Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191591 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #375 -: Jun 29, 2020, 18:32 »
Съгласен съм разбира се, защото вярвам, че си получил такова "уведомление" и затова си жив да пишеш.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #376 -: Jun 30, 2020, 09:49 »
Други пък променят конституцията на "референдум", та да управляват до живот, а тези след него да не могат да имат повече от два мандата. И той е шефче на три буквени агенции, ама е член на 4 буквена.

КПСС ли е четирибуквената? Поправка. Володя не е шеф (и не е бил никога) на КГБ (ФСБ). Той е най-обикновен полковник изпратен на мисия. Не си ли забелязал, че никога нищо не предприема? Страхлива душица, спотайва се, дребна мижитурка, типично за чекист. Такива даже блядките не харесват. Ама нямат избор. Назначен им е за цар и докато трае назначението, няма що да сторят.

Не се заблуждавай, че е някакъв самодържец, величие или, че нещо зависи от него. Нищо не зависи. Най-много може да поръча атентат на Ана Политковская и толкоз.

=*=

Ти преди време намекваше, че и у нас фактически управлява разведчик, някакъв полковник. Тогава не спомена име. Донякъде това съвпада с личната ми теория, че не генерали са в играта, а средния ешелон.  Но аз имах предвид по-скоро майори и надолу.

Напоследък се мярка едно име сред градските десни. Това на Митко Гестапото. Моля, кажи, че не си имал предвид него. Прекалено е унизително. Този е един най-обикновен идиот и доста отдавна познат Мунчо. Това, че се е цанил за „библиотекар“ просто значи, че е връзкар, а не, че има някакви реални умения.

Между другото тая седмица имаше нагледен пример как действат шестаците. Пак си говорим за изпълнителите, а не за шефовете, но е доста показателно. В тубата има един канал „Антикорупционен фонд“. Те миналата седмица пуснаха едно кратко филмче „Осем джуджета“. Доста онагледяващо.

Но не жали за главния „герой“ там. Той също е добре познат боклук от ДС. Търсил си го е и си го е намерил. Късно си го е намерил, но не му се е разминало.

Това филмче опровергава и едно старо твърдение на комунягите. Видите ли, у нас работа вършили само бивши секретари и  хора от службите. Едва ли не, без тях всичко потъва. Ами не е така. Никаква работа не вършат и страната ни затъва още повече. Само толкова. Нищо епично няма. Само разложение.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #377 -: Jun 30, 2020, 10:21 »
Съгласен съм разбира се, защото вярвам, че си получил такова "уведомление" и затова си жив да пишеш.

   Иронията ти е неуместна.Никога не съм ходил в САЩистан,а и едва ли бих отишъл в такава шибана държава.



   А за въпросната "етническа група": би трябвало да може да се
намери във мрежата списък на жертвите (между другото всяка
година ги изчитат на годишнините от 9/11) и при едно сериозно
проучване кой какъв е,нещата стават ясни .
   Много от споменатата "етническа група" са работили в СТЦ, и
тяхната почти пълна липса на 9/11 там,говори много ...

« Последна редакция: Jun 30, 2020, 10:25 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #378 -: Jun 30, 2020, 11:30 »
Аз пък бих посетил щатите. Имам роднини там. Но нито имам пари за билет, нито биха ми дали виза. Абсолютно съм убеден, че седя в някакъв черен списък. Изказвал съм мнения срещу Тръмп, Обама, Буш, Клинтън, баща му на Буш, Рейгън и кой ли не. А когато си говорил едновременно срещу демократи (клептократи) и републиканци (дураци по руски), то едва ли някой би ти дал виза. Е говорил съм и против Путин, ама той им е другарче. Та пак фал.

Но смятам, че Америка определено е място, което един европеец обезателно трябва да види. Тези които не вярват в американската мечта, трябва да видят, че това е възможно. Тези които вярват, трябва да видят, че не е само „цветя и рози“. Винаги съм се чудил на тоя израз. Нима розата не е цвете? Знам, че шипката е храст, многократно съм се жулил, но розата пак си е цвете.

