Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191778 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2310 -: Jan 24, 2022, 20:19 »
…щото се видя 2014 в Крим, че армията им за нищо не става.

Това не е вярно. Порошенко точно веднага си взе поука. През последните години, след загубата на Крим и ⅔ от Донбас, накупиха оръжие за страх. А през цялото време американците ги обучаваха. Така, че днес имат модерна, добре обучена и отлично екипирана армия.

Естествено, това би им помогнало във война с нормален противник (само за пример Полша или Беларус, не че ще воюват). Но руснаците ще ги сгазят като разгонен глиган. Не, че биха го направили. Но все пак единствените армии, които имат шанс срещу тях, са китайската и на Съединените щати.
« Последна редакция: Jan 24, 2022, 20:21 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2311 -: Jan 29, 2022, 21:37 »
Единственият начин да предотвратиш /съкратиш/ една война е да я направиш икономически неизгодна и.. засега им се получава май....

 https://faktor.bg/bg/articles/mneniya-lacheni-tsarvuli-dobre-doshli-v-ada-za-ruskiya-svyat-nyama-da-ima-antimaydani-i-blitskrig-ochakvat-gi-raketni-i-vazdushni-udari-ot-dalbinite-na-ukrayna

Ако Кремъл имаше малко повече разбиране за ситуацията, сега Белият дом щеше да наложи санкции срещу Пекин, а не срещу Москва, а „Северен поток“ да бъде работещ

П.П. Икономиката глупако...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2312 -: Jan 29, 2022, 21:47 »
Тая статия дори не я прочетох. Тя ми прилича на статиите на теоретиците на заговорите от средата на деветдесетте, когато разправяха, че сърбите ще разцепват американските въ̀ртолети, както и виетнамците не са. Същата малоумия. Украинците ще свалят руски… даже ракети. Дрън-дрън! Ще свалят на Путката любовницата, това ще свалят. Ако някой може, това са американосите и евентуално франсетата (т'ва миражите хич не са лоши машинки). Украинците ще лапат негърски, само да идат по-източно от Днепър. Ще им се стъжни не, ами черните забрадки ще закачат. Дано нямат тоя късмет.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3089
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2313 -: Jan 29, 2022, 22:45 »
Статията сякаш е преписвана от иво.бг :)
Американците ще си пласират леките оръжия, то ясно. Даже и да не подпалят поредната локална война, достатъчно им е да поддържат напрежението, да има там някакъв враг. А ние хубаво ще го издухаме, ако все пак американците успеят да навият украинците, че са велики и непобедими, и запалят войната. На украинците ще им останат за спомен 5000-те германски каски, а ние ще си мечтаем за бензин на 3 лева литъра.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2314 -: Feb 06, 2022, 22:18 »
Днес децата като си дойдоха, ми казаха новина. Щели да възстановяват мамутите досущ като в „Джурасик парк“. Били искали и динозаври, но не намерили ДНК. Това е да си играеш на Господ.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2315 -: Feb 06, 2022, 23:55 »
Единственият начин да предотвратиш /съкратиш/ една война е да я направиш икономически неизгодна и.. засега им се получава май....

 https://faktor.bg/bg/articles/mneniya-lacheni-tsarvuli-dobre-doshli-v-ada-za-ruskiya-svyat-nyama-da-ima-antimaydani-i-blitskrig-ochakvat-gi-raketni-i-vazdushni-udari-ot-dalbinite-na-ukrayna

Ако Кремъл имаше малко повече разбиране за ситуацията, сега Белият дом щеше да наложи санкции срещу Пекин, а не срещу Москва, а „Северен поток“ да бъде работещ

П.П. Икономиката глупако...
Икономиката?! Малко ме досмешава. Движението на стоки и услуги няма вече никакво  значение. Всичко е заради власт и кой държи ресурсите и суровините. Скоро парите, каквито ги познаваме ще изчезнат.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

linuxandor

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 47
  • Distribution: Debian, openSuSE
  • Window Manager: KDE, Xfce
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2316 -: Feb 06, 2022, 23:58 »
Виждам, че тази тема е най-обширна и най-много се разказва "за нещата от живота", има един блог, който следя и който се вписва горе-долу в тая тема и в тея информации - http://cluborlov.blogspot.com/ и https://cluborlov.wordpress.com (да пусна и аз нещо в тази тема). Доста поста съм изчел, както и оттук от тази тема съм изчел доста (от 50-70-та страница някъде). Дълго време блога беше във blogspot, от известно време мина на wordpress щото почнаха да го цензурират и тук станаха постовете вече платени (Patreon, SubscribeStar), във blogspot не бяха. Може някой да го знае. Има и няколко книги издадени със постове от блога.

Изобщо сега със тая криза в Украйна и по-рано във Сирия (от 2011) и още по-рано в Афганистан и още по-рано в Ирак, ми то тая гореща точка идва все по-близо и по-близо до нас тук в БГ. В една статия, която бях чел по-рано (от Сергей Переслегин, един руски стратег и футуролог) казва, "дано да не стане така да се питаме после как започна всичко" (в смисъл как започна войната {3-тата световна})
« Последна редакция: Feb 07, 2022, 00:33 от linuxandor »
Активен

You’re not ready for the reality. Nowhere near. Open your mind. This has been the first real transmission of the signal.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2317 -: Feb 15, 2022, 23:45 »
Бастионите на демокрацията най-бързо се превръщат в диктаторски държави. Или може би винаги са си били такива, просто не са имали повод да си покажат зъбите.

https://www.youtube.com/watch?v=nZzJPXojtWs
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2318 -: Feb 16, 2022, 00:29 »
Ха, превръщат се друг път. Този педал още малко да се опита да се олее и Либералната му партия няма да видят власт следващите 20г.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2319 -: Feb 16, 2022, 01:48 »
И как ще стане? САЩ почти открито си фалшифицираха президентските избори. Ние също редовно си манипулираме нашите. Изглежда си е практика.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2320 -: Feb 16, 2022, 05:23 »
Ами либералите след много години управление се ус?аха в Онтарио и бяха наказани на последните избор. Това лято ще има нови - да видим.
На Трюдо партията е с малцинство в парламента, освен това шефът е Елизабет 2, така, че ...
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3089
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2321 -: Feb 16, 2022, 09:29 »
Колко е вярно, не знам, в нашите медии четох, че тоя канадския закон (извънредния) включвал възможност за запори на банкови сметки (на участниците в протестите) и Трюдо направил изказване в тази посока. Шефа на полицията в Отава си подал оставката. Кой го знае какви ангажименти и към кого е поемал канадския министър-председател, че не ще да си ходи (като нашия главен прокурор). Но това ми се струва откровено идиотско с банките, ако е вярно. Току-виж хората, свързани с протестите, се юрнат да си теглят парите, какво се случва..
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2322 -: Feb 16, 2022, 09:35 »
   Ааааааааа,реактивен,най-после вдяна,че Джъстин Трюдо е
соросоиден педал и е вреден за Канада.

   Само че,както сам призна, "шефът е Елизабет 2" ,а има и сериозно
влияние от Големият брат от юг,та направо не мога да ви мисля ...
« Последна редакция: Feb 16, 2022, 09:38 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2323 -: Feb 16, 2022, 09:50 »
Ами той сигурно си знае, ако шансовете му са много малки.
Но виж, какво прави, за да демонстрира, че не е мекотело и слаб! Първо избяга и след като му се присмя цял свят, за да смачка мравките и спре това, той хвана чука. И са му наредили да спре протеста на всяка цена, защото идеята за такъв тип протест се хареса и в други страни. Лесно може да пламне навсякъде, където има сериозни ограничения. Тези ограничения са главно в по-развитите страни, заащото там населението все още е по-склонно да се подчинява и доверява на властите. И спазва, което им е много удобно. И им харесва да си мислят, че владеят положението. Ако се окаже обаче, че хората с всякакви средства подкрепят протеста, изведнъж губят кредит на доверие. Народът, ако разбере, че всъщност повечето от тях не са с властите, спокойно може да реши да не спазва никакви мерки и няма сила, която да накара няколко или няколко десетки милиона да се подчинят отново на някой, без никакъв авторитет.

Пича обяви извънредно положение. Заради протест. Това показва страх. Това показва, че няма диалог и не може да има. Той ти казва, "така ще живееш" и не пита, не се интересува, съгласен ли си или не. Ако пък покажеш, че не си съгласен и по този начин, това е като  шамар в лицето му пред камери. Човек с голямо его не приема такива неща. На всичко отгоре, този е подкрепял подбни протести в Индия и сега, когато се случват в страната му, вади тежката артилерия, без никакъв опит за преговори или дори контакт с протеста. Със сигурност е готов да действа и стигне до крайни и брутални мерки, въпросът е, дали вътрешните сили и армията ще му изпълняват нарежданията.
« Последна редакция: Feb 16, 2022, 09:51 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2324 -: Feb 16, 2022, 16:01 »
   Ааааааааа,реактивен,най-после вдяна,че Джъстин Трюдо е
соросоиден педал и е вреден за Канада.
Не знам как разбра, че сега вдянах, като винаги съм бил консерватор и десен (ама не ми личи, хехе). Само, че аз не съм мнозинство в изибирателите за да кажа какво, ще стана.
И на вас ви натресоха Кирчо и Курнела, ама ще трябва да си ги харесвате (или вече си ги харесахте) и цар ви натресоха, ама това е положението.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.