Автор Тема: Продължение на „Отпочна се“...  (Прочетена 27392 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
go_fire

Тази тема e извадена като извънтемие от темата: Вярвате или не вярвате в киберпънка?

Частта от това мнение, което се отнася по другата тема е тук.


--------------------
п.п. Спец., Ремо никога не го е избивало на езотерика. Това го правим ние с Наката и Рей. Езотериката не е за всеки.

Ами аз никога не съм чел езотерика.

Твърди се, че Дънов по християнските ботаники е елохим. Все карам Наката да оправим тези неща.

От Дънов също нищо не съм чел, нито за него нито от него. Така, че не смея да коментирам нищо за него.

Обаче да те питам нещо..
Какво казват езотериците за експанзиите? Изобщо има ли такова понянтие (експанзия) при тях. На едно място ти каза, че например Дънов са го забелязвали да е бил на две места едновременно?
« Последна редакция: Jul 23, 2020, 11:06 от go_fire »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #1 -: Jul 22, 2020, 12:17 »
От същата тема, където е извадено, обяснявам на Спец., че време и пространство са понятия само за земните жители. В духовния свят не съществуват. В една беседа, която ми попадна тия дни буквално казва, че минало, настояще, бъдеще съществуват едновременно.

Иначе докато е бил на земята се разказват множество истории, как е бил на две места едновременно. Това не е никакъв проблем. Негови ученици разправят, че това се е случвало чрез така нареченото „излъчване“, тоест, че духа временно не е в тялото. На духа не му е необходимо тяло, за да се материализира. Но, как точно го прави, за земен човек като мен си е тайна.

Проблемът при Дънов, е, че хем обяснява просто и разбираемо, хем, за да разбереш, какво точно казва, трябва да разбереш, от кое древно учение вади думите и какво значение са имали те в него. Почти е невъзможно да му хванеш спатиите. Възможно е единствено, ако преди това си изучил въпросните учения, които по правило не са съвсем достъпни, някои са си направо недостъпни. Често си служи и с думи от древни езици, което допълнително затруднява разбирането.

Понеже е имал някакви си двадесетина години да си развива школата, е решил да надгражда учения, които са ни давани хиляди години. И на нас ще ни трябват нови хиляди години, за да разберем, какво е казал. Според него ще са необходими триста години. Не сме и на една пета от тях. Още има хора, които са го виждали.

Но пък от друга страна, не ни е оставил съвсем в небрано лозе. Оставил е някакви хора, които да се опитват да го превеждат и се явява редовно на свои последователи, които не е срещал приживе. По правило те не са част от ОББ. В ОББ е пълна скръб.

На мен не се е явявал, но не съм му и последовател. Говоря, какво съм чул, а не видял.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #2 -: Jul 22, 2020, 12:45 »
   Добре де,кашик,след като Дънов е пребит от бой (това и ти го
потвърди), за какви свръхспособности може да става дума ?!?
   Излиза,че е имал лоша карма (за да е възможно да го смажат от бой).
Но пък (заради лошато карма) няма как да е бил духовен учител ...

   
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #3 -: Jul 22, 2020, 13:14 »
Възможно е да има някаква карма на Земята. Прекалено сме малки и незначителни, за да го знаем. Също така е възможно да я е оставил нарочно. Няма как да знаем.

Преди като ме питаше за това, пак ти казвах. За духовно израстване не става без страдание. Ако не страдаш, не растеж. Това го е научил дори Теодосий, а той е земен учител, физик.

Дънов твърди, че е минал през седем голготи, но не е давал подробности. Христос мина през една (до тук) и по собствените му думи е, защото казал на една маслина да изсъхне. Но си тръгва от планетата без да остави карма. Идва без карма, натрупва малко, веднага я изкупува и си тръгва отново без карма.

Също Христос казва пред Пилат, че неговото царство не е от този свят и, ако беше, то последователите му биха го освободили. Така, че земното страдание е просто един етап за преминаване. Без него не може.

Мислиш ли, че Дънов (или Христос), ако е искал, е нямало да избегне страданието? И двамата са знаели предварително, какво ще се случи. Насилниците и на двамата не доживяват година след насилието.

А ти казвах, че Дънов не е бил мишената на терористите от ВМРО. Те са отишли за друг. И не са го намерили. Поел е чуждо страдание. Казах ти, че дни след това го качват на носилка на Рила за събора. Бил е полумъртъв, а се връща на крака и здрав. Като са го качили на Рила, е пожелал да го свалят по носилката и е продължил към върха пеш, бавно и с малки крачи. Неговите хора са го следвали, като са си шушукали. По някое време той започнал да ходи бързо и с гигантски крачки. Искал е да им покаже, че може да се възстанови много бързо, но болката е необходима и затова го прави бавно.

В края на земния си живот е под домашен арест от комунистите. Бил е под тежка охрана, въпреки това всяка сутрин е изчезвал и се е връщал пак внезапно. Същото се е случило и във влака, с който са го екскортирали. Пазвантите разбрали, че посреща слънцето и спрели да питат. Те не можели да направят нищо по въпроса.

Двадесетина дена по-късно си тръгва в пълен покой. Казал на учениците си, че си тръгва, за да не го убият комунистите. Ако това се случило, сме щели да си навлечем карма, пред която турското робство, щяло да ни се струва детска игра.

Забележително е, че след заминаването му, комунистите непрекъснато правят обиски, изземат книги и ги претопяват в пещите на забравих кой завод. И въпреки това, словото му остава непокътнато до днес. Комунистите не успяват по никакъв начин да навредят на учението му. По онова време Интернет не е имало. Даже копирни машини не е имало.

През цялото това време дъновистите си правят събори на Рила и в Айтос. И въпреки, че контролират цялата държава, не са можели да ги спрат, а са знаели много добре, какво правят.

Както ти казах и тогава, не е било проблем да го избегне. Можел е включително да ги спре с просто махване на ръка. Правил го е пред свидетели в други случаи. Но е решил да поеме това страдание. Имал си е причини за това. А те имат таен, дълбок смисъл, който не е за разгласяване пред обикновени хора като нас.
« Последна редакция: Jul 22, 2020, 13:18 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #4 -: Jul 22, 2020, 15:28 »
Възможно е да има някаква карма на Земята. Прекалено сме малки и незначителни, за да го знаем. Също така е възможно да я е оставил нарочно. Няма как да знаем.

Преди като ме питаше за това, пак ти казвах. За духовно израстване не става без страдание. Ако не страдаш, не растеж. Това го е научил дори Теодосий, а той е земен учител, физик.

Дънов твърди, че е минал през седем голготи, но не е давал подробности. Христос мина през една (до тук) и по собствените му думи е, защото казал на една маслина да изсъхне. Но си тръгва от планетата без да остави карма. Идва без карма, натрупва малко, веднага я изкупува и си тръгва отново без карма.

Също Христос казва пред Пилат, че неговото царство не е от този свят и, ако беше, то последователите му биха го освободили. Така, че земното страдание е просто един етап за преминаване. Без него не може.

Мислиш ли, че Дънов (или Христос), ако е искал, е нямало да избегне страданието? И двамата са знаели предварително, какво ще се случи. Насилниците и на двамата не доживяват година след насилието.

А ти казвах, че Дънов не е бил мишената на терористите от ВМРО. Те са отишли за друг. И не са го намерили. Поел е чуждо страдание. Казах ти, че дни след това го качват на носилка на Рила за събора. Бил е полумъртъв, а се връща на крака и здрав. Като са го качили на Рила, е пожелал да го свалят по носилката и е продължил към върха пеш, бавно и с малки крачи. Неговите хора са го следвали, като са си шушукали. По някое време той започнал да ходи бързо и с гигантски крачки. Искал е да им покаже, че може да се възстанови много бързо, но болката е необходима и затова го прави бавно.

В края на земния си живот е под домашен арест от комунистите. Бил е под тежка охрана, въпреки това всяка сутрин е изчезвал и се е връщал пак внезапно. Същото се е случило и във влака, с който са го екскортирали. Пазвантите разбрали, че посреща слънцето и спрели да питат. Те не можели да направят нищо по въпроса.

Двадесетина дена по-късно си тръгва в пълен покой. Казал на учениците си, че си тръгва, за да не го убият комунистите. Ако това се случило, сме щели да си навлечем карма, пред която турското робство, щяло да ни се струва детска игра.

