Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 37   Надолу

Автор Тема: Как ще ги стигнем китайците ...  (Прочетена 95153 пъти)

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #360 -: Apr 21, 2018, 17:00 »
ок. Първо, за 4 метровите скелети. Ти прочете ли изобщо какво пише в твоя линк?

"Skeleton of Giant" Is Internet Photo Hoax
https://news.nationalgeographic.com/news/2007/12/071214-giant-skeleton.html

за черепите:
The skulls were shaped from having been tightly wrapped soon after birth, a practice found in many cultures throughout history.
http://www.newsweek.com/origin-mysteriously-elongated-skulls-medieval-women-revealed-dna-study-843512

или не ти пасва на вижданията?
.... Вместо са наблюдават света, да си правят измервания, да правят експерименти и ако те съвпадат с постулатите, да продължават в тази посока.
Какво се прави днес? Наблюдаваш света, описваш го в компютъра, описваш си и теорията и пускаш симулация....
Викаш Хигс бозона не е нищо повече от симулация. То бива невежество ама твоето на нищо не прилича.
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #361 -: Apr 21, 2018, 17:09 »
Ведите са много по-точни. Според тях общитя брой на всички форми на живот е 8 400 000.

Цитат
Universe consists of 8,400,000 species of plants, animals and humans.

There are 900,000 species living in the water.
There are also 2,000,000 non-moving living entities (sthavara)
such as trees and plants.
There are also 1,100,000 species of insects and reptiles.
There are 1,000,000 species of birds.
As far as quadrupeds are concerned there are 3,000,000 varieties.
There are 400,000 human species. (Padma Purana)

Което е интересно човешките форми са 400 000. На земята колко са? 4-5 раси?
А Дарвин е тъпак. Това тогава е нямало откъде да го знае. И какво лошо има в това човекът да е създаден по образ и подобие на Бога? Би трябвало да се радвате на това. Това означава, че човекът по същността си е направен да прилича на Бога и е надерен с божествени качества. На мен лично не ми се ще да приличам на мамуната и да съм произлязъл от маймуни.

Колкото до доказателствата...Мутации има и се наблюдават....Ама дали водят до нови видове? Май ще трябва да почакме пред клетката на Маймунека милиони и милярди години за да се докаже.
И защо да е тъпак. Щото така пише в някоя вехта книжка с приказки?
А това какво ти се ще или не ти се ще няма никакво отношение към действителността. И явно милиони и милиарди години са малък период от време
https://www.youtube.com/watch?v=8csCJ94kdvo
« Последна редакция: Apr 21, 2018, 17:27 от Yasen6275 »
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #362 -: Apr 21, 2018, 17:11 »
ок, както и да е. Няма смисъл да се излиза на глава с тебе, вече ми се изясни.

Ти си си изградил определени виждания за света, и всичко се пречупва през определена призма в главата ти, за да ти пасне на възгледите. Много хора са така.
Може и да е така, но ти не излизаш на глава с мен. Ти пускаш едно изречение или задаваш два въпроса и ме чакаш, какво ще кажа, за да нарпавиш същото. Няма аргументи, няма нищо....
Ти си този който твърди глупостите. И след като не представяш аргументи в тяхна защита, защо някой друг трябва да го прави?
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3398
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #363 -: Apr 21, 2018, 17:45 »
Цитат
И защо да е тъпак. Щото така пише в някоя вехта книжка с приказки?
Ами точно заради това. А защо той да е прав? Само защото е написал некаква книга ли? Това прави ли го автоматично прав.
Цитат

А това какво ти се ще или не ти се ще няма никакво отношение към действителността.

И каква е действителността? Ти знаеш ли я. И аз не я знам, но само предполагам. Този мироглед дето обикновенно властва в обществото и по масмедиите ли?

Цитат
И явно милиони и милиарди години са малък период от време
Никакъв период,  зеро абсолютна нула. Нещо без никакъв смисъл. Щото религията говори за вечност.
Я ми кажи каква е разликата между 1е+9 или 1е+10000...... и   ∞
Може ли да правиш сравнение изобщо.
« Последна редакция: Apr 21, 2018, 18:07 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5287
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #364 -: Apr 21, 2018, 18:35 »
Бахти китайците, ква тема заформиха.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #365 -: Apr 21, 2018, 18:43 »
ок. Първо, за 4 метровите скелети. Ти прочете ли изобщо какво пише в твоя линк?