Относно „етноса“. Винаги говориш за тях като за някакви прокажени. Те са хора, като всички други. СНЦ, та СНЦ. Ти знаеш ли какви евреи са работили там? Почти само дебели клечки. Ами виж в тоя списък, колко клечки има от други народности. Толкова, колкото има и евреи. Малко. Много ясно, че ще ги предупредят. Щатите не искат да избиват елита си. Единадесети септември не е революция, че да се трепят велможи.

Казвал съм и преди. Да повторя. В ЕС няма по-малко евреи, отколкото в САЩ. В РФ няма по-малко евреи, отколкото в ЕС. След китайския и индийския народи, този е най-големия. Няма как всички те да са някакви мега големите финансови акули. Сред тях има бедни. Има всякакви. Тия в Полша дето ги е трепал Хитлер, знаеш ли какви са? Живели са в гета. Били са в по-унизително положение от нашите цигани или негрите от преди гражданската война.

Да евреите като цяло се справят добре с числа. Имат и разнородни дарби в изкуството. Нима това е нещо лошо? И кое е лошото, че по-хитрите от тях се възползват максимално от възможностите си? Могат да оперират с числа, стават милионери. Много просто.

Ама имало било едни демонични фамилии сред тях дето върху нещастието на другите, трупат облаги и власт. Това да не би да е типично само за тези фамилии? Напротив. Това е поведението на почти всеки сдобил се с власт и пари. Не е в зависимост от народността.

И още нещо дето много малко хора си дават сметка включително споменатия по-горе Адолф. Чисти народи не съществуват. Всички сме омешани много. А най-омешани са те. И това е поради простия факт, че преди две хиляди години остават без държава и биват пръснати по света. Нямат общ език. Нямат общи (преобладаващи) гени. Единственото, което ги крепи да не изчезнат са обичайте им и тората, която толкова не харесваш. А тая тора, освен всичко друго има корени в Атлантида.



« Последна редакция: Jun 30, 2020, 11:32 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #379 -: Jun 30, 2020, 12:09 »
   Става все по-интересно ...

go_fire:
Цитат
Относно „етноса“. Винаги говориш за тях като за някакви прокажени. Те са хора, като всички други. СНЦ, та СНЦ. Ти знаеш ли какви евреи са работили там? Почти само дебели клечки. Ами виж в тоя списък, колко клечки има от други народности. Толкова, колкото има и евреи. Малко. Много ясно, че ще ги предупредят. Щатите не искат да избиват елита си. Единадесети септември не е революция, че да се трепят велможи.

Я,ти току-що написа,че са предупредени ! Т.е. САЩистанското правителство е знаело за това.
Т.е. те са могли да предотвратят смъртта на над 2000 души,но не са го направили...
Това е много сериозно престъпление,и говори много зле за САЩистан.


go_fire:
Цитат
Казвал съм и преди. Да повторя. В ЕС няма по-малко евреи, отколкото в САЩ. В РФ няма по-малко евреи, отколкото в ЕС. След китайския и индийския народи, този е най-големия. Няма как всички те да са някакви мега големите финансови акули. Сред тях има бедни. Има всякакви. Тия в Полша дето ги е трепал Хитлер, знаеш ли какви са? Живели са в гета. Били са в по-унизително положение от нашите цигани или негрите от преди гражданската война.

   Ами не. Общо (евреи+"евреи") са около 15 млн.
В САЩистан са около 6 млн. , приблизително толкова са и в ИзСраел.
Останалите са пръснати навсякъде.
   Относно способностите: ако има 2-ма с еднакви способности и
единия от тях е евреин,ще пробие евреина.
   Защо е така,е сложно да се обясни.
Накратко казано: Мафия са.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #380 -: Jun 30, 2020, 12:41 »
Обаче не намаляват пациентите, всеки ден - доста нови заразени.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #381 -: Jun 30, 2020, 15:31 »
Правят се повече проби, затова и положителните са повече. В процентно отношение са 3,5, което е нищо.

