Автор Тема: Започна се  (Прочетена 12218 пъти)

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Започна се
« Отговор #15 -: Apr 01, 2019, 13:45 »
Няма спор че за масовия случай/човек сте напълно прави, той/тя изкарва по някакъв начин парите си и ги цени и като следствие се опитва да прогнозира събитията и да балансира риска  ;D

Обаче има един много малък процент хора (обаче с огромни пари зад себе си) които грубо казано си ги произвеждат/печатат и почти всичко казано до тук в много случаи не важи за тях  ::)

Те спокойно могат да хвърлят много пари и дори в резултат видимо да загубят, обаче вероятно почти никой няма да забележи че може би са спечелили в нещо различно в съвсем друга сфера.
Или инвестицията им е много по-дългосрочна и ако е в различна област едва ли някой ще направи връзката  >:D ('печатницата" си стои и винаги може да се пусне) !

PS: в другата тема още в началото бях писал за книгите/филмите на Димитър Недков, там се споменава за една лимитирана серия писалки "Монблан" около 4208 (нещо такова) колкото е височината на връх Монблан.
Всяка е със гравирано име на човека на който се дава, сметките към тях са "безлимитни", като все пак се препоръчва да не се злоупотребява с това.
Не твърдя че това е истина просто е нещо напълно възможно а според мен и вероятно !
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се
« Отговор #16 -: Apr 01, 2019, 14:28 »
Мъск не засяга няколко неща, които са или ще станат глобален проблем - проблем на всяка една държава и правителство. Екологията, климатичните промени и движението на хора и ресурси свързано с това. Питейна вода, чиста храна, сравнително чиста жизнена среда. Свързаните с това здравословни проблеми. Човечеството е все по-болно.

На мен ми е по-интересен този въпрос - веднага пускам линка, още не съм чул отговора.
« Последна редакция: Apr 01, 2019, 14:31 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Започна се
« Отговор #17 -: Apr 01, 2019, 14:39 »
4096bits, аз не съм много голям фен на зелената идеология и за това тези неща ми влизат от едното ухо и излизат от другото :)
И все пак:
При колите, уж спасяваш въздуха.
При ракетите спестяваш космическия боклук. Разбира се и вътрешната екология, като не произвеждаш за всеки полет по една ракета.
При тунелите, намаляване на трафика (разбирай пак някакъв зелен довод, можеш да измислиш).
При роботизацията, намаляване на експлоатацията на физически труд. Когато човек извършва тая еднотипна дейност от клипчето, кръста заминава :) Това от към експлоатиране на тялото, но реално и намаляване на трудовите злополуки (няма човек, няма проблем :) )

Както казах, моето мислене не е "зелено", но ако се появи такъв човек и да харесва Мъск, може да изпише по-големи фермани, от тези които ние правим :)
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се
« Отговор #18 -: Apr 01, 2019, 22:29 »
   Познайте за какво мислят производителите на фотоволтаични панели
и на ветрогенератори:
1. За природата
2. За собствената си печалба

  Не бъдете наивни
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се
« Отговор #19 -: Apr 01, 2019, 22:45 »
 Това, че те не мислят за природата, не означава, че аз не мога да го правя. Все още ми пука и все още искам да разбия главата на някого, като видя, как се изсичат дървета. А и на определени хора, като ги видя да хвърлят отпадъци, където им падне.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се
« Отговор #20 -: Apr 02, 2019, 10:14 »
Горе-долу трябва да изтребиш всички хора на света. Тези, които не го правят, не им пука.

Няма как да приема аз и Мъск да сме в един отбор. Той играе за каузата на 1984-та, аз съм за свободата. Нямаме допирни точки.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се
« Отговор #21 -: Apr 02, 2019, 10:32 »
И аз бих изтребил почти всички  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Започна се
« Отговор #22 -: Apr 02, 2019, 13:32 »
И аз бих изтребил почти всички  ;D

Донякъде е така и при това ще е съвсем заслужено, обаче по-важното е те да разберат защо биват изтребвани и още по-точно, че реално сами се изтребват (режат клона на който седят).
Може би става бавно но сигурно, в другия случай ще обвиняват всеки друг освен себе си: света, религиозния, расовия, класовия, партийния и всякакви други видове "врагове"  ::)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се
« Отговор #23 -: Apr 02, 2019, 13:42 »
Много дълги години, ако не десетилетия и аз имах подобни пориви. Но все повече взех да откривам, че безгрешни почти няма. А и много често си мислим, че правим нещо правилно, а накрая се оказва, че е било напълно погрешно. Ето как дори водени от добри подбуди, можем да грешим. Далеч обаче не винаги подбудите ни са добри. И тогава можем да свършим нещо добро. Изобщо хората сме слепи.

В момента съм на друго мнение. Мисля си, че няма по-често големи катаклизми, които да изтрепват всички, защото е непрактично. Трябва да ни се дава време да се опитваме да си поправяме грешките. Потопите и чумите са лесната част. Ама след това пак всичко трябва да се почва отначало. А все нещо, може малко, но сме успели да направим. Както и да е, ако съвсем сгазим лука, Армагедон няма да ни избяга.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се
« Отговор #24 -: Apr 03, 2019, 09:29 »
Армагедон вече е тук. Но залисани в стремежа си да си  осигурим живота, не обръщаме внимние на следствията от някои наши действия.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се
« Отговор #25 -: Apr 03, 2019, 10:59 »
Армагедон вече е тук. Но залисани в стремежа си да си  осигурим живота, не обръщаме внимние на следствията от някои наши действия.

A ве все ми се ще да не сме го ударили още. Все се опитвам да бъда оптимист и да гледам към едно по-добро бъдеще. И да. Опитвам се да не съм съгласен. Мисля, че все още има хора, които мислим, какви могат да са последствията от действията ни. Сиреч вярвам, че съвест съществува все още.

Това дори може да го наречеш битов егоизъм. Защото, няма как аз да съм добре, ако всичко около мен се разпада и руши.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Започна се
« Отговор #26 -: Apr 08, 2019, 08:14 »
Ще си позволя да не се съглася за спекулацията. Първо, какво е спекулация? Имаш някакво очакване за бъдещето и го оползотворяваш. Това е най-широката дефиниция. От много отдавна компютрите са много по-добри от хората в моделирането и изчисляването. Затова към днешна дата на борсите играят компютри. Хора на практика няма.

Интересно кой прави моделите, по които моделират компютрите.

А за компютрите на борсата има друга причина. Да видим дали ще се сетиш за нея.
Активен

the lamer's team honourable member

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се
« Отговор #27 -: Apr 08, 2019, 08:51 »
Компютри могат да ти търгуват на борсата, но те не го правят като хората. Те влизат и излизат от сделките много бързо, докато хората не търгуват така. Компютрите използват движението на цената, което вече е започнало, за да правят пари. Хората не биха могли да търгуват толкова бързо и не го правят. Ако говориш за търговията с акции, там компютри не могат да направят нищо. Не могат да следят новините или бюлетините на специализираните издания, не могат да кажат, колко ще се уплашат тези или онези акционери, ще си продадат ли акциите или ще искат да купят още и поради каква причина. Това е познаване на човешката психика, а машините още ги няма там. Иначе казано, компютрите реално не търгуват, а само използват движението на цената за бързо измъкване на някоя и друга печалба.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се
« Отговор #28 -: Apr 08, 2019, 22:21 »
   Компютрите нямат интуиция,това е техния основен минус.
Колкото и кинти да се наливат за "изкуствен интелект",едва ли
ще се стигне до такъв качествен скок,просто човешкия мозък има
все още непроучени възможности ...
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се
« Отговор #29 -: Apr 09, 2019, 01:10 »
Ех какви сте образи, искате компютрите да имат интуиция, вие ще ги направите като жените и почти толкова надежни.
Представи си пускаш програмата и всеки ден то дава различни резултати щото интуицията така и подсказвала.
Като искаш интуиция, пусни жена ти на борсата.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.