Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 190770 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #15 -: Mar 15, 2020, 18:05 »
Така, от LIDL Две хлебчета си взех. От тези, дето ги видят чапати ( тук им казват чабати ), макар да нямат нищо общо. Дори бяха на промоция. Хората наистина изнасяха тоалетна хартия ( по 32 броя стек ) и мин. вода. Но не видях с нещо да кажеш, че се презапасяват.

От съседното Фантастико, където стоях сигурно десет минути отвън, на студа, две кенчета бира, една бутилка червено вино, две самобръсначки за еднократна употреба, две малки кутийки нескафе и шест яйца.

От плод и зеленчука кило лимони, по две чушки зелени и червени, две глави лук, десетина гъбки, пресен лук, копър по две връзки, няколко домата, едно авокадо. По една бутилчица от литър малиново и боровинково вино.

И това ми беше пазара. Толкова не съм пазарувал от два месеца  :D
Утре ще мина отново през плод и зеленчука, че забравих чесън и картофи и ще видя да се подстрижа някъде, докато не са затворили и бръснарниците.

Сега съм си отворил една бира, резнал съм си нещо и ще почета малко конспирации.
https://bgr.news-front.info/2020/03/15/eks-razuznavach-na-sashh-covid-19-izteche-ot-voennata-laboratoriya-vv-fort-detrik-virusite-v-kitaj-iran-i-italiya-sa-razlichni/?fbclid=IwAR27LNdMcnnrUoQgXImccfyLQJD0MJbJ832DtpJ1vFrZqEAVa0F8CsYA_5k

Оставам към този материал с големи резерви, защото няма нито една препратка.
« Последна редакция: Mar 15, 2020, 19:49 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #16 -: Mar 15, 2020, 23:08 »
Аз пък сега като бачкам само нощни, не мога да видя разлика в струпване на хората по магазините  ;D
С храна не съм се запасявал, ма като гледам май ще трябва да си купя поне хладилник  ;D
Бе с две думи - при мен още короната не е дошла. Написал съм си едно скриптче да следя ситуацията,пускам си записи от медиите онлайн, чета тук какво споделяте, но все едно се случва в друга държава :P
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #17 -: Mar 16, 2020, 08:21 »
И аз си мислех, да направя нещо, да следя ситуацията без да ровя в браузъра, обаче не съм сигурен, от къде може да се вземет достоверни данни. Не мисля да се презапасявам с каквото и да е.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8769
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #18 -: Mar 16, 2020, 10:12 »
Телевизия не гледам, но обичайните канали, които следя в тубата, само за това тръбят. Като се започне от подкасти и се стигне до DSport (името лъже, това не е на Диема, а на Дарик). Даже окултистите за това говорят.

Всички изказват мнение, че на правителствата им идва дюшеш тая работа. Ето само нашето. Вече няма девойка в Барселона, няма отчаяни мед. сестри, няма Стомана източила Перник, няма Черепа, няма ДПС, няма паспортната мафия на ВМРО, няма мафията с боклука, няма милиарди източени по магистрали, няма ниски пенсии, няма никой от хилядите проблеми. А тези се сетих сега.

Останалите политици също надушиха мършата и взеха да се състезават да предлагат все по-откачени мерки. Вие виждали ли сте някога решение да се гласува с пълно мнозинство, като това да ни се отнемат всички права? Защото това стана в петък. Няма нито един въздържал се. Няма нито един да е против.

Кирил Вълчев каза, че това си е обикновено бедствие и можеше да мине единствено с мерки по закона за бедствията и авариите. Нямаше нужда конституцията да бъде отменяна. Защото извънредно положение значи точно това.

Също така им идва като идеално оправдание за икономическата криза. Федералния резерв и Европейската банка геройски я отлагаха две години и точно като стана безнадеждно, ето ти бърз COVID 19 и всичко е наред. Кризата е заради него.

Най-лошото е, че всички действаме неадекватно. Включвам и себе си. Взех да обвинявам хората, че са идиоти. Те си бяха идиоти и преди вируса. Моето обвинение с нищо не помага.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8769
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #19 -: Mar 16, 2020, 10:32 »
4096, не ги знам тези, но поне материала е подписан. Има дълго да чакаш български журналист да даде източник. Те живеят в 19 век, когато се е създавал занаята.

Това е още една от хилядите видове неадекватна реакция. Няма значение дали вируса е изкуствено създаден, както твърдят блядките. Няма значение дали, ако е изкуствено създаден, това е станало в американска, китайска или дори руска лаборатория. Вируса е тук и всички от държавните глави до човека на улицата сме неадекватни също толкова, колкото са били по време на чумата или испанския грип преди точно век. А това не е дори на една стотна толкова опасно като тях. Значи за шест-седем века изобщо не сме поумняли.

Не се знае дали след двадесет години или век няма да дойде (а със сигурност ще дойде) наистина опасна болест и ние ще сме също толкова неподготвени. Само не я ясно дали след нея човечеството ще оцелее, за разлика от сега.

Учените говорят доста глупости, но вирусолозите имат и попадения. Те обясниха, че света по всяко време е изправен пред катастрофа. Вирусите бързо мутират. Не се знае в коя точно секунда в коремчето на произволен комар няма да се роди това, което ще затрие света. А то най-вероятно непрекъснато се ражда, но просто още не е уцелило правилното време и място да се бодне човек и всичко да свърши.

Това с ваксини не може да бъде преборено. С какво може? Хубав въпрос. Може би, когато като човечество открием правилния начин да реагираме на подобни неща, ще имаме отговора.

п.п. Твърди се, че пенсионните фондове били отваряли шампанско в момента. Едва ли мислят същото здравните застрахователи. Още две неадекватни реакции;

п.п.п. Сетих се още нещо. В материала се говори за ел. цигари. Споменах, че е новост за мен през теоретиците на заговора да се атакува икономически конкурент (5G). Но също така новост беше преди десетина години, как чрез същите се прокарва нова стока на пазара. Тогава мина незабелязано. Но точно същите ел. цигари бяха вкарани в един и същи списък с свободната енергия, лекарствата за рак, антигритация и още няколко подобни. И точно веднага заляха пазара (онзи истинския със сергиите) с китайски евтинджоси. Мина се време, те изчезнаха и на тяхно място днес имаме скъпарски и шпионски боклучаци на същите тютюневи гиганти, които уж били спрели ел. цигари. Същото стана с ел. коли. Преди това, когато нещо не се продаваше, просто наливаха в маркетинг и фалшиви новини. А понеже всички новини, винаги са били фалшиви, това работеше.

« Последна редакция: Mar 16, 2020, 10:40 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #20 -: Mar 16, 2020, 10:40 »
Цитат
Оказа се истина, че най-много се купува тоалетна хартия
Мистика ??? ??? ???

Е те това е сериозна тема за дискусия?
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #21 -: Mar 16, 2020, 10:42 »
Е не може само да се яде, трябва и да се с.ре. А там сме най-добри, Хаххахаааааааааааа

Както и да осерем нещо чуждо - направо еша ни няма.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8769
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #22 -: Mar 16, 2020, 11:00 »
Добре, ама аз все още не разбирам две неща. Защо в списъка с консерви на телевизиите и другите медии са само скумрия и русенско? Следователно киборгите само това купуват и всички друго си стои по рафтовете. Защо в този списък не присъстват плодове? Защо плодове си купуваме само тези, които така или иначе бихме купили?

Допълнителен въпрос. Защо в този списък присъстват макароните? Нали огромна част от тях идват точно от Италия?

п.п. Тлъсто месо и тестени изделия не ми изглежда като добра диета за заплашени от грипове и вируси.  Хайде рибата, как да е. Там поне имаше селен ли беше, какво беше там онова полезното? Дето прави японците умни, но незнайно защо не го прави с ескимосите.
« Последна редакция: Mar 16, 2020, 11:11 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #23 -: Mar 16, 2020, 12:03 »
Цитат
Оказа се истина, че най-много се купува тоалетна хартия
Мистика ??? ??? ???

Е те това е сериозна тема за дискусия?
Ами докато бях точно на касата и плащах двете хлебчета, които си бях взел само от магазина, един човек се появи и пита, дали знаят нещо за забравена тоалетна хартия. Не го зная, от къде се е върнал, но не е от близо, защото човекът на касата се беше сменил.
И си я взе. Бяха му я прибрали под съседната, неработеща каса. Стек от 32 рула.  :D

Цитат
Добре, ама аз все още не разбирам две неща. Защо в списъка с консерви на телевизиите и другите медии са само скумрия и русенско? Следователно киборгите само това купуват и всички друго си стои по рафтовете. Защо в този списък не присъстват плодове? Защо плодове си купуваме само тези, които така или иначе бихме купили?
Имаше хора, които купиха доста плодове и може би зеленчуци. Плодове със сигурност, защото цитрусите са ярки на цвят и повече се забелязват. Това видях. Но имаше и такива с пълни колички, които пък не бяха купили нищо подобно.

Аз си бях взел петъка две опаковки пушена атлантическа сьомга да си имам за виното. Скумрия бих си взел прясна, обаче са ми много от LIDL. Опаковката е по три риби вътре.
Рафтовете бяха пълни и изглежда са се подготвили за газграбване, обаче такова нямаше. Няма вече такъв поток хора. И като се замисля, че всичко това отива в джобовете на чужди компании и ми призлява.

Цитат
Допълнителен въпрос. Защо в този списък присъстват макароните? Нали огромна част от тях идват точно от Италия?
Нямам идея. Макарони не бих си купил. Преди време четох за прекалено голямо количество от някакъв химикал в тях. Много пъти над "нормата". Лоши неща причинявашел. Поне така пишеше в статията, а подробности не помня. И май верно четох на една опаковка нещо такова.

Месото не е подходяща диета, да. Води до намаляване на pH в организма, а това не е добре. По-добре да се приемат храни, които го увеличават.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8769
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #24 -: Mar 16, 2020, 12:59 »
Тоалетната хартия, има една, която се казва Милде.

=*=

Понеже е парафюмирана, не мога да я трая и не я ползвам. Изобщо днес е много трудно до невъзможно да купиш непарафюмирани неща като сапуни, веро, прах за пране, омекотители и др. Ужасно гнусно! Някой да обясни на хим. заводи, че не само жени ползват почистващи препарати. А-а-а за да ми е още по-крив деня, в сапуните взеха да слагат някакви кремове за ръце, та няма отмиване. Безобразие! В днешно време и сапун не можеш да си вземеш. Отклоних се.

=*=

Та тая Милде е трипластова и много мека. Хората я харесват. Ако не смърдеше, щеше да е идеална. От време на време я пускат в опаковки по 40 за 20 лв. Така едно руло излиза 50 ст., колкото обикновена двупластова. По няколко пъти в годината пускат тази промоция. Забелязвам, че някой път се разграбва бързо, друг път седи. Явно хората, които са надушили далаверата, просто още не са приключили стария пакет. Поне така си мисля.

Та в момента им е дошло пак време за прѝмоция. И това в съчетание с призивите по ьТВ и Нова Домусчиева да се купува тоалетна хартия, мин. вода, скумрия и макарони, явно е подействало много добре на тази марка. Все пак да кажа, че по количките виждах и други марки освен спомената Милде. Но като да преобладаваше.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #25 -: Mar 16, 2020, 14:13 »
Цитат
Понеже е парафюмирана, не мога да я трая и не я ползвам. Изобщо днес е много трудно до невъзможно да купиш непарафюмирани неща като сапуни, веро, прах за пране, омекотители и др. Ужасно гнусно!

Това е нещо което мене също много, ама много ме ядосва. >:(
Блъскат парфюми на килограм. След един такъв омекотител втори месец ми вонят дрехите...И то така че не можеш да ги носиш.

Ама тъй де. Виновна е човешката глупост...Случайно да не се минеш и да купиш продукт в което няма нещо в повече....И парфюм да има и то дълготраен (че да не се минеш) и омекотител и противо котлен камък и още и още.....

Друг проблем според мен е, че фирмите масове не спазват рецептите. Те може рецептите да са хубави ама имам подозрение, че като ги мешат никой не мери с везни съставките ами слагат на око :o от чувалите. Същата работа предполагам е и с Е-тата. Та затова един път една партида хубава.... друг път боклук.
Айде стига офтопик.

Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #26 -: Mar 16, 2020, 14:14 »
А аз прочетох ПАРАФИНИРАНА....................
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #27 -: Mar 16, 2020, 16:17 »
Също не понасям ароматизираните тоалетни хартии и носни кърпи. Омекотители не ползвам поради същата причина. А и гледам да намалявам ненужната химия.
Скоро ми свършва препарата за чинии и най-накрая ще отворя онази литрова бутилка, която купих преди месеци от Amway. Бивша колежка разправя, че изкарвала с една опаковка половин година. Разреждала се три към едно или нещо такова. Аз с това сигуно ще карам година и половина, щом с нормален Pur от двеста ли, не зная там колко милилитра, изкарвам по шест месеца, а не го песта.
Ма сам човек... Поне знам, че не изливам в канала химии. Седемнадесет кинта. Определено си струва. Ще им видя и праха за пране, като ми свърши сегашния.

Отивам някъде да се разхождам на слънце.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8769
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #28 -: Mar 16, 2020, 18:17 »
А аз прочетох ПАРАФИНИРАНА....................

Добре, че не е перфорирана, че едно време и такава имаше. Просто една дълга лента. Но пък беше далавера, че беше по-мека от перфорираната.

А относно качествата на въпросната перфорация, легенди се разправяха. Някой помни ли вица за инж. Ганев? ;D
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #29 -: Mar 16, 2020, 23:38 »
Не си спомням да съм го чувал  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.