Забележително е, че след заминаването му, комунистите непрекъснато правят обиски, изземат книги и ги претопяват в пещите на забравих кой завод. И въпреки това, словото му остава непокътнато до днес. Комунистите не успяват по никакъв начин да навредят на учението му. По онова време Интернет не е имало. Даже копирни машини не е имало.

През цялото това време дъновистите си правят събори на Рила и в Айтос. И въпреки, че контролират цялата държава, не са можели да ги спрат, а са знаели много добре, какво правят.

Както ти казах и тогава, не е било проблем да го избегне. Можел е включително да ги спре с просто махване на ръка. Правил го е пред свидетели в други случаи. Но е решил да поеме това страдание. Имал си е причини за това. А те имат таен, дълбок смисъл, който не е за разгласяване пред обикновени хора като нас.

   Не е вярно това,че след 9-ти септември са го подпукали комунистите.
Дъновистите са си го измислили,вероятно за да му придадат ореол
на мъченик,да го изкарат герой,или нещо подобно.
   Истината е следната: видният комунист Георги Димитров (т.нар.
"герой от Лайпциг") е бил съсед на Дънов,и често се е криел при него,
когато е идвала полиция. Били са повече от приятели.
   След 9-ти септември (Димитров тогава е бил в Москва) един от
близките ученици на Дънов се обажда на Георги Димитров с молба
да се обади където трябва, за да не ги тормозят.
Обажда се Димитров в София,набива канчето на видни властимащи,
и никой и по никакъв начин не закача дъновистите.
Не само не ги тормозят,но са имали и привилегии.Например са
лобирали да погребат Дънов където той е искал(кв. Изгрев),гроба
е луксозен,има голяма паметна плоча и т.н.
Какви арести,какъв тормоз,какви 5 лева !
 
П.С. По темата за страданието: Няма такова нещо като задължително
страдание. Става дума за религиозен мазохизъм ,който е
характерен за варварските (пардон,авраамови) религии.
Добре известни са самобичуванията в християнските манастири, и
самонараняванията,характерни за исляма.
Гнус !



« Последна редакция: Jul 22, 2020, 15:38 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #5 -: Jul 22, 2020, 16:08 »
Самобичуването не е християнско. Да чувал съм за такива неща, но Христос никога не ги е правил. Точно обратното. Той изтърпява само толкова, колкото е нужно и никога не е причинявал сам вреда на тялото си. По пътя към Голгота хвърля кръста и не го носи до края, като знак, че това му е достатъчно.

Така, че самобичуването не е християнско по никакъв начин. Бих казал, че не е и мохамеданско. Това, което правят шиитите е защото единия син на Мохамед убил другия и те са виновни, че не са го опазили. Пълна диващина. Радвам се, че нашите тук са сунити, една идея по-добре. Но най-добрата им секта са алевитите в Албания. Онова вече мяза на това, което е оставил Мохамед, а не на някаква измишльотина.

=*=

Дънов и Димитров не са били приятели. Това е все едно да кажеш, че Христос е имал приятели или Буда. Няма такова нещо. Дънов може да има само последователи, не може да има приятели.

С Димитров наистина са живели на един адрес и даже в една и съща къща. Но са имали отделни входове. Единственото им по-сериозно съприкосновение е веднъж, когато Дънов му спасява живота, защото копоите на тогавашния Гешев (каква ирония) са го подгонили.

Човешкия живот е ценен и не може Дънов да остави просто ей така да бъде убит невинен. Към онзи момент единствената вина на Димитров е, че е бил комунист. Идеологията не е престъпление.

Дъновизма и комунизма са несъвместими и често е имало приперни между дъновисти и комунисти преди девети. Никак не са се обичали. А след девети още по-малко.

За след девети (почти) нищо от това, което казваш не е вярно. По това време Димитров е още в Москва, не е тук. Имало е гонения срещу всички негови последователи. Самата им махала (по онова време извън София) е съборена и на нейно място е построено посолството на СССР.

Единственото вярно от думите ти е, че Дънов е погребан на Изгрева. Това е място (вид комуна), което той е основал на гола поляна. Но за целта наистина е било нужно ходатайството на Димитров. Д-р Константинов му пише телеграма, в която му напомня, че дължи една услуга.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #6 -: Jul 22, 2020, 16:32 »
Цитат
За след девети (почти) нищо от това, което казваш не е вярно. По това време Димитров е още в Москва, не е тук. Имало е гонения срещу всички негови последователи. Самата им махала (по онова време извън София) е съборена и на нейно място е построено посолството на СССР.

   Ами нали и аз това написах. Че Г.Димитров е бил в Москва.
Нямало е никакви гонения.Измислили са си ги.Явно са искали
да се изкарат дисиденти ...
Самият факт,че гроба на Дънов е там,където е искал,е красноречив.
Ти сам каза,че Димитров е имал да връща услуга(всъщност, услуги).
   Няма как хем да е имало гонения,хем да има толкова разкошен
гроб на Дънов (очевидно скъп).

   Не мога да разбера следното: всеки път,когато вадя неудобни
факти за варварските (така де,авраамови) религии, ти се хвърляш
като Матросов на амбразурата да ме опровергаваш: ама това не
било така,онова не било така...
   Фактите,обаче,са си факти .

П.С Ако не знаеш кой е Матросов,питай реактивния и/или
дистанционното.Според мен те знаят.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #7 -: Jul 22, 2020, 16:57 »
Знам кой е Матросов, на достатъчно години съм да съм чествал Октомврийската революция.

С теб сме на едно мнение, че самобичуването и всички форми на нарочно самонараняване са диващина. Обяснявах единствено, че това нито Христос, нито Мохамед е казвал да се прави. Точно обратното. Те непрекъснато дават пример, че човешкия живот е ценност, която не бива да се похабява с лека ръка.

Досега всякакви примери, които си давал за авраамически религии са точно такива – авраамически, сиреч човешки. Великите пророци и водачи не са оставяли подобни завети.

=*=

Гонения за дъновистите е имало и това не е нито поза, нито нещо. ДС си прилича с Гестапо и Инквизицията по това, че всичко се документира най-грижливо. Не са се изкарали и дисиденти. На кръглата маса, колко дъновиста имаше? На срещата с Митеран преди това, колко бяха? Тогавашните дъновисти не случайно са живеели в комуна. Те нарочно са се изолирали от обществото.

И дори сегашните им прояви не са масови, ако не броим събора на Рила. Но дори на този събор се ходи по желание, а не се правят някакви шумни кампании. Всъщност чувам гласове сред някои дъновисти, че ходят с нежелание там поради голямата гъчканица с неподготвени хора.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #8 -: Jul 23, 2020, 00:50 »
Аз и в друга тема говорех, че това, което икономистите разбираме под кибернетика и това, което компютърджийте разбират са две отделни неща. Нашето е наука на около два века и е отнася до оптимизирането на труда. Всъщност в началото се е водило инженерна наука, а не управленска. И е бая трудна.

По принцип е весела и забавна наивната вяра на човека от този век в технологиите. От тях няма да остане помен в недалечно бъдеще, което може би ще бъде видяно от внуците или правнуците ни. В краен случай ще го видят пра-пра-внуците. Технологиите са нещо имагинертно и нетрайно. Няма как да остане следа от него. Готино е, приятно е, ама е играчка. Нула.

Проблема не е, кога ще изчезнат технологиите. Те ще си изчезнат с наша и без наша помощ. Природата им е нетрайна и нямат шанс за оцеляване. Проблема е, че твърде много хора да не кажа почти всички са се затворили в материята. Бях изумен и ми стана лошо, когато в един video-cast на Comedy club чух, как буквално се подиграват на една статистика от щатите, че 80% вярват в съществуването на ангели. Това са хора затворени в материята и някак си продължават да дишат и съществуват. Но явно и това трябва да се преживее.

Сега не смея да обсъждам частта с пънка. Аз мислех едни неща за него, Стелт каза някакви други, ще го оставя така. Ще го приема за субкултурно явление, без да давам прогноза за бъдещето му. С пънк или без, фантастите пишат интересно, увлекателно и също толкова безсмислено и нереално. Нищо такова няма как да се случи.


Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #9 -: Jul 23, 2020, 03:44 »
В соц.а Кибернетиката беше забранена наука (буржоазна)

А персонажи като Матросов предизвикват само съжаление- точно толкова колкото и японските камикадзета.
Още като малък съм се чудил този юнак не можа ли да измисли нещо по-хитро да сложи на дупката (например някоя каменна тикла, или една шепя пясък да засече картечницата) ще има повече ефект. Колко секунди си мисли че ще спре картечницата едно тяло. Барем една граната да им метне, ама я вярно те рашките избиваха с голи ръце фрицовете докато те ги стреляха с автомати и картчници и затова победиха. Най-вероятно е предпочел да умре на амбразурата отколкото офицера му да го застреля в гръб ако не тръгне - така има поне някакъв шанс ако например свършат патроните или прегрее картечницата.
Спеца давай ястребинчетата сега.
« Последна редакция: Jul 23, 2020, 03:53 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #10 -: Jul 23, 2020, 08:27 »
   Всъщност не съм хвалил Матросов,нито неговата постъпка.
Ставаше дума за реакцията на някои пишещи тук на неудобни
факти за варварските религии (юдаизъм,християнство и ислям).

   В САЩистанската армия също е имало хора,които са "мотивирали"
войниците да се бият фанатизирано.Иначе - разстрел.Такива са били
(и сега е подобно) военновременните закони.
Т.е. де факто е имало Хамерикански еквивалент на НКВД ...

Та какво за ястребинчетата ?
Ами избити са невинни малки деца.Нормално е техни роднини и
близки да мислят за отмъщение след 9.9.
   Между другото,има толкова много неудобни факти за т.нар.
"народен съд",че някои тук ще започнат да подскачат. Например:
Основният натиск за създаването на въпросния "съд" е идвал от ...
САЩистан (според много мастити историци: най-вече от тамошното
еврейско лоби). И един от първите,подписали указа за създаването
му е Никола Петков (на когото е наречено едно от БЗНС -тата).

« Последна редакция: Jul 23, 2020, 08:40 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #11 -: Jul 23, 2020, 10:52 »
Това с „мотивирането“ го няма само в НКВД и само в САЩ. Има го за всяка една армия на всяка една страна във всяка една война. Няма начин да накараш нормален човек да се бие доброволно.

Аз отбивах своята служба в демократично време не, ами след две хилядната. Първо бях минал през ВУЗ-а. По мое време вече имаше право да минеш през ВУЗ и тогава да я отбиеш. По-мирно време, здраве му кажи. Никой, ама никой не ни заплашваше. И там просто се набиваше на очи, как ни учеха за противника като нещо неопределено. Той не е човек, той е единица. И подобни неща. Трябва да забравиш, че си говорите за предумишлени убийства.

БЗНС е само едно у нас. По „царско“ време се прокара закон, че не може да има две партии с едно и също и даже подобно име. Съвсем наскоро Каратанчев пострада от този закон. Партията му трябваше да се казва нещо от сорта на СДСМ, а сега е КПД или нещо такова. Друг е въпроса, защо прави партия, след като партия „Пряка демокрация“ вече има. Оттам и интереса ми, какво говори, иначе не бих гласувал за него.

Та когато прокараха закона, беше въпрос на време, кое БЗНС от стотината ще изпревари с пререгистрацията. Май първо успя казионното на БСП на онзи Спас чии беше, дето вафла Корни го изфъчка. Така например това на Мозер се сви само до НС. Вече не бяха „земеделци“, не, че Мозер някога е виждала нива.

Никола Петков (както се казваше БЗНС-то на Мозер) е бил последния лидер на „не-казионно“ БЗНС. През '45 забраняват партията му и след няколко дни го разстрелват. Това по въпроса имало ли е терор след девети. Разстрелян е по обвинение, че е шпионирал в полза на Англия. Вярно ли е, не е ли, сигурно си знае само той и МИ 6, ама вторите няма да кажат. Преди него е разстрелян друг, голям, земеделски лидер – Г.М. Димитров по същото обвинение. Там май са имали силни основания. Имало е и такъв термин: геметовщина. На същия днес има кръстен булевард в столицата ни.

Имаме всякакви булеварди. Например единия е кръстен на бившия генерал, лидер на ВМРО – Тодор Александров. Може да не знаете, какъв е този човек, но той е изпечен терорист, мафиот и хазартен бос. Той пръв въвежда хазарта у нас. Това е почти същото като да кръстим булевард Васил Крумов Божков. Е той поне не е терорист. Може и да е, ако е вярно предположението ми, че той е платил да се ударят 5-6 институции. Ама това да източиш няколко бази не е точно същото, като да убиваш хора.

Чак се чудя, как не са кръстили още нещо на Иван Михайлов. Същия освен всички свинщини, които е свършил, е замесен пряко включително в атентата в Сараево. Как да не му кръстиш поне площад?

Където и да бръкнеш преди и след девети е само гробница, нищо читаво няма.

=*=

Случката в с. Ястребино удобно се забравя, а детски градини кръстени на Митко Паузов се прекръщават.

Последната беше в едно градче в моя край. Там управляваха комунистите през последните тридесет години, но Делян Добрев им беше вдигнал мерника като отмъщение за Хасково. И спечели изборите последния път, без да е стъпвал в нашия край. Явно е имал пари да пазарува. Не, че предния кмет беше стока, ама тамошните си го харесваха.

Ястребино трябва да се помни и разказва, за да се помни, какво е било у нас преди девети. И да се спре с гнусните лъжи, че фашизъм не е имало. Имало е и още как.

Но, в каква връзка Джет споменава за тях, не знам.

=*=

Спец., не знам, но май не забелязваш, че избягвам думата „варварски“. Причината е чисто патриотична. Ето, че дори аз имам нещо патриотично. Варварите това сме ние. Рим нас е наричал варвари. Наричали са дедите ни така, защото не са ги разбирали. Това име се носи и до днес от наши братовчеди в Африка: бербери. Така, че избягвам да употребявам тази дума, тя е плод на грешка и незнание.

Всяко едно учение, всяка една идеология, всичко било някога на Земята, може да бъде прочетено като дивашко. Има една пословица: как дявола чете евангелието. Даже с нея бях кръстил цензурираната си статия от преди петнадесетина години за ЛЗБ. Ако човек иска, може да намери оправдание за всяка своя постъпка. Това, което ти казвах, е, че нищо такова не е оставяно от пророците и учителите. Това са човешки постъпки. 
« Последна редакция: Jul 23, 2020, 10:55 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #12 -: Jul 23, 2020, 17:49 »
Да не забравяме и другите ни, не по-малко известни брат'чеди, вандалите. Макар че в днешно време не е полит. коректно (сега само черните имат значение а за другите не им пука) ...та сега полит. коректния термин който се е наложил (като заместител) е "балканизация"  :P де го сега бай ти Ганя Блакански да се тупне по косматите гърди от кеф - и ний сме дали нещо на света...

П.П. то от нас само името де - света ги е нацепил така балканите щото никой не е имал сметка/интерес от създаването на една голяма България при разпада на османската империя - инак сега щеше да има не 8 ами 80 милионна държава, почти колкото една Германия - да не кажа и по-голяма...
« Последна редакция: Jul 23, 2020, 17:56 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #13 -: Jul 23, 2020, 18:55 »
Не случихме ни на поробители, ни на освободители.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Продължение на „Отпочна се“...
« Отговор #14 -: Jul 27, 2020, 11:34 »
Тези дето се самобичуват са върха на извращенията. Има и разни откачалки- секти, дето не дават да им се прелива кръв, когато са болни. Накрая пукват.

Само, че в новият завет на няколко места се споменава, че тялото е храм божи. Тялото също е творение божие и създадено по образ и подобие на Бога.
Дадено ти е да си изживееш живота що годе нормално и трябва да се грижиш за него. Тези които се самонараняват съзнателно увреждат божието творение.

---
Дали животът е страдание...Ами да страдение е. Но страдът всички. И вярващи и атеисти и лошите и добрите и светците и бедните и богатите. Щастлив човек няма. Материалният свят е много ограничен и несъвършен...Обаче е съвършен в предназначението си да те научи.
Гога дето вика, че светът е нещо като 'училище'. Само че завършването на това 'училище' - зрелостния изпит е вярата (или съзнанието за Бога, както е при източните религии).
« Последна редакция: Jul 27, 2020, 11:46 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.