 09:47 »
Не знам, към маджарите съм раздвоен някак си. Те играят огромна роля в укрепването на Волжка България, но пък към дунавска, доста зле ни се отразява. Вярно не сме им останали длъжни, ама с постъпките на Симеон едва ли можем да се гордеем. Което ме присеща отново за чувашите. За мен те са унгарско племе. Само така мога да видя основанието им да твърдят, че са българи, без да са наистина такива. Но това е моя теза, подкрепена единствено с догадки, сиреч неподкрепена. Може би за това и не съм виждал, друг да я споделя. Тук отново само генетични изследвания могат да посочат истината.

Бугур, булгур се знае какво е. Особено ако имаш баба на село. Но ако нямаш, пък си женен, пак ще знаеш, защото днешните жени са се смахнали по отслабване.         

На мен много по-интересен е въпроса, какво означава булгар. Ама за съжаление, няма кой да отговори на него, а не като да няма хиляди, дето са се опитвали. Ама на всичките аргументите им ми звучат нелепи. То не бяха римски легиони, то не бяха шефовете на балкана, то не бяха свещени дрънканици, а бе чудо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #51 -: Jul 20, 2014, 11:01 »
http://dnes.dir.bg/news/shahmat-prabalgari-17072487?nt=4
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #52 -: Jul 20, 2014, 11:21 »
Е не с това направо започваме да приличаме на македонците. Луно, земльо македонска. Не може пък във всичко да сме намешани и навсякъде да сме ние. Нека и другите народи свършат нещо ;)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #53 -: Jul 20, 2014, 11:42 »
И аз не мисля че Авитохол и Атила са една и съща личност... Обаче за Ернак доста здрави са доказателствата....А и википедиата пише, че не само Прокопий го свидетелста но и Утигурският хан Sandilch :o

Колкто до хуните и българите....Явно са били бричеди и доста омешани. Заедно са ходили на 'гурбет' из Европата.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #54 -: Jul 20, 2014, 12:10 »
А, ако се отплеснете към още по-далечни временаааа.....  ::)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #55 -: Jul 20, 2014, 12:49 »
@go_fire

Те макетата може да са си присвоили луната но ние сме я създали
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #56 -: Jul 20, 2014, 12:54 »
Как да не завиждаш на такива като австралийците или американците, тия хора просто по презюмпция няма как да са обременени с такива глупости. Представи си някой австралиец, който е потомък на Ченгиз Хан или пък на Октавиан Август, без да го знае. И кво от това. Според мен си живее доста по-щастливо без да дълбае в излишни подробности.

Плюс което аз лично не вярвам днешните българи да имат много общо с прабългарите. Или със славяните и траките ако трябва да съм честен. Като се разходиш по улицата, хората със славянски черти се броят на пръстите на ръката на фона на всички останали леко мургави, по-ниски, тунтурести и оплешивяващи пичове. Абсолютно същите можеш да видиш в Турция, само дето там мъжете имат тенденция да носят мустаци, а жените някак по-висока вероятност да затлъстеят доволно над 30-те, но в лице са едни и същи мутри, и фигурата им същата и цвета на кожата. След няколко десетилетия като напредне циганизацията и се омешаме доволно добре, може би някой ще търси общ генетичен корен с португалците, и те едни такива мургави мангали.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #57 -: Jul 20, 2014, 14:05 »
Ами ако за около пет минути търсене, са ти изскочили солидни доказателства, че Ирник е най-малкият син на Атила, то кой ли ще е Авитохол? А Атила и Ирник са от рода Дуло, рода основан от първият хунски император, И всичко това го знаем със сигурност, само защото с това не са се занимавали българи.

Българите и хуните не са ходили заедно на гурбет. Почти е сигурно, че няма племе, което се казва хуни. Хуните са племенен съюз (това прилича ли ви на нещо?), в който най-вероятно водеща роля са имали българите. Самите българи, също най-вероятно не са били (само) едно племе. Там са участвали утигите и кутрагите, както сам си установил. Участвали са славянски племена (антите) и са участвали и тракийски (готите). Било е доста шарено.

Което ме подсеща, че ако не е само едно племето, което се назовава българи, то донякъде си идва мешавицата от версии за произхода. Защото теории има всякакви, дори, че са били скити, а скитите днес са румънци, а не българи. Изглежда е било доста престижно в ранното средновековие да се наричаш българин.

Макетата, каквото си присвояват, в общи линии им го давам (поне аз). Например Самуил. Този е бил доста слаб владетел, то няма и какъв да бъде в страна разкъсвана от гражданска война и изтезавана от външни нападения. Като го искат на драго сърце ще им го дам. Ако вземат да вземат и Борис III, ще взема и да почерпя.

Кирил и Методий. Доста странна двойка. Житието на Кирил е съшито от поне три жития. Методий не е сигурно, че е брат на някой от тримата. И накрая тяхната дейност се води в поморавието, а не тук. Твърди се, че били създали азбука, което не е доказано, но ако все пак е така, ние тази азбука не я ползваме. Ползвали са я до към осемнадесети век хърватите. Не е ли странно, че ние се водим наследници на Кубрат, пък съвсем друг народ носи неговото име, при това славянски?

И си присвояват и членове на ВМОРО. Я да видим кои са? Янето, Ванчето и разни още такива изпечени терористи. Алал да са им. ВМРО разваляше имиджа на доосвобожденските революционни организации. Но след като вече не е наша организация, то спокойно можем да си отдъхнем, че този грях ни е паднал.

И това е в общи линии, дето са взели. Освен тях са Сашето и баща му, ама те онези изроди са си македонци. За да не се сбърка някой случайно, че са някакви други, са си го сложили във фамилията. Аз бих потънал от срам, бих си сменил името и бих имигрирал, ако националният ми герой се казваше Александър Македонски. Ега ти колко са тъпи тия.

В някакво клипче гледах, че били си засвоили Ленин. А Ве тия болни мозъци, как могат да изравят само отрицателни образи, за да ги присламчват? Мно-о са зле.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #58 -: Jul 20, 2014, 15:26 »
Биди македон бе!

https://www.youtube.com/watch?v=6vLzY5VNZVM
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #59 -: Jul 20, 2014, 17:37 »
е за това не ми се води тоя спор, защото е безплоден и почива на упорити, но голи твърдения:
http://www.protobulgarians.com/Statii%20za%20prabaalgarite/HIPOTEZI%20ZA%20PRABAALGARITE/Hipoteza%207%20-%20Avitohal%20i%20Atila%20.htm
п.с, а истината не е в слънцето, я в Бялата богиня, но за нея никой не се сеща. то..., тя и за това е истина - всички я търсят, но много малко, да не кажа никой, я намират... пред очите им е, но не им се вярва... требе да е мистерия, загадка, сложност някаква... :)

« Последна редакция: Jul 20, 2014, 18:23 от satir »
Активен