Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 153   Надолу

Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 104784 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3113
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Глигито едва ли е убивал, нали бил IT там (по спомен, Ремотекс писа нещо такова).
Опитах да го изчета цялото, но от неговото душеизлияние стигнах дотук :

"..А онова, което си правим сами с въглищата в кюмбетата и със старите дизели в задръстванията може да се опише или като групово самоубийство - ако е рационално-интенционално (по Мизес), или като престъпление - нали според НПК невежеството не е оправдание...." (около 1/3 от всичкото)

И повече глупости не мога да понеса. Особено юридическите разсъждения. Чул, ама недочул.. че и според НПК, хаха. Вероятно е имал предвид римската сентенция Ignorantia legis non excusat - "Непознаването на закона не е извинение".

Тоя като Плювналиев, с много купешки думички нищо не казва.
Нищо чудно някой тежък мозъчен тръст на Дай България, да е създал този пасквил :)
« Последна редакция: Oct 01, 2022, 15:03 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
..
И какво стана сега с нелегалния референдум..

Нелегитимен имаш предвид?  Все пак не са гласували скришом в гората :)
Нелегален значи незаконен (от латински, дори ти употрби думичката на латински в съседната тема в този смисъл).
Цитат
нелега̀лен
Значение на думата нелегален
нелегална, нелегално, мн. нелегални, прил. Който не е разрешен от закона; таен, скрит. Нелегален печат.
същ. нелегалност, нелегалността, ж.
Комунетата едно време с езиковите гимназии са превеждали гьоторе думички и си съчиняваха (това таен, скрит), за да си легитимират простотиите.
Гога не збравяй, че и ти се броиш за интелигенция (аз не съм от тях как' Сийке).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
То тука стана като в некав литературен форум.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3113
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Не знам какво са превеждали комунетата, но и ти това пишеш, Джет - "Значение на думата нелегален
нелегална, нелегално, мн. нелегални, прил. Който не е разрешен от закона; таен, скрит. Нелегален печат."


Първото е много обширно понятие. Може би, ако имаш предвид буквален превод от английското illegal, -да, прав си. Но на български смисълът е  в последните две думи от подчертаното.

Цитат: "Нелегален значи незаконен (от латински, дори ти употрби думичката на латински в съседната тема в този смисъл)."
Кой точно мой пост имаш предвид, ще посочиш ли?

Този по-горе, за латинската сентенция ли? Тя е в съвсем друг смисъл.

П.П. Иначе и двете думи (нелегален, нелегитимен) имат еднакъв произход, ако приемем за такъв латинското legis. Но не се употребяват с еднакво значение в българския език, особено що се касае за правни квалификации.

П.П.П. И постът ми за нелегалните референдуми не беше заяждане, а уточнение  :)
« Последна редакция: Oct 01, 2022, 15:40 от Nik123 »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
"То тука стана като в некав литературен форум."
М-да.

"... (аз не съм от тях как' Сийке)"
А Чудомир и сега не го учат. Предполагам, много е анархичен, ако и да е комичен. Става само когато се вадят пари от анархията.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Глигито едва ли е убивал, нали бил IT там (по спомен, Ремотекс писа нещо такова).
...

   Като знам дистанционното какви "обективни" медии цитира ...

Приемаме,че "Глигито" е квалитетен ИТ специалист.
Ако е така,чий го дърви в Украйна,в район с интензивни бойни действия ?
А не си кюта някъде на спокойствие,пред клавиатура и монитор ?
« Последна редакция: Oct 02, 2022, 09:07 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Глигито едва ли е убивал, нали бил IT там (по спомен, Ремотекс писа нещо такова).

Човека се е снимал в пълно бойно снарежение чак до жилетката и каската. Ако не е там да убива и вече да е убивал, то няма работа да се снима така. Да не използвам много по-тежки квалификации.

Може да е в ИКТ, но сам е написал за себе си, че е актьор.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
А какво е ИКТ ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
...
Интелигенцията (че и буржоазията) е паразитна структура.
...

   Интелигенцията HE е паразитна структура.
Все пак движи прогреса на човечеството…

Паразити са. Живеят на гърба на този, който е достатъчно глупав да плаща. У нас няма меценати, затова тази работа я върши държавата и общините.

Нищо не създават, нищо не измислят, само си живуркат. Тези дето бутат обществото, науката и културата в действителност напред, не числят себе си към имагинертната интелигенция.

Много любим пример ми е онзи руски професор от еврейски произход, който доказал нещо там много сложно напълно безплатно, а в момента някакви получават десетки милиони, за да разберат аджеба, какво е направил. И пак не разбират.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А какво е ИКТ ?

Информационни и комуникационни технологии.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3113
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Глигито едва ли е убивал, нали бил IT там (по спомен, Ремотекс писа нещо такова).

Човека се е снимал в пълно бойно снарежение чак до жилетката и каската. Ако не е там да убива и вече да е убивал, то няма работа да се снима така. Да не използвам много по-тежки квалификации.

Може да е в ИКТ, но сам е написал за себе си, че е актьор.

Е, може точно на актьорско майсторство да е наблегнал, аз имам снимка с ПК на стационарна стойка (снарядена с лентата), каска и морско щормово (от щорм-морска буря) облекло на палубата. Имам и снимка в барбет (корабен купол с 12.7 мм НСВ), с шлемофон (същите са като на танковете). Казармени неща, при мен, на военния плавателен съд. И никой не съм убивал. Колко му е Глиги да се е оборудвал за малко снимки :)

П.П. Те от "Дай България" си наблягат на циркаджилъка.
« Последна редакция: Oct 01, 2022, 20:15 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не е същото. Твоите са войнишки снимки в мирно време. Всички имаме такива. Той уж е доброволец и се намира във военна зона.

За доматтите по-късно, че започва волейбола. Играят Сърбия и Съединените щати за определяне на първо и второ място в нашата група на световното за жени.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
От обща култура - "Докато зареждахме гилзите в пълнителя, някои от сачмите можеха да паднат и в някои от гилзите вече нямаше барут." - стигнах го там... и не продължих нататък. Сори, поне да бяха се взели в ръце и да поукрасят. Сещам се за клип на някоя траш-хеви-група - пуца пушкалото и патрона, със все както си е , лети и ... смях.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Е то т'ва е щото го е превеждала някоа женска (или недай си боже и някой със смяна на пола дето не е ходил войник) и не знае как се превежда те т'ва дето му "пада" на патрона и/ли е питала некой от ловно-рибарския и той вместо куршум и казал сачма ...или просто я е ударила съчмата и я домързяло да ходи чак до ловно-рибарския да пита и ..първия оналйн речник, но.. няма да се заяждаме сега за такива очевидно "изгубени в превода" фрази...

П.П. да не я стресираме излишно девойката, че после ще трябва да ходи да си лее куршум, или по европейските съдилища да си сменя пола(та с панталон)
« Последна редакция: Oct 01, 2022, 23:32 от remotexx »
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 153   Нагоре
« назад напред »

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4486 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 70106 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx