Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191550 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #255 -: May 26, 2020, 10:04 »
Ами и те са хора. Че и много измраха там от тоя вирус, слушам по новините вече са станали 100 000 жертви.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #256 -: May 26, 2020, 17:49 »
Ами явно не е до възрастта (смъртността) ами според това кой колко шмърка, и колко си е предал дробчета поради това.. явно швабите наблягат на заместители като биричката, докато франсетата им е по лесно "за дрога до Мароко и назад" (имаше такъв филм навремето). И как само се правят че не знаят защо при еднакво застарели лелки, чички, бабки, дедки едните измират по-бързо.. пак трябваше бай ти Ганьо Балкански да ги светне.  :P

П.П. мен само едно не ми е ясно, сега като затвориха всички границите, как им го доставят? Или на държавно ниво там нещо... подпомагат бизнеса, разнасят бело, само чебуРашките пак не в час, ония па разнасяли/изнасяли злато...
« Последна редакция: May 26, 2020, 17:51 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #257 -: May 27, 2020, 01:54 »
Карго / пощата самолети и кораби си сноват.
Канадско Щатската граница е отворена за камиони със стока, но не и за хора.
Рашките вчера забранили вноса на бензин та да сехарчи техния повече (тия са като Венецуела върху петрол плуват ама не могат да си правят бензин - Оня ден Иран и закара 25 танкера)
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #258 -: May 27, 2020, 04:19 »
Едно хубаво нещо покрай цялата тази криза е, че... не знам дали сте забелязали ама май спреха кинтите и всичкото (платен) трол си биха камшика и се изнизаха нанякъде - чак да му домъчнее човек - няма с кого да поспори  :o

П.П. Сега очакваме новите т.е. първите които вече са обърнали резбата и за работят за обратната теза
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #259 -: May 27, 2020, 10:42 »
Ами явно не е до възрастта (смъртността) ами според това кой колко шмърка, и колко си е предал дробчета поради това.. явно швабите наблягат на заместители като биричката, докато франсетата им е по лесно "за дрога до Мароко и назад" (имаше такъв филм навремето). И как само се правят че не знаят защо при еднакво застарели лелки, чички, бабки, дедки едните измират по-бързо.. пак трябваше бай ти Ганьо Балкански да ги светне.  :P

П.П. мен само едно не ми е ясно, сега като затвориха всички границите, как им го доставят? Или на държавно ниво там нещо... подпомагат бизнеса, разнасят бело, само чебуРашките пак не в час, ония па разнасяли/изнасяли злато...

   Ааааааааа,ти за "белото" не се притеснявай,отдавна има
протекции от страна на ЦРУ върху наркодилъри.
Ако мога да перифразирам един "виден" САЩистански президент:
"кучи синове,ама наши кучи синове".
   Всъщност нищо ново,САЩистанските служби си сътрудничат
с мафиоти още от 40-те години на миналия век: имали са
споразумение с Лъки Лучано (!),който им е помогнал за
дебаркирането в Сицилия ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #260 -: Jun 01, 2020, 10:00 »
Световна тайна е, че парите за операции на ЦРУ, както и тези, с които са забогатяли много американци на големи постова са от дрога.

Впрочем, на онези "мафията" също си има държава. Слагам думичката в кавички, защото това е просто едрия бизнес:
https://www.youtube.com/watch?v=lQgpxcTo_TM

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #261 -: Jun 02, 2020, 10:58 »
Малко ще навляза в теорията на заговорите. От това, което е известно до тук на там бият нещата. А логиката, до която съм стигнал е простичка. Наркотиците са забранени, за да се превърнат в основния бизнес на ЦРУ. Забраните за хероин и кокаин, започват да се налагат точно около времето, когато е създадено ЦРУ. А марихуаната пък е забранена доста по-късно.

Наркотиците наистина са вредни и наистина разрушават човека. Важи дори за тревата. Тя може да няма, кой знае, какви здравни последици, но пък прави мозъка ти на каша. Най-спорен е може би LSD, защото там вредата и ползата е по-скоро на кантар. Ако си мега умния няма да те доведе до психиатрия, а до световно откритие. Но пък колко са тези, които могат да извлекат ползата от LSD?

Като казах преди малко кокаин та се сетих доста разпространения факт, че Хитлер е друсал армията си с амфетки. Блицкрига е невъзможен без амфетамини. А му се е получил особено добре. Даже срещу СССР е проработил. Просто СССР е прекалено голям и не е било възможно да бъде бит само с блиц-криг. Когато са стигнали постъпите на Москва и Ленинград той е изчерпал възможностите си. Преди това е бил адски ефективен.

Както и да е. Наркотиците имат ужасяващи последици, но това все още не е причина за забраната им. Например в Китай (покрай опиумните войни) са успели да се справят с проблема, като всеки сам е видял, какво се получава. И е спряло да има проблем. Вярно е, че това е отнело може би милиони животи, докато се стигне до там.

Очевидно е, че забраните не работят и не е това начина за справяне.

Но и друго нещо. Изглежда наркотиците са залегнали дълбоко в световната икономика, не просто в издръжката на шпионажа. Как един наркотик стига до получателя си? За тая работа трябват кораби и самолети. Колко хора могат да си позволят да имат кораб? Нали в този форум няма някой, който притежава кораб?

Значи, за да е възможно разпространението на наркотици, то не може да се извършва само от ръководството на най-мощната шпионска централа с преки изпълнители подведомствени мафиоти и обикновени отрепки. Те всички в играта са отрепки, де. За да е възможно трябва да са замесени и много пряко ангажирани всички огромни, търговки компании. Иначе няма как тези наркотици да стигнат назначението си. Наркотиците минават по абсолютно същите търговски канали, по които която и да е друга стока. Няма паралелни канали. Няма как да има отделни. Няма от къде да минат. Всичко възможно вече е търговски път.

Което ме навежда на мисълта, че може би точно в това е проблема на китайците с пътя на коприната. Американците просто не искат да дадат в контрола им този бизнес и да делят с тях. Защото ако пътя на коприната стане (почти е станал) китайско притежание, то няма как да не се налага да делят с тях. Може би чак, когато се договорят за пътя на коприната и търговската война между тях ще спре. Предстои да видим. В интересно време живеем.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #262 -: Jun 06, 2020, 07:13 »
Тия дни гледам че са затворили един сайт за безплатни книги: http://spiralata.net/

Имаше доста и интересни книги, отделно че някои връзки бяха премахнати и пишеше "свалено по искане на издателството" или нещо подобно.
Тоест ако някой с права възрази се сваля книгата (та май е доста точно/вярно заглавието на темата - започна се или по-скоро, продължава се с нов етап).

И това след като преди време книгите на някои български класици станаха обект на авторско право и имаше скандал, който с времето утихна  :(
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #263 -: Jun 06, 2020, 10:34 »
Ами то върху книгите на всички български автори има авторски права. Въпроса е, че някои като Вазов не са оставили наследници, а на други като Ботев са изтекли. Затова на всички тези, правата автоматично отиват в Министерство на културата. А то, кога събира отчисления, кога не, те си решават.

Самата идея за авторски права е вредна. Тя е крепостничество плюс цензура. Измислена е като цензура, а днес се изживява във феодално право. Не може да бъде премахната напълно, защото много неща няма да се родят (най-вече компютърни програми), но може да се редуцира. Но това няма да стане в обозримо бъдеще. Тенденцията е точно обратната. То да стане вечно.

Не бях чул за „Спиралата“ и ще отроня една сълза. Там се качваха неща за всеки, който не искаше да е в стандарта. Започвайки от плоски неща, като „Не докосвай тази книга“ до някои наистина дълбоки eзотерики. Последно си свалих от там неща на Сент Ив д’Алведр, за който и преди съм казвал, че е дълбока вода. Не случайно е преследван еднакво от либерали и фашисти.

Но пък ми направи впечатление, че няма по-нови преводи. Може би „Спиралата“ е взела да запада. Може свалянето ѝ да не е дело на ГДБОП, а естествен процес.
« Последна редакция: Jun 06, 2020, 15:07 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #264 -: Jun 07, 2020, 08:35 »
може би.. не трябваше да казваш, че си си свалил ..там каквото си свалил
Скоро чекай ГДБОП, светата инквизиция и т.п. да почукат на вратата

Тук имаш един дето в подписа му имаше нещо там за светата инквизиция - че винаги идвала когато никой не я очаквал...
Активен

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #265 -: Jun 07, 2020, 13:39 »
Ами то върху книгите на всички български автори има авторски права. Въпроса е, че някои като Вазов не са оставили наследници, а на други като Ботев са изтекли. Затова на всички тези, правата автоматично отиват в Министерство на културата. А то, кога събира отчисления, кога не, те си решават.
Хммм... Всяко публикувано нещо има авторски права. Дори и това мнение :)
Може ли връзка към информация, че авторските права отиват към министерството на културата?

Тук имаш един дето в подписа му имаше нещо там за светата инквизиция - че винаги идвала когато никой не я очаквал...
Това е от сериал на Монти Пайтън - https://en.wikipedia.org/wiki/The_Spanish_Inquisition_%28Monty_Python%29
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #266 -: Jun 07, 2020, 14:22 »
...
Може ли връзка към информация, че авторските права отиват към министерството на културата?
...

Закон за авторското право и сродните му права - Lex.bg

Ама ще си потърсиш сам член и алинея (ctrl+f), че не ми се занимава. А и знаеш, че ми е бавна връзката и ще ми се зарежда половин час.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #267 -: Jun 07, 2020, 14:35 »
може би.. не трябваше да казваш, че си си свалил ..там каквото си свалил

На всички негови преводи правата се държат от Ангел Манев, Таньо Танев и (забравих имената на преводачките). Те по принцип много държат на тях, но не и на точно тази книга.

Тя се казва „Архиометър“ и е свързващо звено между всички окултни науки под формата на таблица. Много сложно нещо е, но си го представи подобно на Менделеевата таблица в Химията или „Теорията на струните“ във Физиката.

Целта им точно за тази книга е да е максимално разпространена, за да не може да бъде унищожена.

Последното по принцип е много странно. Тази книга не съдържа опасна информация за върхушката на света и дори не е писана от автора си. В смисъл това е сборник събран по бележките му от видния окултист Папюс и други, след смъртта му. Действително опасните книги са другите му трудове. Част от тях Манев и Танев са открили и издали. Друга част не са пожелали да търсят (най-вероятно им е омръзнало). Странно, че точно върху тези книги, които са крайно опасни, двамата много държат на разпространителските си права и не са ги публикували в Интернет.

Ако аз бях велможа, щях да преследвам точно тези преводи, а не „Архиометър“, който е безопасен. На всичкото отгоре е прекалено сложен, за да може да се ползва от 99% от хората. Аз съм в тях. Свалих книгата просто като колекционер. Три живота не биха ми стигнали да я разбера.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #268 -: Jun 07, 2020, 14:56 »
...
Може ли връзка към информация, че авторските права отиват към министерството на културата?
...

Закон за авторското право и сродните му права - Lex.bg

Ама ще си потърсиш сам член и алинея (ctrl+f), че не ми се занимава. А и знаеш, че ми е бавна връзката и ще ми се зарежда половин час.
Явно аз грешно съм те разбрал, че правата не изтичат, а преминават към министерството на културата.
Правата си изтичат в срок, но ако в рамките на срока авторът или негови наследници липсват, тогава правата се управляват от МК.
Цитат
Чл. 33. Ако авторът няма наследници или наследниците починат преди изтичането на срока на времетраене, авторското право преминава върху държавата, която го упражнява до изтичане на срока чрез Министерството на културата.
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #269 -: Jun 07, 2020, 15:05 »
Хехе, без въобще да търся попаднах на един торент със 3700 книги от спиралата (около 10 ГБ) в много известен сайт.

Там имаше и книга на човека на @go_fire (Агарта - Царството на посветените - А.Сент Ив Д'Алвейдър, под инициативата на Елеазар Хараш.)

Та за да спреш наистина нещо е добре да знаеш как (май случая е подобен на Читанката).

PS: от вчера и днес има и две книги на Яков Бьоме (средновековен мистик), не са популярно четиво  ::)
« Последна редакция: Jun 07, 2020, 15:15 от ray »
Активен