=*=

Никога не съм твърдял, че единадесети септември е нещо различно от вътрешна работа. Даже сутринта на същия ден, като ми казаха, вече знаех, кое е ударено (твоя СТЦ) и на кой ще се хвърли вината (бил Гладен). Беше очевидно. Който си мисли, че може да дойде някой от вън и да бутне едни къщи в САЩ, нещо се е объркал.

Че има жертви, изобщо не съм спорял. Но тези жертви са нищо на фона на жертвите по света, където американците са вършели. А не са много точките, където не са. Че те сигурно само в бомбардировките на София имат повече.

Шест милиона са в САЩ, ама това е официалното. Това са тия с черните бради и  големите бакенбарди. Другите дето изглеждат като мен и теб, сигурно са 60 млн. или 120. Никой не знае. Например половината население на Русия са евреи, без да са записани като такива. Да речем, че в САЩ има доста малцинствени групи, та не са половината, ама пак са там някъде.

А това за равните възможности си го измисли. Нямаш такива наблюдения. И веднага ще ти го покажа. Теб точно, колко евреи са ти взимали работното място? Колко евреи познаваш?

Аз съм срещал двама, трима през живота си. И от никой не съм видял зло. С единия бяхме състуденти и нещо като приятели.

Може да се каже мафия, но само в широк смисъл. Подпомагат се взаимно (далеч не всички) и работят заедно. Но това може да се каже за точно всяка една общност емигранти къде да е по света. Е може би за българите не може, но ние сме изключение.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #382 -: Jun 30, 2020, 16:39 »
go_fire:
Цитат
Че има жертви, изобщо не съм спорял. Но тези жертви са нищо на фона на жертвите по света, където американците са вършели. А не са много точките, където не са. Че те сигурно само в бомбардировките на София имат повече.

   Евала ти за тая приказка,брато !
С това няма как да не се съглася.
Обаче,смяташ ли,че това ще го прочетат реактивния,дистанционното
и останалите Хамериканофили ? И дали ще го осмислят ?



go_fire:
Цитат
Например половината население на Русия са евреи, без да са записани като такива.

Без да иронизирам,има ли наистина такива данни ?
Да дадеш линкове ?



go_fire:
Цитат
А това за равните възможности си го измисли. Нямаш такива наблюдения. И веднага ще ти го покажа. Теб точно, колко евреи са ти взимали работното място? Колко евреи познаваш?

   Написах,че голяма част от евреите са хазари,приели юдаизма,
и омешали се с какви ли не ...
Това никой не го оспори !
   Ако ти се състезаваш с някой хазарски тарикат (който може да
има например роднини и приятели на "Уолстрийт") кой ще спечели ?
   Ако създателите на "Гугъл" и "Фейсбук" не бяха евреи,щеше ли
толкова бързо да им се отвори парашута ?

Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #383 -: Jun 30, 2020, 16:53 »
Нито един от тримата създатели на М$ не е евреин. Нито един от двамата създатели на Нахапаната не е евреин. Създателя на Амазонката не е евреин. Това са три не по-малки компании от шпионския форум и Гългъл.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #384 -: Jun 30, 2020, 17:29 »
Нито един от тримата създатели на М$ не е евреин. Нито един от двамата създатели на Нахапаната не е евреин. Създателя на Амазонката не е евреин. Това са три не по-малки компании от шпионския форум и Гългъл.

   Създателите на М$ са Пол Алън(лека му пръст) и Бил Гейтс.
Кой е третият ?
   Ако намекваш за Стив Балмър (некадърният меринджей,когото
дълго обсъждахме),той не е сред създателите.
   Но затова пък е евреин.Швейцарски евреин.

