Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191480 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1500 -: Apr 22, 2021, 08:58 »
Макар никой извън запалянковщината у нас да не обърна внимание на бурята в чаша вода, тя имаше една много сериозна последица. Мафията Уефа-Фифа, за да се спаси, включи важните европейски политици. Отначало това бяха Франция и Германия, както ви написах в първото мнение. Но те не бяха достатъчни. Надигаха малко, по малко цяла западна Европа, като се стигна до… Борис Джонсън.

Опасното не е това, че се е включил британския смешник. Макар Великобритания да е вече извън ЕС, то връзките все още са силни и е нормално да взима някакво отношение по общо-европейски въпроси от време на време. Макар и остров, все пак е твърде близо до сушата.

Нечуваното е, че под носа ни мина първата вълна на противо-американщина от шестдесетте насам и изобщо една от малкото такива вълни в историята на континента. Вярно е, че всички останали вълни (без шестдесетарската, която е водена основно от комунетата във Франция) пак са били отпочвани от Обединеното кралство.

Но буквално до преди два дни Великобритания се водеше най-верния съюзник на САЩ.

Това, което стана е, че бандюгите от Уефа-Фифа нямаха аргументи против Свръх първенството. И затова заговориха за ценности. Но, какви могат да са тези ценности? Във футбола поне от началото на века (смея да кажа и по-рано) няма никаква различна ценност от парите.

Сиреч всичко (а то беше наистина много), което изговориха за ценности, беше противо-американщина в най-чист вид без никакви заобикалки и опити за прикриване. Буквално от устите на европейски лидери, футболисти, треньори, запалянковци се чуваше само и единствено, колко тъпи, некултурни, смотани са американците.

=*=

Още, когато започнаха Бризхода някъде преди пет години, казвах, че англетата играят опасна игра. От високомерието си не могат друго освен да пострадат. Британската империя е невъзможна за възстановяване и могат само да загубят от хазартното си поведение.

На мен по принцип ми отива да говоря такива неща, защото съм българин, а нас англичаните никога не са ни обичали. Имат едно (решително важно) добро свършено за нас. Говоря естествено за подкрепата им за Съединението. Но, как се случва тя? Пак напук на Европа и то само защото чудовището Дизраели туко що е сдало властта. Тогавашния му заместник е бил като съвременния Байдън, слага папките и почва наред да отменя всичко на предшественика си. Точно като онази прочута снимка на Байдън от първия му ден в овалния кабинет.

Което ме подсети, че у нас поради неясна причина се възхваляват изключителни бългоромразци като Дизраели и Чърчил. Това няма да ги направи по-добри.

Но въпреки личните ми предпочитания, англичаните наистина се натрисат във все по-опасна ситуация без никакви шансове за успех. Мога само да се питаm, окончателно ли са се побъркали. Дано да греша и те наистина да знаят, какво правят.

Но нека са сигурни, че в Белия дом са чули, какво е казал Джонсън и свитата му. Няма да остане без последици.

=*=

4096 аз в първото си мнение за въпросното „въ̀ртолетче“ изразих съмнение, че атмосферата на Марс не би трябвало да е, каквато ни я описват. Може би гравитацията наистина е такава. Все пак там си има установен закон и е въпрос на сметки. Не е нужно да ходиш на Марс, та да знаеш, каква му е гравитацията. Не, че аз мога да ги сметна де, ама си има изчисления. Там още в девети клас ли беше или по-рано ни говореха за маса и там да не продължавам да се излагам с незнанието си.

Но понеже нямам никакви доказателства за предположението си, не мога да споря. А цялото ми предположение е изградено на възможността тази машинка изобщо да лети. Предполагам е направена от титан и въглеродни нишки, най-здравите и леки материали, които познаваме. И все пак. Представи си машинка с витла, която да можеш да издигнеш на 30 000 м на Земята??? Това не е ракетен двигател, това е една перка.

Но тъй като наистина нямам никакви аргументи, нямам как да споря. Ако си бях учил уроците по Физика, вместо да блуждая и да се занимавам с астрология, извънземни и т.н., може би щях да съм в състояние да кажа нещо.

:'(

 
« Последна редакция: Apr 22, 2021, 09:06 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1501 -: Apr 22, 2021, 10:23 »
...
На мен по принцип ми отива да говоря такива неща, защото съм българин, а нас англичаните никога не са ни обичали. Имат едно (решително важно) добро свършено за нас. Говоря естествено за подкрепата им за Съединението. Но, как се случва тя? Пак напук на Европа и то само защото чудовището Дизраели туко що е сдало властта. Тогавашния му заместник е бил като съвременния Байдън, слага папките и почва наред да отменя всичко на предшественика си. Точно като онази прочута снимка на Байдън от първия му ден в овалния кабинет.

Което ме подсети, че у нас поради неясна причина се възхваляват изключителни бългоромразци като Дизраели и Чърчил. Това няма да ги направи по-добри.
...

   Еееееееее,най-после да напишеш нещо читаво !

Аз бих се изразил така: гнусният евреин Бенджамин Дизраели не
направи нищо,за да спре кланетата по време на Априлското въстание.
Достатъчно е било да прати телеграма до Истанбул,за да спрат.
Нищо повече !
Казвал е: какви са тия ,какво ми пука за тях ?!?
Даже депутати от английският парламент са се възмущавали.

По отношение на англетата като цяло: ще го духат.
От метафизична,философска гледна точка: натрупали са много
лоша карма: брутална колонизация,избити милиони местни жители,
откраднати ресурси за стотици милиарди,търговия с роби ...

Същото се отнася за САЩистан,Турция и други подобни държави.

Не могат да избегнат това.
« Последна редакция: Apr 22, 2021, 10:28 от spec1a »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1502 -: Apr 22, 2021, 10:41 »
Те сметките Наса са си ги направили. Казват, че са го изпитвали на земята в камера като с марсианската атмосфера. И няма как нещо толкова скъпо да го закарат на Марс, пък след това да се чудят ще литне ли или не.

Според мен се бъркат две различни работи, "атмосферно налягане" и "плътност на въздуха". Явно има връзка между двете....но летенето му зависи от "плътността на въздуха".

пак ще пусна оня цитат от википедиата. Там се говори за "плътност на въздуха"
Цитат
The highest atmospheric density on Mars is equal to the density found 35 km (22 mi) above the Earth's surface and is ~0.020 kg/m

Щом тук на земята, някой с обикновен дрон, без специални с обикновенни перки 18см за по 3$ и с обиновенни дронски двигателчета за 27$ успява да го вдигне на 12километра....
Защо да не може с малко по специални перки и двигатели да го вдигне и на 35км.
(В онова второто видео има описание с какви части си е сглобил дрона.)

И друго си мисля. На земята големите вертолети и самолети не могат да летят много нависоко. Едно, че въздуха става по рядък, ами и няма кислород. Те все пак горят керосин. Ама електрическия дрон не е ограничен дали има О2 в атмосферата или няма.

Предполагам също, че вертолетчето на Марс искат да го вдигнат на доста по високо....та да може да огледа хубаво наоколо. За какво им е вертолетче дето може да се вдига само на 3м. Ми то и марсохода върши същата работа. Ще почакаме и ще видим. Дано ни кажат... ::)

« Последна редакция: Apr 22, 2021, 10:53 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1503 -: Apr 22, 2021, 11:03 »
Цитат
Защо да не може с малко по специални перки и двигатели да го вдигне и на 35км.

Щото 4 мегабайтовият ти каза, че не може.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1504 -: Apr 22, 2021, 11:08 »
Щото 4 мегабайтовият ти каза, че не може.
Айде сега пък... Аз не ги възприемам изказванията така.
Аз също много се съмнявам в каквото ни казват. А тук само фантазираме как е. Е малко напипваме исината какво може да е.. Ама пак са си наши фантазии.
« Последна редакция: Apr 22, 2021, 11:12 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1505 -: Apr 22, 2021, 11:12 »
 ;D
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1506 -: Apr 22, 2021, 11:16 »
Има страница в уикипедия, има страница на НАСА, където с подробности обясняват какво е дрончето и т.н.

Как са го тествали, как са симулирали Марсианската атмосфера. Информация има. Гогата, обаче, прочете моето изречение и веднага направи заключението, че ни лъжат за атмосферата на Марс. После прочетохме и категоричното мнение, че няма как да лети.

Какъв диалог искаш?

Лъжат, бе. Лъжат ви. Лъжат.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1507 -: Apr 22, 2021, 11:20 »
Лъжат, бе. Лъжат ви. Лъжат.
Ами да. Както лъжеха за развяващото се знаме.
Между другото интервюто на Кубрик го има в тубата.

Вчера гледах това.
https://www.youtube.com/watch?v=SMyUs32UBuA
в това видео Леонов казва, че по-хубав и реалистичен игрален филм за космоса от "2001: Космическа одисея“ на кубрик няма направен.
Нито гравитация, нито междузвезните войни...нито старт трековете нищо. А е правен през 1968г. А на луната кацат само 1 година по късно - през 1969г. Щом е бил толкова реалистичен, на кой друг да поверят снимките? Ми то друг е нямало. Всичко си идва на местото.
« Последна редакция: Apr 22, 2021, 11:32 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1508 -: Apr 22, 2021, 11:29 »
...

Гогата, обаче, прочете моето изречение и веднага направи заключението, че ни лъжат за атмосферата на Марс. После прочетохме и категоричното мнение, че няма как да лети.
...


Lunar уважавам те безкрайно много, но в случая извърташ думите ми. Написал съм, че имам подозрение, не категорично мнение, че нещо не ни казват за атмосферата. След това надълго декларирах, че аз от физика разбирам, колкото теле от железница.

Написах в прав текст, че нямам аргументи.

Как мога да коментирам нещо, от което бъкел не отбирам?!

Диалог могат да правят хора, които имат нещо да кажат, а аз нямам.

доп.
===

Съответно, каквото и да пише на страницата на НАСА, аз нито имам умствените възможности да го разбера (оти съм си тъп), нито мога да преценя, спестяват ли ни нещо. Това е като да ми дадеш четиво на някой, китайски език. Дори да е написано с разбираема за мен азбука, аз просто съм неграмотен и няма да го разбера.
« Последна редакция: Apr 22, 2021, 11:34 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1509 -: Apr 22, 2021, 11:32 »
а, сега това ли ще нищим.  :)

вземи една найлонова торба, намачкай я и после я окачи на Г-образен прът и виж как ще изглежда.

https://www.rmg.co.uk/stories/topics/moon-landing-conspiracy-theories-debunked

аре оставям ви да търсите истината  [_]3
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1510 -: Apr 22, 2021, 11:34 »
Цитат
но в случая извърташ думите ми
вярно си е, малко се отнесох. Извинявам се за което.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1511 -: Apr 22, 2021, 11:35 »
аре оставям ви да търсите истината  [_]3

Пак ще дойдеш. Няма да издържиш.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1512 -: Apr 22, 2021, 11:40 »
аре оставям ви да търсите истината  [_]3

Пак ще дойдеш. Няма да издържиш.

мдам. Все така се получава  ;D
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1513 -: Apr 22, 2021, 12:01 »
вземи една найлонова торба, намачкай я и после я окачи на Г-образен прът и виж как ще изглежда.

Намерих го интервюто на Леонов за луната. Само че е орязка.
https://www.youtube.com/watch?v=DmB2n2e7KYQe7KYQ

Казва, че някои кадри Кубрик ги е снимал. Казва че са кацали и казва, че знамето се е веело защото било армирано..Аз поне така го разбирам каквото казва...Но видеото е орязка. Не можах да намеря пълното.
« Последна редакция: Apr 22, 2021, 12:18 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1514 -: Apr 22, 2021, 17:06 »
   Специално за: кашика



„В България клане и сеч! —
вестяват някои газети,
но аз ви давам честна реч,
че туй са клевети, навети:
отдавна ние знаем веч
журналите какво са цвете.

Лъжа е чиста, уж че там
секат народа без пощада,
че от три месеца насам
май много от ножа пада!
От Елиота точно знам:
въз Портата е туй набяда!

Не крия тук, че има (ах!)
и две-три села изгоряли,
но турци да бедим е грях,
че туй да сторят са желали:
знам точно, че огъня в тях
сами са българите туряли!

А за жените? Може, да…
към тях са слаби османлийте;
но и журналите всегда
държат за капитал лъжите
и тез безброй моми, деца
в колоните им са убити!“

Тъй нагло лордът с хладен вид
министерската реч си каза —
и тих, циничен, зверовит,
блъвна си страшната омраза
към нас и лъжейки без стид,
очите на света замаза.

Но, о, афронт! На туй протест
от хиляди места се дава
и после таз гръмовна вест
лъжлив пред цял свят лордът става.
О, Английо, защо ли днес
бездушен жид те управлява?



„Дизраели“
Иван Вазов





Eврейският урод Дизраели е доста добре описан...
« Последна редакция: Apr 22, 2021, 17:11 от spec1a »
Активен