"Skeleton of Giant" Is Internet Photo Hoax
https://news.nationalgeographic.com/news/2007/12/071214-giant-skeleton.html

за черепите:
The skulls were shaped from having been tightly wrapped soon after birth, a practice found in many cultures throughout history.
http://www.newsweek.com/origin-mysteriously-elongated-skulls-medieval-women-revealed-dna-study-843512

или не ти пасва на вижданията?
.... Вместо са наблюдават света, да си правят измервания, да правят експерименти и ако те съвпадат с постулатите, да продължават в тази посока.
Какво се прави днес? Наблюдаваш света, описваш го в компютъра, описваш си и теорията и пускаш симулация....
Викаш Хигс бозона не е нищо повече от симулация. То бива невежество ама твоето на нищо не прилича.
О, защо не ме просветлиш тогава? Какво е Хигс бозончето?

ок, както и да е. Няма смисъл да се излиза на глава с тебе, вече ми се изясни.

Ти си си изградил определени виждания за света, и всичко се пречупва през определена призма в главата ти, за да ти пасне на възгледите. Много хора са така.
Може и да е така, но ти не излизаш на глава с мен. Ти пускаш едно изречение или задаваш два въпроса и ме чакаш, какво ще кажа, за да нарпавиш същото. Няма аргументи, няма нищо....
Ти си този който твърди глупостите. И след като не представяш аргументи в тяхна защита, защо някой друг трябва да го прави?

Къде съм твърдял нещо? Хайде върни се назад. На всичко отговарям с не зная. И какви аргументи искаш за " не зная". Аз си аргументирам виждането за нещата, за това, че няма причина да се вярва на тъй наречената наука.

Кое точно от всичко са глупости? И защо?
Само не отговаряй с "всичко" моля те и "защото така".
« Последна редакция: Apr 21, 2018, 18:46 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3398
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #366 -: Apr 21, 2018, 18:46 »
Бахти китайците, ква тема заформиха.

Очаквайте трета серия - Как ще ги стигнем руснаците.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #367 -: Apr 21, 2018, 18:47 »
Бахти китайците, ква тема заформиха.

Очаквайте трета серия - Как ще ги стигнем руснаците.
Руснаците не мож ги стигнем, щото вървим в различни посоки. Те се връщат назад в упадък са, а ние вървим напред и просперираме  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #368 -: Apr 21, 2018, 19:50 »
Къде съм твърдял нещо? Хайде върни се назад.
Връщаме се и ...
Не зная, дали Земята е плоска, но нито е въртяща се топка около слънцето, нито нещата са такива, каквито учат в училище и ги дават по филмите...
... Факт е, че лъжат и вместо действителни снимки ти дават нещо правено в студио или басейн или както и да е по-друг начин. ...
...Но има елементарни неща, които не мога да приема за действителни.
Като например нощните светлини на градовете през сто километра земна атмосфера наситена с влага, прах, други замърсители и прочее...
Дарвинизма е поредната лъжа...
На всичко отговарям с не зная. И какви аргументи искаш за " не зная".
След като не знаеш е по-добре да си държиш ръцете далеч от клавиатърата и да не пишеш глупости.
Аз си аргументирам виждането за нещата, за това, че няма причина да се вярва на тъй наречената наука.
Не се аргументираш. Хвърлящ голи твърдения.
Кое точно от всичко са глупости? И защо?
Само не отговаряй с "всичко" моля те и "защото така".
Малка извадка от глупостите ти дадох в началото на поста. Защо са глупости явно си неспособен да осъзнаеш. Пропуснал си около 7-8 години в училище, които систематизират и обобщават знания натрупани в рамките на 400-500 години. Няма как да ти напиша всичко в разумно време. Нито пък имам желание след като ти ясно изрази нежелание да се разделиш със заблудите си.
« Последна редакция: Apr 21, 2018, 19:54 от Yasen6275 »
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #369 -: Apr 21, 2018, 19:53 »
...И каква е действителността? ...
Повторима и проверима. Всичко останало е нечия илюзия.
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #370 -: Apr 21, 2018, 20:00 »
Здравейте,

Ще се опитам да посоча някои факти и свързани с тях въпроси и нека всеки сам си отговори (ако иска разбира се :-) Може да ползва и шаблонен отговор, има свободна воля !

Има някой древни артефакти за които много се спори (напоследък май се умориха и позамря спора и теориите) ето някои:

1.Как са построени/изградени двете каменни статуи в Египет, старото им място е било на мястото на Суецкия канал и когато се е строил е трябвало да бъдат преместени. Обаче дори и със най-мощния за времето си кран (спец. изработка) е било немислимо да ги преместят, и какво направили - взели и разрязали статуята на 4 части и след като ги преместили пак ги съединили. Задачата е изпълнена. Обаче как тия древните/първобитни египтяни са ги направили. Сега се сетих и за операциите на черепи направени (успешно) пак от тези неуки хора и със сигурност пропускам още много и много примери за древен Египет.
Дори не споменавам за Трите големи пирамиди ;-)

2.Как са постоени 7-те Тамплиерски катедрали (от Испания през Франция, Италия, Германия та до Рослин). Дали някой (дори държава) ще може да построи дори някакво несъвършено тяхно подобие. Да не говорим за акустиката им (изчезнало за съвр. наука изкуство).

3.За живописта мисля че едва ли може дори мислено да сравняваш ренесансовите художници със модернистите (за мен всеки може да намери нещо свое в техните картини и до безкрай да спори с друг какво точно е нарисувано).

4.Защо не направят няколко нови цигулки има свирят все още на Страдивариус, Гуарнери и Амати (има суперкомпютри а вече и 3-D принтери, фасулска работа).

5.Без да претендирам за пълнота, доколкото знам през последните 100-тина години нищо фундаментално (физика, химия, други) не е  открито - все още се мъчат да доразработят последните теории (пускат колайдера и нещо "виждат" после се опитват, неуспешно да го интегрират в теорията и така отново и отново). Важното е че има надежди ;-)

6.Помислете (чисто хипотетично) какво ще правят хората ако стане голяма война и след нея няма електрониката, транспорта и цялата велика инфраструктура. Съвремените ученици не знаят таблицата за умножение, не разбират какво четат (имаше някаква официална статистика от преди няколко месеца за това). Като се качваш на Витоша е силно препоръчително да си носиш зареден телефон (за карта и компас не съм чувал) ще речеш че отиваш в космоса. Хората са все по-зависими от техниката и другите им умения/с които са родени/ съвсем закърняват.

7.Като са откривани някои планети са правели изчисленията на ръка и така са ги откривали, сега кой може да го направи (не казвам че е необходимо, но ако се наложи ще може ли въобще).

8.Тук таме се прокрадват данни че ако Земята е на няколко части от процента (дори да е и 1 процент) по-близко или по-далече от Слънцето то или ще се опечем или ще замръзнем, каква е тая супер случайност, същото важи и за цялата слънчева система и галактика и вселена.

9.Помислете ако има случайност в зараждането и развитието на живота как така още не се е случило нещо фатално (дето все го очакват). Или човек приписва случайността на нещата които не може да си обясни и го е срам да си го признае и ето ами то е случайно, затова :-)

PS: в този ред на мисли си мисля че вместо човек да произлезе от маймуната след време и при съвремената тенденция от човека ще произлезе интелигентна/научна маймуна :-)

Румен
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #371 -: Apr 21, 2018, 20:03 »
На руснаците тепърва им предстои техния 10ти Ноември или падането на Берлинската стена или Арабската пролет както искат да го нарекат. Просто са малко назад (дано не е със 100г.) и процесът няма да е много лицеприятен (еволюция какво да правиш). А след тях са китайците - процеса върви бавно на Изток.

А животът на Земята може да е и внесен от вън, тогава теорията на Дарвин пак си е валидна, че видовете се развиват чрез селеция на гените и мутации, само стартовата точка ще бъде друга. Никоя теория не е устояла на времето в абсолютен вид, след време винаги се намира по-добра теория и по пълна (или по-добър модел). Предходната е покривала по-малко частни случаи. Те и пирамидите ни разправяха, че ги правили роби с въжета, само дето никой не знае първо колко са стари и за какво им е предназначението (гробищната версия изобщо не върви). А иначе е интересно защо още има маймуни - би трябвало всички да са станали хора, а някои хора са по близо до маймуните отколкото до хората.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #372 -: Apr 21, 2018, 21:08 »
....
Нямам думи  :D
Каквото и да изтръскам тук, ти ще отговориш с "ами ти?".
Нещо свое ще кажеш ли?

Все едно! Така разговор не се води. Няма смисъл.

Между всичко останало, тази композиция сигурно си я виждал. И казваш, че заслужават доверие? Тези и останалите смешници  :D
« Последна редакция: Apr 21, 2018, 21:16 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #373 -: Apr 21, 2018, 21:19 »
Здравейте,

Ще се опитам да посоча някои факти и свързани с тях въпроси и нека всеки сам си отговори (ако иска разбира се :-) Може да ползва и шаблонен отговор, има свободна воля !

Има някой древни артефакти за които много се спори (напоследък май се умориха и позамря спора и теориите) ето някои:

1.Как са построени/изградени двете каменни статуи в Египет, старото им място е било на мястото на Суецкия канал и когато се е строил е трябвало да бъдат преместени. Обаче дори и със най-мощния за времето си кран (спец. изработка) е било немислимо да ги преместят, и какво направили - взели и разрязали статуята на 4 части и след като ги преместили пак ги съединили. Задачата е изпълнена. Обаче как тия древните/първобитни египтяни са ги направили. Сега се сетих и за операциите на черепи направени (успешно) пак от тези неуки хора и със сигурност пропускам още много и много примери за древен Египет.
Дори не споменавам за Трите големи пирамиди ;-)

2.Как са постоени 7-те Тамплиерски катедрали (от Испания през Франция, Италия, Германия та до Рослин). Дали някой (дори държава) ще може да построи дори някакво несъвършено тяхно подобие. Да не говорим за акустиката им (изчезнало за съвр. наука изкуство).

3.За живописта мисля че едва ли може дори мислено да сравняваш ренесансовите художници със модернистите (за мен всеки може да намери нещо свое в техните картини и до безкрай да спори с друг какво точно е нарисувано).

4.Защо не направят няколко нови цигулки има свирят все още на Страдивариус, Гуарнери и Амати (има суперкомпютри а вече и 3-D принтери, фасулска работа).

5.Без да претендирам за пълнота, доколкото знам през последните 100-тина години нищо фундаментално (физика, химия, други) не е  открито - все още се мъчат да доразработят последните теории (пускат колайдера и нещо "виждат" после се опитват, неуспешно да го интегрират в теорията и така отново и отново). Важното е че има надежди ;-)

6.Помислете (чисто хипотетично) какво ще правят хората ако стане голяма война и след нея няма електрониката, транспорта и цялата велика инфраструктура. Съвремените ученици не знаят таблицата за умножение, не разбират какво четат (имаше някаква официална статистика от преди няколко месеца за това). Като се качваш на Витоша е силно препоръчително да си носиш зареден телефон (за карта и компас не съм чувал) ще речеш че отиваш в космоса. Хората са все по-зависими от техниката и другите им умения/с които са родени/ съвсем закърняват.

7.Като са откривани някои планети са правели изчисленията на ръка и така са ги откривали, сега кой може да го направи (не казвам че е необходимо, но ако се наложи ще може ли въобще).

8.Тук таме се прокрадват данни че ако Земята е на няколко части от процента (дори да е и 1 процент) по-близко или по-далече от Слънцето то или ще се опечем или ще замръзнем, каква е тая супер случайност, същото важи и за цялата слънчева система и галактика и вселена.

9.Помислете ако има случайност в зараждането и развитието на живота как така още не се е случило нещо фатално (дето все го очакват). Или човек приписва случайността на нещата които не може да си обясни и го е срам да си го признае и ето ами то е случайно, затова :-)

PS: в този ред на мисли си мисля че вместо човек да произлезе от маймуната след време и при съвремената тенденция от човека ще произлезе интелигентна/научна маймуна :-)

Румен
1. Такива статуи няма
2. Защо да не може?
3. Мда, сравняването на круши с ябълки не е много смислено.
4. И къде пише че не се правят нови цигулки?
5. Не знаеш но твърдиш че няма. Доообре.
6. Това е толкова безсмислено че няма да го коментирам.
7. Всеки с истинска магистърска диплома по Физика или Математика.
8. Тук таме явно е много ненадежден източник на информация. Няма да замръзнем или изпечем и  на орбитите на Венара и Марс. Едната е 28% по близо от нас до слънцето, другата между 38% и 66% по-далече.
9. Преди по-малко от година покрай Земята мина астероид с размери и скорост достатъчни да я унищожат. И го видяхме като се отдалечаваше. Мина на по малко от 1/4 от средното разстояние Земя - Слънце.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #374 -: Apr 21, 2018, 21:47 »
Здравейте,

Ще се опитам да посоча някои факти и свързани с тях въпроси и нека всеки сам си отговори (ако иска разбира се :-) Може да ползва и шаблонен отговор, има свободна воля !

Има някой древни артефакти за които много се спори (напоследък май се умориха и позамря спора и теориите) ето някои:

1.Как са построени/изградени двете каменни статуи в Египет, старото им място е било на мястото на Суецкия канал и когато се е строил е трябвало да бъдат преместени. Обаче дори и със най-мощния за времето си кран (спец. изработка) е било немислимо да ги преместят, и какво направили - взели и разрязали статуята на 4 части и след като ги преместили пак ги съединили. Задачата е изпълнена. Обаче как тия древните/първобитни египтяни са ги направили. Сега се сетих и за операциите на черепи направени (успешно) пак от тези неуки хора и със сигурност пропускам още много и много примери за древен Египет.




1. Такива статуи няма




Има, но са били в Абу-Симбел, който се намира покрай Нил, а не в Суецкия канал.

И са преместени при построяването на Асуанския язовир в Египет през 60-те години на миналия век.
Активен

the lamer's team honourable member
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 37   Нагоре
« назад напред »