   Създателите на "шпионския форум" и "Гългъл" са станали
много по-бързо милиардери от нормалното.Особено Цукерманчето.
Вече писах за влиянието на "Уолстрийт".
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #385 -: Jun 30, 2020, 17:51 »
Добре хвана ме, не знаех, че е евреин. Но сам казваш, че ролята на другите двама е по-голяма.

Няма такова нещо като бързо и бавно забогатяване. Щом на борсата решат, че компанията ти струва някакви 16 млрд., а пък ти си един тъп чат (уоцап), то мигновено си назначен за милиардер. Един милиард е нещо много за теб и мен. Един милиард не е точно нищо във финансовия свят. Те си печатат пари и си печатат, колкото им е необходимо. И съвсем не говоря само за Федералния резерв. Почти всяка финансова транзакция представлява пари от въздуха. Това са пари, които не съществуват, но след осъществяването на транзакцията вече се водят на книга. И това е напълно законно.

В днешно време се става по-бързо милиардер, отколкото преди сто години се е ставало милионер. Но това съвсем не е всичко. С един милион преди сто години е можело да си купиш повече отколкото с милиард днес. Нарича се покупателен паритет.


п.п. Не знам изредените от теб, какво мислят или не мислят за САЩ. Аз съм си аз. Те са си те. Човек затова има глава, за да мисли. Не съм обещавал да хваля САЩ или да съм радостен от безспирните им воини по света. Казвал съм само, че САЩ с всичките си кусури е най-добрия обществен модел до момента. Мисленето на средния американец е толкова изпреварващо закостенелите ни, европейски мозъци, че ние ги смятаме за тъпи. Тъпите сме ние, че още си седим в блатото.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #386 -: Jun 30, 2020, 18:31 »
go_fire:
Цитат
Мисленето на средния американец е толкова изпреварващо закостенелите ни, европейски мозъци, че ние ги смятаме за тъпи. Тъпите сме ние, че още си седим в блатото.

   Определено средният Хамериканец е тъп като слонски гъз.
Големите постижения на САЩистан в технологичната сфера се
дължат основно на емигранти.Плащат им много пари,осигуряват условия ...
На талантливи деца от други държави се предлагат стипендии,после те остават
да работят във Силициевата долина и други подобни места.
   Не само аз писах тук по тази тема,във много щати (основно южни) жителите
са тъпи религиозни овце,теорията на Дарвин е забранена за изучаване и т.н.
« Последна редакция: Jun 30, 2020, 18:34 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #387 -: Jun 30, 2020, 18:36 »
Ако ги нямаше американците Европа и половин Азия, щяха да говорят немски.
Без Нато ( а Нато са американците), сега щяхме да си говорим на руски в колхозната кръчма.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #388 -: Jun 30, 2020, 18:59 »
Ако ги нямаше американците Европа и половин Азия, щяха да говорят немски.
Без Нато ( а Нато са американците), сега щяхме да си говорим на руски в колхозната кръчма.

   Ако ги нямаше Хамериканците,нямаше да има многократно
повече раковоболни във Видинско,заради използваните
боеприпаси с обеднен уран в Сърбия през 1999 г.
   Това кашика го знае много добре,но не му стиска да каже истината...

   И какво точно имаш против немският език ?
Ако имаше малко по-висока обща култура,щеше да знаеш,че
английският е език от германската езикова група,както и немския.
   Англите и саксите са германски племена,нахлули в Британия ...

« Последна редакция: Jun 30, 2020, 19:03 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #389 -: Jun 30, 2020, 19:25 »
Той имаше предвид, че най-вероятно Хитлер щеше да спечели втората световна. Може и така да е. В историята няма „ако“. Няма, как да знаем, какво щеше или не щеше да се случи.

Мен най-малко ме интересуват, какви са технологиите. Те пряко касаят живота ми и го правят по-лесен, но и без тях мога. Не е задължително да се бръсна с Жилет.

Интересува ме духа на свобода, който идва от там. Това искам. Искам свободен свят. Смятам ли, че го правят по грешния начин чрез насилие? Така е. Но дори така е по-добре от това, ако този дух го нямаше.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear